reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 21 czerwca. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa.
reklama
reklama
reklama

620 laptopów dla oleśnickich uczniów

Dodano: 2017-09-08 06:27:46 | Komentarzy: 130 | Kategoria: Aktualności
620 laptopów dla uczniów oleśnickich szkół oraz dodatkowe wyposażenie dla szkół kosztowało 2,7 mln zł. O tym, którzy uczniowie otrzymają komputer, decydują dyrektorzy placówek.


Sekretarz Zbigniew Rybak i burmistrz Michał Kołaciński przy nowych laptopach

reklama

- Tego jeszcze w historii miejskiej oświaty samorządowej nie było: 620 komputerów odebrały szkoły podstawowe, a to nie wszystko... Komputery zostały zakupione w ramach unijnego projektu e-oświata II. Projekt między innymi zakłada przygotowanie uczniów do funkcjonowania w świecie zdominowanym przez informatykę. Cyfrowa szkoła to nie tylko umiejętność posługiwania się sprzętem i oprogramowaniem - nowe technologie powodują, że wiedza stała się łatwo dostępna. Uczniowie muszą nauczyć się korzystać z różnych źródeł informacji, umieć rozróżniać źródła wiarygodne od fałszywych, szybko wiedzę przyswajać oraz korzystać z niej w życiu codziennym – bez względu na wdrażane ogólnokrajowe reformy - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.

Jak przekonuje magistrat, dzięki wyposażeniu szkół w sprzęt informatyczny nauczyciele będą mogli indywidualnie pracować z uczniem nawet po godzinach pracy szkoły.


Dyrektorzy szkół zadecydują, do których uczniów trafią nowe laptopy

W przyszłym roku planowany jest zakup platformy edukacyjnej (poza projektem), jej treści oraz rozbudowa serwerowni wyposażonej w serwery typu blade. Z kolei w najbliższych dniach do szkół zostaną dostarczone szafy do ładowania zbiorczego komputerów, wizualizery oraz oczekiwane przez nauczycieli i uczniów monitory interaktywne. - Ponadto zakupiono już i uruchomiono również dla SP3 pracownię matematyczno-przyrodniczą, wyposażoną między innymi w roboty szkoleniowe - podaje UMO.

Koszt całego projektu wynosi ponad 2,7 mln zł. O tym, którzy uczniowie otrzymają laptopy, decydują dyrektorzy szkół. Niedawno do miasta dotarła pierwsza transza sprzętu.

- Równolegle realizowane są prace mające na celu podłączenia wszystkich szkół prowadzonych przez miasto do sieci światłowodowej ich ukończenie przewidziane jest na koniec września, z wyjątkiem SP 8, która zostanie podłączona w przyszłym roku. Planowane jest również wzmocnienie wiedzy nauczycieli z wykorzystania technik informatycznych w procesie nauczania. Projekt realizowany jest przez zespół kierowany przez Sekretarza Miasta Zbigniewa Rybaka przy współudziale jednostek organizacyjnych. Rozwój oleśnickiej oświaty to jeden z naczelnych celów, jakich realizację zapowiedział burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński. Obecne dostawy sprzętu dydaktycznego są największe w historii oświaty samorządowej naszego miasta - czytamy w komunikacie ratusza.

rd, źródło: UMO
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (130)

Ciekawe ile dostane w lombardzie za ten komputer?

Podpis: Patol
Dodano: 2017-09-08 07:11:07 | Zgłoś naruszenie

Ciekawe czy lebki będą potrafiły trzymać długopis w dłoni

Podpis:
Dodano: 2017-09-08 06:56:33 | Zgłoś naruszenie

Już widzisz problem kto dostanie taki komputer?? Zamiast się cieszyć że Tobie się w życiu powodzi i nie potrzebujesz pomocy to odwrotnie pokazujesz swoją złość że ty akurat tego komputera nie dostaniesz! Chyba lepiej będzie jeśli wszyscy będą mogli chociaż trochę skorzystać z techniki? Czy twoim zdaniem ludzie biedniejsi powinni miejsca być odłączeni z możliwości korzystania z takiego sprzętu??

Podpis: Do Olo
Dodano: 2017-09-08 06:53:49 | Zgłoś naruszenie

Brawo

Podpis: m
Dodano: 2017-09-08 06:52:13 | Zgłoś naruszenie

Brawo

Podpis: .
Dodano: 2017-09-08 06:46:07 | Zgłoś naruszenie

W pierwszej kolejności dostaną patologiczne rodziny i te które dostają 500+

Podpis: olo
Dodano: 2017-09-08 06:40:12 | Zgłoś naruszenie

Teraz powinni wkroczyć naukowcy i badać jaki wpływ na edukację będzie miało zaopatrzenie w sprzęt komputerowy. W innych miejscach sprawdzono i okazało się, że..... żaden. Może tutaj będzie inaczej?

Podpis: p
Dodano: 2017-09-08 06:39:26 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter