Materiał wyborczy KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
Materiał wyborczy KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
reklama

5-lecie Służb Ratowniczych

Dodano: 2017-11-13 10:30:48 | Komentarzy: 10 | Kategoria: Aktualności
galeria istnieje dla tego artykułu
Publikujemy relację stowarzyszenia Służby Ratownicze z walnego zebrania oraz obchodów 5-lecia zarejestrowania organizacji w KRS.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Stowarzyszenie Służby Ratownicze spotkało się na walnym zebraniu

reklama

Ostatni weekend dla członków Służb Ratowniczych był wyjątkowo pracowity. W sobotnie przedpołudnie odbyło się walne zebranie członków stowarzyszenia. Obrady połączono z jubileuszem 5-lecia zarejestrowania stowarzyszenia w KRS.

Gośćmi uroczystości byli m.in. burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński, były prezes Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica Tadeusz Jamroz, przedstawiciele obecnego zarządu PCK Oleśnica Aleksander Chrzanowski i Anna Janusz, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji z Oleśnicy, czy też przedstawiciele stowarzyszenia Cała Oleśnica Biega.

Podczas uroczystości nie zabrakło nie tylko wspomnień, czy wzruszeń, ale również podziękowań ze strony gości i ze strony Stowarzyszenia. - Jestem pediatrą i stowarzyszenie rosło, tak jak dziecko, na moich oczach, z czego bardzo się cieszę - podsumował burmistrz M. Kołaciński, członek honorowy stowarzyszenia.

Po przerwie obiadowej rozpoczęła się część szkoleniowa, gdzie m.in. Katarzyna Kubera przedstawiła wszelkie sprawy związane z hiperglikemią, sposobami postępowania, badania oraz czynności ratunkowe z tym związane. Następnie członkowie SR po raz kolejny mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach z Urszulą Frączek – fizjoterapeutką, która przedstawiała, jak zwiększać możliwości działań ratowniczych podczas zabezpieczeń imprez sportowych.

Kolejnym szkoleniem było spotkanie z ratownikiem medycznym i dyspozytorem CPR Grzegorzem Madajczakiem, podczas którego ratownicy doskonalili umiejętności rozmów z dyspozytorem. Cykl szkoleniowy zakończyło wystąpienie Macieja Stępnia i szkolenie przeciwpożarowe wraz z pokazem sprzętu.

Drugiego dnia ratownicy mieli manewry podczas których bardzo intensywnie rozwijali swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym w pozorowanych wypadkach drogowych w różnych sytuacjach zarówno w przypadku samochodów osobowych, ale także busów i samochodów ciężarowych. Do wszystkich zadań ratownicy podeszli bardzo sumiennie z pełną świadomością odpowiedzialności za ludzkie zdrowie i życie, mimo że przygotowane zadania nie należały do łatwych.

Zarząd Służb Ratowniczych dziękuje wszystkim uczestnikom zebrania, szkoleń i pozoracji a także zaproszonym gościom, wykładowcom i tym, którzy pomogli w pozoracji – pozorantom, osobom przygotowującym i oceniającym działania naszych ratowników.

- Wiemy, że im więcej się nauczymy tym bardziej będziemy mogli starać się wykonywać wszelkie działania tak, by jak najefektywniej ratować ludzkie zdrowie i życie” – podaje Zarząd.
Stowarzyszenie istnieje od 2009 roku a od 2012 zarejestrowane jest w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nazwą Służby Ratownicze. 
Służby Ratownicze działają ratowniczo, ale skupiają się także na szkoleniach z pierwszej pomocy, transporcie sanitarnym, pokazach, zabezpieczeniu imprez pod względem medycznym a także na akcjach charytatywnych
- czytamy w komunikacie.

Służby Ratownicze podczas wielu akcji wspomagają działania PCK. Na pzykład wraz z MOPS i oleśnickim PCK zapewniają bezpieczeństwo dla bezdomnych w zimowej ogrzewalni w Oleśnicy oraz zabezpieczają ogrzewalnię pod względem medycznym. Aktualnie stowarzyszenie tworzy około trzydziestu członków. 

W 2015 roku decyzją wojewody Służby Ratownicze wpisano do rejestru jednostek wspierających system Państwowe Ratownictwo Medyczne. Służby Ratownicze posiadają dwa ambulanse – pojazdy te posiadają odpowiednie homologacje na pojazdy uprzywilejowane.

Zarząd informuje o naborze do struktur Stowarzyszenia zarówno osoby już związane z ratownictwem (ratowników medycznych, pielęgniarki i pielęgniarzy, lekarzy, strażaków PSP i OSP), a także wszystkich, którzy dopiero chcą połączyć swoją życiową drogę z ratownictwem i zwiększać szanse wszystkich poszkodowanych wokół.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

źródło: Służby Ratownicze
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (10)

Dobra zmiana - krytykować każdy umie. A skoro tak robią kasę - dołącz - właśnie trwa rekrutacja do Służb Ratowniczych....

Podpis: pogromca idiotów
Dodano: 2017-11-13 20:57:50 | Zgłoś naruszenie

Fajna sciema brawo brawo i tak się robi kasę trochę Sendek trochę Krawczak

Podpis: Dobra zmiana
Dodano: 2017-11-13 18:35:13 | Zgłoś naruszenie

wszystkiego najlepszego dla przecudownych ludzi o wielkim sercu - wolontariuszy z Służb Ratowniczych. Oby tak dalej!

Podpis: jadzia
Dodano: 2017-11-13 14:31:06 | Zgłoś naruszenie

Super.

Podpis: Tomek
Dodano: 2017-11-13 13:25:29 | Zgłoś naruszenie

mega pozytywny akcent w naszym mieście, powodzenia!

Podpis: ole
Dodano: 2017-11-13 13:17:19 | Zgłoś naruszenie

Bez komentarza......

Podpis: Non Profit
Dodano: 2017-11-13 12:52:32 | Zgłoś naruszenie

GKN pozdrawia :) Kiedy kolejny wspólny wyjazd?

Podpis: :)
Dodano: 2017-11-13 12:33:03 | Zgłoś naruszenie

Fajnie :-)

Podpis: Pola
Dodano: 2017-11-13 12:09:57 | Zgłoś naruszenie

Wspaniali ludzie !!!

Podpis: leszek tenisista
Dodano: 2017-11-13 11:28:33 | Zgłoś naruszenie

brawo! fajne krawaty :)

Podpis: idzi
Dodano: 2017-11-13 10:46:06 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (45), Motoryzacja (4), Nauka (4), Praca (59), Usługi (19), Zwierzęta (5), Inne (7)
Dodaj ogłoszenie
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Kandydat spotka się z seniorami
"Pięknie Pawłowski z..."~cudo
reklama
Kalendarium
21.10.2018 o godz. 07:00
Wybory samorządowe
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter