Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 20 lutego. Imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira.
reklama
reklama
reklama

Dodatkowe pieniądze dla OKR Atol

Dodano: 2017-09-12 11:40:00 | Komentarzy: 92 | Kategoria: Aktualności
W 2016 roku strata miejskiej spółki OKR Atol wyniosła 1,2 mln zł. Miasto podjęło decyzję o dokapitalizowaniu podmiotu.


Mimo złych wyników, spółka Atol może liczyć na wsparcie finansowe miasta

reklama

Oleśnicki samorząd wspiera Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny Atol sp. z o. o. Jest to podmiot w całości zależny od samorządu. Tylko w zeszłym roku spółka zanotowała stratę rzędu 1,2 mln zł.

- Podzieliliśmy dopłatę z jednej strony na pokrycie straty, a z drugiej strony na dokapitalizowanie spółki, ponieważ to poprawia płynność finansową. Nie całą stratę pokryliśmy. Pokryjemy ją w przyszłym roku, jeżeli finanse będą na to pozwalały. Natomiast połowę sumy przeznaczyliśmy na dokapitalizowanie spółki, ponieważ spółka z dużym kapitałem jest bardziej wiarygodna - powiedział burmistrz Michał Kołaciński.

Zobacz też: 1,2 mln zł straty spółki OKR Atol

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (92)

Straty mają być, bo kompleksy rekreacyjne, jak szpitale, żłobki, szkoły, domy opieki dla seniora... nie są fabrykami. Nie powstały po to by przynosić zyski, a mają spełniać rolę zaspokojenia potrzeb społeczeństwa - podatnika.

Podpis: ćwok
Dodano: 2017-09-13 09:11:36 | Zgłoś naruszenie

"ot co" - to zapytam - jaka jest rentowność zakupionych już za Sendka rowerów wodnych? Przynoszą zysk czy stratę? O tym, że już na mieście mają polewkę ze znaków wodnych na mostku na stawie nie wspomnę przez miłosierdzie, bo jak rozumiem antycypacja jest dla prezesa słowem obcym i obraźliwym. A nocne harce hokeistów po lodowisku są rentowne, czy jako koledzy mają wiekuistą promocję? A park zabaw po zakończonej współpracy z Rogalą jest rentowny? Czy w ogóle Rada Nadzorcza cokolwiek kontroluje, czy uznaje, że pomysłowość prezesa na pewno poprawi sytuację Atola. A Panu Burmistrzowi powiem tylko jedno - prezes Atola pracuje na pańską opinię wśród wyborców. I to, że zachowuje się w rozmowach z klientami w sposób urągający jakimkolwiek zasadom rozmów biznesowych obciąża Pana a nie prezesa. A wybory już za rok.

Podpis: ot tyle
Dodano: 2017-09-13 08:54:14 | Zgłoś naruszenie

Budując sale do squasha raptem dla kilku osób, co skutkuje tym że stoją one puste całymi dniami i tygodniami nie ma się co spodziewać megaświetnych rezultatów finansowych!!!

Podpis: !
Dodano: 2017-09-13 08:50:17 | Zgłoś naruszenie

Burmistrzu co to za bzdury jakiś dziwny styl wypowiedzi. Panowie Sendek i Bielański są z moimi kolegami partyjnymi są mierni bierni ale wierni i takich ludzi potrzebuję strata to drobiazg liczy się władza może przyszedł czas najwyższy powiedziec prawdę i przyznać się do karygodnych błedów przy urnach wyborczych będziemy pamiętać

Podpis: kibol
Dodano: 2017-09-13 06:04:01 | Zgłoś naruszenie

Po co pompowane kasy w g.....wno.dlaczego bez-radny Karczewicz nie zaproponuje odwołania Prezesa Atolu.Nie lepiej by UM powiedział tak dajemy dofinansowanie na Atol -Atol w zamian dla Oleśniczan choćby rodzicom pierwszo klasistow daje darmowe wejściówki na basen-poprawił by się wizerunek Po-PiS-u.

Podpis: L
Dodano: 2017-09-13 00:43:32 | Zgłoś naruszenie

Panie Krzysztofie, co jest żenujące ????

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-12 23:22:33 | Zgłoś naruszenie

Nie byłoby problemu strat, gdyby poprzedni samorządowcy nie byli tak nieudolni jak byli i doprowadzili do powstania ułomnego kompleksu. I wówczas i wielokrotnie później oraz w tej kadencji zwracałem uwagę, by OKR "Atol" był rentowny musi być kompletny. Tak, jak to jest w innych miejscowościach. A obecni samorządowcy zamiast zdecydować na zainwestowanie w obiekt hotelowo-gastronomiczno-usługowy - zdecydowali o wydaniu kilkudziesięciu milionów w kolejny obiekt obciążający miejski budżet.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-09-12 23:21:23 | Zgłoś naruszenie

Jak przeczytałem to, co powyżej zacytowano jako wypowiedź oleśnickiego burmistrza - pana Michała Kołacińskiego, to ... No cóż, jak ktoś nie ma wykształcenia ekonomicznego, nie ma doświadczenia z zarządzania przedsiębiorstwem to tak się wypowiada. Żenujące.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-09-12 23:16:14 | Zgłoś naruszenie

Straty zmniejszą się jeżeli Jacku wydobędziesz n.p. elementy instalacji chłodzącej taflę lodowiska zamontowane zbyt głęboko czyli niezgodnie ze sztuką budowlaną w betonowej płycie i dokonasz ponownego ich montażu zgodnie z zasadami. .Wtedy będzie potrzebna znacznie mniejsza ilość energii elektrycznej dla prawidłowego schłodzenia tafli lodu. To tak na początek.

Podpis: ot co
Dodano: 2017-09-12 21:37:44 | Zgłoś naruszenie

i dalej cyt. "Proszę zauważyć kwotę wydatków na modernizację stadionu. Jest to kilka milionów zł. Ale nikt nie traktuje tego w kategoriach straty, choć z góry wiadomo, że w sensie finansowym jest to inwestycja, która nigdy się nie zwróci. Co więcej, jej zakończenie spowoduje powstanie kolejnych kosztów związanych z jej bieżącym utrzymaniem ? oznajmił. Oznacza to, że po modernizacji sytuacja stadionu będzie podobna do sytuacji Atola"

Podpis: Jan to przewidział
Dodano: 2017-09-12 21:35:00 | Zgłoś naruszenie

cyt: z Jana Bronsia "(...) przyczyny strat Atola tkwią w kosztach działalności, które przewyższają uzyskiwane dochody. I dwa razy powtórzył, że ta spółka skarbu miasta ?nie jest i nie będzie w stanie pokryć kosztów działalności uzyskiwanymi przychodami?. Jak znów zaznaczył, taką sytuację władze Oleśnicy prognozowały już na etapie planowania inwestycji?. Przypomniał, że Atol ma straty ze względu na koszty bieżące związane z utrzymaniem obiektów oraz sezonowość świadczonych usług i konieczność utrzymywania cen biletów na poziomie akceptowalnym społecznie. A ponadto ? ze względu na powstałe w ostatnich latach podobne obiekty w niedalekiej odległości oraz fakt, że podstawowym celem spółki jest zaspokajanie potrzeb z zakresu kultury fizycznej i rekreacji mieszkańców miasta."

Podpis: Jan to przewidział
Dodano: 2017-09-12 21:33:13 | Zgłoś naruszenie

Straty były i będą do póki nie będzie dobrego gospodarza ,a nie kolesie po lini partyjnej !!!

Podpis: Jacek.
Dodano: 2017-09-12 21:24:36 | Zgłoś naruszenie

Tylko dzięki niezwykłym kompetencjom i olbrzymiemu zaangażowaniu w prawidłowe wykonywanie swoich obowiązków pracowników OKR ATOL straty w tej spółce są porównywalne do tych sprzed lat. Musicie państwo mieć świadomość wielu okoliczności wpływających na znaczne koszty generowane w kompleksie, których mogłoby nie być gdyby do budowy w/w użyto właściwych materiałów, odpowiedniego sprzętu zgodnego ze specyfikacją i spełniającego odpowiednie normy.Konsekwencją wielu uchybień które miały miejsce podczas budowy są znaczne straty finansowe spółki których w obiektywny sposób uniknąć się nie da, tym bardziej że minęło już parę lat od oddania inwestycji do użytkowania i już "czas najwyższy" aby poszczególne felerne elementy zaczęły się najzwyczajniej w świecie psuć. Pomijając już fakt że z założenia budowany kompleks musiał generować straty.

Podpis: ot co
Dodano: 2017-09-12 21:20:09 | Zgłoś naruszenie

@och? piszesz: "dorabiali sie fortun na niegospodarnosci lub tez celowych dzialaniach na szkode" - to są oskarżenia !! zgłoś to na policję, albo zamilcz !! Nigdy nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby oskarżyć o takie rzeczy Pana Bronsia, choć to nie moja opcja polityczna.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-12 20:45:07 | Zgłoś naruszenie

ROK 2014. "Radni (a przynajmniej większość z nich...) pogodzili się już ze stratami spółki. W piśmie do Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta burmistrz wyjaśnił, że w jego ocenie Atol nie jest i nie będzie w stanie pokryć kosztów statutowej działalności uzyskiwanymi przychodami, a sytuacja taka była prognozowana już na etapie planowania inwestycji, podobnie jak konieczność zwiększenia kwoty dotacji podmiotowej dla MOKiS-u w związku z wybudowaniem hali sportowej, czy też dotacji dla Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w związku z działalnością Domu Spotkań z Historią.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-12 20:35:22 | Zgłoś naruszenie

Fajnie teraz beda sie klocili kto wieksze starty robil . lekarz czy uszaty ale czy naprawde nie moze byc normalnie zeby " kolesie" nie dorabiali sie fortun na niegospodarnosci lub tez celowych dzialaniach na szkode ?? jakie sa motywy takich dzialan kazdy moze sie domyślić

Podpis: ocb?
Dodano: 2017-09-12 20:05:18 | Zgłoś naruszenie

"Mad" przeciez Twoi! mowili "nie mowcie ,ze nie mozna damy rade" "Tusk nic nie moge" zrobili suwerena w babuko i co dalej po staremu "pis nic nie moge" stara gadka niedojdow panie Mad prawda boli coz po panu sie mozna spodziewac wy zawsze swoje wy macie racje

Podpis: 27/1
Dodano: 2017-09-12 19:57:55 | Zgłoś naruszenie

jak rysio dowodził był milion + 700 tys szło z budżetu na halę i stadion do MOKIS, suma 1,7 milliona

Podpis: s
Dodano: 2017-09-12 19:19:17 | Zgłoś naruszenie

Poczytaj sobie ile było straty jak Atolem dowodził Rysiek. 1/3? 1/2 tego co teraz? No, ale potem wstaliśmy z kolan...

Podpis: ...i na ryło
Dodano: 2017-09-12 19:11:55 | Zgłoś naruszenie

@gorszy sort, co proponujesz? atol zaorać? Całą poprzednią kadencję Atol przynosił straty, karetek było tyle samo, ale teraz rządzi PiS, więc można krytykować dowoli ;))

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-12 18:25:58 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (60), Motoryzacja (8), Nauka (7), Praca (64), Usługi (25), Zwierzęta (5), Inne (13)
Dodaj ogłoszenie
reklama
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Siódma kolejka zakładówki
"nie przez takie duż..."~mega znafca
reklama
Kalendarium
04.03.2018 o godz. 17:00
Koncert Zenka Martyniuka z zespołem Akcent (więcej)
drugi występ o godz. 20, hala widowiskowo-sportowa GOSiR w Twardogórze
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter