reklama
reklamareklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 21 maja. Imieniny Kryspina, Wiktora, Jana.
reklama
reklama
reklama

Pokojowa wystawa w GOK Oleśnica

Dodano: 2017-05-17 10:26:47 | Komentarzy: 0 | Kategoria: Kultura
Dzisiaj w siedzibie GOK Oleśnica w Boguszycach odbędzie się otwarcie wystawy pod nazwą "Strands of Peace", która niesie za sobą pokojowe przesłanie.


reklama

Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica zaprasza na otwarcie wystawy „Strands of Peace” (tłum. „wstążki pokoju”), które odbędzie się dzisiaj o godz. 17 w Izbie Pamięci Gminy Oleśnica, a jej prezentacje będzie trwała dwa tygodnie.

- Wystawa gromadzi opowieści o Ocalonych, przekazując przesłanie pokojowe, dodające koloru, radości, wyobraźni, poezji i nadziei do zbiorowej pamięci, w której są zaszczepione. Historie z różnych stron świata zostały zebrane przez wielu wolontariuszy. Oprócz edukacji "nigdy więcej", inspirują i uczą życia z innymi w jak najlepszych stosunkach. Wszędzie możemy odnaleźć „wstążki pokoju”- świadectwa odwagi i życzliwości, ukryte w przeszłości i przyszłości. Wystawa jest zaprojektowana jako „pokój ciszy”. Dominują w niej trzy podstawowe kolory: czerwony, niebieski i żółty. Tworzą one tkaninę pamięci i powiązań... Zarejestrowanych historii można indywidualnie wysłuchać z odtwarzaczy dźwięku. Wystawa jest efektem współpracy w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i realizowanego, międzynarodowego projektu „Strands of Peace”,którego twórcą jest Juan Gutierrez, kuratorem wystawy była dr Kamila Maria Kamińska. W ramach spotkania w Izbie Pamięci Gminy Oleśnica zaprezentowany zostanie również krótki film-narracja o przeszłości mieszkanek Boguszyc „Chleb z zielonej mąki” (autor: Monika Małobęcka z Boguszyc). Film powstał w ramach zakończonego w 2016 roku międzynarodowego projektu GOK Oleśnica pt. „Bridging Generations” (tłum. „Łączymy pokolenia”) - informuje GOK.

źródło: GOK Oleśnica
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter