reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 19 czerwca. Imieniny Gerwazego, Protazego, Borzysława.
reklama
reklama

Libacje w czerwonej nubirze

Dodano: 2017-08-21 06:27:55 | Komentarzy: 59 | Kategoria: Aktualności
Mieszkańcy ulicy Mościckiego w Oleśnicy skarżą się na bezdomnego mężczyznę, który zamieszkał w daewoo nubirze. Regularnie urządza on libacje alkoholowe i nie chce przyjąć pomocy z MOPS-u.


Nubira stała się domem i miejscem spotkań miłośników wysokoprocentowych trunków / zdjęcia nadesłane przez czytelników

reklama

W sierpniu 2014 roku portal MojaOlesnica.pl opisał historię mężczyzny, który zamieszkał w zdezelowanym, czerwonym daewoo, który stał zaparkowany przy ul. Paderewskiego w Oleśnicy.

Nasz rozmówca stał się bezdomny w wyniku różnych zdarzeń losowych i jak wyznał - też między innymi z powodu nadużywania alkoholu. Przedstawiciele pomocy społecznej zaoferowali mu wsparcie.

Samochód niedawno ponownie pojawił się w mieście, tym razem w pobliżu ul. Daszyńskiego i Mościckiego, czyli na tym samym osiedlu mieszkalnym. Co ciekawe, auto nie ma silnika i prawdopodobnie zostało przywiezione na lawecie.

Okoliczni mieszkańcy skarzą się na libacje alkoholowe, które odbywają się w środku. Do tego dochodzi zaśmiecanie. - Niedawno ten pan i jego goście obrzucali inne zaparkowane samochody. Często jest głośno i nikt sobie nie może z tym poradzić - słyszymy.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej dowiedzieliśmy się, że po naszej interwencji sprzed kilku lat mężczyzna zgodził się na leczenie od alkoholu. Ostatnio jego nastawienie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni.

- Ten pan był na leczeniu od alkoholu i całkiem dobrze funkcjonował, ale niedawno powrócił na dawną drogę - mówi Danuta Szczepanik, dyrektor MOPS-u. - Zaoferowaliśmy mu ponownie pomoc, ale mężczyzna na piśmie odmówił jej przyjęcia. Ten przypadek będę jeszcze omawiała z naszym radcą prawnym - dodaje.

Policja mogłaby usunąć wrak, gdyby był on opuszczony, a w tym przypadku ma on swojego lokatora. To powoduje komplikacje prawne. - Problem jest znany policji, a sprawą zajmuje się dzielnicowa. Mediujemy, aby ten pan skorzystał z oferowanej mu pomocy - informuje asp. szt. Sławomir Gierlach, kierownik rewiru dzielnicowych w Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnicy. Zapewnia przy tym, że wobec mieszkańca samochodu wystawiane są m.in. mandaty za zaśmiecanie.

pp
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (59)

mops komu pomoże mi nie pomógł raczej pogrążył ...nie dziwie sie...został sam pije bo każdy tak by zrobił ...potrzebuje pomocy nie mopsu .bo trafi w szczodrym lub swiebocka...to nie pomoc tylko chamstwo...miłosc tylko miłosc..niech burmistrz mu pomoże ...przekreslacie rodaka ale ukraincom zapomogi a rodakowi 50 zł ...zal mi was wszystkich

Podpis: bezdomny
Dodano: 2017-08-27 14:05:18 | Zgłoś naruszenie

Nie współczuje temu Panu, bo gdyby chociaż dbał o porządek, był trzeźwy i nie "robił pod siebie". Całe osiedle zaśmiecone i coraz więcej żuli i alko pod blokiem. Skąd ma na wódkę? a no sponsoring. Więc najprościej ten sponsoring uciąć i może Pan postanowi się leczyć. Swoją drogą pod "Grzesiem" jest miejscowy przytułek alkoholików z całej okolicy. Kiedy bym tamtędy nie szedł to siedzą i piją. Butelki, śmieci i brzydkie słownictwo. Policja nic z tym faktem nie robi, a tam mieszkają ludzie, bawią się dzieci...

Podpis: mieszkaniec bloku
Dodano: 2017-08-26 00:55:05 | Zgłoś naruszenie

Pod jarałeś się?

Podpis: typowy hejter
Dodano: 2017-08-23 18:38:19 | Zgłoś naruszenie

widzialem jak se tam walil XDD

Podpis: sjwd
Dodano: 2017-08-23 11:09:33 | Zgłoś naruszenie

Za co on pije ?

Podpis: edek
Dodano: 2017-08-23 08:23:13 | Zgłoś naruszenie

Jak można inaczej podejść do alkoholika, który nie chce sobie pomóc i uprzykrza zycie innym ludziom ?

Podpis: ko
Dodano: 2017-08-23 08:22:05 | Zgłoś naruszenie

A co mają powiedzieć mieszkańcy ul. 11 Listopada? W garażach przy parkingu biblioteki starsi panowie remontują wszystkim auta, a przy okazji bez przerwy libacja i bluzgi 24 h. Świątek piątek i niedziela. Okna się nie da otworzyć tylko słychać k..wa, k...wa, k...wa.....

Podpis: M
Dodano: 2017-08-23 06:21:38 | Zgłoś naruszenie

Debilu to jest człowiek bezdomny i to jest jego dom ! Życzę Ci żebyś sam mieszkał w takich warunkach a nie grzał zasrane dupsko w ciepłych 4 kątach. Może bys podszedł do tego inaczej a nie drwił z ludzi pokrzywdzonych przez los PANIE REDAKTORZE PASZKOWSKI.

Podpis: Normalny człowiek
Dodano: 2017-08-22 23:42:39 | Zgłoś naruszenie

do :) . Jak widzisz wpis którym się podniecałeś, /aś został już albo dopiero usuniety jako nie mój.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-08-22 23:25:21 | Zgłoś naruszenie

do ha ha. Mandat czy grzywna jest zamieniana na karę aresztu. Alkoholik czy narkoman nie może sobie pozwolić na aresz bo mu odetną dostawę promili czy chaju. Więc wtedy robia wszystko aby sie nie narażać. alkoholik w takim stanie znika z miejsca publicznego. Sędzia w SR w Olesnicy na ropzrawie przeciw złodziejowi narkomanowi mi wytłumaczyła jak to działa. Kara nagany, grzywna i areszt. To działa w ich przypadku.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-08-22 23:22:58 | Zgłoś naruszenie

Podobna sytuacja jest na ul.Klonowej 2a,b, na parkingu przed blokiem i za blokie stoją dwa busy dostawcze w których już teraz są tylko libacje i śmietniki na odpady. Nikt nic nie robi by usunąć te wraki. A przecież po nr VIN , może ustalić policja do kogo należą i obciążyć właściciela kosztami odholowania i złomowania tych pojazdów. Na dodatek jest to niebezpieczne miejsce, gdzie czasem dzieci się bawią. Na razie nic się nie dzieje,ale jak będzie jakaś tragedia dopiero wtedy media, policja i inni się zainteresują tymi wrakami

Podpis: Zacisze wraków
Dodano: 2017-08-22 19:00:32 | Zgłoś naruszenie

Dlaczego do tego dochodzi jak to w Polsce bywa. Bo tak:)

Podpis: typowy hejter
Dodano: 2017-08-22 15:08:15 | Zgłoś naruszenie

Skoro problem jest znany policji to jak możliwe, że do tego dochodzi?

Podpis: Edek
Dodano: 2017-08-22 07:53:23 | Zgłoś naruszenie

Silnik to sprzedał na wóde !!! A może panie od sprzedaży proszków i owoców się zainteresują bo chyba z nimi mieszkał na paderewskiego prawda??

Podpis: Sąsiad
Dodano: 2017-08-22 07:48:27 | Zgłoś naruszenie

Śmiechu warte mandaty!!! I wy liczycie ze on zapłaci? Żałosne!!

Podpis: Ha ha
Dodano: 2017-08-22 07:46:00 | Zgłoś naruszenie

W artykule obok gminna komisja podaje podstawy do wystapienia do sądu o przymusowe leczenie. Cytuję "Osoby, które nie stawiły się na rozmowę z Komisją (pomimo dwukrotnego wysłania zaproszenia) lub nie wyrażają zgody na dobrowolne podjęcie leczenia, a jest spełniona co najmniej jedna ustawowa przesłanka, tj. dochodzi do rozkładu życia rodzinnego, demoralizacji małoletnich, systematycznego zakłócania spokoju i porządku publicznego, czy uchylania się od pracy, Komisja kieruje na badanie przeprowadzane przez biegłych orzekających w przedmiocie uzależnienia od alkoholu, a następnie składa wniosek do Sądu Rejonowego w Oleśnicy o zobowiązanie do poddania się leczeniu odwykowemu - czytamy w komunikacie." Zatem każdy mieszkaniec czy wspólnota mieszkaniowa moga taki wniosek złożyć do KPP czy do MOPS lub złożyć samemu taki wniosek w wydziale rodzinnym powołując się na interes społeczny. łatwiej jest pisać komentarze tu niż przelac to na papier i złożyć pismo za powtwierzdeniem w KPP, Sądzie czy MOPS.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-08-22 06:55:55 | Zgłoś naruszenie

do :). Wpis z 21/8 nie jest moim wpisem. To przykład na okreslenie "polska jakość" lub "polnische Wirtschaft". redakcja MO nie radzi sobie z czubami, którzy podszywają się pod innych. Taki czub najpierw dokonuje wpisu pod moim nickiem a nastepnie po pewnym czasie hejtuje ten wpis "nieudaczniku". To problem MO a nie mój. Podzielam druga część wpisu co do Ozimka. Natomiast dzielnicowa i MOPS udają, ze coś robią. Wystarczy takiego gościa za załatwianie się zabrać na 48 godzin na tzw dołek i szybko zmądrzeje. Policja w Olesnicy pod byle pozorem potrafi zatrzymywać, poddawać kontroli za zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. MOPS razem z KPP mogą wystąpić do sądu o przymusowe leczenie gościa gdyz zagraża sobie. Tylko trzeba chcieć. Policja jest bohaterska gdy ktoś kulturalnie sobie chce się napić piwa w cieniu drzewa np w parku. Tu policja i MOPS pokazuja swoje prawdziwe, katolickie oblicze.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-08-22 06:50:21 | Zgłoś naruszenie

Prawda jest taka. Facet pół dnia siedzi w aucie i pije piwsko, wychodzi aby pojść w krzaki zalatwic potrzeby. Czasami inny menel rowniez z nim pije w tym aucie. Jedyny problem to widze w tym że jest brudno i syf obok auta, miska pod autem,śmieci. Facet poza tym w niczym innym nie przeszkadza. Libacje? Siedzi w aucie i pije. Mi tam nie przeszkadza.

Podpis: michałek
Dodano: 2017-08-22 01:15:44 | Zgłoś naruszenie

wolnoć Tomku w swojej nubirze

Podpis: ss
Dodano: 2017-08-21 21:57:23 | Zgłoś naruszenie

@zw-kowalski... a może ty go zaprosisz buraku- nieudaczniku.

Podpis: :)
Dodano: 2017-08-21 20:29:07 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter