reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 22 października. Imieniny Halki, Kordiana, Kordelii.
reklama
reklama
reklama

Bandyta zastrzelił policjanta

Dodano: 2017-12-03 12:30:37 | Komentarzy: 147 | Kategoria: Aktualności
Policyjny antyterrorysta zastrzelony z broni maszynowej przez bandytę pod Trzebnicą prawdopodobnie był oleśniczaninem. Miał ok. 40 lat. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci.


SPAP / arch. policji

Około północy z soboty na niedzielę, w miejscowości Wisznia Mała (pow. trzebnicki), doszło do włamania do bankomatu. Policjanci, którzy podjęli działania związane z zatrzymaniem sprawców na gorącym uczynku, zostali ostrzelani z broni maszynowej przez jednego z bandytów. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał do policjantów, zginął na miejscu. Drugi ze sprawców został zatrzymany.

- Niestety, podczas wymiany ognia, w wyniku doznanych obrażeń, zmarł także jeden z funkcjonariuszy. Trzech innych zostało rannych. Zostali oni przewiezieni do szpitala. Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu - informuje Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Portal MojaOlesnica.pl dowiedział się, że zastrzelony policjant miał ok. 40 lat i prawdopodobnie był oleśniczaninem. KWP nie potwierdza, ani nie zaprzecza tym informacjom. Zmarły w policji służył od czternastu lat. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci. Akcja mundurowych była zasadzką na przestępców. Funkcjonariusz pełnił służbę w Samodzielnym Pododdziale Antyterrorystycznym Policji.

- Na miejscu drobiazgowe czynności, w tym oględziny miejsca zdarzenia prowadzi grupa dochodzeniowo-śledcza. W czynnościach tych udział bierze też prokurator. Rodzina tragicznie zmarłego policjanta została już objęta pomocą psychologiczną. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności zdarzenia - podaje policja.

op, źródło: KWP we Wrocławiu

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (147)

Brak komentarzy

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter