Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 24 października. Imieniny Marcina, Rafała, Arety.

Wygrana Olimpii na pożegnanie

Dodano: 2017-06-18 06:25:03 | Komentarzy: 8 | Kategoria: Sport
Olimpia Oleśnica na stadionie przy Brzozowej pokonała Zjednoczonych Łowęcice 3:2.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Gospodarze wygrali 3:2

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla oleśniczan. W 20. minucie goście wykonywali rzut wolny na wysokości pola karnego Olimpii. Lecącą piłkę próbował złapać Tomasz Idziorek, lecz popełnił błąd i wypuścił piłkę z rąk, co wykorzystał zawodnik gości pakując piłkę z najbliższej odległości do bramki.

Olimpia również miała swoją okazję. Sebastian Rachwał w dogodnej sytuacji uderzył tuż obok bramki. W pierwszej części meczu nie padło więcej bramek, a prowadzenie gości było w pełni zasłużone.

Po zmianie stron to podopieczni trenera Mularczyka byli bardziej zdeterminowani i od początku przejęli inicjatywę. W 52. minucie piłka po uderzeniu Michała Hałapacza z rzutu wolnego zatrzymała się na słupku.

Siedem minut później oleśniczanie doprowadzają do wyrównania. Po błędzie obrońcy Łowęcic piłkę przejął Rachwał i płaskim strzałem pokonał bramkarza gości. Od 65. minuty gospodarze musieli radzić sobie radzić bez Oskara Olczykowskiego, który za niesportowe zachowanie obejrzał czerwoną kartkę.

Mimo gry w osłabieniu, zawodnicy Olimpii zdobywają drugiego gola. W 69. minucie Rachwał uderzył piłkę z 16. metra, a ta tuż przy słupku wpadła do bramki. Chwilę później Olimpia mogła strzelić kolejnego gola, lecz wychodzący sam na sam z bramkarzem Dawid Stanisławski źle przyjął piłkę, którą następnie przejął bramkarz Zjednoczonych.

W 78. minucie Stanisławski powinien wpisać się na listę strzelców. Arkadiusz Smyczyński wyłożył piłkę napastnikowi Olimpii, a ten mając przed sobą tylko bramkarza uderzył z 10. metrów obok bramki.

W 88. minucie oleśniczanie podwyższają prowadzenie. Po raz kolejny na prawym skrzydle aktywny był Smyczyński i po jego podaniu z najbliższej odległości bramkę zdobył Sławomir Polak, który chwilę wcześniej pojawił się na placu gry. Minutę później po błędzie środkowych obrońców Olimpii padła bramka dla gości. Napastnik Zjednoczonych nie dał żadnych szans Idziorkowi w sytuacji sam na sam.

Mimo zwycięstwa Olimpia żegna się z klasą okręgową. Wszystko przez rozstrzygnięcia w ostatniej kolejce trzeciej ligi, z której na pewno spadają rezerwy Śląska Wrocław, Górnik Wałbrzych oraz Olimpia Kowary. Konsekwencją tego z Saltex IV ligii spada po pięć drużyn i taki sam los czeka pięć ostatnich ekip wrocławskiej okręgówki. Olimpia jako beniaminek w całym sezonie zdobyła 31 punktów. Bilans meczów to 9 - 4 - 17, a bramek 49-75.