reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 19 listopada. Imieniny Elżbiety, Seweryny, Salomei.
reklama
reklama
reklama

Pomoc dla rodziny poległego policjanta

Dodano: 2017-12-04 06:46:00 | Komentarzy: 316 | Kategoria: Aktualności
NSZZ Policjantów apeluje o pomoc dla rodziny policyjnego antyterrorysty z Oleśnicy, który poległ na służbie. Zastrzelił go bandyta uzbrojony w broń maszynową.


źródło: NSZZ Policjantów

NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego prowadzi zbiórkę datków na pomoc rodzinie policjanta z Oleśnicy, który poległ w trakcie służby (więcej). Poniżej publikujemy komunikat organizacji.

* * *

Do końca wypełnił rotę przysięgi. Mariusz poległ na służbie.

W Wiszni Małej pod Trzebnicą zginął w strzelaninie nasz Kolega z jednostki Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu. Mariusz osierocił dwoje małych dzieci w wieku 8 i 12 lat, które pozostały pod opieką matki. Kolejnych trzech funkcjonariuszy odniosło rany i została im udzielona pomoc medyczna.

W związku z powyższym, Prezydium Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego podjęło decyzję o objęciu ochroną prawną wszystkich policjantów z garnizonu dolnośląskiego, biorących udział w działaniach oraz o rozpoczęciu akcji koleżeńskiej zbiórki na rzecz rodziny tragicznie zmarłego funkcjonariusza.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich naszych koleżanek i kolegów, policjantek i policjantów z całego kraju, aby na znak solidarności z naszymi kolegami, od dnia dzisiejszego umieścili czarne wstążki na antenach w radiowozach oznakowanych!!!

Prezydium ZW NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego łączy się w bólu z rodziną tragicznie zmarłego policjanta, który był dobrym kolegą.

Nie możemy uwierzyć, że nie ma Go już wśród nas.
Oto numer rachunku, na który należy wpłacać pieniądze:
Konto PKO B P 87 1440 1156 0000 0000 1172 5748
z dopiskiem ” Pomoc rodzinie Mariusza”
* * *

Zobacz też: Bandyta zastrzelił policjanta

rd, źródło: NSZZ Policjantów
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (316)

@Rodak-- ty tłumanie , tacy ludzie jak antyterroryści chronią nas przed bandziorami żebyśmy mogli chodzić bezpiecznie po ulicach ale co ty możesz wiedzieć , siedzisz w domu i trzęsiesz portkami jak masz komuś pomóc . Potrafisz tylko krytykować i nic więcej . Nie znane jest dla ciebie uczucie współczucia i odwagi . Dlaczego nie zaciągniesz się do policji tylko potrafisz biadolić i krytykować ale żeby pomóc to NIE. Więc nie zabieraj głosu , jesli nie masz nic mądrego do powiedzenia . to się tyczy równiez innych tchórzliwych gnojków , którzy potrafią napaść za 1 papierosa , w czterech czy w pieciu na jednego .To tyzcy się też do rysia . Następny bohater.

Podpis: zbulwersowana
Dodano: 2017-12-11 21:59:58 | Zgłoś naruszenie

A to za PIS to trzeba zrzutkę robić ? co Błaszczak nie daje rady - dobra zmiana znaczy się !!!

Podpis: kilof
Dodano: 2017-12-11 17:47:05 | Zgłoś naruszenie

@rodak-a cywile nie otrzymują renty po pracującym zmarłym? Czy nie do 18 lub jeżeli się uczą do 25 roku ? Czy kwota nie jest dzielona na wszystkich uprawnionych i z zwiększa się pozostałym z chwilą gdy ktoś z rodziny przestanie spełniać kryterium jej przyznania?

Podpis: ryś
Dodano: 2017-12-10 16:15:19 | Zgłoś naruszenie

cała rodzina otrzymała rentę po śmierci do 26 roku dzieci,jeszcze mało,rozumiem śmierć-pełna ochrona w takich wypadkach ale bez przesady,inni żyją z jednej malutkiej rentki.

Podpis: rodak
Dodano: 2017-12-10 13:58:52 | Zgłoś naruszenie

matrix

Podpis: B
Dodano: 2017-12-09 20:26:50 | Zgłoś naruszenie

Ja już wpłaciłam dlatego, że dzięki Panu Mariuszowi i Jemu podobnym mogę spokojnie chodzić po moim mieście i mieć poczucie, że żyję w bezpiecznym kraju. W zeszłym tygodniu wróciłam z radością z zagranicy. Tam ludzie żyją z duszą na ramieniu. Wychodzą z domu tylko kiedy muszą. Skończyły się spacery dla relaksu, czy wyjścia do restauracji. OBŁĘD !!!

Podpis: kp
Dodano: 2017-12-09 11:09:08 | Zgłoś naruszenie

No przecież danie pieniędzy to najprostsza rzecz jaką można zrobić. Trudniej jest iść za miesiąc, dwa, jak kurz medialny i emocje opadną i zapytać wtedy o potrzeby tej rodziny, nie tylko zresztą tej ale każdej innej po takich przejściach. Czy ktoś dzisiaj interesuje się poszkodowanymi w sierpniowych wichurach? Gdzie media, gdzie Pomaska i inni z opozycji, którzy brylowali w mediach społecznościowych jako jedyni wolontariusze,przedzierający się przez zwały powalonych drzew? A Państwo działa, pomału ale działa.

Podpis: ryś
Dodano: 2017-12-08 13:22:46 | Zgłoś naruszenie

do @ryś, do @Jojo. Ale ja w ten sam sposób podchodze do akcji która w leClerk (czy jak tam się nazywa) zebrała tonę zywności czy do WOŚP. Im wiecej zbirają tym gorsza, moim subiektywnym zdaniem, ocena państwa polskiego. Komenant KP zapewnił, że rodzina nie pozostanie bez opieki. Jesli związki robią zbiórkę to podkreslają, moim subiektywnym zdaniem, nieufność do deklaracji KGP. Natomiast wskażcie mi przynajmniej jeden mój komentarz w którym piszę, ze rodzina dostanie za dużo czy za mało. Nie ma ani jednego mojego komentarza rodzina- zwiazki zawodowe. Jest jedynie związki zawodowe-państwo polskie.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-08 10:26:08 | Zgłoś naruszenie

@rysiu , pysiu proszę nie obisuj swoich sprośnych fantazji erotycznych. Poczekaj cierpliwie a wedle przysłowia : ... Każda zmora .... na pewno się spełni.

Podpis: Qaz
Dodano: 2017-12-07 15:41:03 | Zgłoś naruszenie

Dooooobranoc

Podpis: ryś
Dodano: 2017-12-07 15:36:58 | Zgłoś naruszenie

sorki gnomie,ale to nie ja,lez dalej z ryjem g*wnie,pozdrawiam

Podpis: fan
Dodano: 2017-12-07 15:32:26 | Zgłoś naruszenie

@qaz - dobranoc frajerze. Myślisz, że twój bełkot mimo, że wyciągnąłem ci jaja z gęby, jest nie do rozpoznania - miałeś już nie pisać. Daj spokój, bo znowu "rysiem" po pysku dostaniesz.

Podpis: ryś
Dodano: 2017-12-07 15:13:59 | Zgłoś naruszenie

@ Ryś - to się nazywa stwierdzenie FAKTU na podstawie przedstawionych objawów (czyt. twoje wypowiedzi) , lub potwierdzenie tezy , którą już ktoś wcześniej podał :)

Podpis: qaz
Dodano: 2017-12-07 14:41:01 | Zgłoś naruszenie

@Ryś .... A tego teraz uczą w gimnazjum - (kopiuj , wklej i olej) - gdzie ty tam widzisz wyzwisko ??

Podpis: qaz
Dodano: 2017-12-07 14:37:32 | Zgłoś naruszenie

@qaz- czyli rozumiem, że wydaję ci się ,że to ty (celowo z małej litery itd.) masz licencję na prawdę? Pantofelku. Czy, wg ciebie ( celowo z małej litery itd.) wyzwisko na końcu jest bardziej ok. skoro sam to robisz?

Podpis: ryś
Dodano: 2017-12-07 14:11:16 | Zgłoś naruszenie

Ktoś napisał wczoraj o inteligencji małp , udowadniając iż nawet małpy nie potrafiące mówić mogą przejawiać różne formy inteligencji. Jak widać @Ryś jest wyjątkiem potwierdzającym regułę. Komunikacja - jakaś tam jest , ale inteligencją to go matka natura nie obdarzyła w ogóle.

Podpis: qaz
Dodano: 2017-12-07 13:57:30 | Zgłoś naruszenie

@zw-kowalski - idąc Twoim tokiem rozumowania to USA jako państwo w ogóle nie istnieje - tyle tam fundacji. Jestem pewien, że rodzinie poległego Policjanta zostaną wypłacone pieniądze z wielu źródeł i nie widzę w tym nic złego. Można dyskutować o celowości różnego rodzaju wsparcia, szczególnie tego, które obciąża podatników, nie mających wpływu na co ich pieniądze są przeznaczane, ale taki jest świat. To się nazywa solidarność społeczna - i dobrze, że ona jest.

Podpis: ryś
Dodano: 2017-12-07 13:53:33 | Zgłoś naruszenie

Oj ... Rysiu ... Wydaje mi się , iż większość ludzi używa poprawnych form wypowiedzi : bez wyzwisk na początku zdania , beż dużych liter , wykrzykników i innych form mających na celu udowodnienie samemu sobie (tak mniemam) , iż tylko ty masz racje (celowo napisałem ty z małej litery - jest to odzwierciedlenie twojego małego rozumku).

Podpis: qaz
Dodano: 2017-12-07 13:50:27 | Zgłoś naruszenie

Ryś. Podzielam twoje poglady co do języka. Od Jezuity nauczyłem się mówić językiem drugiej osoby. Katolika "trafia szlag" jak cytuje biblie czy nowy testament. Jak sąsiadów w Olesnicy pytam dlaczego 6 stycznia zamiast pisać CMB piszą KMB to się patrzą na mnie jak na kosmitów

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-07 13:45:33 | Zgłoś naruszenie

do @jojo. Nie wiem po co ta zbiórka skoro cytuje za fakt 24 "Komendant główny policji zapewnił, że rodzinie zmarłego antyterrorysty zostanie udzielona wszelka potrzebna pomoc." Czy chcesz powoiedzieć , ze komendant GP kłamie lub oszukuje obietnicami rodzinę. Ty na prawde jesteś analfabeta. Ja nigdy nie kwestionowałem pomocy dla rodziny. ja jedynie pisze, że odezwa policjantów to ocena jaka policja wystawia państwu polskiemu FAKT 24 informuje też ". Pieniądze dla dzieci osieroconych przez policjantów i strażaków poległych podczas służby zbiera m.in. fundacja "Dorastaj z nami"". To kolejna fundacja , która pokazuje słabośc państwa polskiego.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-07 13:41:57 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter