reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 21 sierpnia. Imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii.
reklama
reklama
reklama

620 laptopów dla oleśnickich uczniów

Dodano: 2017-09-08 06:27:46 | Komentarzy: 130 | Kategoria: Aktualności
620 laptopów dla uczniów oleśnickich szkół oraz dodatkowe wyposażenie dla szkół kosztowało 2,7 mln zł. O tym, którzy uczniowie otrzymają komputer, decydują dyrektorzy placówek.


Sekretarz Zbigniew Rybak i burmistrz Michał Kołaciński przy nowych laptopach

reklama

- Tego jeszcze w historii miejskiej oświaty samorządowej nie było: 620 komputerów odebrały szkoły podstawowe, a to nie wszystko... Komputery zostały zakupione w ramach unijnego projektu e-oświata II. Projekt między innymi zakłada przygotowanie uczniów do funkcjonowania w świecie zdominowanym przez informatykę. Cyfrowa szkoła to nie tylko umiejętność posługiwania się sprzętem i oprogramowaniem - nowe technologie powodują, że wiedza stała się łatwo dostępna. Uczniowie muszą nauczyć się korzystać z różnych źródeł informacji, umieć rozróżniać źródła wiarygodne od fałszywych, szybko wiedzę przyswajać oraz korzystać z niej w życiu codziennym – bez względu na wdrażane ogólnokrajowe reformy - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.

Jak przekonuje magistrat, dzięki wyposażeniu szkół w sprzęt informatyczny nauczyciele będą mogli indywidualnie pracować z uczniem nawet po godzinach pracy szkoły.


Dyrektorzy szkół zadecydują, do których uczniów trafią nowe laptopy

W przyszłym roku planowany jest zakup platformy edukacyjnej (poza projektem), jej treści oraz rozbudowa serwerowni wyposażonej w serwery typu blade. Z kolei w najbliższych dniach do szkół zostaną dostarczone szafy do ładowania zbiorczego komputerów, wizualizery oraz oczekiwane przez nauczycieli i uczniów monitory interaktywne. - Ponadto zakupiono już i uruchomiono również dla SP3 pracownię matematyczno-przyrodniczą, wyposażoną między innymi w roboty szkoleniowe - podaje UMO.

Koszt całego projektu wynosi ponad 2,7 mln zł. O tym, którzy uczniowie otrzymają laptopy, decydują dyrektorzy szkół. Niedawno do miasta dotarła pierwsza transza sprzętu.

- Równolegle realizowane są prace mające na celu podłączenia wszystkich szkół prowadzonych przez miasto do sieci światłowodowej ich ukończenie przewidziane jest na koniec września, z wyjątkiem SP 8, która zostanie podłączona w przyszłym roku. Planowane jest również wzmocnienie wiedzy nauczycieli z wykorzystania technik informatycznych w procesie nauczania. Projekt realizowany jest przez zespół kierowany przez Sekretarza Miasta Zbigniewa Rybaka przy współudziale jednostek organizacyjnych. Rozwój oleśnickiej oświaty to jeden z naczelnych celów, jakich realizację zapowiedział burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński. Obecne dostawy sprzętu dydaktycznego są największe w historii oświaty samorządowej naszego miasta - czytamy w komunikacie ratusza.

rd, źródło: UMO
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (130)

@ot, co - jeżeli jesteś specjalistą w wielu dziedzinach to cię naprawdę podziwiam ja jestem tylko specjalistą ukierunkowanym w analizie i prognozowaniu, aby dojść do obecnego poziomu, stanowiska oraz zarobków, które sprawiają, że nie jestem miliarderem, lecz tylko należę do zwykłej klasy średniej a nie do plebsu skończyłem studia magisterskie i dwa podyplomowe na Akademii Ekonomicznej dodatkowo zrobiłem jeden fakultet na Uniwersytecie Wrocławskim z zakresu prawa gospodarczego. Jestem pod dużym wrażeniem twoich osiągów, bo jak sam napisałeś ?żebyś wiedział, jakim ja jestem specjalistą, w ilu dziedzinach poruszam się bez stresu, i przez ile osób docenianą? to trochę dziwne chyba jesteś jakimś geniuszem. Zachęcam cię gorąco to poczytania sobie książek z zakresu rozwoju gospodarczego. Bo analizując rozwój fabryki FORDA określanej, jako system pracy fordyzm gdzie obecnie już obowiązuje system pracy zwany toyotyzm można wywnioskować, że doceniani są jedynie wąsko wyspecjalizowani fachowcy w swoich dziedzinach. W wypowiedzi Rabiej o ostatniej wpadce Petru powiedział "Nie ma lidera, który zna się na wszystkim". Uważam, że znajomość wszelaka to jest jedynie przywilej polityków. Jeżeli jesteś specjalistą w wielu dziedzinach i jest z tym ci dobrze to naprawdę gratuluję i życzę ci wszystkiego najlepszego.

Podpis: Morfeusz
Dodano: 2017-09-10 10:58:08 | Zgłoś naruszenie

znowu z Unii :-)

Podpis: UE
Dodano: 2017-09-10 09:31:39 | Zgłoś naruszenie

nie wyglądają mi na solidny i markowy sprzęt - ale za ta cenę spodziewam się minimum 4 lat na chodzie - jak będzie czas pokaże

Podpis: Kuba
Dodano: 2017-09-10 09:26:41 | Zgłoś naruszenie

@Xyz, dokładnie skopiowałem to zdanie: "620 laptopów dla uczniów oleśnickich szkół oraz dodatkowe wyposażenie dla szkół kosztowało 2,7 mln zł", więc w czym problem ? ;))

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-09 21:34:29 | Zgłoś naruszenie

Ho ho hoooo, Morfi , żebyś wiedział jakim ja jestem specjalistą, w ilu dziedzinach poruszam się bez stresu, i przez ile osób docenianą ? Wierzysz mi? Bo ja jakoś Tobie nie, a już zdanie( Czy tylko ukrywa finansowanie kolesiostwa) rozwala mnie totalnie, sam nie wierzysz w to co piszesz, powiem więcej taki z ciebie analityk jak ..... .. trąba. Jednak nie pozdrawiam.

Podpis: ot co
Dodano: 2017-09-09 21:32:47 | Zgłoś naruszenie

@Morfeusz- ich poziomowi bądż im poziomem chciałeś napisać zapewne.Mimo to pozdrawiam.

Podpis: ot co
Dodano: 2017-09-09 20:32:03 | Zgłoś naruszenie

"620 laptopów dla uczniów oleśnickich szkół ORAZ DODATKOWE WYPOSAŻENIE dla szkół kosztowało 2,7 mln zł." Czytanie ze zrozumieniem ;)

Podpis: Xyz
Dodano: 2017-09-09 20:25:14 | Zgłoś naruszenie

Witam, jestem, Mad dziękuję, dokładnie tak.

Podpis: ot co
Dodano: 2017-09-09 20:24:32 | Zgłoś naruszenie

Co takie drogie te laptopy?? Panstwowe pieniazki to sie lekka raczka wydaje...

Podpis: Ola
Dodano: 2017-09-09 19:08:16 | Zgłoś naruszenie

@Morfeusz, oels napisał mało grzeczny komentarz: "prawie 4300zł za sztukę? Kogoś powaliło?", kolejny wpis: "2,7 mln / 620 laptoków = 4,3k za 1 szt. Pozłacane są te laptopy ?" i to raczej do tych wpisów odniósł się ot co, zresztą również ja się do nich odnosiłem. Jeśli jesteś wysokiej klasy specjalistą od analiz, to oczywiste, że czytasz ze zrozumieniem. Choć nie wiem, czy teraz to Ty nie powinieneś przeprosić ot co za niesłuszne oskarżenia i dość ostrą reakcję ;))

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-09 17:24:26 | Zgłoś naruszenie

Moze tak po lisciu sobie dacie......

Podpis: .
Dodano: 2017-09-09 17:18:38 | Zgłoś naruszenie

Fajny pomysł uczniowie by mieli na czym się uczyć.

Podpis: Anon
Dodano: 2017-09-09 15:26:07 | Zgłoś naruszenie

no super, kompy pójdą do zdolnych acz tych niezamożniejszych dzieciaków brawo dobra zmiana trwa !

Podpis: enre
Dodano: 2017-09-09 14:30:34 | Zgłoś naruszenie

Co to za laptopy :D

Podpis: dsaddas
Dodano: 2017-09-09 13:56:42 | Zgłoś naruszenie

Do "ot, co" nie oczerniaj ludzi, że nie umieją czytać ze zrozumieniem, bo jakbyś przeczytał mój komentarz to zaczyna się od słów "To ciekawe, co dostali nauczyciele?"(w domyśle szkoła) . Nie wiem, kim jesteś, czym się zajmujesz oraz jakie masz wykształcenie, bo ja jestem uważany przez innych za wysokiej klasy specjalisty od analiz, prognoz ect. A mój komentarz miał jedynie nakłonić innych internautów do podejścia do sprawy z innej perspektywy a mianowicie laptop dla ucznia XYZ kosztuje x PLN a odpowiednik konkurencji Y PLN. Tablice oraz inne pomoce dla nauczycieli wraz z montażem kosztują M PLN, przy czym firma konkurencyjna sprzedaje identyczny produkt wraz z montażem za A PLN. Tak, więc sam pewnie zauważyłeś, że w tym artykule brakuje wielu danych, które by mogły umożliwić weryfikację czy projekt jest realizowany dla dzieci czy tylko ukrywa finansowanie kolesiostwa. Zanim zaczniesz komentować innych oraz wypowiadać się na ich temat to się zastanów czy dorównujesz im poziomowi rozwoju oraz kompetencji.

Podpis: Morfeusz
Dodano: 2017-09-09 13:32:22 | Zgłoś naruszenie

Szkoda kasy na laptopy, do szkoły tylko komputery stacjonarne! Są tańsze i bardziej trwałe!

Podpis: informatyk
Dodano: 2017-09-09 12:38:35 | Zgłoś naruszenie

@proste - tak jak pisałem, najwidoczniej chodziłeś do jakiegoś wiejskiego liceum, a nie renomoanej szkoły. Szóstka, ocena celująca, jest oceną zarezerwowaną do wąskiego grona. Zresztą, błyszczysz erudycją szóstkowego ucznia, to widać; ja zać jedynie piątkowego :) no ale na pewno więcej od Ciebie przeczytałem książek. O co chodzi Ci z tym kobietami, znowu piszesz nie na temat, zaciemniasz obraz i wykręcasz kota ogonem. Odpowiadaj na pytania

Podpis: mzr
Dodano: 2017-09-09 09:52:26 | Zgłoś naruszenie

@ mzr, masz pecha, wychyliłeś się na tym forum już parę razy pod tym nickiem, i jedno co o Tobie można z całą pewnością powiedzieć to to , że jesteś bezczelny i bezpodstawnie wyzywasz ludzi dając tym samym wyraz swoim ograniczeniom. Nie masz ku temu żadnych podstaw. Jak tam temat szacunku do kobiet które powinny tylko ładnie wyglądać? Powiem Ci jeszcze jedną rzecz, mam w dupie Twoje piątki natomiast takich szóstek jak ja nigdy nie dostałeś.

Podpis: proste
Dodano: 2017-09-09 00:41:42 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-09-09 00:25:38 | Zgłoś naruszenie

owszem dostałem parę szóśtek, ale uczęszczałem do renomowanej szkoły, która w przeciwnieństwie do Ciebie, za byle shit nie dawała wybitnych ocen, na prawdę ciężko było dostać szóstkę. POza tym jestem skromnym człowkiem i bdb do mnie pasuje jak ulał, a ty no cóż, ego musi być...

Podpis: mzr
Dodano: 2017-09-09 00:22:52 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter