reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 24 czerwca. Imieniny Jana, Danuty, Janiny.
reklama
reklama

Opętanie demonem przez karate?

Dodano: 2017-07-16 06:48:30 | Komentarzy: 219 | Kategoria: Aktualności
Stanisław Pytel, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy, publicznie ostrzega przed trenowaniem karate, które - według niego - może nieść za sobą zagrożenia duchowe.


Zastępca dyrektora PCPR-u ostrzega przed "duchowymi zagrożeniami" ze strony karate. Publicznie przyznał, że zna osobę, która została opętana i wymagała egzorcyzmów

reklama

Stanisław Pytel, na co dzień zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy, w poprzedniej kadencji samorządu był radnym z listy Platformy Obywatelskiej. W 2013 zrezygnował z członkostwa w ugrupowaniu.

Swoją decyzję uzasadnił kilkoma względami - m.in. "lewicowym" wówczas podejściem PO względem związków partnerskich oraz swoim ewentualnym zaangażowaniem w funkcje w organizacjach kościelnych, co miałoby mu zabraniać członkostwa w jakiejkolwiek formalnej organizacji politycznej.

Niedawno niezrzeszony radny Damian Siedlecki na Facebooku opublikował link do galerii zdjęć oleśnickiego klubu karate Hikari Oleśnica z obozu nad Bałtykiem. Cała dyskusja, jak i post w tym medium, mają charakter publiczny. Niespodziewanie S. Pytel zamieścił odnośnik do "świadectwa wiary", gdzie ostrzega się przed możliwością opętania związanego ze wschodnimi sztukami walki (LINK).

- Mówiąc o trywializowaniu, chcesz powiedzieć, że Hello Kitty i spinner to jednak już nie "dzieła szatana"? Kurde, zostają bierki... - zażartował D. Siedlecki.

- Mówię o karate w kontekście egzorcyzmów, ponieważ znam przypadek człowieka, który trenował karate, i z tego powodu został opętany, a potem był egzorcyzmowany. Więc to nie są teoretyczne rozważania, tylko fakty i czyjeś doświadczenie. Zagrożenie to coś, co może się zdarzyć, ale nie musi. A ja nie wypowiadałem się na temat kogokolwiek, tylko zalinkowałem świadectwo o możliwych zagrożeniach duchowych, związanych z walkami wschodu, kogoś, kto trenował karate. Nie wypowiadałem się o żadnych osobach. Ks. Dominik Chmielewski również nie wypowiada się na temat Ani ani Łukasza, o których napisałeś, tylko o karate, na którym się doskonale zna, i myślę, że ma o wiele lepsze pojęcie niż Ty, w tym temacie - wyjaśnił swój punkt widzenia S. Pytel, który - przypomnijmy - piastuje stanowisko zastępcy dyrektora PCPR-u.

- Staszku, proszę... nie rozśmieszaj już nas... - kontynuował D. Siedlecki. - Damian, rozumiem, różne są mechanizmy obronne. Miłych snów - pisał dalej S. Pytel.

- Naprawdę nie muszę się przed niczym bronić. Ale czasem warto zrobić pożytek z własnego zdrowego rozsądku. Dobrej nocy - odpisał Siedlecki. - Jak dla mnie to nie branie pod uwagę zagrożeń duchowych w takich sprawach jest brakiem zdrowego rozsądku. Pozdrawiam - podsumował Pytel.

AKTUALIZACJA

Karateka zaprasza Pytla na trening


rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (219)

http://www.ona.24polska.pl/ona-i-zdrowie/artykuly,w-polsce-na-schizofrenie-cierpi-jedna-na-100-osob,225.html

Podpis: ?
Dodano: 2017-07-16 12:25:08 | Zgłoś naruszenie

katolik może być opętany i wyzwolony przez egzorcystę, ateista może być chory nieuleczalnie psychiczne i całe swoje życie spędzić w szpitalu, diagnozowany przez drugiego ateistę, w Holandii czy Belgii, jeszcze taką osobę eutanazji podadzą, bo tabletki nie działają, a choroba psychiczna jest nieuleczalna

Podpis: racjonalista
Dodano: 2017-07-16 12:22:37 | Zgłoś naruszenie

Weź już skończ pisać o opętaniach... Jakoś nie znam historii "opętania" ateisty. "Opętani" są tylko wierzący (najczęściej głęboko), często z już wcześniej zdiagnozowanymi zaburzeniami psychicznymi - nawet ta słynna Anneliese Michel.

Podpis: Racjonalista
Dodano: 2017-07-16 12:17:30 | Zgłoś naruszenie

Bartnik jest nawiedzony:)

Podpis: krzysztof
Dodano: 2017-07-16 12:16:52 | Zgłoś naruszenie

Czy Bartnik który trenował boks też jest opętany?????

Podpis: MARTA
Dodano: 2017-07-16 12:14:49 | Zgłoś naruszenie

opętany może być jeden na 1000 co otworzy furtkę szatanowi, ale za swoje grzechy odpowie każdy, co z tego, że grzeszycie 100 lat się nic nie dzieje, jak Bóg jest cierpliwy, a diabełki czekają na was, oni mają wieczność żeby wam wytykać wasze grzechy

Podpis: ronin
Dodano: 2017-07-16 12:10:09 | Zgłoś naruszenie

Panie Pytel odbiło panu wiele lat uprawiałem ten sport i z moją głową wszystko OK a z pana coś kiepsko .

Podpis: były sportowiec
Dodano: 2017-07-16 12:07:44 | Zgłoś naruszenie

W PO tak głowy piorą ?

Podpis: ?
Dodano: 2017-07-16 12:07:43 | Zgłoś naruszenie

wyzwiska i pycha, to też furtki dla diabła, karate niesie dwa zagrożenia, filozofie wschodu i możliwość że komuś się krzywdę zrobi, sam sport, trening nie jest jeszcze grzechem, ale jeśli użyjemy swoich umiejętności żeby komuś krzywdę zrobić wtedy możemy również otworzyć furtkę złemu

Podpis: K9
Dodano: 2017-07-16 12:01:42 | Zgłoś naruszenie

http://www.paranormalne.pl/topic/24642-piec-wstrzasajacych-przypadkow-opetania/

Podpis: racjonalista
Dodano: 2017-07-16 12:00:05 | Zgłoś naruszenie

Głupek i tyle.

Podpis: Maxx
Dodano: 2017-07-16 11:56:54 | Zgłoś naruszenie

Brak słów.... idiota!

Podpis: M.Z
Dodano: 2017-07-16 11:55:11 | Zgłoś naruszenie

Kozaczek: ty sobie rób co chcesz, mnie to rybka. Możesz nawet klątwę rzucić. W moim życiu, zapewniam cię, nic to nie zmieni.

Podpis: Racjonalista
Dodano: 2017-07-16 11:54:50 | Zgłoś naruszenie

Instytut Sztuk Walki Bushidan zaprasza na darmowe lekcje Pana Stanisława. Jeśli zostanie Pan opętany przez demona, to chętnie poddam się egzorcyzmowi. Od 29 lat trenuję karate i wiem, że to wzmacnia charakter człowieka. Z mojego doświadczenia wiem, że żadna osoba która trenowała pod moim okiem, nigdy nie została opętana przez demona. Ta osoba o której pan wzpomina, że trenowała karate i została opętana, to chyba trenowała na konsoli. Trzeba umieć odróżnić opętanie od choroby psychicznej. Z całą pewnością w Polsce jest opętanych jakieś 300 tysięcy opętanych, którzy trenują karate. Egzorcyści mają zatem pełne ręce roboty.

Podpis: Jerzy Urban 6 Dan
Dodano: 2017-07-16 11:54:00 | Zgłoś naruszenie

racjonalista jak jesteś taki kozak, to może Cie troszkę poprzeklinamy i na własnej skórze zobaczyć jak to miło być przeklętym

Podpis: kozaczek
Dodano: 2017-07-16 11:51:32 | Zgłoś naruszenie

pytajniku, choroba psychiczna może przyjść do każdego i w każdym momencie, depresja, bulimia, anoreksja, alkoholizm, schizofremia, narkomania i wiele wiele innych. Nawet jak jesteś uzależniony od fajek, to już psychicznie jesteś od czegoś zależny, pomyśl, że nie możesz dnia bez papierosa wytrzymać, to chyba nie jest normalne

Podpis: doktor Givago
Dodano: 2017-07-16 11:50:43 | Zgłoś naruszenie

XXI wiek, a ludzie nadal wierzą w zabobony, opętania, bożków (czy tam bogów), zmartwychwstania, wniebowzięcia czy w życie po śmierci... Ciemnogród!

Podpis: Racjonalista
Dodano: 2017-07-16 11:50:40 | Zgłoś naruszenie

Czy to prawda, że bieganie może spowodować chorobę psychiczną?

Podpis: ?
Dodano: 2017-07-16 11:47:09 | Zgłoś naruszenie

to działa w dwie strony, otwierając furtkę złu, można być dręczonym, nie jest to reguła, tylko możliwość, że coś nas będzie dręczyło, ale też można pomagać, są przykładowo modlitwy, po których ludzie zdrowieją, nie w cudowny sposób, ale lekarze dają radę i ludzie wychodzą ze swoich chorób, tak samo jak jesteś dręczony, to nie zawsze będą Ci talerze po pokoju latać, ale możesz mieć pecha, a ludzie mogą odczuwać wręcz niechęć do Ciebie, a ty będziesz bardzo agresywny, nie wiedząc czemu, sam stan podwyższonej agresji jest już pierwszym objawem, że coś może się dziać, tak samo muzyka, nie winna arka szatana, czy zespoły satanistyczne, mogą doprowadzić do otwarcia furtki, powtarzam to nie jest reguła, dziewięciu nic się nie stanie, dziesiąty będzie miał pecha. No ale mówię, że też modlitwy które dają szczęście i sprowadzają pomyślność, bo każdy medalik ma swoje dwie strony

Podpis: romuald
Dodano: 2017-07-16 11:32:23 | Zgłoś naruszenie

Panie Pytel a boks też?????

Podpis: krzysztof
Dodano: 2017-07-16 11:24:39 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter