Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 20 października. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa.
reklama
reklama
reklama

Zastrzeżenia do prac MKRPAiPN

Dodano: 2017-10-11 09:01:57 | Komentarzy: 7 | Kategoria: Aktualności
Zastrzeżenia do prac Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii pojawiły się na stronie Ratujmy Oleśnicką Przedsiębiorczość.


Nadal trwają boje o dopuszczenie sprzedaży alkoholu w centrum handlowym / fot. czytelnik

reklama

Na Facebooku funkcjonuje strona o nazwie "Ratujmy Oleśnicką Przedsiębiorczość". Inicjatywa ma związek ze sprawą przyznania pozwolenia na sprzedaż alkoholu w centrum handlowym, które znajduje się w oleśnickim rynku. Niedawno pojawił się na niej nowy wpis, który cytujemy poniżej.

* * *

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii wydaje koncesje na alkohol w Oleśnicy bez dokonywania wymaganych uchwałą pomiarów odległości 30 m od obiektów wskazanych w uchwale.

Pomiarów dokonano natomiast w przypadku Domu Handlowego w Oleśnicy przy ul. Rynek 19 i odmówiono przyznania koncesji, pomimo, że w ciągu komunikacyjnym odległość przekracza znacznie 30 m od obiektu kultu religijnego - stąd ten wyjątek ?

W Domu Handlowym polska sieć spożywcza "Stokrotka" chce uruchomić sklep spożywczy pod warunkiem uzyskania koncesji na alkohol. Na sklep czekają okoliczni mieszkańcy i przedsiębiorcy oraz potencjalni inni najemy budynku DH z branży kosmetycznej, odzieżowej, czy restauracyjnej.

MKRPAiPN pod przewodnictwem Radnej Pani Bożeny Stachurskiej w odpowiedzi na wniosek dotyczący konkretnych punktów sprzedaży i podawania napojów alkoholowych, dla których wydano koncesję na alkohol, wypowiedziała się, że nie sporządzono protokołów pomiarów odległości, co jest zgodne z uchwałą, pomimo że punkty te nie spełniają wymogów odległości 30 m od takich obiektów jak: obiekt kultu religijnego (Matejki 15) , biblioteka (Reja 7,8,9), organ administracji publicznej (Rynek2/3), dom kultury (Teatralna w budynku), czy też tereny rekreacji i sportu, jakby nie było miejsce publiczne (ATOL).

Burmistrz miasta Oleśnica w piśmie z dnia 12.09.2017 na argument, że "są punkty sprzedaży alkoholu, które nie tylko w linii prostej, ale również w ciągu komunikacyjnym nie spełniają odległości, a nawet są w bryle budynku" odpowiedział: "każda decyzja... jest wydawana po indywidualnym rozpatrzeniu i co oczywiste nie może stanowić normy".

Wnioski nasuwają się same:
- Burmistrz i radni koalicji nie mają lub nie chcą mieć wiedzy na temat zasad udzielania koncesji przez MKRPAiPN,
- zmiana zapisów uchwały jest konieczna, gdyż nie jest stosowana przez samych radnych koalicji zasiadających w komisji przyznającej koncesję na alkohol,
- przedsiębiorcy nie są traktowani równo wobec prawa lokalnego.
Obecnie czekamy na informacje od MKRPAiPN w zakresie pomiarów odległości dokonanych dla wszystkich pozytywnie wydanych postanowień komisji w sprawie koncesji i decyzji Burmistrza.

Ratujmy Oleśnicką Przedsiębiorczość

* * *

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (7)

@ ? Zmiana zasad mierzenia odległości od drzwi do drzwi jest wystarczająca, jak w większości okolicznych miast i wówczas koncesję dostaną Ci co spełniają te regulacje. Odstępstwa wówczas nie będą konieczne.

Podpis: Grażka
Dodano: 2017-10-11 16:57:30 | Zgłoś naruszenie

Pan radny S...a powinien też mieć pozwolenia sprawdzone i sklepy pomierzone

Podpis: ole
Dodano: 2017-10-11 16:13:39 | Zgłoś naruszenie

Czepiają się małych przedsiębiorców a z dużymi boją się zadzierać

Podpis: xxx
Dodano: 2017-10-11 16:11:27 | Zgłoś naruszenie

zlikwidować możliwość stosowana odstępstw i będzie sprawiedliwie. Zamkną Teatralną, Spirale i inne restauracje i pubu i bedzie git

Podpis: .
Dodano: 2017-10-11 14:00:14 | Zgłoś naruszenie

@ ? słuszne spostrzeżenie, dlaczego w takim razie jeden sklep przy sp. nr 3 otrzymał decyzję pozytywną a w przypadku DH Rynek 19 nie wydano pozytywnego pozwolenia? Oznacza to, że Uchwała nie funkcjonuje i wymaga zmian, o które upominają się przedsiębiorcy funkcjonujący w rynku i jego okolicach oraz mieszkańcy będącymi klientami byłej "Stokrotki".

Podpis: popierająca potycję
Dodano: 2017-10-11 13:53:38 | Zgłoś naruszenie

A proszę zmierzyć odległość od sklepu polo do sp nr 3 . Czy jest zachowane 30 metrów od budynku szkoły. I proszę sprawdzić, do kogo należy pawilon wynajęty polo marketowi ? Będzie ciekawie

Podpis: .
Dodano: 2017-10-11 10:20:39 | Zgłoś naruszenie

Popieram: " przedsiębiorcy nie są traktowani równo wobec prawa lokalnego".

Podpis: przedsiębiorca
Dodano: 2017-10-11 09:35:31 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (51), Motoryzacja (15), Nauka (6), Praca (55), Usługi (32), Zwierzęta (1), Inne (10)
Dodaj ogłoszenie
reklama
reklamareklamareklamareklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Miasto nie finansowało wykładu ks. Oko
"Mad,jesteś zwykłym ..."~!!!
reklama
Kalendarium
09.11.2017 o godz. 19:00
Koncert Leszka Możdżera (więcej)
bilet 90 zł, sala widowiskowa BiFK w Oleśnicy
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter