reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 21 lipca. Imieniny Daniela, Dalidy, Benedykta.
reklama
reklama
reklama

Opętanie demonem przez karate?

Dodano: 2017-07-16 06:48:30 | Komentarzy: 210 | Kategoria: Aktualności
Stanisław Pytel, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy, publicznie ostrzega przed trenowaniem karate, które - według niego - może nieść za sobą zagrożenia duchowe.


Zastępca dyrektora PCPR-u ostrzega przed "duchowymi zagrożeniami" ze strony karate. Publicznie przyznał, że zna osobę, która została opętana i wymagała egzorcyzmów

reklama

Stanisław Pytel, na co dzień zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy, w poprzedniej kadencji samorządu był radnym z listy Platformy Obywatelskiej. W 2013 zrezygnował z członkostwa w ugrupowaniu.

Swoją decyzję uzasadnił kilkoma względami - m.in. "lewicowym" wówczas podejściem PO względem związków partnerskich oraz swoim ewentualnym zaangażowaniem w funkcje w organizacjach kościelnych, co miałoby mu zabraniać członkostwa w jakiejkolwiek formalnej organizacji politycznej.

Niedawno niezrzeszony radny Damian Siedlecki na Facebooku opublikował link do galerii zdjęć oleśnickiego klubu karate Hikari Oleśnica z obozu nad Bałtykiem. Cała dyskusja, jak i post w tym medium, mają charakter publiczny. Niespodziewanie S. Pytel zamieścił odnośnik do "świadectwa wiary", gdzie ostrzega się przed możliwością opętania związanego ze wschodnimi sztukami walki (LINK).

- Mówiąc o trywializowaniu, chcesz powiedzieć, że Hello Kitty i spinner to jednak już nie "dzieła szatana"? Kurde, zostają bierki... - zażartował D. Siedlecki.

- Mówię o karate w kontekście egzorcyzmów, ponieważ znam przypadek człowieka, który trenował karate, i z tego powodu został opętany, a potem był egzorcyzmowany. Więc to nie są teoretyczne rozważania, tylko fakty i czyjeś doświadczenie. Zagrożenie to coś, co może się zdarzyć, ale nie musi. A ja nie wypowiadałem się na temat kogokolwiek, tylko zalinkowałem świadectwo o możliwych zagrożeniach duchowych, związanych z walkami wschodu, kogoś, kto trenował karate. Nie wypowiadałem się o żadnych osobach. Ks. Dominik Chmielewski również nie wypowiada się na temat Ani ani Łukasza, o których napisałeś, tylko o karate, na którym się doskonale zna, i myślę, że ma o wiele lepsze pojęcie niż Ty, w tym temacie - wyjaśnił swój punkt widzenia S. Pytel, który - przypomnijmy - piastuje stanowisko zastępcy dyrektora PCPR-u.

- Staszku, proszę... nie rozśmieszaj już nas... - kontynuował D. Siedlecki. - Damian, rozumiem, różne są mechanizmy obronne. Miłych snów - pisał dalej S. Pytel.

- Naprawdę nie muszę się przed niczym bronić. Ale czasem warto zrobić pożytek z własnego zdrowego rozsądku. Dobrej nocy - odpisał Siedlecki. - Jak dla mnie to nie branie pod uwagę zagrożeń duchowych w takich sprawach jest brakiem zdrowego rozsądku. Pozdrawiam - podsumował Pytel.

AKTUALIZACJA

Karateka zaprasza Pytla na trening


rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (210)

Do Internauty podpisującego się "Katolik": podpisywanie się własnym imieniem i nazwiskiem jest wyrazem szacunku do drugiego człowieka, jest potwierdzeniem autentyczności, jest dowodem na to, że autor wpisu nie boi się tego, co sam napisał. Jeżeli pisze się prawdę, to dlaczego się jej bać, wstydzić się? Gdy taki anonim pisze: "podpisać się imieniem i nazwiskiem aby gęby sobie ludzie wycierali?" - zastanawiam się, czyż nie jest to wyraz nieufność wobec drugiego człowieka, co wszak jest zaprzeczeniem bycia katolikiem. A już, gdy sam swoim tu postępowaniem zadaje kłam wypisanym deklaracjom (katolik żyjący wiarą nie chowa się za anonimowością, nie lęka się ludzi, nie wynosi się ponad innych, nie pogardza innymi) - zastanawia się: "Jeśli w poprzednim wpisie skłamałem to wskaż gdzie.", to już jestem całkowicie pewien, że nie jest to katolik żyjący wiarą.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-07-19 10:13:11 | Zgłoś naruszenie

A i co ważnego. To jak głęboko wierzący to nie może pisać prawdy i wskazywać na błędy i innych?

Podpis: Katolik
Dodano: 2017-07-19 01:26:26 | Zgłoś naruszenie

Ha ha... podpisać się imieniem i nazwiskiem aby gęby sobie ludzie wycierali? Jeśli w poprzednim wpisie skłamałem to wskaż gdzie. A jak nie to dlaczego zmieniasz temat?

Podpis: Katolik
Dodano: 2017-07-19 01:22:40 | Zgłoś naruszenie

Halo! czy jest na Sali Psychiatra ? co pomoże opętanemu urojeniami dyrektorowi..? - coś słaba ta wasza wiara, skoro wszystko, nawet treningi są w stanie ją zachwiać i podważyć :P i potrzebujecie inkwizycji i prześladowań innych by się "umacniać" w tej " miłości bliźniego" :P

Podpis: ubu
Dodano: 2017-07-18 23:56:30 | Zgłoś naruszenie

Mysle panie kowalski ze dla uwiarygodnienia panskiej osoby potrzebne bedzie nr pana karty kredytowej, termin jej waznosci itp. Czlowieku skad ty masz czas na pisanie tych wszyskich komentarzy?

Podpis: kowalski jan
Dodano: 2017-07-18 23:33:02 | Zgłoś naruszenie

Do Internauty, podpisującego się "KATOLIK", gdyby prawdą było to, co zostało napisane w tym wpisie, czyli: "Jestem praktykującym katolikiem, głęboko wierzącym.", to podpisałbyś się Internauto własnym imieniem i nazwiskiem, a tak Internauto pokazałeś, że wstydzisz się tego, co napisałeś. Internauto katolik, żyjący wiarą podpisałby się własnym imieniem i nazwiskiem oraz nie chełpił by się i nie napisałby : "To Ty jesteś opętany ślepym pędem do władzy, kreowania swojego wizerunku i promocji własnego widzimisię." O nie, tak nie postępuje katolik żyjący wiarą.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-07-18 23:31:34 | Zgłoś naruszenie

Ha, ha.... Opętanie przez karate! Czyś Ty się człowieku na rozum z koniem zamienił? Trenuję karate ponad 30 lat. Mam pas mistrzowski od lat dziesięciu. Jestem praktykującym katolikiem, głęboko wierzącym. Wychowałem w wierze dwóch synów. Epatuję wiarą w swoim otoczeniu. Ja jestem opętany??? To Ty jesteś opętany ślepym pędem do władzy, kreowania swojego wizerunku i promocji własnego widzimisię. To niebezpiecznie skręca w kierunku opętanego Jarosława K.

Podpis: KATOLIK
Dodano: 2017-07-18 22:49:58 | Zgłoś naruszenie

Gardzę, Wami , Wierzącymi, skąd Wy się wzięliście... Mój Boże ....

Podpis: Ateista
Dodano: 2017-07-18 22:09:13 | Zgłoś naruszenie

jaka bzdura,moze zamiast trenować może trzeba isc na caly dzień do kosioła

Podpis: arek
Dodano: 2017-07-18 21:40:03 | Zgłoś naruszenie

Do Internauty, podpisującego się "krzychu": dlaczego Internauto wstydzisz się tego, co napisałeś? Skoro się chowasz za anonimowością, to znaczy, iż nie masz pewności co do wartości swoich słów i nie chcesz, by te słowa utożsamiano z Tobą. Zatem wpis ten nie jest wiarygodny.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-07-18 16:46:21 | Zgłoś naruszenie

Pan Stanisław to człowiek wielkiej wiary i takich nam ludzi potrzeba. Jeśli jesteśmy chrześcijanami to stosujmy sie do pewnych reguł. Jeśli cokolwiek może być zagrożeniem duchowym to trzeba to wziąc pod uwagę. Ja tez znam młodą kobietę która trenowała sztuki walk a teraz ma wielkie problemy duchowe tez jest zniewolona przez złego ducha. W naszym świecie jest ciągła walka dobra ze złem. Możecie nie wierzyć. Ale tak jest. Pan Stanisław miał odwagę przyznać sie publicznie do wiary. Może kogos tym uratuje przed piekłem. Kogoś kogo drażni temat i kpi sobie z takich ludzi, tez widać ma diabła za skórą. Bo ' Zło' lubi ryczeć i wykorzystuje sobie ludzi do swoich celów. Każdy kto tu na forum lub w innej formie bedzie szydził sobie z P.Stanisława niech sie głeboko zastanowi...Bo jeśli ktoś nie służy Bogu służy szatanowi.

Podpis: krzychu
Dodano: 2017-07-18 13:48:12 | Zgłoś naruszenie

Ludzie małej wiary śmieją się z powyższego tematu ,a jak trwoga to do Boga.Panie Pytel brawo za odwagę,za próbę uświadomienia ludzi o zagrożeniach, które nas otaczają.Pozdrawiam.

Podpis: daro
Dodano: 2017-07-18 13:21:43 | Zgłoś naruszenie

Mistrz Morihei Ueshiba, twórca sztuki aikido, powiedział: "Trening sztuk walki to ćwiczenie w sobie energii magnetycznej, która ma wchłonąć drugiego takim, jakim jest. W mgnieniu oka skontroluj wrogi umysł i poprowadź go zgodnie ze swą wolą: prosto, w bok lub w dowolnym kierunku. Wejdź głęboko, tak mentalnie, jaki i fizycznie, przekształć swe ciało w prawdziwy miecz i pokonaj przeciwnika. Łączyć się muszą w jedną zespoloną siłę." - koniecznie trzeba przeczytać całość: https://archiwum.milujciesie.org.pl/nr/zagrozenia_duchowe/sztuki_walki_to_nie.html

Podpis: observer
Dodano: 2017-07-18 11:38:34 | Zgłoś naruszenie

Do Internauty, ukrywającego się za "Mad" powtórzę: cóż jest wart wpis anonima? Albo czegóż dowodzi anonimowe pisanie? Dowodzi tego, że autor wpisu boi się, by jego wpis utożsamiano z jego osobą. A strach przed siłą własnych słów deprecjonuje. Zatem jakąż wartość poznawczą, merytoryczną mają Pana wpisy, których Pan się wstydzi? Żadnej. A określanie "bzdurą" elementów czyjegoś wyznania nie daje dobrego świadectwa autorowi tegoż określenia. Życzę wyzwolenia ze strachu przed siłą własnych słów i wyrażania szacunku innym poprzez podpisanie się własnym imieniem i nazwiskiem - to też uwiarygodni Pana deklaracje.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-07-18 11:13:56 | Zgłoś naruszenie

ale żeś się pan ,panie Pytel ośmieszył!!!! A może ćwiczący hokei,łyżwiarstwo lub aerobik też jest podatny na sztana? wychodzi na to że najbardziej nie narażona na szatana jest młodzież która zamiast trenować siedzi pod blokiem i pije piwsko

Podpis: Piotr
Dodano: 2017-07-18 10:00:51 | Zgłoś naruszenie

Panie Krzysztofie, proszę przeczytać jeszcze raz, napisałem: "demony, szatan i opętanie, są dla mnie bzdurami". Pozdrawiam

Podpis: Mad
Dodano: 2017-07-18 01:55:14 | Zgłoś naruszenie

Ooooo, Krzychu ubolewa - a to niespodzianka. Krzywdę jeszcze sobie zrobisz tym ubolewaniem.

Podpis: ;P AnonyMOUSE
Dodano: 2017-07-17 23:47:10 | Zgłoś naruszenie

Jakże ubolewam, że Internauta podpisał się "DeMundo" - tym podpisem wszystko zepsuł. Gdyby podpisał się własnym imieniem i nazwiskiem (ja już go zidentyfikowałem :-) ) - jego wpis miałby siłę, a tak stchórzył, co jest zaprzeczeniem charakteru karateki.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-07-17 23:25:40 | Zgłoś naruszenie

Do Internauty, ukrywającego się za "Mad": cóż jest wart wpis anonima? Albo czegóż dowodzi anonimowe pisanie? Dowodzi tego, że autor wpisu boi się, by jego wpis utożsamiano z jego osobą. A strach przed siłą własnych słów deprecjonuje. Zatem jakąż wartość poznawczą, merytoryczną mają Pana wpisy, których Pan się wstydzi? Żadnej. Jak tu polemizować ze strachem? W odróżnieniu od Pana nie wstydzę się przyznać, że jestem katolikiem, że szczere, otwarte dyskusje prowadziłem z marksistami, że moimi dobrymi znajomymi są ludzie o diametralnie różnych światopoglądach. Ba, sprawdzonego, gotowego zawsze mi iść z pomocą znam - ateistę - świetnie ze sobą rozmawiamy, znakomicie dzielimy się uwagami. Ileż to wspólnych posiłków zjadłem z buddystami i jak nam się świetnie rozmawiało o ludzkiej egzystencji. Jako jedyny katolik uczestniczyłem w seminariach i nabożeństwach ewangelików, a nad morzem wspólnie łowiłem ryby z muzułmaninem. Nigdy i nikt z tego grona nie powiedział, że to, co ten drugi wyznaje to są bzdury i zawsze szanujemy się wzajemnie. Szczerością nazwać to jak pan Edmund Kaleciński odziera z godności drugiego człowieka? No tak, można to tak ująć, że wyraża to, co myśli o drugim człowieku. Lecz skoro tak myśli o drugim człowieku jak to wyraża w swoich wpisach, to nie daje pozytywnego świadectwa o swoim człowieczeństwie. A wracając do Pana wpisu - przypomnę to, co Pan napisał: "Zdanie "Takiego Boga , o którym mówi chrześcijaństwo, nie ma" nie oznacza, że Pan Kaliciński wie lepiej, jaki Bóg jest w chrześcijaństwie, bo po prostu uważa, że nie ma takiego i jak i żadnego innego. Merytorycznie nie odniesie się do czegoś, co jest jedną wielką bzdurą." - zatem odniósł się Pan do Istoty mojej wiary, a nie do szczegółów, czyli do pojęć: "szatan i opętanie".

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-07-17 23:16:53 | Zgłoś naruszenie

Panie Krzysztofie, chciałem Pana przeprosić za to, że napisałem, że są to bzdury, ale nie potrafię, bo byłoby to nieszczere, niestety, albo stety, demony, szatan i opętanie, są dla mnie bzdurami. Nie napisałbym tego, ale Jako agnostyk rozumiem wiarę, nie jestem przeciwnikiem kościoła, ale straszenie ludzi szatanem, działa na mnie jak płachta na byka, a Pan jeszcze napisał, że Pan Edmund jest "przesiąknięty obłudą i zakłamaniem". Pan Edmund właśnie jest często aż chamsko szczery, że tak napiszę ;)), więc daleki od obłudy i zakłamania. No i na koniec ma Pan rację, "istnieje, albo nie istnieje", inaczej wiara nie byłaby wiarą ;)) Pozdrawiam

Podpis: Mad
Dodano: 2017-07-17 19:33:35 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter