Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest sobota, 20 stycznia. Imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi.
reklama
reklama
reklama

Bandyta zastrzelił policjanta

Dodano: 2017-12-03 12:30:37 | Komentarzy: 147 | Kategoria: Aktualności
Policyjny antyterrorysta zastrzelony z broni maszynowej przez bandytę pod Trzebnicą prawdopodobnie był oleśniczaninem. Miał ok. 40 lat. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci.


SPAP / arch. policji

reklama

Około północy z soboty na niedzielę, w miejscowości Wisznia Mała (pow. trzebnicki), doszło do włamania do bankomatu. Policjanci, którzy podjęli działania związane z zatrzymaniem sprawców na gorącym uczynku, zostali ostrzelani z broni maszynowej przez jednego z bandytów. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał do policjantów, zginął na miejscu. Drugi ze sprawców został zatrzymany.

- Niestety, podczas wymiany ognia, w wyniku doznanych obrażeń, zmarł także jeden z funkcjonariuszy. Trzech innych zostało rannych. Zostali oni przewiezieni do szpitala. Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu - informuje Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Portal MojaOlesnica.pl dowiedział się, że zastrzelony policjant miał ok. 40 lat i prawdopodobnie był oleśniczaninem. KWP nie potwierdza, ani nie zaprzecza tym informacjom. Zmarły w policji służył od czternastu lat. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci. Akcja mundurowych była zasadzką na przestępców. Funkcjonariusz pełnił służbę w Samodzielnym Pododdziale Antyterrorystycznym Policji.

- Na miejscu drobiazgowe czynności, w tym oględziny miejsca zdarzenia prowadzi grupa dochodzeniowo-śledcza. W czynnościach tych udział bierze też prokurator. Rodzina tragicznie zmarłego policjanta została już objęta pomocą psychologiczną. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności zdarzenia - podaje policja.

op, źródło: KWP we Wrocławiu
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (147)

Brak komentarzy
Ogłoszenia
Nieruchomości (58), Motoryzacja (13), Nauka (7), Praca (60), Usługi (29), Zwierzęta (3), Inne (14)
Dodaj ogłoszenie
reklama
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Problemy wykonawcy Delfinka
"Tak! Zbigniew szanu..."~Obserwator
reklama
Kalendarium
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter