reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 23 kwietnia. Imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta.
reklama
reklama
reklama

Opętanie demonem przez karate?

Dodano: 2017-07-16 06:48:30 | Komentarzy: 219 | Kategoria: Aktualności
Stanisław Pytel, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy, publicznie ostrzega przed trenowaniem karate, które - według niego - może nieść za sobą zagrożenia duchowe.


Zastępca dyrektora PCPR-u ostrzega przed "duchowymi zagrożeniami" ze strony karate. Publicznie przyznał, że zna osobę, która została opętana i wymagała egzorcyzmów

reklama

Stanisław Pytel, na co dzień zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy, w poprzedniej kadencji samorządu był radnym z listy Platformy Obywatelskiej. W 2013 zrezygnował z członkostwa w ugrupowaniu.

Swoją decyzję uzasadnił kilkoma względami - m.in. "lewicowym" wówczas podejściem PO względem związków partnerskich oraz swoim ewentualnym zaangażowaniem w funkcje w organizacjach kościelnych, co miałoby mu zabraniać członkostwa w jakiejkolwiek formalnej organizacji politycznej.

Niedawno niezrzeszony radny Damian Siedlecki na Facebooku opublikował link do galerii zdjęć oleśnickiego klubu karate Hikari Oleśnica z obozu nad Bałtykiem. Cała dyskusja, jak i post w tym medium, mają charakter publiczny. Niespodziewanie S. Pytel zamieścił odnośnik do "świadectwa wiary", gdzie ostrzega się przed możliwością opętania związanego ze wschodnimi sztukami walki (LINK).

- Mówiąc o trywializowaniu, chcesz powiedzieć, że Hello Kitty i spinner to jednak już nie "dzieła szatana"? Kurde, zostają bierki... - zażartował D. Siedlecki.

- Mówię o karate w kontekście egzorcyzmów, ponieważ znam przypadek człowieka, który trenował karate, i z tego powodu został opętany, a potem był egzorcyzmowany. Więc to nie są teoretyczne rozważania, tylko fakty i czyjeś doświadczenie. Zagrożenie to coś, co może się zdarzyć, ale nie musi. A ja nie wypowiadałem się na temat kogokolwiek, tylko zalinkowałem świadectwo o możliwych zagrożeniach duchowych, związanych z walkami wschodu, kogoś, kto trenował karate. Nie wypowiadałem się o żadnych osobach. Ks. Dominik Chmielewski również nie wypowiada się na temat Ani ani Łukasza, o których napisałeś, tylko o karate, na którym się doskonale zna, i myślę, że ma o wiele lepsze pojęcie niż Ty, w tym temacie - wyjaśnił swój punkt widzenia S. Pytel, który - przypomnijmy - piastuje stanowisko zastępcy dyrektora PCPR-u.

- Staszku, proszę... nie rozśmieszaj już nas... - kontynuował D. Siedlecki. - Damian, rozumiem, różne są mechanizmy obronne. Miłych snów - pisał dalej S. Pytel.

- Naprawdę nie muszę się przed niczym bronić. Ale czasem warto zrobić pożytek z własnego zdrowego rozsądku. Dobrej nocy - odpisał Siedlecki. - Jak dla mnie to nie branie pod uwagę zagrożeń duchowych w takich sprawach jest brakiem zdrowego rozsądku. Pozdrawiam - podsumował Pytel.

AKTUALIZACJA

Karateka zaprasza Pytla na trening


rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (219)

A co na to arcykapłani, hiperbiskupi, megainfułaci i sam papież? He?

Podpis: przyszły młody papież
Dodano: 2017-07-19 22:05:29 | Zgłoś naruszenie

Bardzo ładnie Panie Pytel. Nikt nie mówił, że niesienie prawdy będzie łatwe.

Podpis: ul. Kochanowska
Dodano: 2017-07-19 21:26:23 | Zgłoś naruszenie

Oj katolicy, katolicy. Obciach.

Podpis: Edmund Kaleciński
Dodano: 2017-07-19 18:20:57 | Zgłoś naruszenie

Pytel i Pawlowski to dwóch przyjaciół z polityki i kościoła (kaznodzieje), są skaczeni politycznie, zostaje im wyznawanie wiary i dalsze o.......

Podpis: Skaczeni
Dodano: 2017-07-19 17:45:41 | Zgłoś naruszenie

Co za bzdury. Jakie filozofię? Jakie kultury wschodu? Jakie demony ? Co Was ludzie poje...o? Przyjdźcie na trening do któregokolwiek z trenerów. To co piszecie o jakiś ideologiach i egzorcystach czy opetaniaxh to totalna bzdura. Jak można z uporem debila powtarzać bzdurne informacje wymyślone przez nie mających pojęcia o tym ludzi?

Podpis: Ja
Dodano: 2017-07-19 17:31:03 | Zgłoś naruszenie

Do wszystkich uważających się za wierzących katolików: wierzący katolik słucha Kościoła, a Kościół naucza wyraźnie, że karate i inne wschodnie sztuki walki są zagrożeniem duchowym. Zwykły boks, który nie wywodzi się ze wschodu, zgodnie z teologią moralną, jest grzechem, ponieważ celem boksu jest pobicie drugiego człowieka. I to jeszcze dla sportu ;) Boks jest więc czymś moralnie złym. Natomiast jeśli chodzi o wschodnie mordobicia, to oprócz tej samej negatywnej oceny moralnej, dochodzi jeszcze uwikłanie i otwarcie na złe duchy związane z religiami, filozofiami, medytacjami i kultami wschodnimi, których częścią są sztuki walk. Polecam 3 minuty egzorcysty, z doświadczenia mówi o tym: https://gloria.tv/audio/UvaoGQFdhzHM2E9X9QLtbgSp1 O boksie, dr teologii, egzorcysta, niecała minuta: https://gloria.tv/audio/7oj8P3x8YyRLCaBE444sANxCv

Podpis: emiSmok
Dodano: 2017-07-19 14:14:23 | Zgłoś naruszenie

No tak czytam i myślę że osoba podpisująca się jako Katolik, epatująca wiarą w swoim otoczeniu (jak pisze o sobie) powinna dawać świadectwo swojej wiary,a nie pisać komentarze pełne nienawiści bo to podważa jej autentyczność jako katolika pełnego wiary i właściwie daje anty świadectwo.

Podpis: Piotr W.
Dodano: 2017-07-19 13:35:41 | Zgłoś naruszenie

Do Internauty, podpisującego się "Tomek" - dziękuję za formę, a jeżeli prawda wywołuje u Pana wymioty, to bardzo proszę zastanowić się nad sobą, a jeżeli się Pan z czymś nie zgadza, to wystarczy w kulturalnej formie o tym napisać. Nie obrażam Pana. Dlaczego Pan to czyni wobec mnie?

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-07-19 12:22:01 | Zgłoś naruszenie

do Krzysztof A. Kowalski - przestań się Pan powtarzać bo Rzygać się już chce od Pana wypocin.

Podpis: Tomek
Dodano: 2017-07-19 11:56:28 | Zgłoś naruszenie

Do Internauty podpisującego się "Katolik": podpisywanie się własnym imieniem i nazwiskiem jest wyrazem szacunku do drugiego człowieka, jest potwierdzeniem autentyczności, jest dowodem na to, że autor wpisu nie boi się tego, co sam napisał. Jeżeli pisze się prawdę, to dlaczego się jej bać, wstydzić się? Gdy taki anonim pisze: "podpisać się imieniem i nazwiskiem aby gęby sobie ludzie wycierali?" - zastanawiam się, czyż nie jest to wyraz nieufność wobec drugiego człowieka, co wszak jest zaprzeczeniem bycia katolikiem. A już, gdy sam swoim tu postępowaniem zadaje kłam wypisanym deklaracjom (katolik żyjący wiarą nie chowa się za anonimowością, nie lęka się ludzi, nie wynosi się ponad innych, nie pogardza innymi) - zastanawia się: "Jeśli w poprzednim wpisie skłamałem to wskaż gdzie.", to już jestem całkowicie pewien, że nie jest to katolik żyjący wiarą.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-07-19 10:13:11 | Zgłoś naruszenie

A i co ważnego. To jak głęboko wierzący to nie może pisać prawdy i wskazywać na błędy i innych?

Podpis: Katolik
Dodano: 2017-07-19 01:26:26 | Zgłoś naruszenie

Ha ha... podpisać się imieniem i nazwiskiem aby gęby sobie ludzie wycierali? Jeśli w poprzednim wpisie skłamałem to wskaż gdzie. A jak nie to dlaczego zmieniasz temat?

Podpis: Katolik
Dodano: 2017-07-19 01:22:40 | Zgłoś naruszenie

Halo! czy jest na Sali Psychiatra ? co pomoże opętanemu urojeniami dyrektorowi..? - coś słaba ta wasza wiara, skoro wszystko, nawet treningi są w stanie ją zachwiać i podważyć :P i potrzebujecie inkwizycji i prześladowań innych by się "umacniać" w tej " miłości bliźniego" :P

Podpis: ubu
Dodano: 2017-07-18 23:56:30 | Zgłoś naruszenie

Mysle panie kowalski ze dla uwiarygodnienia panskiej osoby potrzebne bedzie nr pana karty kredytowej, termin jej waznosci itp. Czlowieku skad ty masz czas na pisanie tych wszyskich komentarzy?

Podpis: kowalski jan
Dodano: 2017-07-18 23:33:02 | Zgłoś naruszenie

Do Internauty, podpisującego się "KATOLIK", gdyby prawdą było to, co zostało napisane w tym wpisie, czyli: "Jestem praktykującym katolikiem, głęboko wierzącym.", to podpisałbyś się Internauto własnym imieniem i nazwiskiem, a tak Internauto pokazałeś, że wstydzisz się tego, co napisałeś. Internauto katolik, żyjący wiarą podpisałby się własnym imieniem i nazwiskiem oraz nie chełpił by się i nie napisałby : "To Ty jesteś opętany ślepym pędem do władzy, kreowania swojego wizerunku i promocji własnego widzimisię." O nie, tak nie postępuje katolik żyjący wiarą.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-07-18 23:31:34 | Zgłoś naruszenie

Ha, ha.... Opętanie przez karate! Czyś Ty się człowieku na rozum z koniem zamienił? Trenuję karate ponad 30 lat. Mam pas mistrzowski od lat dziesięciu. Jestem praktykującym katolikiem, głęboko wierzącym. Wychowałem w wierze dwóch synów. Epatuję wiarą w swoim otoczeniu. Ja jestem opętany??? To Ty jesteś opętany ślepym pędem do władzy, kreowania swojego wizerunku i promocji własnego widzimisię. To niebezpiecznie skręca w kierunku opętanego Jarosława K.

Podpis: KATOLIK
Dodano: 2017-07-18 22:49:58 | Zgłoś naruszenie

Gardzę, Wami , Wierzącymi, skąd Wy się wzięliście... Mój Boże ....

Podpis: Ateista
Dodano: 2017-07-18 22:09:13 | Zgłoś naruszenie

jaka bzdura,moze zamiast trenować może trzeba isc na caly dzień do kosioła

Podpis: arek
Dodano: 2017-07-18 21:40:03 | Zgłoś naruszenie

Do Internauty, podpisującego się "krzychu": dlaczego Internauto wstydzisz się tego, co napisałeś? Skoro się chowasz za anonimowością, to znaczy, iż nie masz pewności co do wartości swoich słów i nie chcesz, by te słowa utożsamiano z Tobą. Zatem wpis ten nie jest wiarygodny.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-07-18 16:46:21 | Zgłoś naruszenie

Pan Stanisław to człowiek wielkiej wiary i takich nam ludzi potrzeba. Jeśli jesteśmy chrześcijanami to stosujmy sie do pewnych reguł. Jeśli cokolwiek może być zagrożeniem duchowym to trzeba to wziąc pod uwagę. Ja tez znam młodą kobietę która trenowała sztuki walk a teraz ma wielkie problemy duchowe tez jest zniewolona przez złego ducha. W naszym świecie jest ciągła walka dobra ze złem. Możecie nie wierzyć. Ale tak jest. Pan Stanisław miał odwagę przyznać sie publicznie do wiary. Może kogos tym uratuje przed piekłem. Kogoś kogo drażni temat i kpi sobie z takich ludzi, tez widać ma diabła za skórą. Bo ' Zło' lubi ryczeć i wykorzystuje sobie ludzi do swoich celów. Każdy kto tu na forum lub w innej formie bedzie szydził sobie z P.Stanisława niech sie głeboko zastanowi...Bo jeśli ktoś nie służy Bogu służy szatanowi.

Podpis: krzychu
Dodano: 2017-07-18 13:48:12 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (62), Motoryzacja (9), Nauka (4), Praca (80), Usługi (37), Zwierzęta (4), Inne (12)
Dodaj ogłoszenie
reklama
reklamareklamareklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Pociąg Repatriantów w Oleśnicy
"Młody akusek a co l..."~Adam
reklama
Kalendarium
29.04.2018 o godz. 08:30
XV Turniej Badmintona w Oleśnicy (więcej)
Hala sportowa OKR Atol w Oleśnicy
02.05.2018 o godz. 18:00
Koncert Jubileuszowy - Chopin na 100 (więcej)
Sala widowiskowe BiFK w Oleśnicy
03.05.2018 o godz. 09:30
Biało-Czerwony XIX Rajd Rowerowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości (więcej)
Start o godz. 10, Rynek w Oleśnicy
03.05.2018 o godz. 09:30
Biało-Czerwony XIX Rajd Rowerowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości (więcej)
Start o godz. 10 z Rynku w Oleśnicy
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter