Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 18 października. Imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła.
reklama
reklama
reklama

APO podbija stolicę Czech

Dodano: 2017-07-17 07:12:48 | Komentarzy: 0 | Kategoria: Sport
Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Oleśnica pojawili się na piłkarskich zmaganiach w Czechach. Publikujemy relację APO.


APO1 / fot. Krzysztof Wróbel

reklama

W fenomenalnych nastrojach z międzynarodowego turnieju w Pradze wracali podopieczni trenera Piotra Michalewskiego. Dwudniowe zmagania z drużynami ze Stanów Zjednoczonych, Czech, Niemiec, Słowacji i Polski zakończyli jako zwycięzcy rozgrywek finałowych Challange Cup.

W sobotę mecze rozgrywane były na słynnym stadionie Strahov (największy stadion piłkarski na świecie). W pełnym słońcu i blisko 30- stopniowym upale, obie drużyny reprezentujące APO w kategorii U-11, toczyły swoje boje w dwóch różnych grupach.

Dzień później, na boisku Uhrineves, w deszczowych warunkach rozegrano finałowy etap turnieju. Drużyna APO2 zajęła drugie miejsce w swojej grupie po zaciętych meczach z US Youth Soccer KMC (USA) i Słowackim FK Junior. APO1 w grupie nie miała sobie równych (wygrana z niemieckim FC Hammersee i czeskim FK Vysoka nad Labem) i w finale spotkała się z drużyną amerykańską.

Pełen walki i emocji mecz nie przyniósł rozstrzygnięcia i o wyniku decydowała seria rzutów karnych, które lepiej wykonywali podopieczni Trenera Piotra Michalewskiego i po chwili mogli wspólnie cieszyć się odbierając pamiątkowy puchar i medale.


APO2 / fot. Krzysztof Cichecki

- To był weekend pełen wrażeń. Chłopcy mieli okazję zmierzyć się z drużynami z innych krajów. Jestem bardzo zadowolony z ich postawy na boisku, pełnej zaangażowania i nieustępliwości. Pokazaliśmy charakter i jestem pewny, że nasz udział w tym turnieju jest bardzo cennym doświadczeniem, które zaprocentuje w przyszłości - podsumowuje trener Piotr Michalewski.

Oprócz emocjonujących zmagań sportowych młodzi zawodnicy Akademii mieli okazję do zwiedzania stolicy Czech. Most Karola, Hradczany, astronomiczny zegar praski, fabryka czekolady, centrum- to tylko kilka spośród wielu rzeczy, które, mimo ograniczonego czasu, udało się zobaczyć.

- Cieszę się, że maksymalnie wykorzystaliśmy wolny czas na zwiedzanie i mieliśmy okazję zachwycać się panoramą tak pięknego miasta, jakim jest Praga. Z pewnością wspomnienia z wyjazdu zostaną z chłopcami na długo. Dziękuję ich rodzicom za wsparcie i wspaniały doping - dodaje trener młodych zawodników APO.

APO1: Maciej Łuszczyński, Maciej Witczak, Antoni Wróbel, Marcin Peniuk, Michał Wróblewski, Bartłomiej Noczyński, Jakub Bednarek, Wiktor Bielecki, Michał Drzewicz

APO2: Adam Srebrny, Michał Płonka, Szymon Nasiadek, Mikołaj Janicki, Jakub Woźniak, Hubert Wawrzyniak, Igor Cichecki, Paweł Płażewski, Jakub Markowski

źródło: APO
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Ogłoszenia
Nieruchomości (52), Motoryzacja (11), Nauka (8), Praca (52), Usługi (34), Zwierzęta (2), Inne (13)
Dodaj ogłoszenie
reklama
reklamareklamareklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Kolejny pożar w Zbytowej
"Muminy też w dresac..."~Tak ich uczono
reklama
Kalendarium
09.11.2017 o godz. 19:00
Koncert Leszka Możdżera (więcej)
bilet 90 zł, sala widowiskowa BiFK w Oleśnicy
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter