reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 19 czerwca. Imieniny Gerwazego, Protazego, Borzysława.
reklama
reklama
reklama

Energia słoneczna w Twardogórze?

Dodano: 2017-07-22 06:19:56 | Komentarzy: 7 | Kategoria: Aktualności
Samorząd Twardogóry rozważa możliwość uruchomienia projektu, dzięki któremu mieszkańcy uzyskaliby dotację na budowę mikroinstalacji fotowoltaicznych.


Plakat informacyjny

reklama

Gmina Twardogóra planuje w najbliższym czasie uruchomienie projektu, w wyniku którego będzie możliwość uzyskania środków dotacyjnych na budowę mikroinstalacji fotowoltaicznych u mieszkańców gminy.

Chodzi o urządzenia służące do wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł solarnych z przeznaczeniem na potrzeby własne. W tym celu gmina nawiązała współpracę z grupą innych gmin dolnośląskich oraz wyspecjalizowaną organizacją inżyniersko-projektową Centrum Technologii Energetycznych, funkcjonującą w ramach Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość.

W ramach tegorocznego konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego pozyskaliśmy środki na dofinansowanie zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych. Są to instalacje wykorzystującej energię słońca do wytworzenia energii elektrycznej. Realne dofinansowanie może sięgnąć 70-75 procent.

- W chwili obecnej podejmujemy działania, aby ocenić skalę zainteresowania taką inicjatywą ze strony mieszkańców z terenu naszej gminy oraz przedstawić wstępne założenia. W tym celu będą gromadzone ankiety od zainteresowanych osób. Na ich podstawie będą przeprowadzane rozmowy oraz wizje lokalne na zgłoszonych budynkach, potrzebne do ustalenia czy zgłoszony obiekt spełnia wstępnie warunki udziału w projekcie. Oba te działania stanowią element rozpoznania potrzeb, które to z kolei jest niezbędnym etapem przygotowawczym dla opracowania dokumentacji projektowej do uzyskania dotacji. Jest to niezbędne do oceny możliwości zastosowania technologii fotowoltaicznej w konkretnej lokalizacji i u konkretnego odbiorcy - informuje Urząd Miasta i Gminy Twardogóra.

- Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym na którym wyjaśnimy wespół z zaproszonymi ekspertami zasady działania programu oraz możliwości udziału mieszkańców - 26 lipca 2017, godz. 18:30, świetlica środowiskowa „Harcówka”, ul. Jagiełły 10, Twardogóra - czytamy dalej w komunikacie.

źródło: UMiG Twardogóra
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (7)

takie pierdolenie dopiero co skladalismy wnioski na dotacie na kolektory sloneczne i huj stego wyszlo

Podpis: janek
Dodano: 2017-07-23 15:14:22 | Zgłoś naruszenie

Ratuszową podłączcie pod takie coś.....

Podpis: Mieszkaniec
Dodano: 2017-07-23 15:04:16 | Zgłoś naruszenie

A dziurawa Obleśnica kiedy ???

Podpis: bolek
Dodano: 2017-07-23 11:36:01 | Zgłoś naruszenie

Zbysiu nasze słonko do oszczednych nie należy.

Podpis: kicia
Dodano: 2017-07-22 16:13:02 | Zgłoś naruszenie

A kiedy w Oleśnicy będą dofinansowywać. Z chęcią bym się zgłosił do takiego programu.

Podpis: Gienek
Dodano: 2017-07-22 14:39:13 | Zgłoś naruszenie

co na to Pis wiecej energii ze słońca+mniej wegla sprzedanego=górnicy na ulicach.Po opublikowaniu niekorzystnego dla branż OZE projektu rozporządzenia do ustawy o OZE cena certyfikatów osiągnęła historyczne minimum w wysokości ok. 40 zł za MWh. Dziś to 30 zł za MWh. Dla porównania, kiedy banki udzielały pożyczek, to kalkulowały ryzyko, licząc ceny certyfikatów nawet po 180 zł.

Podpis: drugi
Dodano: 2017-07-22 11:48:12 | Zgłoś naruszenie

STOP potyrałozacji Twardogóry!!!

Podpis: Wiesiek
Dodano: 2017-07-22 11:08:36 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter