Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 20 lutego. Imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira.
reklama
reklama
reklama

Wędrowne muzeum już w terenie!

Dodano: 2017-08-18 07:44:37 | Komentarzy: 1 | Kategoria: Aktualności
galeria istnieje dla tego artykułu
Przez pięć dni w świetlicach wiejskich na terenie gminy Oleśnica odbywały się warsztaty w ramach wspólnego projektu Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią oraz Fundacji Ważka. Publikujemy nadesłaną relację.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Spotkanie w ramach wędrownego muzeum

reklama

Podczas zajęć rozmawialiśmy z dziećmi o przedmiotach, ich historii, znaczeniu i roli w życiu człowieka. Zastanawialiśmy się, czy można żyć bez rzeczy, które z nich są najważniejsze, co stanowi o ich wartości, a także gdzie jest miejsce starych przedmiotów oraz kto i co decyduje o tym, że rzeczy trafiają do muzeów.

Już jesienią będziemy pracować także z młodzieżą. Wspólnie dowiemy się, czym jest historia mówiona, jak przeprowadzić i opracować wywiad narracyjny, a także poznamy podstawy archiwistyki społecznej. W ramach warsztatów terenowych uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnie nagrać relacje biograficzne oleśniczan.

Kolejnym etapem projektu będą zajęcia prowadzone z oleśnickimi seniorami, podczas których będziemy zajmowali się głównie problemem pamięci i jej przechowywania. Dowiemy się również jak w warunkach domowych przechowywać i digitalizować stare fotografie oraz jak możemy je wykorzystywać do poznawania historii.

Warsztaty, które odbyły się w Bystrem, Bogusławicach, Smardzowie, Wszechświętym i Ligocie Wielkiej są pierwszym etapem projektu „Wędrowne muzeum”, który ma na celu przybliżenie mieszkańcom powiatu oleśnickiego zbiorów Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią. Jego efektem ma być również wystawa zorganizowana z przedmiotów, dokumentów i fotografii znajdujących się w archiwach domowych, a także krótki film dokumentalny.

Projekt „Wędrowne muzeum” realizowany jest przez Fundację Ważka i Oleśnicki Dom Spotkań z Historią we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Twardowskiego w Oleśnicy oraz Contrast Studio. Zadanie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

źródło: ODSzH, fot. Agata Rorat
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

bardzo bym prosił o wymianę zdjęcia, bo wygląda jakby nożem robione

Podpis: bubu
Dodano: 2017-08-18 07:53:56 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (57), Motoryzacja (8), Nauka (7), Praca (67), Usługi (25), Zwierzęta (4), Inne (13)
Dodaj ogłoszenie
reklama
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Czy odpowie za uderzenie dziecka?
"Osoby komentujące s..."~Oleśniczanin
reklama
Kalendarium
04.03.2018 o godz. 17:00
Koncert Zenka Martyniuka z zespołem Akcent (więcej)
drugi występ o godz. 20, hala widowiskowo-sportowa GOSiR w Twardogórze
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter