reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 18 czerwca. Imieniny Elżbiety, Marka, Amandy.
reklama
reklama

Atol drożeje, klienci odchodzą

Dodano: 2017-09-11 06:32:20 | Komentarzy: 210 | Kategoria: Aktualności
OKR Atol podwyższył stawki za korzystanie ze squasha, przez co część klientów odeszła. Prezes Dariusz Sendek tłumaczy, że wcześniejsza obniżka cen nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.


Jak prezes Dariusz Sendek tłumaczy podwyżkę cen za squasha?

reklama

W lutym na łamach portalu MojaOlesnica.pl informowaliśmy, że zależna od miasta spółka OKR Atol, która zarządza Oleśnickim Kompleksem Rekreacyjnym, podwyższyła ceny biletów. Prezes Dariusz Sendek tłumaczył wówczas, że podmiot musi reagować na zmiany innych cen, co prowadzi do wzrostu kosztów.

Niedawno podwyższono też stawki za squasha. - Mam nadzieje, że zajmiecie się Państwo podwyżkami cen w ośrodku Atol. Jeżeli podwyżka jest jedynym środkiem poprawienia finansów, to życzę powodzenia dyrektorowi ośrodka. Ceny na squasha w godzinach porannych w soboty, niedziele i święta wzrosły o 110%, dlatego moja ekipa postanowiła zrezygnować z gry w Atolu i wykorzystać korty we Wrocławiu, gdzie cena jest niższa. Na marginesie chciałbym zauważyć, że jest to ośrodek miejski utrzymywany z podatków i jeżeli tylko mieszkańcy mają ponosić koszty niekompetencji zarządcy, to dziękujemy za taką lepszą zmianą - napisał czytelnik.

Do tej wiadomości ustosunkował się prezes Atola D. Sendek. Poniżej publikujemy jego całe stanowisko.

* * *

Witam,

do analizy konieczności ustalenia nowych cen został przyjęty zakres styczeń - czerwiec w latach 2014-2017 w godzinach przedpołudniowych.

W latach 2014-2015 koszt jednogodzinnej gry wynosił w dni powszednie do godz. 17.00 40 zł i w każdym miesiącu odwiedzało nas od kilku do kilkunastu osób. Ze względu na częste sygnały od klientów, że ceny są "wrocławskie", a klient korzystający jest mieszkańcem naszego miasta, w roku 2016 został zmieniony cennik, w efekcie czego wprowadzono cenę obowiązującą przez cały tydzień od poniedziałku do niedzieli, do godz. 14.00, w wys. 25 zł za 1 h gry, co miało uczynić oleśnickie korty squasha bardziej konkurencyjnymi. Nie spowodowało to jednak, wbrew oczekiwaniom, zwiększenia frekwencji, i dalej kształtowała się ona na poziomie zaledwie kilkunastu osób.

Ekonomia, która weryfikuje każdą dziedzinę gospodarki, ostatecznie wymusiła więc podwyżki, lecz w pełni świadomi zasobów portfela oleśniczan ustaliliśmy ceny na większość biletów większe tylko o 5 zł. Warto nadmienić, że w najbliższym klubie squash we Wrocławiu za 1 h gry na korcie w tygodniu, w godzinach popołudniowych, trzeba zapłacić od ok. 49 zł do ok. 59 zł.

Poza kwestiami związanymi ze squashem warto wspomnieć, że w nowym sezonie zostało spełnione inne oczekiwanie klientów i cena jednorazowego wejścia na zajęcia fitnessu została obniżona aż o 20%. Pozwoliła nam na to duża frekwencja na tych zajęciach. Zwiększona została ilość godzin wspomnianych zajęć do 9 razy w tygodniu, a dla pasjonatów indoor cyclingu pozyskaliśmy nowego instruktora, co pozwoliło zwiększyć zajęcia do 5 razy w tygodniu. Od 1 września 2017 również posiadacze karnetów wartościowych, tak indywidualnych jak i zakładowych, mogą z tych zajęć korzystać - wcześniej nie było to możliwe.

Jak zatem widać z jednej strony Atol musi elastycznie podchodzić do zmieniających się realiów, z drugiej zaś wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Winny temu jednak towarzyszyć uzasadnione przesłanki. Czasowe obniżenie cen za squasha nie przyniosło oczekiwanych efektów, natomiast wysoka frekwencja na innych zajęciach pozwoliła na redukcję cen lub zwiększenie ich częstotliwości.

Dariusz Sendek
Prezes Zarządu
Oleśnicki Kompleks Rekreacyjny Atol Sp. z o.o.

* * *

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (210)

Podwyzki zrobili bo mysleli ze ludzie zdesperowani i tak beda chodzic a tu zonk i trzeba stosowac kreatywna ksiegowosc zeby afery nie bylo ... dobrze ze michał trik z oswiata zrobil i szkoly placa za korzystanie z obiektow atola co tez wplywa na wynik .

Podpis: .
Dodano: 2017-09-11 08:05:00 | Zgłoś naruszenie

Taka prawda! Stare śmieci tam, nic się zmienia, a ceny z kosmosu...masakra. Wolę pojechać gdzieś gdzie jest o wiele ciekawiej i jest więcej atrakcji itp. I oczywiście jest taniej.

Podpis: Ga
Dodano: 2017-09-11 08:02:33 | Zgłoś naruszenie

To bylo do przewidzenia!

Podpis: !
Dodano: 2017-09-11 07:47:43 | Zgłoś naruszenie

Karnet na basen z 20 wejściami kosztował 120 zł.Dziś 160 zł bo dołożono możliwość korzystania z siłowni.Pan Sendek nie zauważył również mniejszej ilości osób na basenie krytym? Panie Sendek proszę sobie wyobrazić,że w Pańskim osiedlowym sklepie bułka kosztowała 50gr a dziś 70 gr i dostaje Pan jeszcze paczkę zapałek. Będzie Pan robił zakupy w takim sklepie??

Podpis: 1!
Dodano: 2017-09-11 07:36:35 | Zgłoś naruszenie

Z pewnych źródeł wiem że nawet po wygranych wyborach Prezes żegna się ze stanowiskiem A wraz z nim dyrektorka i finansistka że swoim dworem

Podpis: .
Dodano: 2017-09-11 07:25:19 | Zgłoś naruszenie

Panu już dziękujemy.

Podpis: wyborca
Dodano: 2017-09-11 07:04:09 | Zgłoś naruszenie

Czy ten co zarabia najniższą krajową chodzi tam grać ??? To gra dla snobów jak chcą grać to niech płacą,czy wszyscy mają za nich płacić ?

Podpis: ???
Dodano: 2017-09-11 06:50:38 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter