reklama
reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 24 września. Imieniny Gerarda, Teodora, Hermana.
reklama
reklama
reklama

Pies skonał w centrum miasta!

Dodano: 2017-07-13 06:26:31 | Komentarzy: 114 | Kategoria: Aktualności
Niemal w samym centrum Twardogóry skonał pies. Fundacja Oleśnickie Bidy dotarła do właścicielki, która według organizacji, miała zbagatelizować stan zdrowia zwierzęcia. Sprawą zajmuje się policja.


Zaniedbany pies stracił życie. Jedna z mniej drastycznych fotografii / fot. Oleśnickie Bidy

reklama

* * *

W niedzielę 09.07.2017 zostaliśmy powiadomieni o piesku konającym pod blokiem niemal w samym centrum Twardogóry. Osoba zgłaszająca próbowała na własną rękę szukać pomocy weterynaryjnej w niedzielny poranek dla tego psa, choćby pomoc ta miała skrócić jego cierpienia zastrzykiem eutanazji.

Ogromna wrażliwość i zdecydowanie w działaniu zupełnie obcej dla psa osoby kontrastują z postawa jego właścicielki... tak, tak, pies konający pod cudzymi oknami, wyjący z bólu, zjadany żywcem przez muchy, z licznymi śladami zaniedbań, guzami i chorobami skóry miał właściciela!

O stanie psa została powiadomiona Policja, niestety tuż przed przyjazdem patrolu oraz naszych Inspektorów, piesek umarł. Stan zwierzęcia oraz fakt, że nie był to bezdomny i bezpański pies, spowodowały zdecydowaną reakcję Policjantów: wezwali technika kryminalistyki do zabezpieczenia zwłok psa, celem przekazania ciała do sekcji na Uniwersytecie Przyrodniczym, a po rozmowie z właścicielką zdecydowali się wszcząć postępowanie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem, które obejmuje utrzymywanie zwierzęcia w stanie rażącego zaniedbania oraz zaniechania leczenia. Pani stwierdziła, że to jej pies, ale sobie chodzi gdzie chce i ona w to nie ingeruje. Pogarszający się stan zdrowia psiego seniora oraz koszty związane z ewentualną eutanazją, pani skwitowała krótkim stwierdzeniem, iż "nie będzie 200zł płacić za utylizację psa"

Szanowna Pani, dołożymy wszelkich starań, aby zapłaciła Pani znacznie więcej.

Jako Fundacja Oleśnickie Bidy wraz z Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt powiadomiliśmy Prokuraturę Rejonową w Oleśnicy o zdarzeniu, oraz będziemy występować jako strona pokrzywdzona- zgodnie z zapisami ustawy. Posiadamy obszerny materiał: zdjęcia, filmy, zeznania świadków.

Tyle możemy zrobić dla tego biedaka :(

Zwierzę nie jest rzeczą. Decydując się na kupno czy adopcję psa trzeba przemyśleć, czy stać nas na szczepienia? Ewentualne leczenie? Sterylizację? Co zrobimy z psem podczas wakacji? A co zrobimy, gdy urodzi się dziecko? Wreszcie: jak postąpię, gdy mój pies będzie będzie śmiertelnie chory....? Czy zrobię wszystko, by móc spojrzeć w swoje oczy tak, jak oczy psa patrzyły na mnie....?

Fundacja Oleśnickie Bidy

* * *

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (114)

jeszcze klapesy sie nie zamkly?nasza ulica- my was slyszymy jak chodzicie wieczorami i psy kopiecie..chwala kasi albo basi ze sie was nie boi...ale my jestesmy na necie i was widzimy ..co nie spodobalo wam sie ze ktos lubi zwierzeta?

Podpis: Padera
Dodano: 2017-07-20 23:54:51 | Zgłoś naruszenie

:-(

Podpis: :-(
Dodano: 2017-07-20 23:39:57 | Zgłoś naruszenie

łorety - CSI , sekcja itp - a jak ci auto obrobią albo rower ukradną - to sorry Winnetou policja nie ma sił i srodków , a tymczasem truchło starego psa to sprawa pierwszoplanowa. Ilu ludzi zostawia swoich starych/ schorowanych cbliskich by umierali w przytułkach na koszt państwa i jest OK ?

Podpis: rryt
Dodano: 2017-07-20 16:30:44 | Zgłoś naruszenie

a tam - bawienie się w zastrzyki - stresowanie psa i pasienie weterynarza - wystarczy większy kamień i porządny rozmach - przy szybkim zmiażdżeniu czaszki agonia trwa ułamek sekundy :)

Podpis: rryt
Dodano: 2017-07-20 16:20:49 | Zgłoś naruszenie

Bida bida jaka bida.

Podpis: typowy hejter
Dodano: 2017-07-19 19:08:45 | Zgłoś naruszenie

A czemu policja nie reaguje?

Podpis: Jola
Dodano: 2017-07-19 14:00:40 | Zgłoś naruszenie

Brawo Kasiu, rozumiem Pani rozgoryczenie. Bidy w tej chwili bazują na historiach dzięki, którym maja poklask. Kociaki z Oleśnicy to problem Gminy, a pies w Twardogorze to problem Oleśnickich Bid. Co za arogancja. Chyba powinny zmienić nazwę fundacji .

Podpis: Bida
Dodano: 2017-07-18 21:24:34 | Zgłoś naruszenie

Żenada, wstyd drogie panie, wstyd!!! Takie kochajace zwierzeta a czlowieka nienawidza! I tak publicznie obnazac sie przed wszytkimi i pokazywac co jestescie warte.????

Podpis: Kpina
Dodano: 2017-07-18 18:16:53 | Zgłoś naruszenie

Nie zamierzam się wdawać w żadne dyskusje. Wyjaśniłam dlaczego zamieszczam o bidach negatywne komentarze i dlaczego będę to robić nadal. Tyle. Bidy się wściekają, bo ktoś prawdę napisał? Trudno. Możecie mnie obrażać ile chcecie żadnego wrażenia to na mnie nie robi. Życzę miłego dnia i więcej empatii w stosunku do zwierząt, nie tylko tych zakatowanych. Do widzenia :)

Podpis: kasia
Dodano: 2017-07-15 08:25:07 | Zgłoś naruszenie

Oj Kasia ale zes zabłysła. Jak cekin w remizie.

Podpis: Kupa
Dodano: 2017-07-15 07:57:47 | Zgłoś naruszenie

I nawzajem Beti :)

Podpis: kasia
Dodano: 2017-07-15 00:50:13 | Zgłoś naruszenie

kasia twoj poziom świadczy o tym, że ciebie by nawet do bid umysłowych nie wzieli

Podpis: Beti
Dodano: 2017-07-15 00:40:37 | Zgłoś naruszenie

@Beti widzę, że pisać cię nauczyli,ale czytać już nie. Dołącz do bid będziesz tam pasować idealnie. O ile już do nich nie należysz, bo sądząc po poziomie wypowiedzi tak właśnie jest. Pozdrawiam serdecznie :)

Podpis: kasia
Dodano: 2017-07-14 23:07:25 | Zgłoś naruszenie

Oczywiście, że nie muszą. W ogóle nic nie muszą. Ja jednak prosiłam, żeby zrobili cokolwiek. Inne fundacje jakoś mogły pomóc. I dlatego ja zawsze będę o tym przypominać. Pozdrawiam serdecznie :)

Podpis: kasia
Dodano: 2017-07-14 23:01:28 | Zgłoś naruszenie

w nocy bidy na kogutach muszą jechac bo kot bije kotkę ijo-ijo-ijo halo policja prosze przyjechac na fejsbuka

Podpis: kasia
Dodano: 2017-07-14 22:32:15 | Zgłoś naruszenie

aha, kasia, czyli sama dupy nie ruszyłaś, a zwalasz winę na kogoś.... łeeee, myślałam, że coś naprawdę ostrego bidy zrobiły.... a ty takie pierdolety!!!! słabizna jak kompocik ze ściereczki.

Podpis: Beti
Dodano: 2017-07-14 22:28:28 | Zgłoś naruszenie

Żadnych pikantnych szczegółów tutaj nie ma. W nocy zaalarmowało mnie przeraźliwe miauczenie dochodzące z komórki w pobliżu mojego bloku. Okazało się, że znajduje się tam kocica z pięcioma kociakami, którą atakuje kocur. Zwróciłam się o pomoc do bid, bo nie wiedziałam, co robić. W odpowiedzi na moją wiadomość usłyszałam, ze oni nie mogą nic zrobić, bo ta komórka jest czyjaś (chociaż do kociaków był dostęp przez dziurę w siatce i nieszczelny dach, przez który zapewne przyszedł kocur) i mam się skontaktować z gminą i właścicielem komórki. Genialna myśl, ale gdybym wiedziała czyja jest ta komórka, to sama bym się z nim skontaktowała. Bidy nie zrobiły nic, nawet nie wysłały nikogo, żeby zobaczyć, w jakich warunkach te kociaki przebywają. Kiedy wyraziłam swoje oburzenie na taką postawę bid, sama pani 'prezes' zaszczyciła mnie wiadomością prywatną na fb, pisząc, że bidy nie odpowiadają za 'całe zło tego świata' i nic nie zrobią tylko dlatego, że nie mają aktualnie miejsc. Na szczęście inne fundacje tak nie postąpiły. Ekostraż, chociaż brakowało im domów tymczasowych, od razu zaproponowała mi pomoc w dokarmianiu, ale nie było takiej potrzeby. Inna fundacja działająca na naszym terenie poprosiła mnie o zaopiekowanie się kociakami jeszcze przez kilka dni do czasu zakończenia budowy kociarni. Każda z nich zainteresowała się stanem kociaków, bo ja alarmowałam, że wyglądają na chore. Sytuację udało się rozwiązać także z pomocą osób, które nie działają w żadnej fundacji. Bidy do dzisiaj nie zainteresowały się losem tych kociaków. Ważniejsze było obrażanie mnie i pomawianie, że jestem z konkurencji (jak się domyślam komentarze na ten temat mogli zamieszczać zapewne jacyś zwolennicy bid). Nie wiedziałam, że w kwestii pomocy zwierzakom jest w ogóle jakaś konkurencja. Wiem, że ludziom nie jest obojętna krzywda zwierząt i chętnie wspomagają różne fundacje. Niech więc mają szanse wspierać takie, które rzeczywiście coś zrobią, kiedy skontaktuje się z nimi ktoś w takiej sytuacji, jak ja. Napisałam nawet bidom, ze zapewne, jeśli coś stanie się kociakom, to dopiero wtedy pojawią się bohatersko z interwencją. I jak widać na przykładzie psa z artykułu, miałam rację Właśnie dlatego zamieszczam te wszystkie komentarze.

Podpis: kasia
Dodano: 2017-07-14 22:25:22 | Zgłoś naruszenie

Policjanci tego nie widzieli

Podpis: tag
Dodano: 2017-07-14 21:52:25 | Zgłoś naruszenie

Kasia to powiedz jeszcze raz, kręcą mnie pikantne szczegóły co te biedy umysłowe wyczyniają. Napisz prawdę!!! Wiele osób na to czeka

Podpis: Beti
Dodano: 2017-07-14 20:45:26 | Zgłoś naruszenie

Za psa trzeba zlinczowac kobiete! Ludzie zglupieliscie. Lepiej zabic nienarodzone dziecko niz nawet starego psa

Podpis: Tomek Aa..
Dodano: 2017-07-14 19:57:51 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (54), Motoryzacja (10), Nauka (9), Praca (81), Usługi (30), Zwierzęta (3), Inne (11)
Dodaj ogłoszenie
ogłoszenie
reklama
reklama
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Wypadek strażaków pod Biskupicami
"Najważniejsze że ży..."~SuhaPohwa
reklama
Kalendarium
24.09.2017 o godz. 09:30
VI Oleśnicki Rajd Pieszy "Dreptaki"
start ze stadionu miejskiego w Oleśnicy
09.11.2017 o godz. 19:00
Koncert Leszka Możdżera (więcej)
bilet 90 zł, sala widowiskowa BiFK w Oleśnicy
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter