reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 19 listopada. Imieniny Elżbiety, Seweryny, Salomei.
reklama
reklama
reklama

Mistrzowie parkowania cz. 40

Dodano: 2017-11-18 08:24:55 | Komentarzy: 84 | Kategoria: Ciekawostki
Czas na kolejną odsłonę lokalnych mistrzów parkowania. Są to kierowcy, którzy najwyraźniej nie myślą o uczestnikach ruchu - zarówno pieszych, jak i poruszających się innymi pojazdami.

Portal MojaOlesnica.pl prezentuje kolejną odsłonę mistrzów parkowania, czyli kierowców, którzy zdecydowanie nie świecą przykładem. Zasady publikacji są proste. Wystarczy wysłać do nas zdjęcie "mistrza", opisać je, a następnie wybierzemy najciekawsze propozycje do publikacji.

Policja powinna świecić przykładem. Tym bardziej, że sama też wlepia mandaty za różne wykroczenia drogowe. Jak widać - w centrum Oleśnicy stróże prawa mieli dość luźne podejście do przepisów, kiedy parkowali na chodniku. Przypominamy, stojący pojazd jako uprzywilejowany może zostać uznany wtedy, gdy korzysta chociaż z sygnalizacji świetlnej.


Co wolno wojewodzie, to nie wolno tobie...

Ulica Słowackiego w Oleśnicy. - Komentarz jest jeden. Po co komu chodnik. Mamy z wózkami ulicą przecież mogą chodzić bo 4 koła są... - napisał czytelnik.


Całkiem wielkie auto i całkiem wielka "wyobraźnia"

Brama wjazdowa na cmentarz, mieszcząca się przy ul. Brzozowej w Oleśnicy. Komentarz raczej zbędny.


Gdyby mógł, to podjechałby pod grób?

Pożeracz chodników. Duży suv volvo słynie z naszpikowania nowoczesnymi technologiami. Szkoda, że nie ostrzegają przed takimi sytuacjami.


"Ja tylko na chwilkę"?

- Uprzejmie proszę poruszenie problemu notorycznego parkowania na chodniku przy ul. Poprzecznej (naprzeciw wejścia do koszar) i zamieszczenie załączonych zdjęć "Mistrzów parkowania" (tym razem skład międzynarodowy?). Mimo wezwania policji, sprawa się powtarza - czytamy w wiadomości od autora zdjęcia.


Bardzo Myślący Właściciel zatarasował chodnik

Dość częsta sytuacja na parkingu pod blokami przy ul. 11 Listopada w Oleśnicy. Wygląda na to, że chodniki są dla samochodów, a droga dla pieszych.


Nieoczekiwana zamiana ról - kierowcy stają się użytkownikami chodników, a piesi - dróg

Są takie chwile, kiedy każdy z nas chce poczuć się nieco młodziej. - Ten chyba chciał zaparkować w piaskownicy, ale się nie dało - informuje czytelnik.


Poczuł smak dzieciństwa?

Na koniec wisienka na torcie, crème de la crème. Jak zaparkować możliwie najbliżej w centrum miasta? Kierowca kii postanowił zatrzymać się na drodze, tuż przy parkingu dla niepełnosprawnych. Przy okazji zatarasował trasę przeznaczoną dla rowerów. I to wszystko pod okiem (podobno) kamer policyjnego monitoringu. Cóż za gest!


Kumulacja wykroczeń?

Dziękujemy autorom nadesłanych zdjęć!

Chcecie pokazać innych mistrzów parkowania? Prześlijcie nam zdjęcia i opiszcie je!

Zobacz też: Poprzednia część mistrzów parkowania

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (84)

Placku, samorząd może to powiedzieć Policji, ale Policja wcale nie musi słuchać samorządu i samorządowi może powiedzieć to samo.Policja nie podlega samorządowi, a straż miejska podlegała. Policja może powiedzieć: my mamy ważniejsze sprawy jak parkowanie, śmiecie czy psie kupy na chodniku. Musimy łapać przestępców, mamy interwencje domowe, a Powiat Oleśnicki jest duży. Chcecie mieć porządek na ulicy to wyłóżcie sobie na to pieniądze. Porządek kosztuje, ochrona kosztuje. Ile zaoszczędziły by banki i firmy zwalniając wszystkich ochroniarzy, mówiąc po co nam płacić za ochronę od łapania złodziei jest Policja?

Podpis: Jacek
Dodano: 2017-12-26 00:04:18 | Zgłoś naruszenie

Moja Propozycja - MISTRZOWIE SMOGU - byloby cos ciekawego ba nawet ciekawszego dla wypalaczy syfu w piecach CO.

Podpis: me
Dodano: 2017-12-25 17:04:51 | Zgłoś naruszenie

Jacek. No to niech samorząd nie mówi "to nie mój problem", ale niech powie "Policjo, wykonuj swoje podstawowe zadania wynikające z Ustawy o Policji!" No bo jeśli do ustawowych zadań Policji należy ochrona porządku publicznego, to po co to samo zadanie zlecać straży miejskiej i płacić na to +500 tys. zł/rok?

Podpis: Placek
Dodano: 2017-12-08 18:30:58 | Zgłoś naruszenie

Placku, czytaj ze zrozumieniem. Samorząd ma takie zadania ustawowe ( Policja również). Samorząd nie może mówić, to nie mój problem, ochrona porządku to jest wyłącznie sprawa Policji.

Podpis: Jacek
Dodano: 2017-12-07 22:28:16 | Zgłoś naruszenie

Jacku, zgodnie z art. 1. pkt 2. Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji, Do podstawowych zadań Policji należą: 1) ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra; 2) ochrona bezpieczeństwa i PORZĄDKU PUBLICZNEGO, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych (...) https://www.arslege.pl/zadania-policji/k180/a17584/

Podpis: Placek
Dodano: 2017-12-04 21:59:09 | Zgłoś naruszenie

Placku, zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 14 Ustawy o samorządzie gminnym ochrona porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli należy do zadań własnych gminy i nie można mówić to nie jest sprawa władz gminy, to sprawa Policji. Ochrona porządku publicznego to jest sprawa władz samorządu gminnego.

Podpis: Jacek
Dodano: 2017-12-04 10:15:56 | Zgłoś naruszenie

Placku Policja niech lepiej łapie złodziei i bandytów. Każda większa firma o tym wie, że Policja im bezpieczeństwa i porządku nie zapewni i zatrudnia za ciężkie pieniądze ochroniarzy. Myślę, że ci którzy podjęli decyzję o rozwiązaniu straży sądzilii, że policja przejmie jej obowiązki, będzie można zaoszczędzić pieniądze i będzie można powiedzieć, to nie moja sprawa, to sprawa policji. A jaki jest tego efekt każdy widzi.

Podpis: Jacek
Dodano: 2017-12-04 10:04:34 | Zgłoś naruszenie

A ulica Sucharskiego ??? Tam chodnik to jeden wielki parking. Kobiety z dziećmi w wózkach idą slalomem. Chodnik - ulica, chodnik - ulica. A szaleńcy jezdza po 80 KM/h. Może ktoś wreszcie zauważy problem ???

Podpis: Gienek
Dodano: 2017-11-30 09:51:37 | Zgłoś naruszenie

Jacek. No właśnie nie chcemy nic za darmo. Wszyscy łożymy na policję, a do zadań tych należy m.in. ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia, ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych, kontrola przestrzegania przepisów porządkowych i administracyjnych związanych z działalnością publiczną lub obowiązujących w miejscach publicznych. Czy policja ma ważniejsze sprawy? Taaaaak.

Podpis: Placek
Dodano: 2017-11-28 18:41:22 | Zgłoś naruszenie

Nie chodzi o straż miejską, chodzi o porządek i o to, żeby samochody nie parkowały na placach zabaw, na trawnikach, nie zastawiały przejść dla pieszych, chodników, wyjazdów z bram, za zakazami parkowania a kloszardzi nie spali na ławkach w rynku. Za takie parkowanie straż miejska pisała mandaty. A gdzie jest policja? Być może mają ważniejsze sprawy. Na zdjęciu widać, że kobieta z wózkiem idzie jezdnią, a policja parkuje za zakazem zatrzymywania i zastawia przejście chodnikiem. Ktoś powie, że straż miejska kosztowała??? Za darmo chcieliście żeby ktoś wam robił porządek? Więc niech teraz ci, którzy rozwiązywali tą straż podejmą działania, żeby był porządek.

Podpis: Jacek
Dodano: 2017-11-28 11:17:23 | Zgłoś naruszenie

No i dobrze że nie chcieli straży miejskiej. Na to szło 0,5 miliona rocznie, tyle co wynosi budżet obywatelski. Pytanie tylko gdzie jest policja?! Bo wszystko to co robiła straż miejska, jest psim obowiązkiem policji!

Podpis: Bolek
Dodano: 2017-11-27 22:19:19 | Zgłoś naruszenie

Sami Qurwa chcieliscie aby rozwalic straz miejska. Teraz sie plujcie, banda idiotow pisowskich. Debile, kanalie.

Podpis: Lolek
Dodano: 2017-11-27 19:34:09 | Zgłoś naruszenie

Panie Burmistrzu, rozwiązał Pan straż miejską i stan porządku nie jest zadowalający. Jakie jest podejście policji, widać na zdjęciu. Proszę o zajęcie się tymi sprawami. Zadbanie o porządek w mieście należy do zadań własnych gminy.

Podpis: Wyborca
Dodano: 2017-11-24 12:41:52 | Zgłoś naruszenie

Nooo tylko nie z góry, to niziny społeczne!

Podpis: JP na 100%
Dodano: 2017-11-22 16:44:14 | Zgłoś naruszenie

Wzór idzie z góry jak parkować..i to ci co mandaty wlepiaja

Podpis: wstyd
Dodano: 2017-11-22 05:06:40 | Zgłoś naruszenie

O czym Wy mowicie, co tydzien w niedziele w godzinach mszy sw.wyjazd z podworza obok plebani kosciola Sw.Trojcy jest zablokowany.Wszyscy tak spragnieni modlitwy ze nie mysla o tym ze komus moze byc potrzebna pomoc pogotowia a karetka nie bedzie miala wjazdu, nie mowiac o tych glopkach ktorzy widzieli zaparkowana karetke na podjezdzie a i tak zablokowali wyjazd...jakby sie dalo toby wjechali do kosciola autem...brak slow na ludzka glopote

Podpis: obserwator
Dodano: 2017-11-21 23:49:18 | Zgłoś naruszenie

Jak tak można dawać przykład, zły przyklad

Podpis: Mama
Dodano: 2017-11-21 18:36:29 | Zgłoś naruszenie

Co wy ode mnie chcecie... Ja do ratusza służbowo i poza tym mam "erkę"...

Podpis: Komendant Darek
Dodano: 2017-11-20 20:39:16 | Zgłoś naruszenie

xyz - albo spróbuj może do księgi Guinnessa

Podpis: motoryczny
Dodano: 2017-11-20 12:59:33 | Zgłoś naruszenie

@XYZ jak najbardziej na policje, zgłaszając tutaj, nic się dalej z tym nie stanie, a na policji - masz szanse uratować komuś życie

Podpis: E
Dodano: 2017-11-20 12:53:48 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter