reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 27 maja. Imieniny Jana, Juliusza, Radowita.
reklama
reklama
reklama

Opętanie demonem przez karate?

Dodano: 2017-07-16 06:48:30 | Komentarzy: 219 | Kategoria: Aktualności
Stanisław Pytel, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy, publicznie ostrzega przed trenowaniem karate, które - według niego - może nieść za sobą zagrożenia duchowe.


Zastępca dyrektora PCPR-u ostrzega przed "duchowymi zagrożeniami" ze strony karate. Publicznie przyznał, że zna osobę, która została opętana i wymagała egzorcyzmów

reklama

Stanisław Pytel, na co dzień zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy, w poprzedniej kadencji samorządu był radnym z listy Platformy Obywatelskiej. W 2013 zrezygnował z członkostwa w ugrupowaniu.

Swoją decyzję uzasadnił kilkoma względami - m.in. "lewicowym" wówczas podejściem PO względem związków partnerskich oraz swoim ewentualnym zaangażowaniem w funkcje w organizacjach kościelnych, co miałoby mu zabraniać członkostwa w jakiejkolwiek formalnej organizacji politycznej.

Niedawno niezrzeszony radny Damian Siedlecki na Facebooku opublikował link do galerii zdjęć oleśnickiego klubu karate Hikari Oleśnica z obozu nad Bałtykiem. Cała dyskusja, jak i post w tym medium, mają charakter publiczny. Niespodziewanie S. Pytel zamieścił odnośnik do "świadectwa wiary", gdzie ostrzega się przed możliwością opętania związanego ze wschodnimi sztukami walki (LINK).

- Mówiąc o trywializowaniu, chcesz powiedzieć, że Hello Kitty i spinner to jednak już nie "dzieła szatana"? Kurde, zostają bierki... - zażartował D. Siedlecki.

- Mówię o karate w kontekście egzorcyzmów, ponieważ znam przypadek człowieka, który trenował karate, i z tego powodu został opętany, a potem był egzorcyzmowany. Więc to nie są teoretyczne rozważania, tylko fakty i czyjeś doświadczenie. Zagrożenie to coś, co może się zdarzyć, ale nie musi. A ja nie wypowiadałem się na temat kogokolwiek, tylko zalinkowałem świadectwo o możliwych zagrożeniach duchowych, związanych z walkami wschodu, kogoś, kto trenował karate. Nie wypowiadałem się o żadnych osobach. Ks. Dominik Chmielewski również nie wypowiada się na temat Ani ani Łukasza, o których napisałeś, tylko o karate, na którym się doskonale zna, i myślę, że ma o wiele lepsze pojęcie niż Ty, w tym temacie - wyjaśnił swój punkt widzenia S. Pytel, który - przypomnijmy - piastuje stanowisko zastępcy dyrektora PCPR-u.

- Staszku, proszę... nie rozśmieszaj już nas... - kontynuował D. Siedlecki. - Damian, rozumiem, różne są mechanizmy obronne. Miłych snów - pisał dalej S. Pytel.

- Naprawdę nie muszę się przed niczym bronić. Ale czasem warto zrobić pożytek z własnego zdrowego rozsądku. Dobrej nocy - odpisał Siedlecki. - Jak dla mnie to nie branie pod uwagę zagrożeń duchowych w takich sprawach jest brakiem zdrowego rozsądku. Pozdrawiam - podsumował Pytel.

AKTUALIZACJA

Karateka zaprasza Pytla na trening


rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (219)

Mistrz Morihei Ueshiba, twórca sztuki aikido, powiedział: "Trening sztuk walki to ćwiczenie w sobie energii magnetycznej, która ma wchłonąć drugiego takim, jakim jest. W mgnieniu oka skontroluj wrogi umysł i poprowadź go zgodnie ze swą wolą: prosto, w bok lub w dowolnym kierunku. Wejdź głęboko, tak mentalnie, jaki i fizycznie, przekształć swe ciało w prawdziwy miecz i pokonaj przeciwnika. Łączyć się muszą w jedną zespoloną siłę." - koniecznie trzeba przeczytać całość: https://archiwum.milujciesie.org.pl/nr/zagrozenia_duchowe/sztuki_walki_to_nie.html

Podpis: observer
Dodano: 2018-03-16 16:38:21 | Zgłoś naruszenie

Do wszystkich uważających się za wierzących katolików: wierzący katolik słucha Kościoła, a Kościół naucza wyraźnie, że karate i inne wschodnie sztuki walki są zagrożeniem duchowym. Zwykły boks, który nie wywodzi się ze wschodu, zgodnie z teologią moralną, jest grzechem, ponieważ celem boksu jest pobicie drugiego człowieka. I to jeszcze dla sportu ;) Boks jest więc czymś moralnie złym. Natomiast jeśli chodzi o wschodnie mordobicia, to oprócz tej samej negatywnej oceny moralnej, dochodzi jeszcze uwikłanie i otwarcie na złe duchy związane z religiami, filozofiami, medytacjami i kultami wschodnimi, których częścią są sztuki walk. Polecam 3 minuty egzorcysty, to żadna teoria, z doświadczenia mówi o tym: https://gloria.tv/audio/UvaoGQFdhzHM2E9X9QLtbgSp1 O boksie, dr teologii, egzorcysta, niecała minuta: https://gloria.tv/audio/7oj8P3x8YyRLCaBE444sANxCv

Podpis: EmiSmok
Dodano: 2018-03-16 16:36:52 | Zgłoś naruszenie

DEMONY DO DIABŁA Z NIMI

Podpis: LOOK
Dodano: 2017-10-14 20:07:18 | Zgłoś naruszenie

A najgorsze jest to że cierpi na ty wszystkim prawdziwa Wiara a nie jakieś dam wymysły na pokaz PiSowskich oszołomów. Ludzie przeciwni Kościołowi zawsze znajda pretekst aby przykleić łatkę. A tu takie jak wspomniałem oszołomy dają tylko pretekst swoim zacofaniem i pomysłami ze średniowiecza. No dobrze może jeden człowiek trenujący karate został opętany. Ale czy na pewno przez karate? A może grał całymi dniami w idiotyczne gry? A może uprawiał w nocy czarną magię? A może był satanistą? A może tylko umysłowo chory? To znaczy na na 300 tyś. trenujących w Polsce jeden przypadek umożliwia negowanie wspaniałych idei? Tylko w chorej PiSowskiej główce takie pomysły się mogą rodzić.

Podpis: antypisiorek
Dodano: 2017-07-23 17:14:14 | Zgłoś naruszenie

Wszystkich hejterów zapraszam na nowo utworzony fanpage na fb ---> Hejter: Oleśnica New Edition

Podpis: Hejter: Oleśnica New Edition
Dodano: 2017-07-23 11:59:19 | Zgłoś naruszenie

skąd się biorą tacy idioci? To jest XXI wiek a nie średniowiecze. Widać religia czyni wielkie spusztoszenia w umysłach

Podpis: dd
Dodano: 2017-07-23 09:34:52 | Zgłoś naruszenie

Zostałem opętany po wizycie w Watykanie,ahh ile tam pięknych symboli okultystycznych.

Podpis: typowy hejter
Dodano: 2017-07-23 08:46:20 | Zgłoś naruszenie

@VanHalen to wszystko prawda, dlatego jest mowa o zagrożeniach i furtkach, a nie o wyrokach. Ale jak sam mówisz i widzisz większości się to nie mieści w rozumkach. :(

Podpis: ul.Kochanowska
Dodano: 2017-07-21 11:53:09 | Zgłoś naruszenie

Wstyd, mamy XXI wiek, skąd tyle ograniczenia umysłowego i to u "liderów?" społeczeństwa. Kto mianował takiego Pytla na dyrektora. To chore i niebezpieczne dla ogółu. A czy pan Pytel zrobił coś pożytecznego dla rodzin w Oleśnicy? Nie chce mi się nawet na tego pana patrzeć. Wstyd i jeszcze raz wstyd!

Podpis: Maria 63
Dodano: 2017-07-21 11:02:48 | Zgłoś naruszenie

Bóg czasami rozum odbiera. A wtedy do akcji wkracza Szatan i robi z wariata jeszcze większego wariata. Wtedy już nawet egzorcyzmy nie pomogą...Ja całe życie słucham metalu i mochery z sąsiedztwa po cichu mówili ( i mówią ) żem satanista, a mi żal nawet muchy skrzywdzić. Za to mój sąsiad słucha disco polo i jak sobie popije to strzela do kotów i ptaków z wiatrówki ,wykrzykuje ze jest antychrystem i zdejmuje gacie na ulicy, wypina sie tyłem i mówi że tam ma swoją matkę i dwunastu apostołów...Ale o nim babki z osiedla mówią ze to taki miły chopak, a jaki bogobojny .....

Podpis: VanHalen
Dodano: 2017-07-20 19:25:20 | Zgłoś naruszenie

Wszyscy popaprańcy wycierają sobie gęby księżmi. Jak komuś brakuje argumentów to atak na sukienkowych. To świadczy o dnie intelektualnym.

Podpis: i tyle
Dodano: 2017-07-20 19:09:21 | Zgłoś naruszenie

xd, ale jak ksiądz wali dzieci, to nie ma problemu, ale jak dziecko nie pójdzie do kościółka , to już patologia. Lecz się uBogi człeku.

Podpis: ZDĄiSK
Dodano: 2017-07-20 18:06:37 | Zgłoś naruszenie

Problem z tymi pobożnymi jest taki, że mogą zakazywać wszystkiego tylko do pewnego momentu, gdy dziecko dorośnie to i tak pokaże środkowy palec tej pobożności.

Podpis: ,,|,
Dodano: 2017-07-20 16:34:44 | Zgłoś naruszenie

Tak, z tymi pobożnymi to problem, nie dadzą dziecku zapalić, wciągnąć, wypić, pornusów zabraniają, nie ma co mówić - patologia, co takie dzieci mają robić, skoro wszystkiego im się zabrania?

Podpis: xd
Dodano: 2017-07-20 13:52:01 | Zgłoś naruszenie

jak się jest pobożnym to sie zabrania wszystko dzieciom

Podpis: Olga
Dodano: 2017-07-20 11:06:22 | Zgłoś naruszenie

Zainwestujcie w Bary, Rynek -parasolki jakieś krzesełka dla młodych. tak jak we Wrocławiu nic w tym mieście nie przyciaga, tylko straszą Demony

Podpis: gigant
Dodano: 2017-07-20 11:05:14 | Zgłoś naruszenie

już nie mają co wymyślać. w Oleśnicy wieczorami nawet nie ma gdzie wyjść, o 22-23 wszystko w weekendy pozamykane. Kiedyś było otwarte a teraz tylko siedzieć w domu z różancem i się modlić. Co mają ze soą zrobić pary 30-40 letnie nawet w tym mieście nie ma gdzie posiedzieć , wyjśc na randę czy ze znajomymi. Miasto emerytów, może do koscioła mam isc się modlić o 23? tam też zamkniete wszystko na klucz. Co by nikt nic nie ukradł . poprostu rozczarowany jestem . Wrocław swieci ludzie maja gdzie wyjsc spacerowc a tu . nic kompletnie się nie dzieje nawet w Wakacje gdzie jest ciepło i Lato!

Podpis: kondrad wielki
Dodano: 2017-07-20 11:03:55 | Zgłoś naruszenie

a demony w urzędach nie istnieją?tam to dopiero biskup powinien iśc kropidłem świecic sale bo tyle tam tego się rozniosło...

Podpis: ala
Dodano: 2017-07-20 10:59:56 | Zgłoś naruszenie

Gdy poznawałem pana Edmunda Kalecińskiego w latach, gdy doradzał biznesmenowi (znanemu nam obu)w Bramie Wrocławskiej, wydał się wówczas sympatycznym, otwartym, chętnym do pomocy innym. Cóż się z tym panem stało przez te dziesięciolecia? A do anonima, ukrywającego się za "ul. Kochanowska": gdy się wstydzi własnych słów, tracą one na wartości. Nie jest też dobrze, gdy ktoś na podstawie jednego przypadku i to nie zdiagnozowanego medycznie do końca - czyni uogólnienia. Można się tylko cieszyć, że ta osoba nie zainteresowała się strzelectwem. Czy pan S. Pytel zajmuje się również możliwościami uzależnień kierowców od telefonów komórkowych, albo uzależnieniami od gier komputerowych, albo spustoszeniami, o których mowa w serialu "13 powodów?".

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-07-20 10:39:48 | Zgłoś naruszenie

Niesamowita historia. "Mogłem być mistrzem wschodnich sztuk walki": https://youtu.be/2nSGDq1aHrc

Podpis: Hania
Dodano: 2017-07-20 08:40:53 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter