reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 19 listopada. Imieniny Elżbiety, Seweryny, Salomei.
reklama
reklama
reklama

Narodowe Święto Niepodległości

Dodano: 2017-11-11 14:11:21 | Komentarzy: 172 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
Za nami oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Oleśnicy, które odbywały się w kościele NMP Matki Miłosierdzia, na skwerze Kombatantów oraz na pl. Zwycięstwa.

GALERIA ZDJĘĆ


99-metrowa flaga Polski na 99. rocznicę odzyskania niepodległości

Dzisiaj od mszy św. w kościele NMP Matki Miłosierdzia rozpoczęły się oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Oleśnicy.

Potem poczty sztandarowe i zainteresowani mieszkańcy udali się pod pobliski Pomnik Kombatantów, gdzie kwiaty złożyły delegacje składające się z samorządowców oraz przedstawicieli różnych organizacji.

Kolejna część uroczystości miała miejsce na pl. Zwycięstwa, gdzie o oprawę zadbała grupa Oleśniccy Patrioci. Pojawiła się 99-metrowa flaga specjalnie z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Została ona uszyta przez stowarzyszenie Oleśnica Razem. - Za rok razem "doszyjemy"... setny metr! - czytamy w komunikacie.

Natomiast jeszcze dzisiaj o godz. 16 w sali widowiskowej BiFK rozpocznie się koncert patriotyczny, w którym wezmą udział seniorzy oraz lokalne grupy rockowe.

Wideo: migawki z wydarzenia


GALERIA ZDJĘĆ

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (172)

Krystyno. Niemcy przyszli do Polski w 39 z napisami na pasach "Gott mit uns". Mieli błogosławieństwo samego papieża. Czasami w Szwecji mam kontrole drogową tylko dlatego, ze jadę na polskich tablicach rejestracyjnych. Policjantowi tez tłumaczę, że podobnie robili naziści w Niemczech pod byle pretekstem czepiając się Żydów jak oni zatrzymując mnie tylko dlatego , ze mam auto z polskimi tablicami. To im daje do myślenia. Choć inaczej wygladała kontrola Żyda a inazcej teraz Polaka. natomiast masz racje, że przywódcy UE szzcególnie traktuja Polskę gdy ta nie chce im wszystkiego sprzedać za symboliczna złotówke jak robiły poprzednie rządy. Przyjęli inne standardy dla Hiszpanii która nęka Katalonię a inne w stosunku do Polski. To widać dla każdego.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-11-18 21:09:23 | Zgłoś naruszenie

jestem z TRZEBNICYi jeżdżę w mieście 40 km/h, 80 km/h poza miastem 115 km/h na autostradzie. TO CO WYRABIAJĄ "KIEROWCY" W OLEŚNICY TO SZOK. LUDZIE WY SIĘ NAUCZCIE JEŹDZIĆ AUTEM I PROWADZIĆ AUTO PORZĄDNIE!!!!!!!!! BO KOGOŚ ZABIJECIE. pojeźdzcie to Trzebnicy po nauki, na prawdę polecam

Podpis: ajron
Dodano: 2017-11-18 21:04:24 | Zgłoś naruszenie

do Oleśnickiego menela. Więc obserwatorzy ONZ w tym b. premier Mazowiecki kłamali pisząc w protokołach, ze niektórzy chrzescijanie tak długo gwałcili niektóre muzułmanki aż te urodziły chrzescijaninowi dziecko. Jesli nie mam racji to załóż mi sprawę. Ja opieram się na raportach ONZ i innych organizacji pozarzadowych. Ja też nie lubię uchodxców w Szwecji co nie oznacza, że mam ich gwałćic czy nazywać używając rasistowskich haseł. Kumasz to.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-11-18 21:01:44 | Zgłoś naruszenie

zw kowalski Muzułmanie na Bałkanach to takie nie winne i grzeczniutkie owieczki były wszyscy ich nienawidzili,wplataj w to jeszcze jakieś aspekty religijne i piękny obraz nam się klaruje,ale tylko w twoim łbie.bo nie o religie tu chodziło wiec Skończ!Ratko Mladić pokazał im gdzie ich miejsce a teraz jakieś gnidy z zachodniej europy więzią tego człowieka.

Podpis: OleśnickiMenelKłusownikZłodzie
Dodano: 2017-11-18 15:49:13 | Zgłoś naruszenie

Parlament Europejski to siedlisko ksenofobów, nazistów i faszystów. Do niedawna Przewodniczącym tego gremium był M. Schulz, którego ojciec był wojennym zbrodniarzem hitlerowskim,

Podpis: Robert
Dodano: 2017-11-18 11:38:33 | Zgłoś naruszenie

Zastanówmy się nad tym dlaczego zwolennicy słabej Polski szukają dziury w całym i na siłę starają się Polakom przypisać najgorsze cechy. Faszyzm to lewacka,zbrodnicza ideologia, która powstała we Włoszech pod przywództwem Mussoliniego, nazizm z kolei to lewacka,zbrodnicza, antykatolicka i szowinistyczna ideologia powstała w Niemczech a sprecyzowana przez A. Hitlera. Podobnie zbrodnicza , antykościelna i szowinistyczna jest ideologia komunistyczna rodem z ZSRR. Ze wszystkimi tymi antyludzkimi ideologiami walczyli Polacy. Zatem oczernianie Polaków o faszyzm czy nazizm jest nie tylko głupotą, ale jest też celowym antypolskim zabiegiem wrogów Polski i Polaków. Dlatego wystąpienia europosłów z PO w PE uważam za wrogie Polsce a ich samych za zwykłych zdrajców i targowiczan.

Podpis: Krystyna Podgórska
Dodano: 2017-11-18 11:32:45 | Zgłoś naruszenie

Precz ze zbrodniczą komuną i jej zwolennikami.

Podpis: Anka
Dodano: 2017-11-18 11:19:48 | Zgłoś naruszenie

Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy według właściwości Wnoszę o przeprowadzenie dochodzenia czy w trakcie uroczystości: 1. 1/3 2015 roku 2. 1/3 2016 roku 3. 11/11 2016 roku 4. 1/3 2017 roku 5. 11/11 2017 roku nie doszło do złamania prawa poprzez szerzenie nienawiści oraz do zagrożenia zdrowia i życia. UZASADNIENIE Na portalu Moja Oleśnica przeczytałem , że w czasie uroczystości 1/3 2015 lub 2016 roku po kazaniu wygłoszonym przez proboszcza Ozimka w obecności burmistrza Oleśnicy oraz przewodniczącego Rady Miasta grupa osób skandowała ? a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści? Dowód: artykuły w MO, przesłuchanie redaktorów MO, PO i Oleśniczanina, przesłuchanie proboszcza Ozimka, burmistrza Kołacińskiego. W tym roku przed obchodami 1/3 2017 roku wysłałem maila do KPP z zawiadomieniem, że tradycyjnie może dość do publicznego szerzenia nienawiści. Oczywiście liczyłem na tzw. kontrolowany przeciek. Jak wynika z artykułu w MO w tym roku nie skandowano haseł nienawiści ale pojawiły się race. Z autopsji wiem , że używanie artykułów pirotechnicznych w miejscach publicznych jest zabronione. Sam w 1993 roku skarżyłem bezprawne zarządzenie burmistrza Oleśnicy do WSA we Wrocławiu. W kolejnych latach do 2000 roku włącznie bohaterscy policjanci KPP kierowali wnioski do ówczesnego Kolegium o ukaranie mnie karą grzywny za sprzedaż artykułów pirotechnicznych. Zatem nie widzę specjalnego powodu aby KPP stosowała inne przepisy w stosunku do osób używających rac na obchodach 1/3 i 11/11 w latach jak podawałem. Inaczej byłaby to jawna dyskryminacja mojej osoby przez bohaterskich policjantów z KPP. W uroczystościach nie uczestniczyłem w obawie o życie i zdrowie.

Podpis: Donosiciel
Dodano: 2017-11-17 19:46:25 | Zgłoś naruszenie

won z komuną. Ależ to nic nowego. Podobnie robili Niemcy. Podobnie po wojnie robili Zołnierze wykleci. Podobnie robili kilkanascie lat temu chrzescijanie w stosunku do muzułman na Bałkanach. Zamiast walczyć tylko przeciw komunie trzeba sie skupic na walce przeciw każdej przemocy. A raczej nie skupiac na walce tylko szerzyć dobro. To przyniesie lepszy skutek. Ale mozna zwalac teraz wszystko na komune jak PRL zwalał wszystko na Endecję.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-11-15 21:26:17 | Zgłoś naruszenie

cytat z Lenina: ząd uprawomocnił pojęcie wroga ludu, podpisany przez Lenina dekret stwierdzał, iż "członkowie kierownictwa Partii Konstytucyjnych Demokratów, partii wrogów ludu, są wyjęci spod prawa, mają być natychmiast areszto­wani i postawieni przed trybunałami rewolucyjnymi". Zabierając kilka tygodni później głos na zebraniu robotniczym, Lenin znów w prawie do terroru, tej "rewolucyjnej sprawiedliwości klasowej": "Dopóki nie zastosujemy wobec spekulantów terroru - rozstrzelania na miejscu - nic z tego nie wyjdzie!" , niech Sikora to przeczyta , 10 razy może lewicowy umysł to ogarnie

Podpis: won z komuna !
Dodano: 2017-11-15 10:53:09 | Zgłoś naruszenie

kowalski debilu wielu rzeczy nie kumasz ale tak już masz

Podpis: rysiek swetru
Dodano: 2017-11-15 10:47:45 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, od stycznia 2018 zasiłek chorobowy nie będzie wypłacany, gdy będą zaległość w płaceniu składek lub gdy płatnik nie podpisze umowy ratalnej z ZUSem. Masz rację, jeśli nie zapłacisz faktury, to nie masz prawa odpisać podatku, tak jest już od pewnego czasu, ale ten, co wystawił fakturę ma obowiązek zapłacić podatek od momentu wystawienia tej faktury, bez względu, czy została zapłacona, czy nie. To musi się zmienić

Podpis: Mad
Dodano: 2017-11-15 10:44:45 | Zgłoś naruszenie

to było do MAD.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-11-15 09:51:16 | Zgłoś naruszenie

Też byłem zdziwiony, że info Ministra Finansów przsyła ZUS podległy Ministrowi Pracy (chyba). Ale jak orzekł Sad Najwyższy. Skarb państwa jest jeden. Tylko ma różne konta. I kolejny mały plus dla PiS, ze to dostrzegło i połączyło siły. Dobrze byłoby aby jeszcze składka ZUS była zależna od dochodów a nie z tzw kapelusza, że każdy pzredsiebiorca dobrze zarabia. Wtedy niektórzy przedsiebiorcy przeszliby na spólki prawa handlowego. Nie kumam PiS pod wzgledem kwestii kościoła czy Smoleńska ale widzę, jak małymi krokami porządkują gospodarkę.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-11-15 09:50:52 | Zgłoś naruszenie

Mad. System szwedzki jest ciekawy. Masz tylko jedno konto w US . Na to konto wpłacasz VAT i dochodowy. Dochodowy to wszystko włacznie z polskim ZUS. Jesli przez dłuższy zcas nie płacisz to oprócz tego, ze trafiasz do komornika to Urzad skarbowy wysyła info do komórki emerytalnej. Nie zapłacisz np. VAT a oni cie traktuja jakbys nie zapłacił składki emerytalnej. Np po roku, dwóch płacisz zaległy VAT a oni Ci juz nie doliczaja tego co zabrali z emeyturu. Nie jest to doskonałe ale działa. W Polsce najwazniejsze zapłacić w terminie chorobowe i możesz chorować i otrzymywac z ZUS chorobowe mając setki czy milionów gługu na innych kontach. Przy czym ile w Pl zarabiaja banki gdy zamaist jeden przelew robisz np 2 do urzędu skarbowego i 3 do ZUS. Niby nieduzo ale płacisz 5 razy więcej. Ba banki mają myślenie robrm z PRL i przelew do kontrahenta jest dużo tanszy niż przelew do ZUS czy US. Tak to działa.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-11-15 09:45:06 | Zgłoś naruszenie

MAD. teraz jest tak, że jak nie zapłacisz VAT w jakims tam terminie to nie możesz sobie odliczyć VAT. A moim zdaniem powinno dojść, że jak nie zapłacisz VAT przez jakis rozsądny termin np 2 miesiace to tracisz prawo do wystawiania faktur VAT lub gdy wystawisz fakture to kupujacy VAT musi wpłacić bezposrednio do urzędu skarbowego. To na prawdę oczyściłoby rynek z form które latami nie płaca ci za fakturę. Ale ten plik to tez dobr pomysl. teraz urzad musi przyjsc na kontrole aby sprawdzic czy wystawione faktury sa zaksiegowane u sprzedającego. natomiast teraz wyrywkowo na zasadzie krzyzowki US sprawdzi czy fakture ktora zaksiegowal kupujacy ma tez zaksiegowana sprzedajacy. To duzo zmieni. Przykład kopalń jest najlepszy. Dostaja kasę za węgiel z Vat a VAT nie odprowadzaja. A tak kupujacy płaciłby tyle samo tylko w dwóch przelewach. jeden do kopalni a drugi do urzedu. To samo rózni deweloperzy itp itd. I rynek powoli sam bedzie sie czyścił

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-11-15 09:37:00 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, co ciekawe to ZUS przysłał indywidualne konto bankowe do opłacania składek i jednocześnie informację o konieczności wysyłania plików JPK. Dodatkowo na stronach MF można ściągnąć program do wysyłania tych plików JPK, jeśli ktoś nie ma komercyjnego programu do prowadzenia księgowości. Podobno nie trzeba będzie składać deklaracji VAT. Kolejna zmiana, jaką powinni wprowadzić, to płacenie podatku VAT tylko tego, który faktycznie wpłynął na konto. Do tej pory jest paranoja jakaś, wystawiasz fakturę VAT, kasy nie dostajesz, a podatek masz obowiązek opłacić.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-11-14 21:04:03 | Zgłoś naruszenie

to było do MAD.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-11-14 18:29:44 | Zgłoś naruszenie

. Kolejna dobra wiadomość z kregu PiS. Obowiązuje nowa ustawa o wpisie do rejestru dłużników. Nie bedzie mozna wpisywac przedawnionych roszczeń. Czyli skonczy sie handel przez banki przedawnionymi roszczeniami i dawanie im firmom windykacyjnym , które później poza prawnymi metodami nękaja rzekomych dłużników. Więc i mniejszy odsetek ludzi pójdzie do firm oferujacych szybkie pozyczki i lombardy. Jak jeszce wprowadzi PiS zapis, ze sąd z urzędu ma odrzucic przedawnione roszczenie to gospodarka powoli zacznie się oczyszczać. Zmusi to banki i firmy do szybszej drogi prawnej bo nie bedą miały komu sprzedawać przedawnionych roszczeń. Czyli małymi kroczkami cos dobrego dzieje się w PL. PS. Dostałem z ZUS info o nowej mozliwości rozliczania sie z ZUS. I ZUS przysłał mi pismo MF, że wszyscy podatnicy VAT wysyłają JPK_VAT. Jestem w szoku. Urząd sam powoli o tym mnie informuje. jednak zmiana . Czy dobra? to sie okaże.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-11-14 18:29:14 | Zgłoś naruszenie

MAD. Gdy Polska wchodziła do UE to SSE powstawały na max 5 lat. Przemiany trwaja ponad 25 lat i strefy zamaist wygazszać to powstają nowe. Dziś tylko "idiota" w Polsce prowadzi działalnośc poza SSE. Polacy UE i USA od 25 lat robią za darmo tzw loda.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-11-14 14:43:22 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter