reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 18 września. Imieniny Stefanii, Irmy, Stanisława.
reklama
reklama
reklama

620 laptopów dla oleśnickich uczniów

Dodano: 2017-09-08 06:27:46 | Komentarzy: 130 | Kategoria: Aktualności
620 laptopów dla uczniów oleśnickich szkół oraz dodatkowe wyposażenie dla szkół kosztowało 2,7 mln zł. O tym, którzy uczniowie otrzymają komputer, decydują dyrektorzy placówek.


Sekretarz Zbigniew Rybak i burmistrz Michał Kołaciński przy nowych laptopach

reklama

- Tego jeszcze w historii miejskiej oświaty samorządowej nie było: 620 komputerów odebrały szkoły podstawowe, a to nie wszystko... Komputery zostały zakupione w ramach unijnego projektu e-oświata II. Projekt między innymi zakłada przygotowanie uczniów do funkcjonowania w świecie zdominowanym przez informatykę. Cyfrowa szkoła to nie tylko umiejętność posługiwania się sprzętem i oprogramowaniem - nowe technologie powodują, że wiedza stała się łatwo dostępna. Uczniowie muszą nauczyć się korzystać z różnych źródeł informacji, umieć rozróżniać źródła wiarygodne od fałszywych, szybko wiedzę przyswajać oraz korzystać z niej w życiu codziennym – bez względu na wdrażane ogólnokrajowe reformy - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.

Jak przekonuje magistrat, dzięki wyposażeniu szkół w sprzęt informatyczny nauczyciele będą mogli indywidualnie pracować z uczniem nawet po godzinach pracy szkoły.


Dyrektorzy szkół zadecydują, do których uczniów trafią nowe laptopy

W przyszłym roku planowany jest zakup platformy edukacyjnej (poza projektem), jej treści oraz rozbudowa serwerowni wyposażonej w serwery typu blade. Z kolei w najbliższych dniach do szkół zostaną dostarczone szafy do ładowania zbiorczego komputerów, wizualizery oraz oczekiwane przez nauczycieli i uczniów monitory interaktywne. - Ponadto zakupiono już i uruchomiono również dla SP3 pracownię matematyczno-przyrodniczą, wyposażoną między innymi w roboty szkoleniowe - podaje UMO.

Koszt całego projektu wynosi ponad 2,7 mln zł. O tym, którzy uczniowie otrzymają laptopy, decydują dyrektorzy szkół. Niedawno do miasta dotarła pierwsza transza sprzętu.

- Równolegle realizowane są prace mające na celu podłączenia wszystkich szkół prowadzonych przez miasto do sieci światłowodowej ich ukończenie przewidziane jest na koniec września, z wyjątkiem SP 8, która zostanie podłączona w przyszłym roku. Planowane jest również wzmocnienie wiedzy nauczycieli z wykorzystania technik informatycznych w procesie nauczania. Projekt realizowany jest przez zespół kierowany przez Sekretarza Miasta Zbigniewa Rybaka przy współudziale jednostek organizacyjnych. Rozwój oleśnickiej oświaty to jeden z naczelnych celów, jakich realizację zapowiedział burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński. Obecne dostawy sprzętu dydaktycznego są największe w historii oświaty samorządowej naszego miasta - czytamy w komunikacie ratusza.

rd, źródło: UMO
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (130)

@Lalka, to że dają laptopy, nie znaczy, że nie gnębią ;)) PiS też daje 500+, a mówicie, że gnębi naród ;))

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-15 01:34:42 | Zgłoś naruszenie

Jak to?? ta straszna UE, która tak nas gnębi funduje naszym malcom laptopy -to dopiero PRZEŚLADOWCY, !!!!! jak PIS może się na to godzić?????????????? Co na to Kaczyński??????????????

Podpis: Lalka
Dodano: 2017-09-14 13:11:59 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, dziękuję za słowa: "UE to jakby kopia RWPG tylko z ładnym PR".

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-12 18:29:05 | Zgłoś naruszenie

Janie Musiał. Około roku temu porządkowano jedną posesję na terenie Olesnicy. Inicjatorem był chyba radny Bielański. Wtedy burmistrza, oficera LWP nie było. Jak zna pan kodeks honorowy to pewnych czynności oficer LWP w obecności poddanych nie może robić.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-09-12 09:11:27 | Zgłoś naruszenie

MAD. Kolejny przykład. Kupuje trochę miodu w PL. Mam kontakt z pszczelarzami. Przyczepka do transportu uli bez dofinansowania z UE kosztuje pszczelarza mniej jak ta z dotacjami. Od czasu kiedy UE dofinansowała miodarki to ceny poszybowały w górę. To jak z kasą fiskalną. US daje Ci ok 50% odpisu więc producent liczy Twój odpis i zwykłe liczydło jest droższe od komputera. Na tym to polega. Po drodze jest łańcuszek sepów i każdy chce cos z tego mieć.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-09-12 09:09:28 | Zgłoś naruszenie

MAD. UE to jakby kopia RWPG tylko z ładnym PR. Rozmawiam z osobami, które otrzymują dotację i one same twierdzą, że to musi paść. Ale biorą bo dają lub wypada. Fachowcy twierdzą, że rozsądniejsze byłoby obniżenie składki a wtedy każdy wydawałby rozsądnie kasę. Mój syn na 18 zazyczył sobie laptopa. jest szpecem w tej branzy i za ok 4 500 zł miał najlepszy w pewnym zakresie. na moje potrzeby inny syn pupił mi laptopa na ok 1 700 zł. Nie wiem po uczniowi tak drogie laptopy. Czy nie lepiej byłoby tańsze o tym samym zakresie a np więcej.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-09-12 09:06:30 | Zgłoś naruszenie

do @ot co. Najlepsze polskie uczelnie nie mieszczą się w rankinach światowych w pierwszej pięcsetce. Dotyczy to UJ czy U Warzszawskiego a Wrocławiowi daleko do tego. Przed Wtcłąwiem są dziesiatki uczelni z Afryki i Azji. Pomijam Europę i USA bo to oczywiste. To cała prawda.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-09-12 09:02:07 | Zgłoś naruszenie

Janie Musiał. bardzo trafne spostrzeżenie. Gratuluję. Miałem w klasie dwóch kolegów. Nie meili szansy na zwykłą uczelnie medyczną. Byli bez szans. Poszli na VAT. Ukończyli. Był też kolega geniusz. Zdawał we Wrocławiu, Egzaminy zdał ale zabrakło mu punktów. Więc poszedł na farmację na rok aby wrócić za rok. Ale na farmacji został. Zrobił kariere jako naukowiec i wykładowca. A Ci zostali oficerami LWP.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-09-12 08:59:04 | Zgłoś naruszenie

Chyba, że będą dawane według osiągnięć lub tylko według szkół

Podpis: A
Dodano: 2017-09-12 08:49:08 | Zgłoś naruszenie

Biorę 500+ więc na laptopa też się pewnie załapię.

Podpis: Fff
Dodano: 2017-09-12 07:03:46 | Zgłoś naruszenie

W szkołach cisza.

Podpis: a
Dodano: 2017-09-12 05:28:09 | Zgłoś naruszenie

@ Morfeusz.Ok, nie miałem przez ostatnie dni dostępu do komputera a przez to możliwości odpowiedzi ale czuję się wywołany do tablicy to pokrótce ad vocem w paru wątkach. Mając taką wiedzę świetnie Morfeuszu zdajesz sobie sprawę że informacja dotycząca projektu o którym sobie rozmawiamy nie jest żadną tajemnicą, wystarczy zapytać u źródła a uzyskałbyś wszystkie potrzebne dane , dlatego stosowanie określeń na forum bez wcześniejszej weryfikacji że przytoczę: "... czy tylko ukrywa finansowanie kolesiostwa ?" nie jest niczym innym jak próbą zmanipulowania opinii publicznej. Powiem więcej, osobie z takim wtajemniczeniem nie wypada używać tego typu tanich chwytów, zagrywek socjotechnicznych. W jakim świetle stawiasz autorów i wykonawców projektu, i jaki masz w tym cel? Uniwersytet Wrocławski jak i Akademia Ekonomiczna to bardzo dobre uczelnie, ale nie jedyne renomowane we Wrocławiu. Temat kształcenia podyplomowego, zdobywania kolejnych umiejętności, specjalności i poszerzania swojej wiedzy nie jest mi obcy, co w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem zawodowym daje mi szansę na w miarę obiektywną ocenę i zrozumienie tekstu pisanego, chociaż przyznam że moje wykształcenie nie jest kierunkowe do prawidłowej oceny prawno-ekonomicznej powyższego tematu. W moim słowniku nie ma słowa plebs, chyba że poruszam się w obszarze historii, u ciebie zaś jest to słowo kluczowe, po pierwsze dlatego że łatwiej ci jest manipulować ludźmi o podobnej prowieniencji, albo dla poprawienia samopoczucia związanego ze statusem materialnym. Ja o zarobkach nie będę mówił.

Podpis: ot co
Dodano: 2017-09-11 14:56:15 | Zgłoś naruszenie

Ciekawe czy moje dziecko też się załapie

Podpis: a
Dodano: 2017-09-11 12:12:49 | Zgłoś naruszenie

Brawo ! To bardzo dobra wiadomość w poniedziałkowy poranek.

Podpis: mama ucznia
Dodano: 2017-09-11 08:15:58 | Zgłoś naruszenie

Aby być sędzią też trzeba mieć magistra plus zdany egzamin na sędziego. Zarobki 10000+ to dalej klasa średnia. Pracownicy kancelarii zarabiają więcej bo żerują na nas szarych obywatelach

Podpis: ecia
Dodano: 2017-09-10 13:43:03 | Zgłoś naruszenie

@morfeusz stoi po stronie zła- organizuje wrogie przejęcia. CHAMSTWO I TYLE

Podpis: mzr
Dodano: 2017-09-10 13:39:35 | Zgłoś naruszenie

Widać, że Morfeusz jest osobą o dużym ego, lecz ma sporo racji.

Podpis: xxx
Dodano: 2017-09-10 12:32:50 | Zgłoś naruszenie

Ty Morfeusz, a ja należę do kasty sędziowskiej (czyli 10 000+) i mam klasę średnią z byle magistrem, czyli takich jak ty - głęboko w dupie!

Podpis: Zrozumiano?!
Dodano: 2017-09-10 12:21:34 | Zgłoś naruszenie

@Morfeusz, gratuluję dobrej pracy i wykształcenia, nie musisz mieć kompleksów i nazywać innych plebsem.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-09-10 11:59:32 | Zgłoś naruszenie

Ponadto w nawiązaniu do twojej wypowiedzi na mój temat ?wierzysz w to co piszesz, powiem więcej taki z ciebie analityk jak ..... .. trąba? no to dobra spoko konstytucja zapewnia ci wolność słowa w swoim poście, użyłem przypadkowego loginu, więc nie mają tu zastosowania przepisy kodeksy karnego. Jeżeli o mnie chodzi to jestem od 17 lat pracownikiem kancelarii świadczącej usługi z zakresu udzielania pomocy przy przeprowadzaniu fuzji. Zarzuciłeś mi, że nie wiem, o czym piszę to ci przytoczę coś z własnego podwórka parę lat temu byłem w zespole przeprowadzającym wrogie przejęcie pewnej spółki przez inny podmiot. Podczas analizy dokumentacji, którą żeśmy przeprowadzali już po przejęciu spółki w celu stworzenia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w atakującej spółce natrafiliśmy na półprodukty wykorzystywane do wytwarzania pewnego produktu. Owy element był zakupywany za trzykrotnie wyższą cenę niż cena wolnorynkowa oferowana przez konkurencję. Po zgłoszeniu sprawy do organów publicznych śledztwo wykazało, iż syn byłego prezesa posiadał firmę robiącą sterowniki dla podmiotu, który sprzedawał półprodukty wykorzystywane do produkcji. Z mojej strony uważam temat za zamknięty i dziękuję ci za arcyciekawą dyskusję, która tak naprawdę nie prowadzi do niczego.

Podpis: Morfeusz
Dodano: 2017-09-10 11:00:19 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (40), Motoryzacja (6), Nauka (5), Praca (60), Usługi (21), Zwierzęta (3), Inne (9)
Dodaj ogłoszenie
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Chce ścigać za zawiadomienie
"to o księdzu, który..."~kler kocha dzieci
reklama
Kalendarium
23.09.2018 o godz. 09:30
XX Oleśnicki Rajd Rowerowy (więcej)
start - stadion przy ul. Brzozowej w Oleśnicy
21.10.2018 o godz. 07:00
Wybory samorządowe
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter