reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 22 października. Imieniny Halki, Kordiana, Kordelii.
reklama
reklama
reklama

Bandyta zastrzelił policjanta

Dodano: 2017-12-03 12:30:37 | Komentarzy: 147 | Kategoria: Aktualności
Policyjny antyterrorysta zastrzelony z broni maszynowej przez bandytę pod Trzebnicą prawdopodobnie był oleśniczaninem. Miał ok. 40 lat. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci.


SPAP / arch. policji

Około północy z soboty na niedzielę, w miejscowości Wisznia Mała (pow. trzebnicki), doszło do włamania do bankomatu. Policjanci, którzy podjęli działania związane z zatrzymaniem sprawców na gorącym uczynku, zostali ostrzelani z broni maszynowej przez jednego z bandytów. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem. Bandyta, który strzelał do policjantów, zginął na miejscu. Drugi ze sprawców został zatrzymany.

- Niestety, podczas wymiany ognia, w wyniku doznanych obrażeń, zmarł także jeden z funkcjonariuszy. Trzech innych zostało rannych. Zostali oni przewiezieni do szpitala. Na szczęście w ich przypadku obrażenia nie zagrażają życiu - informuje Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Portal MojaOlesnica.pl dowiedział się, że zastrzelony policjant miał ok. 40 lat i prawdopodobnie był oleśniczaninem. KWP nie potwierdza, ani nie zaprzecza tym informacjom. Zmarły w policji służył od czternastu lat. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci. Akcja mundurowych była zasadzką na przestępców. Funkcjonariusz pełnił służbę w Samodzielnym Pododdziale Antyterrorystycznym Policji.

- Na miejscu drobiazgowe czynności, w tym oględziny miejsca zdarzenia prowadzi grupa dochodzeniowo-śledcza. W czynnościach tych udział bierze też prokurator. Rodzina tragicznie zmarłego policjanta została już objęta pomocą psychologiczną. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności zdarzenia - podaje policja.

op, źródło: KWP we Wrocławiu

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (147)

Krzysztofie A. K. Nikt nie kwestionuje próby zaboru kasy. Ale śmierć górnika, rolnika nie rózni się od śmierci policjanta. Policja nie przyjechała w pokojowych celach. O napadzie wiedzieli wcześniej. Byli powiadomieni wcześniej. Chcieli zatrzymać na goracym uczynku a wyszło jak wyszło. Skoro wiedzieli o akcji to mogli zatrzymac wcześniej. Przecież bandyci mieli broń więc i tak by ich wyeliminowali z obrotu społecznego. Policja chciała przedobrzyć w wyszło jak wyszło.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-05 08:11:23 | Zgłoś naruszenie

Ktoś, kto napisał coś podobnego: "Cóż żal wypadek w pracy,taki sam jak u budowlańca kierowcy zawodowego czy sapera---taki zawód...", albo to: "Zginąl w pracy żal.Tysiace ludzi tak giną i niema takiego rozgłosu." - kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego co zaszło i jak ich uwagi są niedorzeczne. Nie potrafię ich zrozumieć. Przecież tam człowiek zabił człowieka. Człowiek z premedytacją strzelał do człowieka. Ten, co zabijał przyjechał, by rabować, by zabierać pieniądze innych, którzy swoją ciężką pracą na nie zasłużyli. Ten, co zginął przyjechał, by powstrzymać kradzież, by osłonić dobro wypracowane przez innych. I teraz jakaś anonimowa osoba wypisała: "Tysiace ludzi tak giną..." Makabryczne są takie wpisy ...

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-12-04 23:47:49 | Zgłoś naruszenie

Przykre, szkoda człowieka, żal rodziny. A mądrych inaczej na tym forum -nie zabierajcie głosu !!! W domu sobie pogadajcie, nie do ludzi.

Podpis: Rupert
Dodano: 2017-12-04 22:00:24 | Zgłoś naruszenie

MAD. Czytam zaległą prasę z Polski. Cytuje "Policjanci z Gdańska zaatakowali młodego mężczyznę. Policjanci potraktowali 30-latka w wyjątkowo brutalny sposób: bijąc go po głowie, nerkach i siadając na nim. Co działo się z nim w celi? Nie wiadomo. W ogóle nie wiedziałem, co się stało, ze został pobity. Kiedy go zobaczyłem normalnie się rozpłakałem. Był cały zmasakrowany. Lekarz już wtedy mi powiedział, ze nie daje mu wielkich szans na przeżycie. Trafił do szpitala praktycznie w stanie śmierci klinicznej. Ponoć przez pół godziny reanimowano go na komisariacie-powiedział ojciec zmarłego. W kutnowskiej komendzie policji podczas przesłuchania od policyjnych kul zginął 29-letni mężczyzna, mieszkaniec Kutna. Koledzy policjanta mówią, że straszył zatrzymanego bronią i go po prostu zastrzelił. W czerwcu 2009 r. Kamil. Po sprzeczce i szarpaninie z policjantami trafił na posterunek w Kłobucku, gdzie zmarł. Według funkcjonariuszy Kamil L. Stracił przytomność w trakcie spisywania protokołu. Tego kto mu połamał kości, nie wiadomo od dziś. W komendzie w Obornikach Wielkopolskich zmarł 35-letni Krzysztof J. Mężczyzna był zatrzymany do rozprawy sądowej, ale mówił brzydko do policjantów. Został ?uciszony?. Skutecznie.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-04 21:18:41 | Zgłoś naruszenie

@Jolka na jakich dzialkach miał noclegownie zw-k?

Podpis: Kotek
Dodano: 2017-12-04 15:31:50 | Zgłoś naruszenie

Strażak w Sycowie też zmarł może wypadało by też pomóc jego rodzinie przecież to pracownik prawie jak Policjant ten którego zastrzelono i zbierano pomoc dla jego rodziny.

Podpis: 1
Dodano: 2017-12-04 14:10:10 | Zgłoś naruszenie

Przykre ale taki zawód wybrał SAM

Podpis: wiktor
Dodano: 2017-12-04 13:03:29 | Zgłoś naruszenie

Policjant mieszkał w Oleśnicy

Podpis: Anonim
Dodano: 2017-12-04 11:22:11 | Zgłoś naruszenie

do @jolka. To co piszesz nie świadczy źle o mnie tylko o Polsce. Dlaczego 2 czy 4 mln Polaków nie mogło dać sobie rady w Polsce a całkiem nieźle daje sobie radę poza Polską. Posiadam kilka aut. Dla mnie auto nie ma żadnej watrości prócz tego , ze ma mi służyć do pracy lub do przemieszczania się. Stać mnie na dobre auto tylko, ze nie miałbym kiedy z neigo korzystać. Do pracy w około połowę weekendów potrzebuję busa. na wyjazdy do Polski też busa. Volvo to auto zastepcze które lubię. Kiedy jestem w Polsce i busy są w warsztacie to wtedy jeźdzę Volvo. Pisąłem już tej niesczęśniczce "sąsiadce" której IP 78.1... ustaliła prokuratura i wystapiła do Orange o poanie danych osobowych. czytaj ze zrozumieniem. Nie jestem ani święty ani doskonały. Przyznaję się do popełnionych błędów. Nie lubie słowa "żałuję". Ale "żałuję" , że tak późno wyjechałem z Polski.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-04 11:08:58 | Zgłoś naruszenie

MAD. Nie rozumiesz pojęcia mafia od zorganizowanej grupy przestępczej czy zbrojnej. mafia jest tam gdzie zwiazki przestępców przenikają się z politykami na wszystkich stopniach w tym samorządowych. W Szwecji łatwo popełnic przestępstwa bo tu wszystko jest otwarte. W każdym banku sala operacyjna jest praktycznie otwarta i chodzisz miedzy biurkami pracowników banku. Kiedy był duży obrót gotówki to w tych biurkach trzymali gotówke do wypłaty lub z wpłaty. Większą gotóke trzymali w jednej zbiorczej szafie. każdy z pracowników pobierał tyle gotówki ile mu brakowało w biurku aby zrobić wypłatę w okienku. W zadnym banku nie ma ochroniarzy jak w Polsce. W żadnym markecie nie stoi ochrona przy kasie. Więc nie p.... jak to jest tylko źle w Szwecji. Przestępstwa są i będą. To wynika z tej gorszej strony ludzkiej mentalności. Ale wam w Oleśnicy zyczę tak bezpiecznego bytu jaki my mamy w powiecie Ovik.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-04 11:01:43 | Zgłoś naruszenie

do @haha. Aneta okradała nie mnie tylko moją żonę. Ale to nie ważne. Anata K. stanęła przed Kolegium i została ukarana. A że w Polsce kradna prawie wszyscy to norma. W marketach większość kradzieży generuja sami pracownicy oraz firmy dowożące towar. Tylko oświec mnie co ma kradzież pracownicy Anety K. do zabójstwa antyterrorysty?

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-04 10:55:17 | Zgłoś naruszenie

MAD. Ale zezwolenia na jaką broń? Tu rocznie odstrzeliwuje się ponad 150 tys. łosi. Praktycznie wszystkie zezwolenia dotycza broni myśliwskiej. Tu kiedy przychodzi sezon polowań na łosie praktycznie każda sciezka do lasu jest zastawiona info "akta jakt". W lesie przy drogach są tzw małe ambony co kilkaset metrów. Okres polowań przypomina psopolite ruszenie . Wszędzie myśliwi z bronią. Tu juz w szkole młodziec dostaje jakies pozwolenia do stzrelania do ptactwa. Zasad nie znam bo mnie myślistwo nie interesuje. Z tego co wiem tu aby nie było przemocy zakazane jest posiadanie zwykłej broni gazowej. Dlatego swoją trzymam jeszcze w Olesnicy i nie przywozę do Szwecji.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-04 10:50:32 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski. z twoich wpisów wynika, że co najmniej dobrze znałeś zaplanowany skok przez bandytów lub z nimi współpracowałeś. Przestań już pieprzyć te swoje farmazony jakbyś pozjadał wszystkie rozumy. Czemu nie byłeś taki mądry jak mieszkałeś w Oleśnicy spałeś po działkach a nie w domu i musiałeś wyjechać. Taki jesteś mądry i na wszystkim się znasz a sam gówno osiągnąłeś i nie masz nic prócz starego volvo.

Podpis: jolka
Dodano: 2017-12-04 09:05:38 | Zgłoś naruszenie

Kiedy pogrzeb i gdzie.

Podpis: Jadzia
Dodano: 2017-12-04 08:26:41 | Zgłoś naruszenie

Niepotrzebna śmierć za głupie 50 czy 100 tyś. zł. Jeżeli sprawa dotyczy kasy to powinien snajper to załatwić jednym strzałem. Co innego gdyby tam byli zakładnicy to rozumem wchodzimy i walczymy. Wtedy jest ryzyko. Dla paru zł z bankomatu taką akcję zrobić i tylu poszkodowanych. Chyba przykozaczyli troszkę. Szkoda policjanta. Wyrazy współczucia. Współczuję temu co trzymał tarczę ma ich na sumieniu.

Podpis: Wojtas
Dodano: 2017-12-04 08:18:31 | Zgłoś naruszenie

Każdego szkoda czy to gliniarz czy tokolwiek inny.Decydując się na pracę jako glina musisz mieć wkalkulowaną śmierć.

Podpis: Szram
Dodano: 2017-12-04 08:13:12 | Zgłoś naruszenie

Kto to był i z kond on był?

Podpis: aga
Dodano: 2017-12-04 08:11:25 | Zgłoś naruszenie

Ludzie zastanówcie się zginął młody człowiek ojciec i mąż ogromna strata a wy jakieś głupie dyskusje prowadzicie.Wyrazy współczucia dużo siły i wytrwałości dla rodziny

Podpis: mm
Dodano: 2017-12-04 07:56:27 | Zgłoś naruszenie

@Paula - w pracy to jesteś ty, a funkcjonariusz na służbie. Zginął , aby inni mogli żyć. Doceń to, o ile pojmujesz co to służba.

Podpis: chochoł
Dodano: 2017-12-04 07:47:34 | Zgłoś naruszenie

@zw-kowalski - trzeba być głupim aby pisać "Była zasadzka. Więc Anty byli przygotowani a bandyci nie. Bandytów było tylko 2 a anty było co najmniej czterech jak wynika z opisu..." Pierwsze - byli bandyci przgotowani, bo po co mieli kbk akm ? Czy AT mogło przewidzieć że zostaną ostrzelani bronią o niewspómniernie większej sile rażenia niż ich etetowa?AT nie spodziewała się działań frontowych, sądzili że złodziejaszki będą mieć "standardową broń" np. P99, P83, Jerycho ,Glock lub inne z tej kategorii. I sądzę że tacy jak ty filozofy jak tylko by zobaczył ak jak zaczyna pluć w twoim kierunku puściłby kloca w swoje markowe gacie.

Podpis: chochoł
Dodano: 2017-12-04 07:43:03 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter