reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 23 kwietnia. Imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta.
reklama
reklama
reklama

Kolejny odlot Kocińskiego z PiS-u

Dodano: 2017-06-14 13:54:51 | Komentarzy: 208 | Kategoria: Aktualności
Kolejne nietypowe zachowania starosty Kocińskiego. Tym razem pozuje do zdjęcia z ptakiem, którego "pstryknął w dziób", a dziennikarce "Newsweeka" chwalił urodę zastępcy komendanta policji.


Czas na kolejny odcinek serialu pod tytułem "Kociński story"... / fot. Facebook

reklama

Po nazwaniu przeciwnika politycznego „wariatem”, akceptowaniu mowy nienawiści w Internecie oraz szeregu innych nietypowych i dziwnych zachowań, przyszedł czas na kolejne kontrowersyjne działania starosty Wojciecha Kocińskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

Polityk zamieścił na Facebooku swoje zdjęcie, na którym trzyma w ręce małego szpaka. - Dzisiejszy połów.... Czereśnie są moje i nie będę dzielił się dobrowolnie ze szpakami - opisał swoje zdjęcie Kociński. Dalej wyjaśnił z kolei, że nie zrobił zwierzęciu krzywdy. - Ptaszek dostał pstryczka w dziób, żeby nie rozrabiać u mnie i poleciał do sąsiadów - poinformował starosta.

To jednak nie koniec najnowszych poczynań delegata PiS-u do pełnienia funkcji starosty. Niedawno spotkała się z nim dziennikarka „Newsweeka” w celu rozmowy na temat Beaty Kempy i jej rzekomych powiązań z funkcjonariuszami policji.

Przedstawicielka prasy została poinformowana przez Kocińskiego, że... ciastka, które znajdują się na stole zostały kupione z jego prywatnych pieniędzy. Nie zabrakło też komplementu na temat zastępcy komendanta oleśnickiej policji. - W młodości był ratownikiem i wielu dziewczynom się podobał - powiedział Kociński.

Niedawno na temat jednego z wpisów Kocińskiego wypowiedział się powiatowy radny Jan Bronś. - Panie starosto, ode mnie dla Pana, ku refleksji - cytat przypisywany Markowi Twainowi: "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." Miłego niedzielnego popołudnia- napisał były burmistrz Oleśnicy, a obecnie powiatowy radny J. Bronś (Porozumienie Samorządowe 2018).

- To jest wstyd dla powiatu, że taka osoba stoi na jego czele. To po prostu jest nie do pomyślenia! Ciekawie, kiedy towarzystwo z lokalnego PiS-u się ocknie i zrobi z Kocińskim porządek? I jak długo będą udawać, że nie się nie dzieje? Dla opozycji to idealna sytuacja mieć takiego starostę, ale szkoda powiatu. Każdy dzień trwania Kocińskiego na stanowisku to wielka porażka. Czy nikt nie widzi, że to taki duży chłopiec? - komentuje osoba z kręgu lokalnej polityki.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (208)

zw-kowalski, ostatnio słuchałem radiowej audycji o problemach ze znalezieniem kierowców TIRów na międzynarodowych trasach. Przez cały czas mówiono o ZAROBKACH zaczynających się od 5 tys. zł na rękę ;))

Podpis: Mad
Dodano: 2017-06-21 21:18:56 | Zgłoś naruszenie

MAD. Czy Ty jesteś po jakiś środkach...? Polski kierowca zarabia nieco ponad minimum ustalone przez rzad. Dostaje diety. Ok 42 euro za dzień plus kilka euro ryczałtu za nocleg. Czyli siedziąc jak pies w budzie przez 4 do 5 tygodni przywozi ok 2 tyś euro. Ale ZUS jest odprowadzany od kwoty ok 2 tys zł. Mam kilka wyroków przeciw kilku pracodawców. Jedną firmę transportową udało mi sie "zamknąć". Mad Ty nie rozrózniasz zarobku od diety. Radni, członkowie rad nadzorczych też maja diety nieopodatkowane.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-21 20:25:04 | Zgłoś naruszenie

Mad i inni internauci. Nie wiem czy zauwazyliście, ze "sąsiadka" już od pewnego czasu mnie i innych nie szkaluje na tym portalu. Prokurator Arleta Pawłowska ustaliła IP 79.187.48.49 należacego do sieci Orange Polska SA.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-21 20:19:58 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, w Callas nie ma uchodźców !!! zw-kowalski ja protestuję, tak ja nie można porównywać liczby zabitych na polskich drogach, do zabitych przez terrorystów na zachodzie Europy, tak nie można porównywać blokad protestujących kierowców do dzikich bandyckich barykad przestępców z Afryki. Uchodźcy siedzą w ośrodkach pomocowych na południu Europy, Turcji, Libii i proszą o lepsze warunki bytowe w tych ośrodkach, a Europa wydaje mld euro na przestępców, którzy bezkarnie jeżdżą po całej Europie !! Polscy kierowcy, szczególnie ci obsługujący trasy międzynarodowe, mają wysokie pensje, jak na polskie warunki, w Polsce brakuje około 100 tys. kierowców. Hałas jest o to, głównie z Niemcami, żeby polscy kierowcy zarabiali minimalne stawki krajów w których przebywają minimum kilka dni.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-06-21 11:15:26 | Zgłoś naruszenie

MAD. Każdy kto wejdzie do cięzarówki w Callas i wyjdzie z niej w Donver to pozbycie się jednego który nie chce byc we Francji a z pewnych powodów chce być w Anglii. Zrozum to. Francuzi robią to co PiS. PiS nie chce przyjąć uchodźców a Francja chce się ich pozbyć z Callas.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-21 09:51:04 | Zgłoś naruszenie

MAD. Tego nie mogę pochwalić. Jak jestem w Szwecji to szanuje tutejsz prawo ale znam dziesiatki Polaków którzy tu są i nie zamierzają się dostować do prawa szwedzkiego robiąc bałagan po "polskiemu". Francja jest specyficzna co do protestów. Zapomniałeś jak protestowali kierowcy TIRów na ustostradach kilka miesięcy paląc opony , robiąc barykady. Wywalczyli prawa dla kierowców w całej Europie. Oczywiście polscy kierowcy nie szanuja tych praw i wyłączają tacho lub zakłądają magnest tu i ówdzie i pracują w transporcie za minimalne wynagrodzenie plus diety. A od diet maja wielkie g.... przy chorobie czy rencie i emeryturze.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-21 09:47:50 | Zgłoś naruszenie

MAD. Wyobraź sobie taki pożar jak w Londynie. I poczytaj wpisy od internautów odnośnie stomatologów w Olesnicy. Oni praktycznie nie prowadzą żadnych kartotek. Stomatolog Jaskólski mnie się pytał które zęby on robił a które poprzednik. To samo robi kilku innych. Nie robią kartotek bo z kartotek wyszłoby ile kasy tak na prawdę zarabiają. Mi ostatnio zmieniony stomatolog rachunek pisał 3 miesiące. Przestrzeganie prawa nalezy zrobić wszedzie a nie tylko w wybranych przypadkach.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-21 00:23:32 | Zgłoś naruszenie

Problem w Callas istnieje od ok.20 lat. Francja chce sie pozbyc tych co chca do Anglii. Jechałem setki razy. jak masz takiego w aucie to policja czy celnicy udają, ze nie widza aby tylko Angole go przejęli. W Anglii dopiero jest prawdziwa kontrola ciężarówek. Ta wojna między Francją a Anglia trwa kilkadziesiąt lat. To dokładnie jak z salonami z dopalaczami. Gość rzowinał siec 80 przez dwa lata i co zrobiła policja. każde państwo chce takich eskalacji aby założyc Ci podsłuch a sobie dać jakies nadzwyczajne uprawnienia. PiS wprowadził rejestracje kart do telefonów GSM. Po co?

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-21 00:18:59 | Zgłoś naruszenie

#200

Podpis: jeszcze jeden
Dodano: 2017-06-20 21:57:36 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, jeśli tak sprawnie przebiega w Europie integracja imigrantów, to tym bardziej nie rozumiem, dlaczego Francja pozwala na, żeby horda przestępców napadała na ciężarówki !! Co ci przestępcy robią jeszcze w Europie ??? Dzisiaj właśnie zginął polski kierowca, bo przestępcy ustawili barykadę na autostradzie !!! Napady, kradzieże, pobicia, niszczenia aut i towarów, to wszystko od wielu miesięcy robią bezkarnie !!!! Jeśli to również tylko margines, to nie rozumiem dlaczego Francja nie zrobi z tym porządku !!! To chore, żeby kierowcy musieli parkować na strzeżonych parkingach otoczonych zasiekami, tylko dlatego, że niewielki MARGINES kilku tysięcy przestępców przejął kontrolę nad autostradą przy porcie w Calais !!! zw-kowalski, ja nie dyskutuję na tym, kto zachowuje się jak dzicz, już o tym rozmawialiśmy, czy to Polak, Ukrainiec, czy imigrant z Afryki. Domagam się jedynie, żeby wszystkich traktować równo i nie tolerować przestępców !!! Później nie dziw się, że prawdziwym i naprawdę potrzebującym pomocy uchodźcom, obrywa się tylko dlatego, że wyglądają podobnie !!! Koniec tolerancji dla przestępców w Europie !!!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-06-20 13:29:32 | Zgłoś naruszenie

MAD. W Anglii 4 Polaków aresztowano za pobicie dziewczyny z polskimi korzeniami tylko dlatego, ze umawiała się z Anglikiem a nie Polakiem. Więc czym się rózni muzułmanin typu ojciec, brat czy kuzyn który każe muzułmanke za to że spotyka się z osoba białą czy nie wyznającą Islamu. Ty cały czas operujesz marginesem. Brevik zastrzelił kilkadziesiąt osób. Praktycznie same dzieci. A Norwegia to jeden z najbardziej bezpiecznych krajów. Pamietasz tego psychola, który zabił w biurze poselskim PiS w Łodzi. A świra z Monciaka w Sopocie? Miał mamę , która była dobrze ustawiona i wyciagała go z różnych opresji.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-20 10:57:37 | Zgłoś naruszenie

Natomiast masz racje co do sytuacji gospodarczej. Gdyby w Polsce tzw B było cudownie to PiS nie doszedłby do władzy. Warszawa, Trójmiasto czy ŚLąsk to normalne miasta z normalnymi zarobkami. Ale na prowincji ludzie żyją gorzej jak w PRL. Odcieci od pracy, od dojazdu do miasta. Jak jade trasa Gdańsk Wrocław to jest Polska A. Ale wystarczy, ze jade do Stronia to przeżywam szok. Moja rodzina pochodzi z Kieleckiego. Jak wjeżdżam do kilku wsi odwiedzac rodzine to niektóre domy są w takim stanie w jakim je widywałem w latach 60tych. Kupuje miód na Mazurach. W Nidzicy zrobili trochę objazdów. Jak zobaczyłem te wsie to za PRL a może i Niemca było dużo lepiej. Dlatego PiS jeszcze trochę utrzyma się przy władzy dzieki temu , ze zrobiono cześć jako Polskę B.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-20 00:47:40 | Zgłoś naruszenie

MAD. cd.Od Szwedów cały swiat uczy się jak intergrować. W Niemczech 88-91 dawali mi zasiłek jako azylantowi i nic ode mnie nie chcieli. Tu krok po kroku ich wszystkiego uczą. Sam będąc w szkole KOMVUX widziałem jak nauczycielka o Rubensowskich kształtach 50plus biegała i uczyła przybyszów jazdy na rowerze. Idą do banku zakładac konta,ida do biblioteki na internet. I każdy stopień integracji muszą przejść. Ja ich nie lubię ale zasiłek to wegetacja. często widze taką sytuacje na jarmarku czy dniach danego miasta. Podchodzą do mnie uśmiechnięci. Pytają o cenę. Jak słyszą to przeżywaja szok. I odchodzą ze spuszczoną miną. Wierz mi Ci co byli ze mną w szkole KOmvux w 2010 roku lepiej sie ustawili jak ja. Ja z racji wieku rzuciłem sie w prace bo dzieci studiują a oni kolejne etapy szkoły. Kilku znajomych duzo młodszych ode mnie już studiuje. Za kilka lat beda mieli dobrze płatne zawody. Ale też mam znajomego ze szkoły gdzie uczył sie tylko tyle aby mu płacili zasiłek. Później troche pracował teraz nie pracuje. Pochodzi gdzieś z Konga czy cos koło tego. Wyrżnęli mu całą rodzinę jak juz był w Szwecji. Młody chłopak a posiwiał bardziej jak ja w wieku starszym. I wśród nich wbrew pozorom nie ma takich przypadków pijaczków jakich widuje w Oleśnicy. Ja ich nie lubie czy nie przepadam za nimi. To z jednej strony konkurencja dla mnie po zasiłek, świadczenia, rentę czy emeryturę. Z Polski ubyło do innych państw w zaleznosci od xrdła 2 do 3 mln Polaków o różnej sytuacji życiowej i materialnej. Ale dlaczego ja moge tu być a oni nie?

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-20 00:38:45 | Zgłoś naruszenie

Mad. Ty nie masz pojęcia o systemie zasiłkowym. Owszem dostają mieszkanie i wyżywienie. Zazwyczaj mają karte do sklepu w którym płacą karta i wszystko jest pod kontrolą. zasiłek to tak na prawdę wegetacja. Aby dostać te świadczenia muszą chodzić do szkoły językowej. Z mojej wsi dojazd do powiatu to ponad 65 km. Powrót to samo. Młodzi muszą chodzic do zwykłych szkół. I uwierz mi, że młodzi po roku lepiej mówią po szwedzku jak ja i inni którzy skupiają się na pracy. Część z nich zbiera w sierpniu i wrzesniu jagodę, maliny i borówkę. Słabi z nich zbieracze ale mimo wszystko coś tam kombinują z tym zbieraniem. Część z nich na prawdę szuka pracy, praktyki itp itd. Tylko, ze we wsi mamy tylko 2 fabryki (zakłady) i gdyby nawet właściel mnie zatrudnił to inni Szwedzi krzywo by się na niego patrzyli. A co dopiero takiego uchodźcę. Tu działa metoda marchewki. Szwedzi są potwornymi nacjonalistami. Dają ale bezwzględnie wymagają.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-20 00:38:20 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, WSZYSTKIE rewolucje i wojny miały jedną wspólną genezę, kryzys finansowy i zła sytuacja gospodarcza, reszta to były preteksty. Wszelka tolerancja w Europie zachodniej się skończy, jak zaczną się problemy gospodarcze, wtedy zacznie się szukanie winnych, inaczej wyglądających, nacjonalizm i rasizm. Większość imigrantów to nie uchodźcy, to nawet nie imigranci zarobkowi, a imigranci zasiłkowi. Imigranci nie uczą się języka, nie chcą pracować, a pomimo tego, żyje im się wygodnie, czy to tylko moje fobie?? !! Państwo ma pomagać, wspierać, dawać możliwości i szanse, a nie wyręczać. Masz rację, najwięcej co mogę zrobić, to ciężko pracować i płacić w Polsce podatki i tego samego wymagam od innych, a może nawet przede wszystkim od imigrantów. Mam w d... ich kolor skóry, rasę czy religię, chcę tylko, żeby nie demolowali Europy i zaczęli ciężko pracować, tak jak my !!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-06-19 12:17:58 | Zgłoś naruszenie

MAD. Setki uchodźców są deportowanę. Całe samoloty ich wywożą. Ja ich nie lubię. Wy ich nie tolerujecie bo mają naturę Polaków. To Polska przyczyniła sie do fali uchodźców pomagając Amerykanom w okupowaniu Iraku a teraz Afganistanu. Widzisz Volvo za 3 lata nie będzie produkował diesla. Za 8 lat odejdą od paliw kopalnianych. Bliski Wschód straci trochę odbiorców w Europie. Szejkowie będą mieli mniej kasy na płacenie zasiłków na Bliskim Wschodzie. W Londynie biały wjechał w tłum wydzodzących z meczetu. 1 osoba zginęła,9 jest rannych. W Szwecji aresztowano 10 Polaków za próbę napadu na obóz uciekinierów. To nie są metody na walke z Islamem. Ja mam gorsze zdanie o kościele i polskich katolikach niż pan Edmund. Ale znając podstwy wiary, podejście młodych , spadek powołań spokojnie czekam az sami się wykończą. Co pozostało po Jankowskim, kapelanie Solidarności. To samo czeka Rydzyka i Głodzia. Ja wolę stosowac zasadę "zło dobrem zwyciężaj". Jakoś nie protestujesz jak w 98 % sąd w PL daje dzieci matkom. Ale protestujecie jak w Niemczech Polka nie dostaje dziecka tylko ojciec bo ma lepsze warunki a ona jako Polka raczej robiła tylko za materac. Nie protestujesz, ze za jakiś czas w Polsce ok 700 tyś ojców będzie zagrozonych więzieniem czy grzywną bo alimenty są wyższe jak zasiłki dla bezrobotnych czy zasiłki z MOPS. Zrób coś aby po 30 latach przemian ustrojowych był prawidłowo naliczany abonament telewizyjny, były kaucjowane opakowania zwrotne. PS. Za kilka lat Ukraińcy będą mieli obywtelstwo polskie. jak chcesz ich wtedy wydalić? Jaki inters ma Polska aby zwalniac Niemca z CIT i dawać mu 180 tys złotych na stworzenie jednego miejsca pracy dla Ukraińca. Rocznie na zwolnieniach podatkowych dla kapitału zwanego zagraniczego Polska traci 0k 53 mld. jakiś internauta podał tu, ze łącznie kosztowało to was w Polsce już ok 650 mld? Czy Morawieckiego stać na to aby 650 mld złotych dać Niemcom i Francuzom. Zamiast dawac upust swoim fobiom zrób coś dobrego dla gospodarki Polski. Moze wtedy ktos z nas ok 2 czy 3 mln emigrantów wróci do was. Nie na meryturze ale teraz.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-19 10:37:25 | Zgłoś naruszenie

EUROPA NIE MA GRANIC, KAŻDY MOŻE BYĆ UCHODŹCĄ !!! GDZIE ICH ODEŚLEMY ???? RP pisze: "Pakistan odesłał 30 imigrantów do trzech europejskich krajów. Wcześniej władze Pakistanu nie pozwoliły im na opuszczenie samolotu, którym odesłani z Europy imigranci przylecieli do Islamabadu. Sarfraz Hussain, rzecznik pakistańskiego MSW wyjaśnił, że imigranci nie zostali właściwie zweryfikowani, a polityka pakistańskich władz nie pozwala wjeżdżać do tego kraju nikomu, kto nie posiada odpowiednich dokumentów" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-06-19 01:20:40 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, różnica jest taka, że jeśli imigranci z Ukrainy zaczną szaleć w Polsce, to mają gdzie wracać, możemy ich z Polski wyrzucić, ale dajmy im szansę. Powiedz dokąd Europa będzie deportować "uchodźców", którzy zjeżdżają się do Europy z całego świata ???

Podpis: Mad
Dodano: 2017-06-19 01:15:15 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, często powtarzasz, że Polski sprawdzają tysiące muzułmanów do Polski i czy ja Ci kiedykolwiek napisałem, że ich nie toleruję, że powinni być deportowani?? Jeśli czegoś nie toleruję, to powtarzam: "Chamstwa, prostactwa, cwaniactwa, złodziejstwa, nieróbstwa, tolerować u nikogo nie można, bez względu na narodowość i kolor skóry". zw-kowalski, no wytłumacz mi, jak można tolerować rozbój w biały dzień, który wyczyniają imigranci w Calais we Francji, napadają na ciężarówki, niszczą auta i towar. Kierowcy narzekają, że parkingi z motelem, w których mogą bezpiecznie zaparkować i przespać się, otoczony jest zasiekami i pilnują go ochroniarze !! To przecież jakiś horror, niby przed kim te zasieki, przed uchodźcami z Syrii, czy agresywnymi młodymi byczki z całego świata, których nikt nie kontroluje i na wszystko im się pozwala ??!!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-06-19 00:55:38 | Zgłoś naruszenie

MAD. Myslisz jak żona Sikorskiego. Ukraińcy nie muszą być Europejczykami. Niech sobie zostaną Ukraińcami ze swoją kulturą. Mam do czynienia z Ukraińcami. mają szacunek wtedy gdy traktujesz ich z góry. Jak zaczynasz traktowac jak partnera to powie, ze twój dom jest jego a twoja żona ma mu myć nogi. Spytaj premiera Morawieckiego dlaczego na Ukrainie niemiecka firma zwrot VAT dostaje w terminie a polskie firmy dostaja po około roku. Spytaj Morawieckiego dlaczego dał dofinasowanie Mercedesowi po 180 tyś na stworzenie jednego miejsca pracy. Z tego 30% miejsc pracy przejmie robotnik z Ukrainy. Bo Polak jak ma pracowac w Mercedesie to w Niemzcech za min 8,5 euro na godzinę. Dlazcego Polska na PKB 116 a Szwecja (gorsza) 115 a nas podatników jest w szwecji 4 razy mniej jak was w Polsce.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-06-19 00:50:04 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (62), Motoryzacja (9), Nauka (4), Praca (79), Usługi (36), Zwierzęta (4), Inne (12)
Dodaj ogłoszenie
reklama
reklamareklamareklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Sąd krytycznie o burmistrzu
"@Kyniu, ja też głos..."~mad
reklama
Kalendarium
29.04.2018 o godz. 08:30
XV Turniej Badmintona w Oleśnicy (więcej)
Hala sportowa OKR Atol w Oleśnicy
02.05.2018 o godz. 18:00
Koncert Jubileuszowy - Chopin na 100 (więcej)
Sala widowiskowe BiFK w Oleśnicy
03.05.2018 o godz. 09:30
Biało-Czerwony XIX Rajd Rowerowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości (więcej)
Start o godz. 10, Rynek w Oleśnicy
03.05.2018 o godz. 09:30
Biało-Czerwony XIX Rajd Rowerowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości (więcej)
Start o godz. 10 z Rynku w Oleśnicy
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter