reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 23 lipca. Imieniny Bogny, Sławosza, Żelisława.
reklama
reklama
reklama

Msza święta w bazylice za ubogich

Dodano: 2017-11-19 15:50:53 | Komentarzy: 133 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
Obchody Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Wrocławskiej miały miejsce w bazylice św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy. Transmisję na żywo przeprowadziła stacja TVP Polonia.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


W oleśnickiej bazylice miały miejsce obchody Światowego Dnia Ubogich

reklama

Obchody Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Wrocławskiej z inicjatywy arcybiskupa Józefa Kupnego odbyły się dzisiaj w bazylice św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy.

- Obejmujemy naszą modlitwą wszystkich biednych, potrzebujących, ubogich duchowo, materialnie. Modlimy się za przebywających w schroniskach, domach pomocy społecznej, sierocińcach, za więźniów, uchodźców, aby otrzymali wszelką potrzebną pomoc - mówił ks. infułat Władysław Ozimek, proboszcz oleśnickiej parafii.

Nabożeństwo poprowadził ks. dr Rafał Kowalski, rzecznik prasowy Archidiecezji Wrocławskiej. Przed laty właśnie w oleśnickiej bazylice pełnił posługę kapłańską. Na podstawie przypowieści o talentach mówił o tym, że na drugiego człowieka należy patrzeć z miłością i bez nienawiści, niezależnie od jego sposobu patrzenia na świat. Według niego, w każdym trzeba szukać Boga. - Tu chodzi o to, żeby odkopać w sobie ten talent - powiedział duchowny.

Msza święta z tej okazji była transmitowana na żywo na cały świat przez TVP Polonia. Na wydarzenie zaproszono mieszkańców, bezdomnych jednego z dolnośląskich domów im. św. Brata Alberta, podopiecznych Caritasu oraz osadzonych z Zakładu Karnego w Oleśnicy.

Wideo: migawki z wydarzenia


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (133)

Pomogły modlitwy?

Podpis: bb
Dodano: 2017-11-24 20:13:04 | Zgłoś naruszenie

Pomodlicie się za mojego dziadka z SS?

Podpis: mefistofeles
Dodano: 2017-11-24 13:35:36 | Zgłoś naruszenie

Papez jeździ autobusem to i bszkup kupi sobie autobus

Podpis: taxi
Dodano: 2017-11-23 13:36:39 | Zgłoś naruszenie

30 listopada to imieniny ANDRZEJA czyli prawdziwe Andrzejki - to tak jakby ktoś nie wiedział.

Podpis: ANDRZEJ
Dodano: 2017-11-23 10:54:47 | Zgłoś naruszenie

Mohery obecne obowiązkowo, na tace 20pln też obowiązkowo ale na potrzebujących to ku rwa nie mają.

Podpis: Hymiel jadwiga
Dodano: 2017-11-22 18:39:46 | Zgłoś naruszenie

Zamiast się modlić, ci panowie na zdjęciu wyżej mogliby sprzedać po jednym mercedesie i przeznaczyć te pieniądze na pomoc !!

Podpis: Remik Kulas
Dodano: 2017-11-22 18:32:43 | Zgłoś naruszenie

Od tego,że Kościół się modli za ubogich tym drugim nie przybędzie jedzenia, ciepłej odzieży,opalu na zimę czy dachu nad głową.Modlitwy wznoszone przez faryzeuszy z pewnością Bogu nie są miłe.

Podpis: M :-)
Dodano: 2017-11-22 17:41:43 | Zgłoś naruszenie

Fan osp sproboj frajerze

Podpis: Lukasz Łebedynski
Dodano: 2017-11-22 16:16:50 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-11-22 15:49:21 | Zgłoś naruszenie

Chore pierdziszewo!

Podpis: wszystko
Dodano: 2017-11-22 11:06:12 | Zgłoś naruszenie

Bo religie, ich rytuały i ciemnota ludu, budują nienawiść wśród ludzi ! Od zawsze ! O to chodzi dzierżycielom tych chorych ideologii !

Podpis: Jan Musiał (nauczyciel)
Dodano: 2017-11-22 09:47:23 | Zgłoś naruszenie

Popatrzcie wszyscy jedną Msza,a tyle w Was jadu, nienawiści......

Podpis: Ewa
Dodano: 2017-11-21 23:53:49 | Zgłoś naruszenie

Wprowadzam uosobienie cierpienia i bólu Doprowadzę cię do twojego końca z parabelką w mojej ręce Bezimienna zbiorowa mogiła jest twoim ostatnim miejscem spoczynku Obecnie twój bóg jest martwy na zawsze, i już nie odżyje nigdy!

Podpis: mefistofeles
Dodano: 2017-11-21 22:26:27 | Zgłoś naruszenie

Panie Edmundzie. Myślę, że Pan dobrze zrozumiał mój skrót myślowy. "nie jestem adwokatem.." jak mógłbym byc adwokatem osoby z wykształceniem prawniczym? Pozdrawiam ze Szwecji. U mnie od 2 tygodni zima ze śniegiem.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-11-21 18:48:57 | Zgłoś naruszenie

dlaczego wam się wydaję, że ktoś musi jakiegoś młodego ateistę za wszelką cenę nawrócić, to jest sprawiedliwe, że za własne grzechy, sami odpowiadamy, i nikt nie będzie odpowiadał, za upadek jakiegoś młodego ateisty, każdy jest kowalem swojego losu, Ci co się modlą, to się cieszą że sami mają wiarę, i że sami własne dusze uratowali, a młodzi jak się tacy do przodu to niech sobie sami z życiem poradzą i tym co jest po śmierci

Podpis: haha
Dodano: 2017-11-21 18:27:21 | Zgłoś naruszenie

Dobrze jak się modlimy za ubogich , jeszcze lepiej jak im pomagamy materialnie. Patrząc na zdjęcia mam jednak kilka pobocznych do całej intencji spostrzeżeń : Ozimek podobny do Woody Allena Połowa ludzi śpi , chyba że kątem-plują ale pluć w kościele ? Oj , fe ! Dlaczego 90 % to dzieci i starcy ? gdzie ludzie młodzi ? A może dlatego że : dzieci jeszcze nie rozumieją , a starzy już nie dosłyszą ? Ale lepiej sie modlić niż wyzywać i opluwać . Dlatego takie inicjatywy popieram , a jeszcze być w telewizorni za darmochę ! Oj , samo szczęście...

Podpis: Siostra Adama
Dodano: 2017-11-21 18:04:54 | Zgłoś naruszenie

Moniko. Wróć do tematu artykułu. To na pewno poprawi Ci nasrój.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-11-21 17:42:12 | Zgłoś naruszenie

do @Monika. Przeczytaj sobie wpis jaki zrobiłem do innej internautki.do @ Mieszkanko. Napisałaś "Tyle złości, chorych przytyków, niekiedy brak rzeczowych argumentów do dyskusji, pozwala mi się cieszyć że nie został Pan w Oleśnicy dłużej. Bo patrząc na Pana cwaniactwo, to strach ogarnia na myśl do czego Pan jest zdolny." Trzy lata sugerowałem urzędnikom miasta Oleśnica i Wrocław, ze w systemie CEIDG jest szkolny błąd w systemie. Jako adres właściciela można było wpisać adres w Szwecji. Adres przechowywania ksiąg rachunkowych można było wpisać w Szwecji. Ale system nie przyjmował adresu do korespondencji w Szwecji. Po kolejnym odrzuceniu takiego wniosku w Oleśnicy 19/1 2017 wniosłem odwołanie. W marcu Minister Rozwoju poprosił burmistrza Oleśnicy o zajęcie stanowiska. Burmistrz do momentu mojego monitu milczał ok 6 miesięcy. System poprawiono w maju. Wczoraj dostałem od Ministra Rozwoju sprostowanie adresu do korespondencji na adres w Szwecji. Jak widzisz nie było w tym żadnej mojej złośliwości a jedynie upór. Pozytywne skutki rozciągają się na kilka tysięcy przedsiębiorców zamieszkałych poza Polską a prowadzących w Polsce działalność gospodarczą. Wskaż mi w tym moim działaniu przez 3 lata przynajmniej jedną rzecz o której piszesz. Wczoraj wysłałem maila do pani Adamskiej z info, że mam juz poprawne wpisy w CEIDG sprostowane z urzędu." I wytłumacz mi co przez kilka lat zrobili urzędnicy z Wrocławia i Olesnicy aby tak nie było?

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-11-21 17:40:15 | Zgłoś naruszenie

Moniko Lipiec. Wręcz przeciwnie znaczy, ze Pan Edmund nie potrzebuje adwokata. Sam sobie świetnie radzi. Nie smrodze panu Edmundowi. Po prostu Pan Edmund miał inna koncepcję a ja inną. Ja nigdy nie wyzwałem jego i nie pamietam aby on to zrobił mnie. Jestem fanem swoich synów ale też sa sprawy w których patrzę krytycznie na nich. Ci nie znaczy, że ich krytykuję. Czy Twoim zdaniem powinienem wszystko co pisze pan Edmund tylko chwalić a wszystko co pisze ktos inny negować. Na tym polega demokracja i swoboda wypowiedzi. Ale do tego Moniko trzeba dojrzeć. To nie mój problem tylko twój.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-11-21 17:36:12 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski mało kto w Oleśnicy dawał tyle ciała co ty. W tzw. działalności gospodarczej i w domu rodzinnym. Piszesz: "Ależ ja nie jestem adwokatem pana Edmunda. Wręcz przeciwnie". To raz mu liżesz, a raz smrodzisz ? Żeby być adwokatem takiego gościa jak Edmund, to trzeba mieć niezłą głowę na karku. Tu niżej inny Kowalski /"antoni kowalski"/ strasznie się co do ciebie pomylił. Jesteś gnidą.

Podpis: Monika Lipiec
Dodano: 2017-11-21 17:20:06 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter