reklama
reklamareklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 21 maja. Imieniny Kryspina, Wiktora, Jana.
reklama
reklama
reklama

Kolejny sukces historyków G2

Dodano: 2017-05-19 09:18:08 | Komentarzy: 5 | Kategoria: Aktualności
Niedawno uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi w województwie - tym razem z zakresu wiedzy o Armii Krajowej.


Zwycięska drużyna z G2

reklama

Drużyna w składzie: Cezary Janiak – 3a, Klaudia Fryzowska – 2b i Adrian Szymański – 3b wzięła udział w XII Dolnośląskim Konkursie Wiedzy o Armii Krajowej, organizowanym przez Gimnazjum nr 18 im. AK we współpracy z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty, Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej - Obwód Wrocław - Fabryczna, Instytutem Pamięci Narodowej i X Wrocławskim Pułkiem Dowodzenia.

Celem konkursu było przybliżenie młodzieży szkolnej historii i problematyki Armii Krajowej, utrwalenie pamięci o patronie szkoły, kształtowanie postawy patriotyzmu i poczucia szacunku dla przyszłych pokoleń.

W konkursie uczestniczyły szkoły z Dolnego Śląska. Konkurs podzielony został na część drużynową i indywidualną. W części drużynowej każdy pisał indywidualnie test z wiedzy o Armii Krajowej. Punkty otrzymane w ten sposób przechodziły na konto drużyny i decydowały o wyłonieniu ośmiu osób do półfinału.

- Druga część konkurencji zespołowych to rozgrywki sportowe – tor przeszkód (rzut granatem, pole minowe, noszenie rannego na noszach). Za tę część drużyna otrzymywała kolejne punkty.
Część indywidualna to obok testu udzielenie odpowiedzi ustnie na 2 wylosowane pytania z zakresu wiedzy o patronie.
Rywalizacja była zaciekła, mimo to wszyscy przedstawiciele naszej drużyny zakwalifikowali się do części indywidualnej konkursu – drugi etap. Ostatecznie po raz trzeci z rzędu Gimnazjum nr 2 zostało zwycięzcą konkursu drużynowo. Dodatkowo Cezary Janiak zajął I miejsce indywidualnie, zaś Klaudia Fryzowska otrzymała tytuł najlepszej dziewczyny, która brała udział w konkursie. Opiekunem grupy była Beata Rubaszewska
- czytamy w komunikacie.

źródło: G2 / UMO
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (5)

@kościuszkowiec, Armia Krajowa była uznawana przez koalicję antyhitlerowską - aliantów, a przez sowietów też do 1943 r. AK została rozwiązana 15.01.1945r. na mocy rządu londyńskiego, pod presją Stanów Zjednoczonych AP i Wielkiej Brytanii, a rozwiązał ją ostatni komendant AK gen. Okulicki ps. "Niedżwiadek" agent NKWD. Co do legalności, można mieć pewne zastrzeżenie, utworzenie w sowieckiej Rosji w 1943 r.1 DP im. Tadeusza Kościuszki, oraz innych dalszych dywizji, bez uzgodnienia z polskim rządem - legalnym w Londynie, legalnym i uznawanym przez aliantów do 1944 r.

Podpis: wernyhora.
Dodano: 2017-05-23 16:43:52 | Zgłoś naruszenie

Gratulacje dla naszego ucznia ze Zbytowej. Cezary jest pasjonatem historii, zwłaszcza II wojny światowej .Nie każdy nauczyciel posiada taką wiedzę jak On. Gratuluję.

Podpis: mieszkaniec Zbytowej
Dodano: 2017-05-21 17:18:02 | Zgłoś naruszenie

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli!

Podpis: ola
Dodano: 2017-05-20 19:20:23 | Zgłoś naruszenie

@ "m" ty zapomniales dodac ze ak byla rozwiazana przez rzad polski w Londynie.Od stycznie 1945r. to byla organizacja nie legalna tyle panie "m" i tylko tyle!

Podpis: kosciuszkowiec
Dodano: 2017-05-20 09:52:16 | Zgłoś naruszenie

Brawo. AK należy promować, bo to była formacja legalna, podległa rządowi polskiemu i walczyła z Niemcami.

Podpis: m
Dodano: 2017-05-19 11:15:56 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter