reklama
reklamareklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 22 lipca. Imieniny Magdaleny, Bolesławy, Marii.
reklama
reklama
reklama

Sycowska szkoła dla nadziei

Dodano: 2017-09-12 10:02:08 | Komentarzy: 2 | Kategoria: Aktualności
Uczniowie z sycowskiej placówki odebrali główną nagrodę w kategorii gimnazja w ramach akcji charytatywnej "Szkoły dla Nadziei".


Uczniowie odebrali pierwszą nagrodę!

reklama

Niedawno na wrocławskim rynku podsumowano akcję charytatywną "Szkoły dla Nadziei". Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" chce zachęcić dzieci i młodzież z dolnośląskich szkół do zaangażowania w pomoc małym podopiecznym Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu "Przylądek Nadziei". Ideą jest stworzenie sieci szkół, którym przyznawane będą tytuły „RATOWNIKÓW NADZIEI”.

Sycowskie, dawne już gimnazjum (obecnie SP3) przez ubiegły rok szkolny prowadziło akcje charytatywne wspierające Przylądek Nadziei - były to m.in. "słodkie piątki dla Przylądka", zbieranie nakrętek, kiermasz charytatywny podczas zlotu Mikołajów, akcja 1 % dla Przylądka, czy zorganizowanie akcji "Nadzieja zamiast kwiatka". Do tego ważnym elementem wspierania kliniki były odwiedziny chorych pacjentów w klinice i organizacja zajęć w ramach Klubu Odkrywcy.

Uczniowie sycowskiej szkoły odebrali główną nagrodę w kategorii gimnazja. - Już po raz drugi sycowskie gimnazjum (obecnie Szkoła Podstawowa nr 3) jest najlepszym gimnazjum na Dolnym Śląsku!!! Dzieje się tak, dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół szkoły - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie, a od 1 września Szkoły Podstawowej nr 3. Przecież I miejsce zobowiązuje! - czytamy w komunikacie.

źródło: UM w Sycowie
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

Popieram szlachetny cel.

Podpis: olo
Dodano: 2017-09-12 18:47:22 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-09-12 11:04:44 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter