reklama
reklamareklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 21 września. Imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita.
reklama
reklama
reklama

Radny prosi o interwencję ws. Polbusa

Dodano: 2017-10-12 06:24:49 | Komentarzy: 67 | Kategoria: Aktualności
Radny Adam Horbacz prosi członka zarządu województwa o interwencję w sprawie Polbusa, który w ostatnim czasie odwoływał część kursów z powodu absencji chorobowej kierowców.


Radny Adam Horbacz marszałka o interwencję ws. sytuacji u przewoźnika / fot. Polbus

reklama

- Uprzejmie informujemy, że w związku z dużą absencją chorobową w grupie kierowców (20% na zwolnieniach lekarskich) zmuszeni jesteśmy do odwołania wybranych kursów. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o wyrozumiałość! - komunikat wrocławskiej spółki Polbus-PKS o takiej treści w ostatnim czasie pojawia się dość często.

Wielu pasażerów ma przez to utrudniony dojazd do Wrocławia oraz do innych miejscowości na terenie Dolnego Śląska. Pismo do członka zarządu województwa Jerzego Michalaka w tej sprawie wystosował powiatowy radny Adam Horbacz (Forum Rozwoju).

- W imieniu mieszkańców Powiatu Oleśnickiego chciałbym zwrócić uwagę na problem złego świadczenia usług przez przewoźnika Polbus-PKS Sp. z o.o. Od dłuższego czasu pasażerowie z Powiatu Oleśnickiego mają utrudniony dostęp do transportu publicznego. Wrocławski przewoźnik z dnia na dzień odwołuje kursy autobusowe utrudniając tym samym codzienny dojazd do pracy, szkoły czy lekarza. Przewoźnik uzasadnia swoje problemy faktem przebywania kierowców na zwolnieniu lekarskim. Mieszkańców te wyjaśnienia nie przekonują, gdyż wielu z nich wykupiło bilety miesięczne chcąc korzystać z pełnej siatki połączeń. Dodam, że odwołane kursy nastąpiły aż trzy razy w przeciągu niespełna miesiąca (15.09, 02.10, 10.10). W imieniu mieszkańców Powiatu Oleśnickiego zwracam się do Pana Marszałka z prośbą o interwencję mającą na celu przywrócenie należytego świadczenia usług przez przewoźnika Polbus-PKS Sp. z o. - czytamy w liście radnego.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (67)

ogra i to na miękko, PO i PS w odstawkę po tych wyborach

Podpis: as
Dodano: 2017-10-12 15:37:04 | Zgłoś naruszenie

brawo ADAM tak trzymaj-PRECZ Z POLBUSEM-WYPAD!!!!!! kangurek albo beskid niech nas wożą

Podpis: toya
Dodano: 2017-10-12 15:35:54 | Zgłoś naruszenie

Adam nikogo nie ogra. I sam o tym wie. Poparcie 2-3%. Rozpoznawalność żadna. Grają na dobrą zmianę? Co dostaną z pańskiego stołu?

Podpis: 200
Dodano: 2017-10-12 14:53:34 | Zgłoś naruszenie

Adam widzisz takie masz poparcie. 40 wpisów. Połowa ty i twoja rodzina. Zastanów się co robisz. Stracić twarz łatwo.

Podpis: 200
Dodano: 2017-10-12 14:50:03 | Zgłoś naruszenie

Spoko, mam gotowy plan naprawy dla polbusu. Należy wprowadzić dwa rodzaje dodatkowych kursów. Pierwszy to furmanki. Już teraz po okolicznych wsiach trzeba zacząć skupować konie i wozy drabiniaste. Pasażer będzie musiał zabrać jedynie trochę słomy lub siana, żeby było mu miękko. Drugi rodzaj kursów to traktory z doczepionymi przyczepkami dla świnek. Wyrzuci się tylko stary obornik, doda jakąś kanapę i pierwsza klasa gotowa. Natomiast osobom oczekującym na autobus proponuję umilić czas wprowadzając Dzień Pieszego Pasażera. To pisałem ja, były pasażer polbusu.

Podpis: zxcvb
Dodano: 2017-10-12 13:05:48 | Zgłoś naruszenie

czyżby platformę i ps bronsia strach obleciał że ich Adaś może ograć w wyborach

Podpis: ?
Dodano: 2017-10-12 12:46:29 | Zgłoś naruszenie

z melanżu do domu wracam....polbusem:)

Podpis: heh
Dodano: 2017-10-12 12:42:54 | Zgłoś naruszenie

Ten pan to porażka a chce być burmistrzem

Podpis: Porażka
Dodano: 2017-10-12 12:22:47 | Zgłoś naruszenie

Wzruszająca troska, tylko co ma wspólnego samorząd województwa z prywatnym podmiotem spółką z o.o. ?

Podpis: .
Dodano: 2017-10-12 12:06:07 | Zgłoś naruszenie

ha ,ha polbus to spółka skarbu państwa i prywatnych akcjonariuszy w większości byłych pracowników zmuszonych do wykupu akcji.........chcemy dojeżdzać do pracy i do szkół chcemy wam dać zarobić ale wy macie to w poważaniu

Podpis: monia
Dodano: 2017-10-12 12:00:52 | Zgłoś naruszenie

do pasażera pukni się w głowe na poczatku gumowym młotkiem żebyś sobie nie narobił wiekszych szkód pewnie jesteś jakimś komunistą ale tych czasów nie ma Polbus jest spółka w którą zainwestowali prywatni akcjonariusze i ty byś chciał odbierać komuś coś kto za to zapłacił to tylko w Warszawie to przechodziło jak zabierali ludziom kamienice te czasy juz odchodzą .

Podpis: ha,ha
Dodano: 2017-10-12 11:20:15 | Zgłoś naruszenie

Wreszcie ktoś wyżej, który potrafi to głośno powiedzieć! BRAWO DLA TEGO PANA!

Podpis: ABC
Dodano: 2017-10-12 10:59:20 | Zgłoś naruszenie

POLBUS to największe dziadostwo jakie istnieje jako połączenie Oleśnica - Wrocław ,dość ze autobusy nie spełniają norm jako w wydzielaniu spalin i stanu technicznego pojazdu to jeszcze są drogie.Najwyższy czas zrobić z tym porządek,kierowcy symulują choroby ,pracownicy poruszający się co nie którzy pracują na czarno i wiele jeszcze by znalazł brudów POLBUS to firma jeden wielki przekręt.

Podpis: pracownik
Dodano: 2017-10-12 10:58:05 | Zgłoś naruszenie

ale dobrze, że ktoś ten problem w końcu zauważył!!!

Podpis: km
Dodano: 2017-10-12 10:55:35 | Zgłoś naruszenie

Ludzie zastanówcie kto was bedzie woził jak nie bedzie POLBUSA , POLBUS był jest i będzie Jest najlepszym przewożnikiem w Polsce jest obecnie w trakcie reroganizacji a to wymaga pewnych niedogodnień które szybko miną i podróże bedą dużo przyjemniejsze jak dzisiaj jakby Polbus zniknął z przestrzeni Oleśnicy bo upaść napewno nie upadnie to się zastanówcie jak bedziecie podróżować z innymi przewożnikami chyba że na dachu autobusach nikt wam nie da takich siatek połączeń jak daje wam POLBUS i ózniej bedziecie płakać i wspominać jak was POLBUS woził do pracy pokażcie drugiego takiego przewożnika który daje seniorom darmowe przejazdy Firma się rozwija i coraz coś nowego wprowadza tylko badżcie cierpliwi czasami ja też gdzieś zostałam na przystanku i co mam krzyczeć , trzeba to zrozumieć i nie myśleć że jest się pępkiem świata wszędzie są trudności nie tylko w Oleśnicy.

Podpis: pasażerka
Dodano: 2017-10-12 10:51:31 | Zgłoś naruszenie

ZBAWICIEL!

Podpis: .
Dodano: 2017-10-12 10:46:45 | Zgłoś naruszenie

Dadzą podwyżki kierowcom to i kursy wrócą.

Podpis: majlo
Dodano: 2017-10-12 10:38:19 | Zgłoś naruszenie

Odebraqć POLBUSOWI koncesje na przewozy autokarowe do OLESNICY i prawo do dworcas PKS we WROCŁAWIU żeby inni mogli wjezdżać koniec monopolu

Podpis: PASAŻER
Dodano: 2017-10-12 10:36:26 | Zgłoś naruszenie

Dzisiaj prawie godzinne spóźnienie do pracy bo autobus podjechał z tabliczką że brak wolnych miejsc(6:15). Autobus 6:35 - informacja z okienka, , w dniu dzisiejszym nie jedzie, ten o 6:50 będzie ale pewnie zapchany i tak nie wsiądziecie " I co...jak mam dojechać do pracy to nikogo nie interesuje :/ A mojego pracodawce nie interesuje, że autobusy przepełnione i nie zabierają pasażerów. Do tego te nowe ,,wspaniałe" autobusy, które powinny jeździć po mieście a wożą ludzi do Wrocławia, miejsc siedzących prawie wcale, stać jest gdzie tylko nie bardzo jest się czego trzymać. Tylko trzymać kciuki żeby kierowca nie zahamował gwałtowniej(nawet już o stłuczce nie mówię) bo połowa pasażerów skończy z połamanym kończynami :/ Proponuje jeden autobus na godzinę, zdemontować całkiem siedzenia i upchnąć ludzi jak śledziki w puszcze wtedy będzie ekonomicznie :/

Podpis: pasażerka
Dodano: 2017-10-12 10:35:49 | Zgłoś naruszenie

Najgorsze jest to, że za problem bierze się ktoś kto nie ma zielonego o tym pojęcia (patrz: publiczny transport zbiorowy a nie transport publiczny), ale jak napisał @JK zbliżają się wybory samorządowe i to jest fakt :( Otóż panie radny organizatorem transportu jest MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA a nie jego członek, decyzję w sprawie zezwolenia dla Polbus marszałek podjął w porozumieniu ze starostami: OLEŚNICKIM, wrocławskim i prezydentem Wrocławia, każdy z nich może być adresatem "skarg i żali" a nie CZŁONEK ZARZĄDU. Bzdury pisze pan (albo ktoś panu je napisał) panie Horbacz ponieważ Polbus nie odwołał kursów trzy razy w przeciągu niespełna miesiąca, lecz od 15 września odwołuje je codziennie a więc trzy...dzieści razy, odwołanych kursów jest już ponad 200; Nie ma w polskim prawie uzasadnienia na taką politykę transportową, no chyba, że stan klęski żywiołowej ale o takim nie słyszałem jeszcze. Co to znaczy zwrócił się o interwencję? Marszałek w tym momencie zgodnie z szeroko pojętym "prawem przewozowym" powinien Polbusowi cofnąć zezwolenie, ale tego nie uczyni, więc interwencja nic tutaj nie da, no chyba, że pan MICHALAK bo zapewne o nim mowa jest wybitnym lekarzem specjalistą od epidemii i jej rozwój powstrzyma :) Na marginesie przypominam, że Polbus jest spółką Skarbu Państwa, a co za tym idzie, wszyscy łącznie z Horbaczem i Michalakiem mogą jej na [...] skoczyć... kampania się zaczęła (mało merytoryczna) ale się zaczęła.

Podpis: JK-2
Dodano: 2017-10-12 10:35:28 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (44), Motoryzacja (5), Nauka (4), Praca (56), Usługi (21), Zwierzęta (2), Inne (9)
Dodaj ogłoszenie
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Incydent na spotkaniu wyborczym
"Żenada parcie do ko..."~!
reklama
Kalendarium
23.09.2018 o godz. 09:30
XX Oleśnicki Rajd Rowerowy (więcej)
start - stadion przy ul. Brzozowej w Oleśnicy
21.10.2018 o godz. 07:00
Wybory samorządowe
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter