reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 19 listopada. Imieniny Elżbiety, Seweryny, Salomei.
reklama
reklama
reklama

Bushidan na mistrzostwach karate

Dodano: 2017-12-03 09:50:37 | Komentarzy: 2 | Kategoria: Sport
Publikujemy relację ISW Bushidan z Otwartych Mistrzostwa Karate Powiatu Jeleniogórskiego. Wzięło w nim udział wielu zawodników z powiatu oleśnickiego.


Pamiątkowe zdjęcie części zawodników ISW Bushidan

W ubiegłą sobotę w Mysłakowicach pod Karpaczem już po raz XIV odbyły się Otwarte Mistrzostwa Karate Powiatu Jeleniogórskiego, zorganizowane przez KS Funakoshi Shotokan Karate oraz Instytut Sztuk Walki Bushidan Jerzego Urbana z Oleśnicy. Patronat nad imprezą objął Dolnośląski Związek Karate oraz Wójt Gminy Mysłakowice oraz Starosta Jeleniogórski.

Bushidan który wystawił 37 zawodników z 7 swoich sekcji z powiatu oleśnickiego i oławskiego. Zawodnicy zdobyli aż 25 medali w konkurencjach indywidualnych i dwa w drużynowych, z czego w konkurencjach indywidualnych 8 brązowych, 8 srebrnych i 9 złotych. A w konkurencji Kata Drużynowego za trzecie miejsce puchar i brązowe medale oraz puchar i złote medale za pierwsze miejsce.

Głównym założeniem oprócz rywalizacji sportowej i walki fair play była popularyzacja olimpijskiej odmiany karate WKF, którą trenujemy oraz promocja ruchu wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorzy nie zapomnieli o poczatkujących zawodnikach, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, jakim jest Olimpijskie Karate WKF. Dla nich przygotowano konkurencję tzw. kihon. jest to konkurencja w której początkujący zawodnicy prezentują podstawowe ataki i bloki używane w karate. Zaś dla zaawansowanych zawodników rozegrane zostały trudniejsze już konkurencje kata i kumite

Rywalizacja we wszystkich konkurencjach była bardzo zaciekła. W zawodach wzięło udział 80 zawodników z czterech klubów z terenu Dolnego Śląska z trzech powiatów oleśnickiego, oławskiego, jeleniogórskiego. Najbardziej licznym okazał się Instytut Sztuk Walki Jerzego Urbana, z którego wystartowało aż 37 zawodników, rywalizując o medale we wszystkich konkurencjach.

Najlepszą zawodnikiem turnieju okazał się młody 9-letni Hubert Malicki z sekcji Bushidan z Ligoty Polskiej. Otrzymał on specjalnie ufundowany puchar dla najlepszego zawodnika turnieju. Wszyscy, którzy nie zajęli żadnych miejsc na podium otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale uczestnictwa.

Bushidan reprezentowali zawodnicy wszystkich 7 sekcji z Dziadowej Kłody, Ligoty Polskiej, Borowej Oleśnickiej, Wszechświętego, Miłoszyc, Sokołowic i Dobrzenia. Nie zabrakło także miłych akcentów podczas dekoracji. 6-letnia Oriana Idzkowska z sekcji z Miłoszyc otrzymała specjalną nagrodę dla najmłodszej zawodniczki turnieju.

źródło: ISW Bushidan

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

Gratulacje pięknej imprezy. Brawa dla organizatorów trenerów sędziów a przede wszystkim zawodnikom

Podpis: Xxx
Dodano: 2017-12-03 14:30:15 | Zgłoś naruszenie

Byłem, widziałem, walczyłem.

Podpis: mengerPl
Dodano: 2017-12-03 14:23:20 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter