reklama
reklamareklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest sobota, 23 czerwca. Imieniny Wandy, Zenona, Prospera.
reklama
reklama
reklama

Zespół szpitali nadal na minusie

Dodano: 2017-06-19 09:42:20 | Komentarzy: 53 | Kategoria: Aktualności
Powiatowy Zespół Szpitali z siedzibą w Oleśnicy nadal może generować długi. Tylko w kwietniu tego roku funkcjonowanie oddziałów zamknęło się stratą w wysokości aż 280 tysięcy złotych.


W kwietniu największą stratę wygenerował OIOM

reklama

Jakiś czas temu Zarząd Powiatu Oleśnickiego zapoznał się z ostatecznym sprawozdaniem finansowym Powiatowego Zespołu Szpitali z s. w Oleśnicy za 2016 rok.

- Starosta przedstawił sprawozdanie PZSz w Oleśnicy z wykonania planu finansowego za 2016 rok, sporządzone przed zamknięciem roku sprawozdawczego. Powiatowy szpital zamknął działalność za rok 2016 ze stratą 1 478 759 zł przy amortyzacji na poziomie 1 302 871 zł - przeczytaliśmy w protokole.

Już wcześniej przedstawiciele szpitala pozytywnie oceniali restrukturyzację jednostki. - Nie wypada mi mówić, że osiągnęliśmy sukces. Ale efekty na półtora roku są bardzo dobre. Poprawiliśmy wynik finansowy roku o prawie 4,5-5 mln złotych. Rzeczywiście momentami restrukturyzacja była bolesna - zarówno dla pracowników, jak i społeczeństwa, żeby zrozumieć, że pewne ruchy trzeba było zrobić, żeby finansowo się bardziej bilansował. I ten efekt osiągnęliśmy - mówił w wywiadzie udzielonym portalowi MojaOlesnica.pl Piotr Rogalski, zastępca dyrektora ds. restrukturyzacji Powiatowego Zespołu Szpitali z s. w Oleśnicy.

- Kłamstwem jest to, że działania nie przynoszą dobrych efektów. Jest wręcz przeciwnie, szpital odzyskuje płynność finansową - oświadczył we wrześniu zeszłego roku starosta Wojciech Kociński (Prawo i Sprawiedliwość), odnosząc się do krytyki opozycji z Platformy Obywatelskiej.

Przedstawiciele władz powiatu zapoznali się z informacją za kwiecień. Okazuje się, że jednostka nadal wygenerowała stratę na poziomie 280 tys. zł za kwiecień tego roku za działanie poszczególnych oddziałów. Najdroższy dla budżetu był oddział intensywnej terapii. W tym samym miesiącu funkcjonowanie komórek organizacyjnych zespołu szpitali to strata rzędu ponad 47 tys. zł

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (53)

Mad i inni internauci. Nie wiem czy zauwazyliście, ze "sąsiadka" już od pewnego czasu mnie i innych nie szkaluje na tym portalu. Prokurator Arleta Pawłowska ustaliła IP 79.187.48.49 należacego do sieci Orange Polska SA.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-21 20:16:14 | Zgłoś naruszenie

@hahaha - mozna z Kaczora sie smiac itd. ze dziwny , stary kawaler. Tylko ze on postawil sie aby nie brac do Polski Ciemnawych._ jakby PO wygralo to w Olesnicy byloby juz z 2 tys Ciemnawych - z nozami i tasakami i codzienne obmacywanki.

Podpis: zbyszek
Dodano: 2017-06-21 18:34:18 | Zgłoś naruszenie

@hahaha - jest Demokracja wiec moge pisac co chce. No tak dla Ciebie autorytetem jest chyba Hanka z Warszawki co nie pojdzie na Komisje bo jej nie uznaje. Moze wypadaloby wyjasnic Polakom skad np maz Hanki zarobil na Kamienicy 16 milionow zlotych ? Rozumiem ze Hanka jest dla Ciebie Idolka i Wyrocznia bo pieknie robi pieniazki.

Podpis: zbyszek
Dodano: 2017-06-21 18:06:42 | Zgłoś naruszenie

@zbyszek napisał "...nawet Kaczyński to powiedział..." I wystarczy.mi już do oceny @zbyszka Kim jest Kaczyński, że należy słuchać go bezkrytycznie i on na wyznaczać co dobre a co złe? Toś się chłopie wysilił z autorytetem...

Podpis: hahaha
Dodano: 2017-06-21 16:27:09 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, zamiast napiszesz "Ale Ty pieprzysz", to przeczytaj mój komentarz dokładnie. Napisałem, że Szwecja wydaje na służbę zdrowia więcej niż Polska i czy to jest nieprawdziwa informacja ? Nie dociekam z jakich podatków pochodzą te pieniądze, w jaki sposób Szwed opłaca swoje "ZUSy", podatki i składki zdrowotne, to wszystko są podatki z których państwo utrzymuje m.in. szpitale. Po drugie, przecież napisałem, że "w Polsce jest kilka razy większe złodziejstwo !!". Mateusz Morawiecki był prezesem prywatnego banku, jego celem, podobnie jak wszystkich banków, było maksymalizowanie zysków, stąd te kilkanaście mld złotych rocznie zysków banków !!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-06-21 14:36:55 | Zgłoś naruszenie

MAD. Policz sobie ile w Polsce płaci miesięcznie przedsiebiorca za 4 przelewy na rożne konta w ZUS plus co najmniej dwa konta w ZUS. Tu płacę tylko na jedno konto. Przelew przez internet mam gratis.Przez konto przechodzi i miolion koron rocznie. A wiem ile kosztowało mnie konto w Polsce w banku premiera Morawieckiego czyli BZWBK. Opłata w BZWBK za przelew na moje konto w Szwecji jest 100 razy droższa niz odwrotnie i wszystkie zyski BZWBK wypieprzają na zewnatrz Polski. Czekam na rozliczenie podatku w Szwecji to Ci wyslę rozliczenie ile podatku zapłacę za ubiegły rok i jak mi ten podatek rozksięguje US koncem roku a dopłace(wyrównam) za rok w marcu 2018 roku.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-21 10:10:28 | Zgłoś naruszenie

Ale Ty pieprzysz. Curva wyobraź sobie, że ja co roku dostaję rozliczenie z urzędu skarbowego i tam dokładnie urząd skarbowy pisze mi komu i ile dał z mojego podatku. Nie ja odprowadzam składke na ZUS, FGSP i NFZ. ja płace jeden podatek na jedno konto a urząd skarbowy to dzieli i rozsyła do około 8 czy 9 instytucji. Czyli ja wiem ile mojego podatku poszło na utrzmanie powiatu Ovik. Skąd Szwecja ma kase skoro Twoim zdaniem na wszystko Szwecja wydaje wiecej jak Polska. Włącz myślenie. Tu z kasy nie giną pieniądze jak w Polsce na FOZZ, Amber Gold, Skoki i setki innych.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-21 10:04:13 | Zgłoś naruszenie

@wojas piszesz " Masz jakiś problem z antysemityzmem chłopie?". Kolego - jest wolnosc i moge pisac co mi sie podoba- nawet to powiedzial Kaczynski kilka tygodni temu. Pojecie "Antysemityzm" zostal stworzyny tez do ochrony pewnej Nacji aby mogli robic rzeczy tez poza prawem. Wpisz sobie w google - co Zydzi mysla o Polakach._ogolnie- nienawidza Polakow._ Taka jest Prawda- wiec Ty najpierw cos poczytaj Historii.

Podpis: zbyszek
Dodano: 2017-06-21 07:07:56 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, Szwecja wydaje na służbę zdrowia więcej niż Polska, która ma kilka razy więcej mieszkańców, tego się nie da nawet porównać, to przepaść !! Dlaczego? bo w Polsce jest kilka razy większe złodziejstwo !! Mafia paliwowa, hazardowa, podatku VAT, stalowa, górnicza, tysiące ustawionych przetargów, to kilkadziesiąt mld złotych rocznie, które idą w diabły ... !!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-06-21 01:28:38 | Zgłoś naruszenie

do mAD, Zbyszek. Porównałem swoja składke zdrowotna w Szwecji do skłądki w Polsce. I w Szwecji mi wychodzi nieco taniej jak w PL. W mojej wsi jest nawet mini przychodnia. raz na kilka dni dojężdżają lekarze, terapeuci itp itd. A znajomy do szpitala 100 km jeździł taxi w ramach ubezpieczenia. Ale tu lekarz nie przyjmuje na styku prywatny państwowy, lekarz jest tylko państwowy. Kilka pierwszych wizyt płatne ryczałtem (około godzina twojej pracy).

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-21 00:37:35 | Zgłoś naruszenie

Ale oddział ginekologiczno-położniczy takie straty? Jeszcze trochę i dogoni OIOM. Chyba nigdy takich strat nie miał. Ciekawe dlaczego? A tak ogólnie to szpitale nie są fabryką pieniędzy tylko mają leczyć ale żeby koszty tak rosły. Może warto porównać koszty z poprzednimi okresami kolejnych lat wstecz i zastanowić się dlaczego koszty niektórych oddziałów rosną.

Podpis: q
Dodano: 2017-06-20 21:49:14 | Zgłoś naruszenie

@Zbyszek, szpital może kupić fundusz inwestycyjny, czyli ... wór wypełniony pieniędzmi niewiadomego pochodzenia, do którego mógł wrzucić swoje "grosze" m.in. ... rosyjski oligarcha, japoński albo włoski mafiozo, bogaty arab albo ten Twój żydowski bankier ;))

Podpis: Mad
Dodano: 2017-06-20 20:22:57 | Zgłoś naruszenie

Powiat ma 50 mln zł długu, większość tego długu wynika z ciągłego wspierania szpitala, do tego prawie 20 mln zł długu samego szpitala. W całym kraju szpitale zadłużone na kwotę 10 mld zł, nawet renomowany szpital w Trzebnicy. Tylko Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jest zadłużone na kwotę 300 mln zł !! Powód, źle wyceniane usługi medyczne przez NFZ, to przecież jest chore. Do tego jeszcze sprywatyzowane szpitale mogą dorabiać i świadczyć usługi komercyjne, a państwowe nie !!! CELOWE DZIAŁANIE, ŻEBY ZADŁUŻONE SZPITALE SPRYWATYZOWAĆ !!! NAGLE OKAŻE SIĘ, ŻE MAMY SIEĆ PRYWATNYCH SZPITALI, KTÓRE STAWIAJĄ WARUNKI, A WYBORU NIE BĘDZIE, BO NIKT SZPITALI NIE ZNACJONALIZUJE. DOPIERO WTEDY SKŁADKA ZDROWOTNA PODSKOCZY O 50% I SZPITALE BĘDĄ PRZYNOSIŁY ZYSKI !! BO PRZECIEŻ PRYWATNY SZPITAL PRZEDE WSZYSTKIM MUSI Z A R A B I A Ć !!!!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-06-20 20:00:18 | Zgłoś naruszenie

Do: zbyszek: Masz jakiś problem z antysemityzmem chłopie?

Podpis: wojas
Dodano: 2017-06-20 19:43:38 | Zgłoś naruszenie

Co to za szpital jeśli nie ma on SORU czyli Szpitalnego Oddziału Ratunkowego?

Podpis: Szram
Dodano: 2017-06-20 18:51:03 | Zgłoś naruszenie

Do dyrektorow nie mam zadnych pretensji. Co maja otworzyc w szpitalu agencje aby przynosila zyski. ? Debilne zydowskie rzady w Warszawce i tyle. Oddzial polozniczy na minusie- najleiej niech kobiety nie rodza. Nie plujcie na tych dyrektorow- macie jakis pomysl madrale ? To prosze pisac- co sprywatyzowac zydowi- a Polak Emeryt ma zdychac bo nie bedzie go stac.

Podpis: zbyszek
Dodano: 2017-06-20 16:16:52 | Zgłoś naruszenie

brawo dyrektorzy. wybitni specjalisci, ktorych nikt nie chciał w namyslowie

Podpis: piotr
Dodano: 2017-06-20 15:39:09 | Zgłoś naruszenie

"Przedstawiciele władz powiatu zapoznali się z informacją za kwiecień", tylko z informacją za ten jeden miesiąc się zapoznali? Niech ktoś poda link do pełnego dotychczasowego wyniku finansowego, a nie tylko do wybranego miesiąca. Ocena kwartału nie daje pełnego obrazu, a co dopiero jeden wybrany miesiąc.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-06-20 14:01:59 | Zgłoś naruszenie

Niech jeszcze dolicza kredyty, kłamią ze nawet nie chce się słuchać i czytac tych kłamstw. Taksa dobra zmiana, polikwidowali wszystko i mialo być dobrze. K9ociński cały czas kłamie. Teraz pewnie otworzą prosektorium i założa zakład pogrzebowy. Tego dopomina się najmądrzejszy radny Sycianko. To jest postać ostatnich lat! Nie wie, ale udaje że wie! Wie na czym można zrobić kase. jak część zarządu. Nie chca robić konkurencji Kocińskiemu więc nie będa otwierac kantorów. Syców napewno będzie ich, oddzial paliatywny. pie opiekuńczy, prosektorium .......... . Wiadomo o co chodzi.

Podpis: Syców 2
Dodano: 2017-06-20 13:16:43 | Zgłoś naruszenie

A ten Wasz ( już nie nasz ten obywatel ) starosta Kociński wciąż kłamie i twierdzi na każdym spotkaniu ( Dziadowa Kłoda , Syców sesja i.t.d. ) że tak cudownie , że wreszcie szpital oleśnicki wyszedł na prostą - ach - same plusy i pochwały nowej dyrekcji i oczywiście siebie wynosi na szczyty . Brak słów dla tego obłudnika !

Podpis: Syców 2017
Dodano: 2017-06-20 12:14:11 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter