reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 19 czerwca. Imieniny Gerwazego, Protazego, Borzysława.
reklama
reklama
reklama

Kontrowersyjny starosta dożynek

Dodano: 2017-08-22 14:10:35 | Komentarzy: 46 | Kategoria: Aktualności
Rada sołecka na starostę gminnych dożynek w Gaszowicach w wybrała Artura Nicponia, który słynie z publikowania kontrowersyjnych treści m.in. o strzelaniu do ludzi czy wypędzaniu Żydów.


Sołtys Gaszowic twierdzi, że nie miała pojęcia o internetowej twórczości Artura Nicponia, choć kilka lat temu mówiono o niej w całej Polsce

reklama

Rada sołecka wsi Gaszowice (gm. Syców) na starostę gminnych dożynek wybrała Artura Nicponia. Przypomnijmy, ta osoba jest znana w całej Polsce z kontrowersyjnych wpisów w Internecie.

- Tempo w jakim te antypolskie k**** obnażają swoje prawdziwe mordy jest przytłaczające. Jak tak dalej pójdzie do końca tej kadencji będzie do nich można bezkarnie strzelać na ulicach, jak do wściekłych psów - brzmiała treść jednego z ostatnich wpisów A. Nicponia.

Przypomnijmy, Nicpoń w 2012 roku zapytał na swoim blogu o referendum, pytające czy można "premiera Tuska zabić jak psa". "Żydzi wypier...ać". Policja to "psy Donalda Tuska", które jeśli staną na drodze demonstrantom, to "zapłacą za to straszną cenę" - to tylko część dodatkowych treści, o których pisała "Gazeta Wyborcza".

Jak podawały media, po tym incydencie Nicpoń został zawieszony w prawach członka PiS. Był natomiast mile widzianą postacią np. na otwarciu biura tej partii w Oleśnicy w 2015 roku. Pojawił się na nim wraz z m.in. europosłem Kazimierzem Ujazdowskim, Jackiem Światem, burmistrzem Michałem Kołacińskim i starostą Wojciechem Kocińskim.


Plakat promujący dożynki

Portal MojaOlesnica.pl rozmawiał z Lidią Jędrasik, sołtys wsi Gaszowice. Twierdzi ona, że nikt z rady sołeckiej nie miał pojęcia o internetowej twórczości nowo wybranego starosty dożynek. - Taka decyzja zapadła dużo wcześniej, zanim te wypowiedzi się pojawiły - utrzymuje. Być może miała ona na myśli ostatni artykuł, dlatego zwróciliśmy uwagę, że ostrzejsze wypowiedzi pojawiły się już kilka lat wcześniej. - Nie wiem, nie miałam takich informacji - dodaje.

Zapytaliśmy o to, czy ktoś z rady mógł mieć dostęp do Internetu, bowiem wystarczy jedynie sprawdzić postać Artura Nicponia w dowolnej wyszukiwarce. - Dlaczego próbuje pan ze mnie zrobić jakąś wiejską idiotkę? Jestem wykształconą osobą i nie podoba mi się sposób, w jaki pan się do mnie zwraca - mówi sołtys. - To jest święto plonów, a nie polityka - zapewnia.

Zgodnie z tradycją, w gminnych dożynkach udział powinien wziąć burmistrz Sławomir Kapica oraz okoliczni rolnicy. W Urzędzie i Miasta Gminy Syców wczoraj dowiedziano się o staroście dożynek, co dla samorządu stanowi niezręczną sytuację.

- Nie ukrywam, że nie jest to dla nas kandydatura do zaakceptowania, ale są już prowadzone rozmowy z panią sołtys. Czekamy na reakcję z jej strony. Liczymy na jakąś zdroworozsądkową decyzję - komentuje Michał Pawlaczyk, sekretarz Sycowa.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (46)

Kochana, odwiedzić a być starostą dożynek to trochę nie to samo! Poza tym jak się nie ma czasu być sołtysem/sołtysową to się nią nie jest!

Podpis: nastoletnia czarownica
Dodano: 2017-08-28 21:54:40 | Zgłoś naruszenie

Tak Pani Sołtys nie ma nic innego do roboty (oprócz pracy i domu w którym czekają na nią małe córeczki) tylko siedzieć w internecie i szukać informacji o osobach ktore miały ochotę odwiedzić dożynki w Gaszowicach..

Podpis: Jędrasiak Sabina
Dodano: 2017-08-28 21:31:31 | Zgłoś naruszenie

żenada! taka osoba ?!?

Podpis: !!
Dodano: 2017-08-24 10:04:09 | Zgłoś naruszenie

ignorowac tego oszołoma i nie iść na te dożynki niech pis zadusi się w samym sobie to ludzie co do kórych powinno sie i zapytajcie nipotego

Podpis: wertyp
Dodano: 2017-08-23 17:37:31 | Zgłoś naruszenie

ingerowanie w wybór starosty dożynek to prawdziwy tupet portal szuka skandali wiadomo ja ostatni raz jestem na tym portalu dowidzenia

Podpis: apolityczny
Dodano: 2017-08-23 17:28:12 | Zgłoś naruszenie

Z Francji w ostatnich latach uciekło już kilkadziesiąt tysięcy Żydów, tam to dopiero jest antysemityzm, a niby taki liberalny kraj ...

Podpis: Mad
Dodano: 2017-08-23 15:35:06 | Zgłoś naruszenie

Nie no, Voit ma rację! Z kontekstu całej wypowiedzi wynika że to jest skończony DEBIL!

Podpis: Nic PO nim nie będzie
Dodano: 2017-08-23 14:50:20 | Zgłoś naruszenie

A tu drugi cytat, o tym, jak Nicpoń nawołuje do zastrzelenia Tuska: "weź mi, jako prawnik, taką rzecz powiedz- mamy niby tę całą demokrację i leberalizm. Czy można w Polsce zrobić referendum nad projektem zastrzelenia Tuska i zbierać pod takim projektem podpisy? Żeby zastrzelenie go jak psa było legalne. Kumasz, skoro można majdrować przy dzieciach w fazie prenatalnej i można sobie głosować, czy je zabić czy nie, to czy tak samo można z Tuskiem?? Trzeba być funkcjonalnym analfabetą, żeby nie zrozumieć o co chodzi. Mam nadzieję, że Nicpoń pozwie mojaOlesnica.pl za manipulacje cytatami w celu szkalowania. Procesik oceniam na 100 tysięcy odszkodowania.

Podpis: Voit
Dodano: 2017-08-23 14:12:44 | Zgłoś naruszenie

Cały cytat z Nicponia o Żydach, łatwy do znalezienia w necie: "Mam do Żydów stosunek dokładnie taki sam, jak do innych narodów. Na co dzień ich istnienie mnie nie interesuje. Mogą sobie być, mogą sobie zniknąć za sekundę i ja tego nawet nie zobaczę. Bo co mnie oni? Natomiast jak mi tu lezą i szkodzą Polsce, a przez to i mi, to mam dla nich tylko jedno - wypier...ać!" I w czym on niby nie ma racji? Przy czym jasno jest napisane, że nie chodzi o Żydów, ale o "wszystkie nacje", czyli i Ruskich i Niemców itd. To co, mają nam tu leźć i Polskę psuć? Mało jeszcze?

Podpis: Voit
Dodano: 2017-08-23 14:06:10 | Zgłoś naruszenie

Żyd, Niemiec, UE taki właśnie obraz płynie od polityków. A historia się powtarza, już raz tak było.

Podpis: antyfan
Dodano: 2017-08-23 09:07:25 | Zgłoś naruszenie

Nad czym się zastanawiać????????? Wyrzucić tego Nicponia mówiąc kolokwialnie na PYSK z życia publicznego,politycznego. Szkoda nawet splunąć na niego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podpis: Miśka
Dodano: 2017-08-23 09:02:21 | Zgłoś naruszenie

Czy to ten od Sky Line ???

Podpis: tom
Dodano: 2017-08-23 08:29:39 | Zgłoś naruszenie

Wyp...żydy, to obraza całego chrześcijaństwa, Jezusa Chrystusa, Najświętszej Marii Panny i nas Polaków-żydów pochodzących od Noego. Precz z obrażaniem Pana Boga przez Nicponia. Zabronić mu wejścia do kościoła.

Podpis: ...
Dodano: 2017-08-23 00:12:39 | Zgłoś naruszenie

Mac OS - świadomie potraktowałem kanalię. Adekwatnie. I bez przesady...

Podpis: gnojowisko
Dodano: 2017-08-22 23:29:46 | Zgłoś naruszenie

Dobra Zmiana sieje, a kiedy będziemy zbierać po nich owoce

Podpis: .
Dodano: 2017-08-22 23:11:46 | Zgłoś naruszenie

@gnojowisko, Wszystko fajnie, tylko pod względem kultury osobistej jesteś taki sam jak on, a pod względem retoryki to nawet jeszcze gorzej. Trafnie dobrałeś podpis.

Podpis: Mac OS
Dodano: 2017-08-22 23:10:17 | Zgłoś naruszenie

To zwykły gnój. Ludzki śmieć. Wykropkowano jego słowa. On tak się zachowując dowodzi, że jest "antypolską k**** obnażającą swoją prawdziwą mordę" ! Nie lubię jebniętych kurew ze wsi ! To właśnie takie śmierdziele szkodzą Polsce !

Podpis: gnojowisko
Dodano: 2017-08-22 22:45:51 | Zgłoś naruszenie

dożxnki to święto rolników a nie polityków i urzędników, chyba że chodziłó aby nicponia paskiem

Podpis: xx
Dodano: 2017-08-22 22:00:54 | Zgłoś naruszenie

Ja mam dokładnie tak samo jak "xpe" tylko dorzucę do tej wyliczanki jeszcze PIS ze swoim całym syfem!

Podpis: Mac OS
Dodano: 2017-08-22 20:46:40 | Zgłoś naruszenie

No i wyszło na to, że w normalnej wiosce jaką są Gaszowice nikt waszych stronniczych donosów Moja Oleśnico nie czyta. Gaszowice nie dajce się!!!

Podpis: hyziu
Dodano: 2017-08-22 20:40:23 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter