Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Bogdana Kobiałki 2006
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 18 października. Imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła.
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama

Krytycznie o aborcjach w szpitalu

Dodano: 2017-11-17 10:26:48 | Komentarzy: 169 | Kategoria: Aktualności
Strona stopaborcji.pl porównuje aborcje w oleśnickim szpitalu, wykonane z powodów medycznych, do niemieckich obozów zagłady. Jednostka zapewnia, że działa zgodnie z procedurami.


Strona stopaborcji.pl piętnuje przypadki aborcji selektywnej w oleśnickim zespole szpitali

Mocny materiał pojawił się stronie stopaborcji.pl. Nosi on tytuł "W szpitalu w Oleśnicy selekcjonują chore bliźniaki do zabicia".

Autorką jest Aleksandra Musiał z Fundacji Pro-Prawo do Życia W publikacji zawarto informację, że w zeszłym roku w Powiatowym Zespole Szpitali z s. w Oleśnicy dokonano dwie aborcje selektywne. Padło wręcz sformułowanie o "zabiciu dzieci".

- W pierwszym przypadku była to dziewczynka podejrzewana o zespół Turnera, nazywana „bliźniakiem II”, w drugim było to dziecko podejrzewane o zespół Downa, nazywane „bliźniakiem I”. Wydaje się, że szpital w Oleśnicy dobrze sobie radzi z oznaczaniem ludzi przeznaczonych do terminacji. W niemieckich obozach zagłady też panował porządek. Na egzekucję i do komór też szli tylko ci, przeznaczeni do zabicia - czytamy na stronie stopaborcji.pl

Artykuł został już powielony przez inne strony, które piętnują aborcję. Dyrektor zespołu szpitali Kamil Dybizbański nie chciał komentować publikacji, natomiast zapewnił nas, że wszelkie zabiegi są wykonywane zgodnie ze sztuką lekarską i na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

- Do takich zabiegów zobowiązuje nas kontrakt - mówi portalowi MojaOlesnica.pl K. Dybizbański. Zapewnia, że jednostka szanuje prawo lekarzy do tzw. klauzuli sumienia, jednak żaden z pracujących tam ginekologów nie zastrzegł sobie takiego prawa.

pp

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Ruch Samorzadowy Powiatu Olesnickiego
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KKW SLD Lewica Razem
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Oleśnica Razem Michała Kołacińskiego
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (169)

pamiętajcie, będziemy sądzeni z miłości, również a nawet przede wszystkim, do tych najsłabszych

Podpis: enre
Dodano: 2017-11-24 15:20:45 | Zgłoś naruszenie

a ci obrońcy życia ile dzieci z wadami wrodzonymi zaadoptowali? No i dlaczego swoje poglądy chcą narzucać innym? Dlaczego nie walczą o porządna opiekę i rehabilitację nad dziećmi już urodzonymi? Dlaczego chcą skazywać matkę takiego dziecka na samotność i nędzę - no bo tatuś z reguły daje dyla a dziecko nie może być przyjęte do żadnego żłobka czy przedszkola. Matka musi z pracy zrezygnować i egzystować za marne grosze do końca swojego i dziecka życia. Niech każdy decyduje w swoim sumieniu o swoim życiu a innym od nich wara

Podpis: jj
Dodano: 2017-11-23 09:24:37 | Zgłoś naruszenie

To straszne, że w majestacie prawa i zgodnie z procedurami można zabijać takie osoby jak ja. Urodziłam się w oleśnickim szpitalu z wadą wrodzoną. Mimo ciężkiego kalectwa funkcjonuję jak każdy człowiek. Na szczęście nikomu nie przyszło do głowy mnie abortować, chociaż można było to zrobić w świetle ówczesnego prawa. Dziękuję Bogu i rodzicom za dar życia.

Podpis: Kazia
Dodano: 2017-11-23 08:15:41 | Zgłoś naruszenie

Każdy powinien decydować o sobie.Po co decydować za kogoś -czy ma chować kalekie dziecko,? czy usunąć,- jeśli nie musi żyć z tym problemem. A o grzechy się nie martwcie, każdy odpowie za swój. Zawsze jest tak że najwięcej krzyczą te osoby , które już raz usunęły i mają wyrzuty sumienia a teraz chcą je zakrzyczeć.To nie one będą patrzeć codziennie na swoje nieszczęśliwe i chore dziecko tylko rodzice,którzy także myślą o tym co się stanie po ich śmierci z tym dzieckiem? Kto się nim zaopiekuje? Czy ci, którzy decydują o ich narodzinach?/NIE oni mają to gdzieś.a nazywają się wierzącymi .Ja bym im dała takie dziecko na wychowanie-gwarantuję że szybko by się go pozbyli.

Podpis: Oleśniczanka
Dodano: 2017-11-23 05:44:41 | Zgłoś naruszenie

do @kp. Jak nie masz argumentów to używasz słów jakich uzywasz. Mnie rozśmieszyło twoje stwierdzenie, że 31 lat temu jak byłaś w ciązy czyli ok 1986 lekarz, rodem z PRL, bez badań penatarnych stwierdził, .że płod ma wady rozwoju. Natomiast nie kwestionuję tego czy kochasz czy nie kochasz córki. Mnie rozśmieszyła zła wizja lekarza o której piszesz. Wziernikiem nie byłem więc tego nie widziałem

Podpis: bajer dobra rzecz
Dodano: 2017-11-21 17:48:13 | Zgłoś naruszenie

Czytając komentarze można odnieść wrażenie, że w Oleśnicy mieszkają chodzące ideały. Jeden nie rozumie, dlaczego komuś przeszkadza widok płodu na plakacie antyaborcyjnym. Ciekawe, czy chciałby, żeby na podobnych plakatach widniały zdjęcia kobiet zmasakrowanych po gwałtach. Ze wszystkimi szczegółami. Inna pisze, że życie ludzie, nawet upośledzone jest więcej warte niż życie przestępcy. Hipokryzja aż bije z tej wypowiedzi. Odbierasz innym prawo do decydowania o sobie a kim ty jesteś, żeby oceniać czyje życie ma wartość a czyje nie? Poza tym na bank pisze to kobieta, której problem niechcianej ciąży z upośledzonym płodem już nie dotyczy z racji wieku. One zawsze najwięcej się udzielają w takich tematach

Podpis: .
Dodano: 2017-11-21 08:20:08 | Zgłoś naruszenie

@bajer dobra rzecz. Nie pochodzę z gwałtu. Napisałam o przypadku swojego dziecka. Jeśli dopuściłaś(-łeś) się aborcji to ja Cię nie potępiam, ja tylko cieszę się, że mam wspaniałą córkę.Może ktoś po przeczytaniu tego tekstu będzie też cieszył się , że jego dziecko żyje. A ciekawa jestem, o co Ci chodzi?Czyżbyś był za hurtowym uśmiercaniem dzieci w tak okrutny sposób?

Podpis: kp
Dodano: 2017-11-21 01:20:30 | Zgłoś naruszenie

@MAD: nie podoba ci się aborcja? to jej nie rób! ale dopuść na chwilę do siebie taki o to fakt, że są ludzie dla których płód to nie dziecko dopóki nie może żyć samodzielnie - pomimo tego, że ma własne DNA

Podpis: krytyk
Dodano: 2017-11-20 20:36:17 | Zgłoś naruszenie

do @kp. Dobry bajer. ostatnio taka jak ty pisała, że pochodzi z gwałtu i ojca gwałciciela bardziej kocha niż jego dzieci z małżeństwa. Przemilczałem. Bo aż się prosiło aby jej źle życzyć a tego staram się nie robić. 31 lat temu nie było takich bajerów o jakich piszesz.

Podpis: bajer dobra rzecz
Dodano: 2017-11-20 19:35:51 | Zgłoś naruszenie

Jeżeli matce, ojcu i lekarzowi można zabić własne dziecko czy pacjenta, to kto może czuć się bezpiecznie przy tak zdemoralizowanych ludziach?

Podpis: rodak
Dodano: 2017-11-20 18:17:29 | Zgłoś naruszenie

Mam sąsiadów (ona jest wykładowcą na Politechnice Wrocławskiej, on jest solistą w orkiestrze PR), którzy mają 3 dzieci w tym najmłodszego 24 letniego syna z zespołem Downa. Ostatnio powiedzieli mi, że tyle miłości ile otrzymują od niego, nigdy nie doznali od pozostałej dwójki.Marek pracuje, pomaga ojcu i mamie w pracach domowych i jest przemiłym dla nas sąsiadów.

Podpis: Grażyna
Dodano: 2017-11-20 18:07:08 | Zgłoś naruszenie

Jeżeli ktoś mówi, że 12 tygodniowe dziecko jest tylko płodem, to niech mi powiedzą dlaczego ma wykształcone ciałko, dlaczego mu bije serduszko i dlaczego ma swoje DNA?Każdy kto zabija to dziecko jest MORDERCĄ !!!

Podpis: mama 4 dzieci
Dodano: 2017-11-20 17:53:40 | Zgłoś naruszenie

Brzydziłem się mojej kobiety, która dokonała aborcji i rozstałem się z nią na zawsze. Kiedy tylko popatrzyłem na nią widziałem ją umazaną krwią.

Podpis: SŁAWEK
Dodano: 2017-11-20 17:48:29 | Zgłoś naruszenie

Aborcja jest najlepszym darem dla nieodpowiedzialnych chłoptasiów, którym brak odwagi wziąć odpowiedzialność za spłodzenie dziecka, jest też darem dla bab, które rozwinęły się tylko od pępka w dół.

Podpis: tato
Dodano: 2017-11-20 17:45:22 | Zgłoś naruszenie

Jeżeli zwolennicy aborcji uważają, że mają rację to dlaczego niszczą wystawy ukazujące szczątki dzieci po aborcji? Czyżby sumienie gryzło?

Podpis: Robert
Dodano: 2017-11-20 17:41:27 | Zgłoś naruszenie

Do 12 tygodnia czyli po pierwszych prenatalnych badaniach kobieta powinna mieć wybór jeśli płód jest uszkodzony. Tyle w temacie. Ciekawe ile z tych świętych które się tu wypowiadają stały przed takim wyborem. Nikt nikomu nie zabrania urodzić dziecka z wadami genetycznymi.

Podpis: Pareto
Dodano: 2017-11-20 17:40:19 | Zgłoś naruszenie

Byłam w 3 miesiącu ciąży, kiedy lekarz radził mi usunąć ciążę, bo dziecko miało urodzić się upośledzone fizycznie i umysłowo w stopniu ciężkim. Na szczęście nie zgodziłam się i moja 30 letnia córcia skończyła studia i jest położnikiem kochanym przez swoje pacjentki, które wiedzą, że nigdy nie była zabójczynią jakiegokolwiek noworodka. Jest również dla mnie wielką podporą i dumą. Ciarki mnie przechodzą jak tylko pomyślę, że zgodziłbym się na zabicie mojej córci.

Podpis: kp
Dodano: 2017-11-20 17:35:17 | Zgłoś naruszenie

Co za bestialstwo, że o prawie nienarodzonych wypowiadają się ci, których nie abortowano !!!! Jeżeli można zamordować niewinną istotę to dlaczego te lewackie postępaki tak protestują przeciwko karze śmierci dla zabójców? Życie najbardziej nawet upośledzonego człowieka jest więcej warte niż skarby całego świata, a szczególnie życie bandyty.

Podpis: Krystyna Podgórska
Dodano: 2017-11-20 17:26:26 | Zgłoś naruszenie

"Noworodek ? podobnie jak płód, nie jest jeszcze osobą, nie ma więc moralnego prawa do życia. Taką tezę postawili związani z Oksfordem etycy ? Alberto Giubilini i Francesca Minerva w brytyjskim piśmie "The Journal of Medical Ethics". Kto wie, czy za następne 30 lat, pielęgniarka nie powie do matki na porodówce. I co, dzidziuś pani się podoba? Nie, to proszę go spuścić w kiblu lub wyrzucić przez okno, ma pani do tego pełne prawo, to przecież dopiero ... noworodek.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-11-20 15:23:54 | Zgłoś naruszenie

jestem za aborcją ,lepiej nie dopuszczać do tego ,ale jak słyszę o dzieciach wyrzucanych przez okno,pobitych na śmierć to właściwie lepiej sterylizować niż zabijać aborcją

Podpis: matka
Dodano: 2017-11-20 11:50:34 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (39), Motoryzacja (16), Nauka (4), Praca (59), Usługi (22), Zwierzęta (5), Inne (12)
Dodaj ogłoszenie
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwosc
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Ruch Samorządowy Powiatu Oleśnickiego
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Konwój wstydu ponownie w Oleśnicy
"Warto prześwietlić ..."~kocioł
reklama
Kalendarium
21.10.2018 o godz. 07:00
Wybory samorządowe
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter