Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 21 lutego. Imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata.
reklama
reklama
reklama

Literackie sukcesy uczniów I LO

Dodano: 2017-06-18 07:46:13 | Komentarzy: 3 | Kategoria: Kultura
Uczniowie z I LO w Oleśnicy z sukcesami wzięli udział w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.


Aleksandra Lorek

reklama

Niedawno w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się finał XVII Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 529 uczniów z całej Polski. Poziom prac był bardzo wyrównany. Wśród 62 wyróżnionych znaleźli się również uczniowie I LO w Oleśnicy.

Pierwsze miejsce przypadło Aleksandrze Lorek z klasy 1C oraz Jakubowi Soi z klasy 2E. Wyróżnienie II stopnia otrzymała Agnieszka Jażdżewska z klasy 1B. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie pracy na jeden z dziesięciu tematów.

- Galę rozpoczęła młodzież z koła teatralnego ADHD, wykonując sztukę autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza. Uroczystość umilały także występy utalentowanej pianistki, co nadawało akademii tempa, ale również pozwalało zgromadzonym choć na chwilę zapomnieć o towarzyszących emocjach. Kilka słów do uczestników, które były podsumowaniem konkursu, skierowała dr hab. Danuta Krzyżyk. Jako członek jury zwróciła uwagę na najczęstsze błędy, pojawiające się w pracach. (Na przykład słowo "posiadać" stosuje się wyłącznie do czegoś cennego. Jeżeli "posiadamy telefon" musi on być z pozłacaną lub diamentową obudową). Pogratulowała uczestnikom i zachęciła ich do uczestnictwa w kolejnej, osiemnastej edycji konkursu w przyszłym roku. A zważywszy na wyłączne zalety udziału w konkursie, naprawdę warto. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy powodzenia w ich dalszej praktyce pisarskiej - podaje I LO.

źródło: I LO w Oleśnicy
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (3)

Jakąś zawiść słychać ? Chyba nie o to chodzi. Ważne, że młodym jeszcze się coś chce ! Gratulacje wszystkim zwycięzcom ! Tak trzymać !

Podpis: sądrożyczanka
Dodano: 2017-06-19 17:27:24 | Zgłoś naruszenie

Mamusia - Olimpiada, tatuś - sukces. Pokolenie zaprogramowanych pożeraczy zwycięstwa. Słabo to widzę w zderzeniu z normalnymi, zdrowo zbuntowanymi, szukającymi swojej tożsamości w świecie.

Podpis: h
Dodano: 2017-06-18 17:25:10 | Zgłoś naruszenie

Brawo Ola!!!!!!!

Podpis: K
Dodano: 2017-06-18 15:43:14 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (57), Motoryzacja (8), Nauka (6), Praca (67), Usługi (25), Zwierzęta (4), Inne (13)
Dodaj ogłoszenie
reklama
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Wypadek z ciężarówką na S8
"Większosc aut po ta..."~g
reklama
Kalendarium
04.03.2018 o godz. 17:00
Koncert Zenka Martyniuka z zespołem Akcent (więcej)
drugi występ o godz. 20, hala widowiskowo-sportowa GOSiR w Twardogórze
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter