Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 20 lutego. Imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira.
reklama
reklama
reklama

620 laptopów dla oleśnickich uczniów

Dodano: 2017-09-08 06:27:46 | Komentarzy: 130 | Kategoria: Aktualności
620 laptopów dla uczniów oleśnickich szkół oraz dodatkowe wyposażenie dla szkół kosztowało 2,7 mln zł. O tym, którzy uczniowie otrzymają komputer, decydują dyrektorzy placówek.


Sekretarz Zbigniew Rybak i burmistrz Michał Kołaciński przy nowych laptopach

reklama

- Tego jeszcze w historii miejskiej oświaty samorządowej nie było: 620 komputerów odebrały szkoły podstawowe, a to nie wszystko... Komputery zostały zakupione w ramach unijnego projektu e-oświata II. Projekt między innymi zakłada przygotowanie uczniów do funkcjonowania w świecie zdominowanym przez informatykę. Cyfrowa szkoła to nie tylko umiejętność posługiwania się sprzętem i oprogramowaniem - nowe technologie powodują, że wiedza stała się łatwo dostępna. Uczniowie muszą nauczyć się korzystać z różnych źródeł informacji, umieć rozróżniać źródła wiarygodne od fałszywych, szybko wiedzę przyswajać oraz korzystać z niej w życiu codziennym – bez względu na wdrażane ogólnokrajowe reformy - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.

Jak przekonuje magistrat, dzięki wyposażeniu szkół w sprzęt informatyczny nauczyciele będą mogli indywidualnie pracować z uczniem nawet po godzinach pracy szkoły.


Dyrektorzy szkół zadecydują, do których uczniów trafią nowe laptopy

W przyszłym roku planowany jest zakup platformy edukacyjnej (poza projektem), jej treści oraz rozbudowa serwerowni wyposażonej w serwery typu blade. Z kolei w najbliższych dniach do szkół zostaną dostarczone szafy do ładowania zbiorczego komputerów, wizualizery oraz oczekiwane przez nauczycieli i uczniów monitory interaktywne. - Ponadto zakupiono już i uruchomiono również dla SP3 pracownię matematyczno-przyrodniczą, wyposażoną między innymi w roboty szkoleniowe - podaje UMO.

Koszt całego projektu wynosi ponad 2,7 mln zł. O tym, którzy uczniowie otrzymają laptopy, decydują dyrektorzy szkół. Niedawno do miasta dotarła pierwsza transza sprzętu.

- Równolegle realizowane są prace mające na celu podłączenia wszystkich szkół prowadzonych przez miasto do sieci światłowodowej ich ukończenie przewidziane jest na koniec września, z wyjątkiem SP 8, która zostanie podłączona w przyszłym roku. Planowane jest również wzmocnienie wiedzy nauczycieli z wykorzystania technik informatycznych w procesie nauczania. Projekt realizowany jest przez zespół kierowany przez Sekretarza Miasta Zbigniewa Rybaka przy współudziale jednostek organizacyjnych. Rozwój oleśnickiej oświaty to jeden z naczelnych celów, jakich realizację zapowiedział burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński. Obecne dostawy sprzętu dydaktycznego są największe w historii oświaty samorządowej naszego miasta - czytamy w komunikacie ratusza.

rd, źródło: UMO
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (130)

Ciekawe ile dostane w lombardzie za ten komputer?

Podpis: Patol
Dodano: 2017-09-08 07:11:07 | Zgłoś naruszenie

Ciekawe czy lebki będą potrafiły trzymać długopis w dłoni

Podpis:
Dodano: 2017-09-08 06:56:33 | Zgłoś naruszenie

Już widzisz problem kto dostanie taki komputer?? Zamiast się cieszyć że Tobie się w życiu powodzi i nie potrzebujesz pomocy to odwrotnie pokazujesz swoją złość że ty akurat tego komputera nie dostaniesz! Chyba lepiej będzie jeśli wszyscy będą mogli chociaż trochę skorzystać z techniki? Czy twoim zdaniem ludzie biedniejsi powinni miejsca być odłączeni z możliwości korzystania z takiego sprzętu??

Podpis: Do Olo
Dodano: 2017-09-08 06:53:49 | Zgłoś naruszenie

Brawo

Podpis: m
Dodano: 2017-09-08 06:52:13 | Zgłoś naruszenie

Brawo

Podpis: .
Dodano: 2017-09-08 06:46:07 | Zgłoś naruszenie

W pierwszej kolejności dostaną patologiczne rodziny i te które dostają 500+

Podpis: olo
Dodano: 2017-09-08 06:40:12 | Zgłoś naruszenie

Teraz powinni wkroczyć naukowcy i badać jaki wpływ na edukację będzie miało zaopatrzenie w sprzęt komputerowy. W innych miejscach sprawdzono i okazało się, że..... żaden. Może tutaj będzie inaczej?

Podpis: p
Dodano: 2017-09-08 06:39:26 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (59), Motoryzacja (7), Nauka (7), Praca (60), Usługi (23), Zwierzęta (6), Inne (13)
Dodaj ogłoszenie
reklama
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Kandydaci na burmistrza Bierutowa
"Rozmawiałem ze znaj..."~Bierutowianin
reklama
Kalendarium
04.03.2018 o godz. 17:00
Koncert Zenka Martyniuka z zespołem Akcent (więcej)
drugi występ o godz. 20, hala widowiskowo-sportowa GOSiR w Twardogórze
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter