reklama
reklamareklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest sobota, 23 czerwca. Imieniny Wandy, Zenona, Prospera.
reklama
reklama
reklama

Problem jest, rozwiązania brak

Dodano: 2017-09-14 06:32:55 | Komentarzy: 165 | Kategoria: Aktualności
Od lat pojawiają się problemy z funkcjonowaniem wydziału komunikacji w oleśnickim starostwie. Choć sytuacja jest znana, to władze powiatu do tej pory nie potrafiły sobie z nią poradzić.


Kiedy wydział komunikacji będzie działał z nastawieniem na klientów?

reklama

Wydział Komunikacji i Dróg w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy często, choć nie zawsze, kojarzy się z kolejkami oraz koniecznością poświęcenia co najmniej jednego dnia na załatwienie danej sprawy. Ostatnio pojawiły się problemy z dostępnością do usług, a Polskie Radio Wrocław sytuację porównało do komunistycznych kolejek (więcej).

W tej sprawie kontynuowaliśmy wymianę e-maili z przedstawicielami władz, po raz kolejny wskazując na propozycje, które częściowo mogłyby usprawnić wiele kwestii:

1. Kiedy zostanie zdarta folia na drzwiach do WK? Takie rozwiązanie przyczyni się do transparentności. Nawet w bankach, gdzie obsługuje się klientów, nie ma takich "zabezpieczeń".

2. Czy planujecie Państwo zakupić 1-2 kamery, aby zapewnić bezpieczeństwo przechowywania danych? Tym samym zniknąłby problem oskarżeń o to, że do środka wchodzą osoby nieuprawnione i poza kolejką. Takie rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje w bankach i innych urzędach.

3. Problem z funkcjonowaniem wydziału jest znany od wielu lat, a jego klienci określają go mianem "ewenementu na skalę kraju". Jakie dokładnie działania mające na celu poprawę sytuacji władze powiatu podjęły od początku kadencji?

Odpowiedź przesłał nam wicestarosta Piotr Karasek, który nie starał się wyjawić informacji w sprawie najważniejszej kwestii - jakie podjęto działania. Przypomnijmy, problem z funkcjonowaniem wydziału nie pojawił się w tej kadencji samorządu.

- Pragnę poinformować, że rozwiązania, które pan redaktor zaproponował są tylko cząstkowe i na pewno nie rozwiążą problemu Wydziału Komunikacji. Jak już wspomniałem, szczegółowe rozwiązania, nad którymi obecnie pracujemy, zostaną wdrożone wkrótce. W uzupełnieniu informuję, że jedną z zatwierdzonych zmian organizacyjnych w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym jest planowane na dzień 1 października 2017 r. otwarcie filii wydziału w Twardogórze - napisał P. Karasek.

pp
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (165)

SZWECJA: Podsztokholmska gmina Nacka zakupiła trzy mieszkania dla 57-letniego imigranta z Syrii, jego trzech żon oraz ich 16 dzieci. Transakcja wywołała w Szwecji dyskusję nad ustawodawstwem, które w praktyce wspiera zakazane prawem wielożeństwo.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-21 16:01:29 | Zgłoś naruszenie

Należy zlikwidować wydział komunikacji, nie będzie z nim problemów

Podpis: Kołatek
Dodano: 2017-09-21 10:58:51 | Zgłoś naruszenie

@ZW-KOWALSKI - piszesz że smog oleśnicki Ci przeszkadza. hm skąd tu smog człowieku, jak tutaj większość grzania idzie przez C.O. Hello może tu byłeś ale trzydzieści lat temu. Walisz ogóry i to jakie. CO do smogu, to teraz jest OK, mamy na prawdę czyste powietrze. W porównaniu do początku lat 90tych gdzie na 5 metrów nic nie było widać zimą to teraz mamy raj. Mnie żaden urzędach nie dyma, NIE MAM TAKICH PRZEŻYĆ JAK TY. Urzędas ma swoją robotę do zrobienia i ją robi. TAK SAMO JEST W TWOJEJ SZWECJI A NAWET GORZEJ, poczytaj se w necie. NAM TUTAJ NIE TRZEBA KAZNODZIEJÓW MÓIĄCYCH ŻE POLSKA JEST BE A ZACHÓD CZY TAM SZWECJA CACY I NAM POKAŻESZ JAK ŻYĆ. WG MNIE JESTEŚ ZWYKŁYM PAROBKIEM KTÓREGO TAM W SZWECJI KAŻDY MA ZA KAWAŁ G...WNA I PRÓBUJESZ RUMAKOWAĆ I KOZACZYĆ TUTAJ NA MIEJSCA. NIKT SIĘ NIE ZŁAPIE I SWE MĄDROŚCI KŁADŹ W SWOJEJ UKOCHANEJ SZWECJI. Czy w Oleśnicy jest kilka tysięcy przedsiębiorców którzy na raz latają z krs i cedig do wydziału komunikacji? wątpie, zresztą z tym cedigiem to JUŻ WYMYŚLASZ bo jak ktoś ma DG na siebie, to rejestruje na siebie i na nie firmę i żadnych CEDIGÓW NIE TRZEBA. WEŹ SKOŃCZ GOŚCIU

Podpis: magic z reja
Dodano: 2017-09-20 21:37:05 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, Polacy w Iraku głównie pełnili funkcje policyjne, mieli niewielki udział w akcjach zbrojnych. Po doświadczeniach w Iraku i w Afganistanie, chyba trzeba było dogadać się z dyktatorami w Libii i Syrii, a nie na siłę wprowadzać demokrację. Be względu na to, co jest przyczyną tej wędrówki ludów, granice zewnętrzne UE powinny być całkowicie zamknięte !! Afryka to bomba demograficzna, przez ostatnie 30 lat liczba Afrykańczyków się podwoiła i wzrosła o 500 mln ludzi !! Europa sprowadzi garstkę, może 5-10 mln z nich, wyda ogromne pieniądze, a efekt będzie taki, że Europa zostanie przez nich rozniesiona w pył. Niemcy wydali już dziesiątki miliardów Euro, a efekt asymilacji tych ludzi mizerny. Gdyby te pieniądze poszły do Afryki, to pomogliby 10x większej liczbie ludzi !!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-18 22:21:16 | Zgłoś naruszenie

Minister Ziobro kiedys powiedział, że w Szwecji ściagalnoś alimentów wynosi 90% a w Pl jest 700 tys zadłuzonych ojców. czyli 700 tys głupków nie kochających swoich dziecie. Nie g.... prawda. W Szwecji alimenty obowiązują tylko do ukonczenia przez dziecko 21 roku zycia. Więc Szwed płaci o 20% krócej alimenty jak Polak. Po drugie. W Szwecji jak ojciec ma dochód poniżej minimum socjalnego ok 3 tyś zł to alimenty płaci państwo a on za te miesiące w których nie osiąga minimum nie musi zwracać. W Pl jak zwolni cie np ZNTK przy upadłosci to dostajesz z PUP zasiłek ok 650 zł a sedzia z macica da Ci po tysiąc alimentów na dziecko. Kilka miesięcy i jesteś zadłuzona na całe życie. Więc to nie jest tak jak p.... minister Ziobro tylko system jest ch....

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-09-18 21:29:50 | Zgłoś naruszenie

MAD. Masz fobie. Zastosować szwedzkie pojęcie pedofili czy gwałtu w Pl to 99% społęczeństwa byłoby pedofilami czy gwałcicielami. Tłumaczyłem ci jaka tu jest konstrukcja prawna. Musze się pilnowac aby nie stosowac polskie standardy bo mogę złamać prawo. Problem uchodxców na pewno jest. W tym np polskich Romów którzy nagle podają się za Serbów czy Syryjczyków. Ty widzisz skutek a nie przyczyne bandyckiego napadu USA i Polski na Irak i teraz okupowanie Afganistanu. Nie pamiętasz jak żandarmeria wojskowa zajęła naszym tysiace dolarów po powrocie z Iraku. Amerykanom w Iraku wyparowało 3 mld dolarów. Jak sam widzisz wojskowi mieli interes aby napaśc na Irak. tak jak komisarze UE mają interes aby ściemniać jakie to tylko korzyści daje UE.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-09-18 21:24:04 | Zgłoś naruszenie

Do MZR. Bywam zimą w Olesnicy. Duszę się od tego syfu jaki wydalacie z pieców. sami mi przyznajacie rację, ze w Olesnicy zima w pewnych dzielnicach nie ma czym oddychać. U siebie hahaha. U siebie tzn w Olesnicy ok 235 ojców kwalifikuje się do więzienia według nowych pomysłow PiS. I to nie wina tych ojców tylko idiotów w togach, którzy zasądzają alimenty kilka razy większe jak zasiłek dla bezrobotnego jaki dostaje ojciec. Byle prokurator w PL moze Cie zamknąć a areszcie śledczym a kazdy sąd przyklepie decyzję. Co z tego, ze niby jesteś u siebie jak Cię dyma każdy urzędnik (prawie każdy). Kilka tysięcy pzredsiębiorców na widzimisie wyzdiału komunikacji donosiło w zebach urzednikom wypisy z KRS, CEIDG a ustawa tego zabrania.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-09-18 21:17:17 | Zgłoś naruszenie

@Kowalski żaden uchodźca nie będzie miał lepiej w Szwecji niż ja u siebie. Czemu bo jestem u siebie on nie. On zawsze będzie drugi sort. Twój przykład z tablicami rejestr. nie udowadnia że on ma lepiej. Sorry ale twierdzenie że w pedofilskiej Szwecji jest lepiej niż u nas to nie tak. W pl mamy fajne zdrowe jedzenie powietrze dziewczyny bronsia zabytki drogi. Co ty mi tam wyjeżdżasz z jakąś Szwecją

Podpis: Mzr
Dodano: 2017-09-18 07:43:17 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, czekam na chwilę, kiedy napiszesz, że miałem rację, Szwecja ma problem z uchodźcami i sobie z nimi nie radzi. Dużo jest zapijaczonych Polaków, podobnie jak Ukraińców, ale oni przynajmniej pracują !! Zabrać zasiłki darmozjadom, a pomagać prawdziwym uchodźcom !!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-18 07:23:27 | Zgłoś naruszenie

MAD. Kibole Cracovi i Wisły na codzień okładają sie. Na 1 marca czczą ŻW. A poza tym zorganizowali się w grupę wspólna przemycającą Syryjczyków do Polski a z Polski do Niemiec i Skandynawii. Ci co najbardziej krzyczą przeciw uchodźcom sami trzebią kasę. ja ich nie lubię. Nie kumam ich kultury . Ale to USA i Polska najechała Irak od którego to się zaczęło. Dyktator był zły więc USA które samo nie ma podpisanej konwencji o prawach człowieka wprowadziło tam demokrację.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-09-18 07:09:41 | Zgłoś naruszenie

MAD. Jakis czas temu K.A. Kowalski obraził sie na mnie jak napisałem co robią tu polscy "robole". Opisałem sytuacje jak na parkingu zatrzymał sie bus z Polakami. Staneli. Wysikali sie i wurzucili na chodnik zapas puszek. A obok kilka metrów dalej był pojemnik. Krzysztofa oburzyło nie zaśmiecanie Szwecji ale moje słowa "robole z Polski".

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-09-18 07:04:54 | Zgłoś naruszenie

MAD. W 2008 roku w Lycksele Polacy na tzw dzikim kempingu nad rzeką którzy zbierali jagody dla Tusińskiego obok kibla usypali górę śmieci na 2 metry. Polacy wymyslili sobie, ze gmina ma im wystawić kontener na śmieci. Ponieważ nie mieli prądu zbierali stare akumulatory troche je ładowali aby mieć oświetlenie a później obok kibla. Ci sami Polacy po wode jeździli na stację paliw a po zywnośc do ICA. I tam były wystawione pojemniki do segregacji odpadów. Przed tzw schrotem tez mogli zostawić akumulatory ale Polak to Pan nad Pany.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-09-18 07:02:11 | Zgłoś naruszenie

MAD. Pepsi, Coca cola, Zywiec, Scewps i inne firmy bardziej zaśmiecają Olesnice niż to 10 cm koło obozu dla uchodźców. Coca Cola, Pepsi, Carlsberg i inne w innych krajach potrafią kaucjować butelki . W Pl juz tego nie robią. Czy 30 lat to mało aby wymusic na nich kaucjowanie opakowań?

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-09-18 06:58:08 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, to, co dzieje się w urzędzie, to jest oczywiście chore !! Kolejki?? Rozumiem, 2-3 miesiące, no pół roku, ale nie tyle lat !!! Dlaczego otwarcie filii w Twardogórze dopiero teraz ?! Już chyba od 10 lat słyszę, że mają wejść przepisy upraszczające rejestrację aut, m.in. przypisanie tablic do auta na stałe. Mam nadzieję, że nad tym pracują ...

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-16 21:37:49 | Zgłoś naruszenie

"Uchodźca nowy dowód rejestracyjny dostaje w kilka dni" ...Taki uchodźca powinien dostać jedynie prawo czasowego pobytu w Europie, z możliwością ewentualnego przedłużania tego prawa !! Jedna kradzież i znika z Europy !! To chore, że Niemcy trzymają przestępców i darmozjadów, którzy panoszą się po całej Europie. Niemcy płacą za ich utrzymanie ponad 10 miliardów EUR rocznie, a w tym samym czasie, prawdziwi uchodźcy, kobiety i dzieci, gniją w ośrodkach w Libii i wołają o pomoc, bo warunki w jakich żyją są katastrofalne !!! To jest chora i po... Europa !!!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-16 21:19:20 | Zgłoś naruszenie

TO JEST FOBIA???? "Groźby, molestowanie, kradzieże. Lampedusa jest na skraju zapaści. Bary są pełne Tunezyjczyków, którzy upijają się i molestują kobiety. Dostaję dziesiątki wiadomości od przestraszonych turystów, hotelarzy, sklepikarzy, restauratorów, którzy codziennie zmagają się z problemami i już nie wytrzymują". Gdzie policja, wojsko ??? Dlaczego jeszcze nikt ich nie ..... z Europy ??? Co oni tu robią ??? Organizacje pozarządowe, "humanitarne", które nie chcą wpuszczać policji na swoje statki, powinny być zdelegalizowane !!!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-16 21:06:13 | Zgłoś naruszenie

MAD. Magic. Wróćcie do tematu. Jak uchodźca kupi sobie auto to sprzedający daje mu dowód rejestracyjny DEL 1 a na drugim dowodzie rejestracyjnym DEL podpisuje sie sprzedający i kupujacy. Sprzedający ma 3 dni na wysłanie dowodu rejestracyjnego do centralnego wydziału komunikacyjnego w Orebro. Uchodźca nowy dowód rejestracyjny dostaje w kilka dni zwykłą pocztą na adres wskazany w dowodzie rejestracyjnym. No i nie zmieniamy tablic. tablice są przypisane do auta. To moje smieszne Volvo ma tablice plastikowe. Oryginalne wydane kiedyś pierwszemu właścicielowi. Kumacie Afrykańczycy i Azjaci w Szwecji maja lepiej jak wy za popzredniego i obecnego starosty.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-09-16 20:14:48 | Zgłoś naruszenie

MAD. Masz fobię. ja uchodxców nie lubię. Ale curva to zasługa Polski , która najechała i Irak i Afganistan. To pokłosie działań kilku polityków i wojskowych, którym zamarzyło sie troche powojować i mieć poligon doświadczalny. A co do Niemiec to mają złą politykę azylową. Doświadczyli tego też Polacy w latach 80tych. Niemcy daja zasiłek i nocleg i nic od takiego nie wymagają. Polki z Braunschweigu za Pepsi robiły loda. Z Hanoweru goście składali się na paliwo i na full zapełnionymi autami tam jeździli. Szwecja juz dawno przykreciła im kurek. Nie ma postępu w integracji czy nauce języka wydalają. Cos za coś. Szwedzi szybko się uczą. tylko w Pl możliwa była afera Grobelnego, później Amber , Skoki i pewnie coś nowego będzie.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-09-16 20:08:56 | Zgłoś naruszenie

Super Panie Burmistrzu Potyrała w końcu Pan załatwił Wydział Komunikacji w Twardej. ten jebany Dżugaj nie umiał nic załatwić. problem Oleśnicy się pomniejszy - jeszcze raz dziek ujem Panie Burmistrzu Potyrała tak trzymać.

Podpis: Petent
Dodano: 2017-09-16 19:51:16 | Zgłoś naruszenie

W Niemczech pokazywano jak wygląda obóz dla "uchodźców", pod budynkiem kontenery na śmieci, a dookoła 10 cm warstwa śmieci, które "uchodźcy" wyrzucali przez okna. Przyjechała firma sprzątająca i wszystko posprzątała, a to był wielki błąd. Ja dałbym tym mieszkańcom 24 godziny na posprzątanie całego terenu, po tym czasie sprzątnąłbym wszystko, łącznie z nimi !!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-16 13:38:17 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter