Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 20 lutego. Imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira.
reklama
reklama
reklama

Kontrowersyjny starosta dożynek

Dodano: 2017-08-22 14:10:35 | Komentarzy: 46 | Kategoria: Aktualności
Rada sołecka na starostę gminnych dożynek w Gaszowicach w wybrała Artura Nicponia, który słynie z publikowania kontrowersyjnych treści m.in. o strzelaniu do ludzi czy wypędzaniu Żydów.


Sołtys Gaszowic twierdzi, że nie miała pojęcia o internetowej twórczości Artura Nicponia, choć kilka lat temu mówiono o niej w całej Polsce

reklama

Rada sołecka wsi Gaszowice (gm. Syców) na starostę gminnych dożynek wybrała Artura Nicponia. Przypomnijmy, ta osoba jest znana w całej Polsce z kontrowersyjnych wpisów w Internecie.

- Tempo w jakim te antypolskie k**** obnażają swoje prawdziwe mordy jest przytłaczające. Jak tak dalej pójdzie do końca tej kadencji będzie do nich można bezkarnie strzelać na ulicach, jak do wściekłych psów - brzmiała treść jednego z ostatnich wpisów A. Nicponia.

Przypomnijmy, Nicpoń w 2012 roku zapytał na swoim blogu o referendum, pytające czy można "premiera Tuska zabić jak psa". "Żydzi wypier...ać". Policja to "psy Donalda Tuska", które jeśli staną na drodze demonstrantom, to "zapłacą za to straszną cenę" - to tylko część dodatkowych treści, o których pisała "Gazeta Wyborcza".

Jak podawały media, po tym incydencie Nicpoń został zawieszony w prawach członka PiS. Był natomiast mile widzianą postacią np. na otwarciu biura tej partii w Oleśnicy w 2015 roku. Pojawił się na nim wraz z m.in. europosłem Kazimierzem Ujazdowskim, Jackiem Światem, burmistrzem Michałem Kołacińskim i starostą Wojciechem Kocińskim.


Plakat promujący dożynki

Portal MojaOlesnica.pl rozmawiał z Lidią Jędrasik, sołtys wsi Gaszowice. Twierdzi ona, że nikt z rady sołeckiej nie miał pojęcia o internetowej twórczości nowo wybranego starosty dożynek. - Taka decyzja zapadła dużo wcześniej, zanim te wypowiedzi się pojawiły - utrzymuje. Być może miała ona na myśli ostatni artykuł, dlatego zwróciliśmy uwagę, że ostrzejsze wypowiedzi pojawiły się już kilka lat wcześniej. - Nie wiem, nie miałam takich informacji - dodaje.

Zapytaliśmy o to, czy ktoś z rady mógł mieć dostęp do Internetu, bowiem wystarczy jedynie sprawdzić postać Artura Nicponia w dowolnej wyszukiwarce. - Dlaczego próbuje pan ze mnie zrobić jakąś wiejską idiotkę? Jestem wykształconą osobą i nie podoba mi się sposób, w jaki pan się do mnie zwraca - mówi sołtys. - To jest święto plonów, a nie polityka - zapewnia.

Zgodnie z tradycją, w gminnych dożynkach udział powinien wziąć burmistrz Sławomir Kapica oraz okoliczni rolnicy. W Urzędzie i Miasta Gminy Syców wczoraj dowiedziano się o staroście dożynek, co dla samorządu stanowi niezręczną sytuację.

- Nie ukrywam, że nie jest to dla nas kandydatura do zaakceptowania, ale są już prowadzone rozmowy z panią sołtys. Czekamy na reakcję z jej strony. Liczymy na jakąś zdroworozsądkową decyzję - komentuje Michał Pawlaczyk, sekretarz Sycowa.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (46)

Kochana, odwiedzić a być starostą dożynek to trochę nie to samo! Poza tym jak się nie ma czasu być sołtysem/sołtysową to się nią nie jest!

Podpis: nastoletnia czarownica
Dodano: 2017-08-28 21:54:40 | Zgłoś naruszenie

Tak Pani Sołtys nie ma nic innego do roboty (oprócz pracy i domu w którym czekają na nią małe córeczki) tylko siedzieć w internecie i szukać informacji o osobach ktore miały ochotę odwiedzić dożynki w Gaszowicach..

Podpis: Jędrasiak Sabina
Dodano: 2017-08-28 21:31:31 | Zgłoś naruszenie

żenada! taka osoba ?!?

Podpis: !!
Dodano: 2017-08-24 10:04:09 | Zgłoś naruszenie

ignorowac tego oszołoma i nie iść na te dożynki niech pis zadusi się w samym sobie to ludzie co do kórych powinno sie i zapytajcie nipotego

Podpis: wertyp
Dodano: 2017-08-23 17:37:31 | Zgłoś naruszenie

ingerowanie w wybór starosty dożynek to prawdziwy tupet portal szuka skandali wiadomo ja ostatni raz jestem na tym portalu dowidzenia

Podpis: apolityczny
Dodano: 2017-08-23 17:28:12 | Zgłoś naruszenie

Z Francji w ostatnich latach uciekło już kilkadziesiąt tysięcy Żydów, tam to dopiero jest antysemityzm, a niby taki liberalny kraj ...

Podpis: Mad
Dodano: 2017-08-23 15:35:06 | Zgłoś naruszenie

Nie no, Voit ma rację! Z kontekstu całej wypowiedzi wynika że to jest skończony DEBIL!

Podpis: Nic PO nim nie będzie
Dodano: 2017-08-23 14:50:20 | Zgłoś naruszenie

A tu drugi cytat, o tym, jak Nicpoń nawołuje do zastrzelenia Tuska: "weź mi, jako prawnik, taką rzecz powiedz- mamy niby tę całą demokrację i leberalizm. Czy można w Polsce zrobić referendum nad projektem zastrzelenia Tuska i zbierać pod takim projektem podpisy? Żeby zastrzelenie go jak psa było legalne. Kumasz, skoro można majdrować przy dzieciach w fazie prenatalnej i można sobie głosować, czy je zabić czy nie, to czy tak samo można z Tuskiem?? Trzeba być funkcjonalnym analfabetą, żeby nie zrozumieć o co chodzi. Mam nadzieję, że Nicpoń pozwie mojaOlesnica.pl za manipulacje cytatami w celu szkalowania. Procesik oceniam na 100 tysięcy odszkodowania.

Podpis: Voit
Dodano: 2017-08-23 14:12:44 | Zgłoś naruszenie

Cały cytat z Nicponia o Żydach, łatwy do znalezienia w necie: "Mam do Żydów stosunek dokładnie taki sam, jak do innych narodów. Na co dzień ich istnienie mnie nie interesuje. Mogą sobie być, mogą sobie zniknąć za sekundę i ja tego nawet nie zobaczę. Bo co mnie oni? Natomiast jak mi tu lezą i szkodzą Polsce, a przez to i mi, to mam dla nich tylko jedno - wypier...ać!" I w czym on niby nie ma racji? Przy czym jasno jest napisane, że nie chodzi o Żydów, ale o "wszystkie nacje", czyli i Ruskich i Niemców itd. To co, mają nam tu leźć i Polskę psuć? Mało jeszcze?

Podpis: Voit
Dodano: 2017-08-23 14:06:10 | Zgłoś naruszenie

Żyd, Niemiec, UE taki właśnie obraz płynie od polityków. A historia się powtarza, już raz tak było.

Podpis: antyfan
Dodano: 2017-08-23 09:07:25 | Zgłoś naruszenie

Nad czym się zastanawiać????????? Wyrzucić tego Nicponia mówiąc kolokwialnie na PYSK z życia publicznego,politycznego. Szkoda nawet splunąć na niego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podpis: Miśka
Dodano: 2017-08-23 09:02:21 | Zgłoś naruszenie

Czy to ten od Sky Line ???

Podpis: tom
Dodano: 2017-08-23 08:29:39 | Zgłoś naruszenie

Wyp...żydy, to obraza całego chrześcijaństwa, Jezusa Chrystusa, Najświętszej Marii Panny i nas Polaków-żydów pochodzących od Noego. Precz z obrażaniem Pana Boga przez Nicponia. Zabronić mu wejścia do kościoła.

Podpis: ...
Dodano: 2017-08-23 00:12:39 | Zgłoś naruszenie

Mac OS - świadomie potraktowałem kanalię. Adekwatnie. I bez przesady...

Podpis: gnojowisko
Dodano: 2017-08-22 23:29:46 | Zgłoś naruszenie

Dobra Zmiana sieje, a kiedy będziemy zbierać po nich owoce

Podpis: .
Dodano: 2017-08-22 23:11:46 | Zgłoś naruszenie

@gnojowisko, Wszystko fajnie, tylko pod względem kultury osobistej jesteś taki sam jak on, a pod względem retoryki to nawet jeszcze gorzej. Trafnie dobrałeś podpis.

Podpis: Mac OS
Dodano: 2017-08-22 23:10:17 | Zgłoś naruszenie

To zwykły gnój. Ludzki śmieć. Wykropkowano jego słowa. On tak się zachowując dowodzi, że jest "antypolską k**** obnażającą swoją prawdziwą mordę" ! Nie lubię jebniętych kurew ze wsi ! To właśnie takie śmierdziele szkodzą Polsce !

Podpis: gnojowisko
Dodano: 2017-08-22 22:45:51 | Zgłoś naruszenie

dożxnki to święto rolników a nie polityków i urzędników, chyba że chodziłó aby nicponia paskiem

Podpis: xx
Dodano: 2017-08-22 22:00:54 | Zgłoś naruszenie

Ja mam dokładnie tak samo jak "xpe" tylko dorzucę do tej wyliczanki jeszcze PIS ze swoim całym syfem!

Podpis: Mac OS
Dodano: 2017-08-22 20:46:40 | Zgłoś naruszenie

No i wyszło na to, że w normalnej wiosce jaką są Gaszowice nikt waszych stronniczych donosów Moja Oleśnico nie czyta. Gaszowice nie dajce się!!!

Podpis: hyziu
Dodano: 2017-08-22 20:40:23 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (57), Motoryzacja (8), Nauka (7), Praca (67), Usługi (25), Zwierzęta (4), Inne (13)
Dodaj ogłoszenie
reklama
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Czy odpowie za uderzenie dziecka?
"Osoby komentujące s..."~Oleśniczanin
reklama
Kalendarium
04.03.2018 o godz. 17:00
Koncert Zenka Martyniuka z zespołem Akcent (więcej)
drugi występ o godz. 20, hala widowiskowo-sportowa GOSiR w Twardogórze
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter