reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 18 listopada. Imieniny Klaudyny, Romana, Filipiny.
reklama
reklama
reklama

Nowy zarząd SIM-u

Dodano: 2017-11-13 09:04:07 | Komentarzy: 26 | Kategoria: Aktualności
Stowarzyszenie Samodzielna Inicjatywa Młodzieży spotkało się na walnym zgromadzeniu. Wybrano nowy zarząd. Prezesem została Aleksandra Kowalczyk.
Wczoraj odbyło się walne zgromadzenie członków stowarzyszenia Samodzielna Inicjatywa Młodzieży, podczas którego podsumowano trzy lata działalności tej organizacji.

Trójka działaczy otrzymała wewnętrzne odznaczenie "Zasłużony dla SIM-u" oraz podziękowano ustępującemu zarządowi. Wybrano też nowy jego skład. Prezesem SIM-u została Aleksandra Kowalczyk, wiceprezesem poprzedni prezes Michał Kowalczyk. Funkcję sekretarza pełni Barbara Krzemińska, a skarbnika Łukasz Bugdoł.

W skład komisji rewizyjnej weszli Marta Śliwecka (przewodnicząca), Maria Folomeyev (sekretarz) i Piotr Stępień. - Serdecznie gratulujemy nowemu Zarządowi i komisji rewizyjnej oraz życzymy powodzenia w działalności na rzecz SIM-u - czytamy w komunikacie SIM-u.

rd, źródło: SIM

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (26)

"Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem". I twierdzicie, że nie jesteście sektą ? Stanie w państwowym obiekcie tylko pod krzyżem, bez godła, uważacie za normalne ? Wątpliwości i pytania Kalecińskiego jak najbardziej zasadne, odpowiedź Krzemińskiej mętna !

Podpis: freelancer
Dodano: 2017-11-16 00:47:24 | Zgłoś naruszenie

Dobry wybór OLA gratulacje . Serdecznie pozdrawiam wolontariuszy SAMODZIELNEJ INICJATYWY MŁODZIEŻY

Podpis: Tadeusz
Dodano: 2017-11-14 22:01:26 | Zgłoś naruszenie

Oczywiście, że jałowa, bo nie jestem znawcą tego tematu, jak agnostyk wiele razy pisałem, że nie przeczytałem nawet Biblii, lewackie pojęcia homofobi czy islamofobi, również nie są mi tak znane, jak Panu. Pokazuję tylko, że sami lewacy, znawcy tych pojęć, interpretują je tak, jak im pasuje. Domagam się tylko jednakowego traktowania chrześcijan i muzułmanów !! Wymyślono sobie pojęcie islamofobi i teraz nawet imamowie, nawołujący do nienawiści i przemocy, są bezkarni !! Krzyże się usuwa, ale modlących się na ulicach muzułmanów już nie. W Niemczech powstał plac zabaw dla dzieci, z małym meczetem i górującym nad nim półksiężycem. Lewacy mówią, że powstał dlatego, żeby "muzułmańskie dzieci mogły poczuć się jak u siebie" !! Wyobraża pan sobie plac zabaw z kościołem i krzyżem ?? Wtedy nie byłoby tłumaczenia, że katolickie dzieci mogą poczuć się jak u siebie, to byłaby indoktrynacja dzieci, oczywiście bezprawna !! Podobnie byłoby, gdyby w szkolnej stołówce nie było mięsa w postny dla katolików dzień tygodnia, a jednak muzułmanom się ustępuje i mięso wieprzowe znika, to jest skandal. Może Pan spróbuje napisać swoje mądre komentarze pod jakimś artykułem o muzułmanach. Nie musi pan dopisywać słowa Koran, wystarczy, że pan napisze jeszcze raz: "A idea bogów, to wymysły ludzi i nic więcej. Święte księgi i pisma rzekomych natchnionych i świętych to też narzędzia do indoktrynacji. Na tym polega sakrobiznes od wieków kręcony przez oszustów. Przez tysiące lat tworzą miraże o bogach, nie mając ani jednego dowodu na te swoje bajery". To byłby dopiero skandal, a tak, jeśli pisze pan to katolikom, to jest tylko sama prawda i głupi katolik obrazić się nie może, jeśli nie jest w stanie tych mądrych słów zrozumieć !!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-11-14 16:45:50 | Zgłoś naruszenie

Mad dyskusja z tobą jest jałowa, bo wybierasz zdania, słowa z kontekstu komentarzy i się tutaj próbujesz kreować jako znawca niemal każdego problemu. Dopasowujesz je do swoich wyobrażeń. Nie rozumiesz co przedstawia wyrażona opinia w komentarzu. A idea bogów, to wymysły ludzi i nic więcej. Święte księgi i pisma rzekomych natchnionych i świętych to też narzędzia do indoktrynacji. Na tym polega sakrobiznes od wieków kręcony przez oszustów. Przez tysiące lat tworzą miraże o bogach, nie mając ani jednego dowodu na te swoje bajery. Był w Oleśnicy niejaki Oko, którego uważam za chamskiego oszusta i dalej idą słuchać go niektórzy ludzie, a burmistrz opłaca jego pobyt z własnej kieszeni (?). Pamiętam jak prezentowano w oleśnickim pisowskim medium mądrą kobietę, która ujawniła pseudo burmistrza: "moherowy doktor", bo ten posługiwał się tym mianem żeby wygrać wybory. Przecież to horror - oficer wyznawca "bóg,honor, ojczyzna". Jak słyszę wartości chrześcijańskie, to ciągle przypominam sobie co twierdził niemiecki filozof i pisarz Ludwig Börne na przełomie XVIII/XIX w. : " Przez osiemnaście wieków płynie rzeka krwi, a na jej brzegach mieszka chrześcijaństwo" I to nazywamy dziejami zbawienia ! Historyczne zbrodnie chrześcijaństwa trzeba przypominać, bo o tym w szkołach cisza, a kler tylko o innych zbrodniczych systemach truje i jako wzór tożsamości Polaków wskazuje krzyż. Przecież to narzędzie zbrodni !

Podpis: Edmund Kaleciński
Dodano: 2017-11-14 14:11:06 | Zgłoś naruszenie

W czerwcu 2016 roku Michael Stürzenberger zamieścił artykuł pod tytułem Hakenkreuz i Półksiężyc, przedstawił tam dwa historyczne zdjęcia, na których mufti Jerozolimy Muhammad Amin al-Husajni występuje wraz z nazistami. Obecny na fotografiach palestyński nacjonalista i polityczny przywódca ruchu muzułmańskiego doprowadzili do wybuchu arabskich zamieszek antyżydowskich w drugiej połowie lat 30. ubiegłego wieku. Został skazany na pół roku więzienia m.in. za ?podżeganie przeciwko islamowi? !! Pan, Panie Edmundzie nigdy nie podżega przeciwko chrześcijaństwu, Pan tylko przypomina historię chrześcijaństwa, pisząc w komentarzach: "Co do zbrodni, to Cię informuję, że jeszcze były zbrodnie w imieniu bogów różnej maści - największe "sukcesy" w tej materii ma niewątpliwie chrześcijaństwo, które głównie od wieków realizuje kościół kat. A zbrodnia, to zbrodnia - jej nie powinno się określać politycznie czy ideologicznie".

Podpis: Mad
Dodano: 2017-11-14 13:15:30 | Zgłoś naruszenie

Panie Edmundzie, to środowiska lewicowe popisują się głupotą lub raczej świadomie manipulują pojęciami. Kilka tygodni temu upierał się Pan, że Bóg nie jest homofobem, a nawet cytował Pan Biblię. Ja powtarzałem, że jest homofobem, bo Bóg opisany w Biblii uważa, że to, co robią homoseksualiści jest obrzydliwe i grzeszne. Oczywiście Bóg nie potępia samego człowieka tylko to, co robi. Powtarzałem wielokrotnie, że środowiska lewicowe za homofoba uważają kogoś, kto może i jest tolerancyjny, ale np. nie akceptuje małżeństw homoseksualnych czy adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Homofobią jest już nierówne traktowanie związków homoseksualnych i małżeństw heteroseksualnych.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-11-14 13:00:42 | Zgłoś naruszenie

i jeszcze- czy mam rozumieć, że utożsamiacie się ze zbrodnią ?

Podpis: fafik
Dodano: 2017-11-14 10:28:08 | Zgłoś naruszenie

a czy ci na zdjęciu wiedzą, że krzyż to narzędzie zbrodni ?

Podpis: fafik
Dodano: 2017-11-14 10:26:52 | Zgłoś naruszenie

Pan pewnie doskonale wie, że to pojęcie "sekta katolicka", jest dla katolika pojęciem pejoratywnym. Oczywiście niczego zarzucić Panu nie można, bo Pan wie, jak bezkarnie katolików można obrażać ...

Podpis: Mad
Dodano: 2017-11-14 00:54:28 | Zgłoś naruszenie

Mad jak zwykle nie zrozumiałeś całości komentarza. Pojęcie "sekta katolicka" nie jest żadnym skandalem tylko normalną nazwą. Dowiedz się czym jest sekta. Marzy mi się, aby Polska była krainą, w której rozum atakuje niewiedzę. Czy musisz popisywać się głupotą przez manipulowanie pojęciem ? Skandalem jest posługiwanie się niewiedzą.

Podpis: Edmund Kaleciński
Dodano: 2017-11-14 00:39:01 | Zgłoś naruszenie

W Niemczech powstał plac zabaw inspirowany kulturą islamską, zwieńczony półksiężycem. Gdyby ktoś zrobił zdjęcie dzieciom z półksiężycem w tle i podpisał: "Bo wychodzi na razie na to, że to jakaś sekta islamska spod znaku półksiężyca". Oczywiście wtedy byłaby to islamofobia, mowa nienawiści.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-11-13 20:09:25 | Zgłoś naruszenie

Pokazałem, że krzyż jest zawieszony w szkole legalnie, słowa "Bo wychodzi na razie na to, że to jakaś sekta katolicka spod znaku krzyża..." są skandaliczne.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-11-13 18:54:11 | Zgłoś naruszenie

Mad pisujesz różne rzeczy, ale od rzeczy. Tym razem też tak uczyniłeś. Wczytaj się o czym tu dyskutują, przemyśl lub kogoś zapytaj, a jak zrozumiesz co napisane, dopiero pisz.

Podpis: antoni kowalski
Dodano: 2017-11-13 18:09:35 | Zgłoś naruszenie

Kiedyś babciom zabierano dowody osobiste, żeby nieszły głosować. Dziś trzeba odciąć dostęp do internetu innym emerytom. Niektóre dinozaury jeszcze żyją, ale nic nietrwa wiecznie....

Podpis: antykatolik
Dodano: 2017-11-13 17:36:04 | Zgłoś naruszenie

Obecność krzyża w szkole wprost reguluje § 12 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach, który wprost stanowi, że "w pomieszczeniach szkolnych może być umieszczony krzyż". Co więcej, Trybunał Konstytucyjny w 1993 r. potwierdził konstytucyjność tego przepisu podkreślając, że możliwość umieszczania krzyży wynika wprost z wolności sumienia i wyznania. Ponadto w 1991 r. orzekł, iż obecność krzyża w szkole nie narusza konstytucyjnej zasady równości, a zatem nie może nikogo dyskryminować.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-11-13 17:35:29 | Zgłoś naruszenie

Panie Edmundzie Kaleciński, bardzo mądra, rzeczowa i wyważona odpowiedź Pani Barbarze Krzemińskiej. Ta Pani, jak i całe Stowarzyszenie, winni uważać jak się prezentują publicznie. To nieważne w tym momencie czy krzyż im przeszkadza, czy nie. To jest publiczny przekaz. Kościół podpierający się krzyżem w swojej religijnej propagandzie, nie ma najlepszych notowań moralnych i etycznych. Ma wręcz złe. A oni stanęli pod krzyżem raczej nieprzypadkowo tylko celowo. To już konformizm. Ale być może się mylę. Sądzę, że Pan Edmund mógł mieć na myśli taki stan rzeczy, tylko nie chciał z delikatności, wobec młodych, tego napisać. A trzeba przyznać rację Pani Barbarze, że Pan Edmund uczony i fachowiec to jest. Pani Barbara stwierdza: "przykro jest mi, że tak uczony człowiek jak Pan, musi wszystko przyrównywać do jednego, sekta". To już Pani Basiu jakaś aberracja. Czytam od wielu lat teksty Pana Edmunda na różnych forach i przyrównywania wszystkiego do sekty nie widziałem. Ci młodzi ludzie choć mają szlachetne założenia, działają w przestrzeni politycznej i muszą zważać na swój wizerunek. Dziś tyle złego wyczynia się politycznie.

Podpis: antoni kowalski
Dodano: 2017-11-13 17:20:59 | Zgłoś naruszenie

to prawde powiedziales tak tam jest jak widac , ale takie zycie , ze by siostre wybrac heh smieszne

Podpis: do marka
Dodano: 2017-11-13 17:12:23 | Zgłoś naruszenie

Czy w SIM-e jest jak u wladz prezes na pokaz a ktos inny tym zadzi

Podpis: marek
Dodano: 2017-11-13 17:10:44 | Zgłoś naruszenie

aaaaaaaaaaaa qwa , zrobisz zdjęcie obok wypasionego samochodu to powiedzą żeś sie nachapał , jak przy smietniku to upadłes cały czas źle , możliwość komentowania powinna być zakazana przeczytac artykuł i tyle ....

Podpis: www
Dodano: 2017-11-13 17:06:46 | Zgłoś naruszenie

Pani Barbaro Krzemińska. Jestem wdzięczny Pani za to, że udzieliła mi Pani odpowiedzi. Ba, jako osoba wysoko funkcyjna w Stowarzyszeniu, złożyła Pani publicznie konkretną deklarację światopoglądową, że Wasza organizacja: "nie była, nie jest i nigdy nie będzie jakąś sektą katolicką spod znaku krzyża". I to mnie bardzo satysfakcjonuje. Jeszcze tylko wyjaśnię, że moje obawy, które publicznie wyraziłem, wynikały z zaprezentowanego zdjęcia. Sfotografowaliście się w dość wyrazistym anturażu - z krzyżem. Mnie jako zwolennikowi, a wręcz admiratorowi idei praworządności i państwa świeckiego rzecz cała wydała się podejrzana. Na przyszłość Pani Basiu proponuję zwracać uwagę na znaczące szczegóły w przekazie publicznym, albowiem wielu może być zmylonych jak ja. Ponieważ jeszcze nie unieważniono - de iure - Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, dla mnie szacunek dla tego najwyższego aktu prawa polskiego jest najważniejszy. Fakty tworzone ze strony najwyższych władz państwowych wskazują na deptanie Konstytucji, a jej strażnik prezydent ostentacyjnie ją zwalcza. I ostatnie zdanie, którym odpowiadam na Pani ostatnie zdanie - otóż proszę pamiętać, ja mając na uwadze państwo świeckie nie utożsamiam go ze świeckim społeczeństwem. Społeczeństwo w moim mniemaniu - w państwie już co prawda tylko szczątkowo demokratycznym - powinno być pluralistyczne. Jeśli ktokolwiek z Członków Stowarzyszenia poczuł się dotknięty moimi wątpliwościami, to bardzo przepraszam. Życzę szczerze udanej działalności społecznej i pozdrawiam wszystkich Państwa.

Podpis: Edmund Kaleciński
Dodano: 2017-11-13 15:38:55 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter