reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 18 czerwca. Imieniny Elżbiety, Marka, Amandy.
reklama
reklama
reklama

Dodatkowe pieniądze dla OKR Atol

Dodano: 2017-09-12 11:40:00 | Komentarzy: 92 | Kategoria: Aktualności
W 2016 roku strata miejskiej spółki OKR Atol wyniosła 1,2 mln zł. Miasto podjęło decyzję o dokapitalizowaniu podmiotu.


Mimo złych wyników, spółka Atol może liczyć na wsparcie finansowe miasta

reklama

Oleśnicki samorząd wspiera Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny Atol sp. z o. o. Jest to podmiot w całości zależny od samorządu. Tylko w zeszłym roku spółka zanotowała stratę rzędu 1,2 mln zł.

- Podzieliliśmy dopłatę z jednej strony na pokrycie straty, a z drugiej strony na dokapitalizowanie spółki, ponieważ to poprawia płynność finansową. Nie całą stratę pokryliśmy. Pokryjemy ją w przyszłym roku, jeżeli finanse będą na to pozwalały. Natomiast połowę sumy przeznaczyliśmy na dokapitalizowanie spółki, ponieważ spółka z dużym kapitałem jest bardziej wiarygodna - powiedział burmistrz Michał Kołaciński.

Zobacz też: 1,2 mln zł straty spółki OKR Atol

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (92)

Straty mają być, bo kompleksy rekreacyjne, jak szpitale, żłobki, szkoły, domy opieki dla seniora... nie są fabrykami. Nie powstały po to by przynosić zyski, a mają spełniać rolę zaspokojenia potrzeb społeczeństwa - podatnika.

Podpis: ćwok
Dodano: 2017-09-13 09:11:36 | Zgłoś naruszenie

"ot co" - to zapytam - jaka jest rentowność zakupionych już za Sendka rowerów wodnych? Przynoszą zysk czy stratę? O tym, że już na mieście mają polewkę ze znaków wodnych na mostku na stawie nie wspomnę przez miłosierdzie, bo jak rozumiem antycypacja jest dla prezesa słowem obcym i obraźliwym. A nocne harce hokeistów po lodowisku są rentowne, czy jako koledzy mają wiekuistą promocję? A park zabaw po zakończonej współpracy z Rogalą jest rentowny? Czy w ogóle Rada Nadzorcza cokolwiek kontroluje, czy uznaje, że pomysłowość prezesa na pewno poprawi sytuację Atola. A Panu Burmistrzowi powiem tylko jedno - prezes Atola pracuje na pańską opinię wśród wyborców. I to, że zachowuje się w rozmowach z klientami w sposób urągający jakimkolwiek zasadom rozmów biznesowych obciąża Pana a nie prezesa. A wybory już za rok.

Podpis: ot tyle
Dodano: 2017-09-13 08:54:14 | Zgłoś naruszenie

Budując sale do squasha raptem dla kilku osób, co skutkuje tym że stoją one puste całymi dniami i tygodniami nie ma się co spodziewać megaświetnych rezultatów finansowych!!!

Podpis: !
Dodano: 2017-09-13 08:50:17 | Zgłoś naruszenie

Burmistrzu co to za bzdury jakiś dziwny styl wypowiedzi. Panowie Sendek i Bielański są z moimi kolegami partyjnymi są mierni bierni ale wierni i takich ludzi potrzebuję strata to drobiazg liczy się władza może przyszedł czas najwyższy powiedziec prawdę i przyznać się do karygodnych błedów przy urnach wyborczych będziemy pamiętać

Podpis: kibol
Dodano: 2017-09-13 06:04:01 | Zgłoś naruszenie

Po co pompowane kasy w g.....wno.dlaczego bez-radny Karczewicz nie zaproponuje odwołania Prezesa Atolu.Nie lepiej by UM powiedział tak dajemy dofinansowanie na Atol -Atol w zamian dla Oleśniczan choćby rodzicom pierwszo klasistow daje darmowe wejściówki na basen-poprawił by się wizerunek Po-PiS-u.

Podpis: L
Dodano: 2017-09-13 00:43:32 | Zgłoś naruszenie

Panie Krzysztofie, co jest żenujące ????

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-12 23:22:33 | Zgłoś naruszenie

Nie byłoby problemu strat, gdyby poprzedni samorządowcy nie byli tak nieudolni jak byli i doprowadzili do powstania ułomnego kompleksu. I wówczas i wielokrotnie później oraz w tej kadencji zwracałem uwagę, by OKR "Atol" był rentowny musi być kompletny. Tak, jak to jest w innych miejscowościach. A obecni samorządowcy zamiast zdecydować na zainwestowanie w obiekt hotelowo-gastronomiczno-usługowy - zdecydowali o wydaniu kilkudziesięciu milionów w kolejny obiekt obciążający miejski budżet.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-09-12 23:21:23 | Zgłoś naruszenie

Jak przeczytałem to, co powyżej zacytowano jako wypowiedź oleśnickiego burmistrza - pana Michała Kołacińskiego, to ... No cóż, jak ktoś nie ma wykształcenia ekonomicznego, nie ma doświadczenia z zarządzania przedsiębiorstwem to tak się wypowiada. Żenujące.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-09-12 23:16:14 | Zgłoś naruszenie

Straty zmniejszą się jeżeli Jacku wydobędziesz n.p. elementy instalacji chłodzącej taflę lodowiska zamontowane zbyt głęboko czyli niezgodnie ze sztuką budowlaną w betonowej płycie i dokonasz ponownego ich montażu zgodnie z zasadami. .Wtedy będzie potrzebna znacznie mniejsza ilość energii elektrycznej dla prawidłowego schłodzenia tafli lodu. To tak na początek.

Podpis: ot co
Dodano: 2017-09-12 21:37:44 | Zgłoś naruszenie

i dalej cyt. "Proszę zauważyć kwotę wydatków na modernizację stadionu. Jest to kilka milionów zł. Ale nikt nie traktuje tego w kategoriach straty, choć z góry wiadomo, że w sensie finansowym jest to inwestycja, która nigdy się nie zwróci. Co więcej, jej zakończenie spowoduje powstanie kolejnych kosztów związanych z jej bieżącym utrzymaniem ? oznajmił. Oznacza to, że po modernizacji sytuacja stadionu będzie podobna do sytuacji Atola"

Podpis: Jan to przewidział
Dodano: 2017-09-12 21:35:00 | Zgłoś naruszenie

cyt: z Jana Bronsia "(...) przyczyny strat Atola tkwią w kosztach działalności, które przewyższają uzyskiwane dochody. I dwa razy powtórzył, że ta spółka skarbu miasta ?nie jest i nie będzie w stanie pokryć kosztów działalności uzyskiwanymi przychodami?. Jak znów zaznaczył, taką sytuację władze Oleśnicy prognozowały już na etapie planowania inwestycji?. Przypomniał, że Atol ma straty ze względu na koszty bieżące związane z utrzymaniem obiektów oraz sezonowość świadczonych usług i konieczność utrzymywania cen biletów na poziomie akceptowalnym społecznie. A ponadto ? ze względu na powstałe w ostatnich latach podobne obiekty w niedalekiej odległości oraz fakt, że podstawowym celem spółki jest zaspokajanie potrzeb z zakresu kultury fizycznej i rekreacji mieszkańców miasta."

Podpis: Jan to przewidział
Dodano: 2017-09-12 21:33:13 | Zgłoś naruszenie

Straty były i będą do póki nie będzie dobrego gospodarza ,a nie kolesie po lini partyjnej !!!

Podpis: Jacek.
Dodano: 2017-09-12 21:24:36 | Zgłoś naruszenie

Tylko dzięki niezwykłym kompetencjom i olbrzymiemu zaangażowaniu w prawidłowe wykonywanie swoich obowiązków pracowników OKR ATOL straty w tej spółce są porównywalne do tych sprzed lat. Musicie państwo mieć świadomość wielu okoliczności wpływających na znaczne koszty generowane w kompleksie, których mogłoby nie być gdyby do budowy w/w użyto właściwych materiałów, odpowiedniego sprzętu zgodnego ze specyfikacją i spełniającego odpowiednie normy.Konsekwencją wielu uchybień które miały miejsce podczas budowy są znaczne straty finansowe spółki których w obiektywny sposób uniknąć się nie da, tym bardziej że minęło już parę lat od oddania inwestycji do użytkowania i już "czas najwyższy" aby poszczególne felerne elementy zaczęły się najzwyczajniej w świecie psuć. Pomijając już fakt że z założenia budowany kompleks musiał generować straty.

Podpis: ot co
Dodano: 2017-09-12 21:20:09 | Zgłoś naruszenie

@och? piszesz: "dorabiali sie fortun na niegospodarnosci lub tez celowych dzialaniach na szkode" - to są oskarżenia !! zgłoś to na policję, albo zamilcz !! Nigdy nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby oskarżyć o takie rzeczy Pana Bronsia, choć to nie moja opcja polityczna.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-12 20:45:07 | Zgłoś naruszenie

ROK 2014. "Radni (a przynajmniej większość z nich...) pogodzili się już ze stratami spółki. W piśmie do Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta burmistrz wyjaśnił, że w jego ocenie Atol nie jest i nie będzie w stanie pokryć kosztów statutowej działalności uzyskiwanymi przychodami, a sytuacja taka była prognozowana już na etapie planowania inwestycji, podobnie jak konieczność zwiększenia kwoty dotacji podmiotowej dla MOKiS-u w związku z wybudowaniem hali sportowej, czy też dotacji dla Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w związku z działalnością Domu Spotkań z Historią.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-12 20:35:22 | Zgłoś naruszenie

Fajnie teraz beda sie klocili kto wieksze starty robil . lekarz czy uszaty ale czy naprawde nie moze byc normalnie zeby " kolesie" nie dorabiali sie fortun na niegospodarnosci lub tez celowych dzialaniach na szkode ?? jakie sa motywy takich dzialan kazdy moze sie domyślić

Podpis: ocb?
Dodano: 2017-09-12 20:05:18 | Zgłoś naruszenie

"Mad" przeciez Twoi! mowili "nie mowcie ,ze nie mozna damy rade" "Tusk nic nie moge" zrobili suwerena w babuko i co dalej po staremu "pis nic nie moge" stara gadka niedojdow panie Mad prawda boli coz po panu sie mozna spodziewac wy zawsze swoje wy macie racje

Podpis: 27/1
Dodano: 2017-09-12 19:57:55 | Zgłoś naruszenie

jak rysio dowodził był milion + 700 tys szło z budżetu na halę i stadion do MOKIS, suma 1,7 milliona

Podpis: s
Dodano: 2017-09-12 19:19:17 | Zgłoś naruszenie

Poczytaj sobie ile było straty jak Atolem dowodził Rysiek. 1/3? 1/2 tego co teraz? No, ale potem wstaliśmy z kolan...

Podpis: ...i na ryło
Dodano: 2017-09-12 19:11:55 | Zgłoś naruszenie

@gorszy sort, co proponujesz? atol zaorać? Całą poprzednią kadencję Atol przynosił straty, karetek było tyle samo, ale teraz rządzi PiS, więc można krytykować dowoli ;))

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-12 18:25:58 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter