reklama
reklamareklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 22 maja. Imieniny Heleny, Wiesławy, Romy.
reklama
reklama
reklama

Baśniowa noc w SPGO

Dodano: 2017-05-16 09:02:45 | Komentarzy: 1 | Kategoria: Kultura
galeria istnieje dla tego artykułu
Publikujemy relację Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica z baśniowej nocy, która niedawno miała miejsce.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Uczniowie mieli okazję wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu

reklama

Noc z piątku na sobotę uczniowie klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica zapamiętają na długo. Spędzili ją bowiem w szkole wraz ze swoimi nauczycielkami: Dorotą Lemiech, Justyną Słupek-Borcz, Moniką Knysak oraz Moniką Śliwińską.

Całe wydarzenie rozpoczęło się od gry miejskiej, która polegała na dotarciu trzech zespołów klasowych do sześciu punktów zaznaczonych na mapie Oleśnicy, odnalezieniu zadań i ich rozwiązaniu. Liczył się czas, a także poprawność wykonanych poleceń.

W grze terenowej ważna była zarówno sprawność fizyczna, jak i umiejętność odczytywania mapy, alfabetu Morse’a, wiedza o baśniach, logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz znajomość matematyki. Emocji było wiele, ożywił się duch międzyklasowej rywalizacji, a przy wykonywaniu zadań mocno rozgrzewały się umysły.

Po powrocie do szkoły na uczniów czekały kolejne atrakcje, m.in. warsztaty z beatboxu, które poprowadził Tomek Kurp. Beatbox to sztuka rytmicznego naśladowania dźwięków za pomocą narządów mowy. Pan Tomek przeprowadził ćwiczenia oddechowe, zaprezentował uczniom sposoby tworzenia dźwięków, „zagrał” kilka swoich kompozycji, a potem ćwiczył z dziećmi wydawanie różnych odgłosów. Było bardzo ciekawie i zabawnie, a gimnastyka narządów mowy i ćwiczenia dykcji przydały się przede wszystkim młodym aktorom, którzy po warsztatach zaprezentowali 2 przedstawienia teatralne. Klasa VI wystawiła „Królową Bałtyku”, a klasa V „Księżniczkę na ziarnku grochu” na podstawie bajki muzycznej Jana Brzechwy.

Ważnym elementem „Nocy z baśniami” była wspólna kolacja samodzielnie przygotowana przez uczniów. Królowały tosty, owocowe szaszłyki i wiosenna sałatka.

Po sutym posiłku klasy zmierzyły się w kolejnych konkurencjach związanych z utworami H. Ch. Andersena, a także polskimi baśniami, takimi jak „Kwiat paproci” czy „Waligóra i Wyrwidąb”. Wszystkie zadania emitowane były w postaci pomysłowej prezentacji multimedialnej wzbogaconej utworami muzycznymi. Ciekawą konkurencją była zabawa „Światło liter”, w której uczniowie poszukiwali właściwych odpowiedzi wśród kartek z wyciętymi słowami, a potem wyświetlali je za pomocą latarek na ścianie. Największe emocje wzbudziło jednak zadanie „Magiczne kształty liter” – reprezentanci klas, z zasłoniętymi oczami, musieli rozpoznać po dotyku styropianowe litery, a następnie ułożyć z nich wyraz będący odpowiedzią na pytanie związane z baśniami.

Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Różnice punktowe były niewielkie: klasa VI zdobyła I miejsce, klasa V – drugie, a klasa IV – III miejsce. Na dobranoc wszyscy obejrzeli bajkowy film, a po nim przyszedł czas na upragnione „nocne pogaduchy do poduchy”, którym pięknie wtórowały słowiki. Sen był krótki, ale za to noc prawdziwie baśniowa.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Monika Śliwińska / SPGO
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Ciekawy pomysł i chyba dobra zabawa.

Podpis: Ola
Dodano: 2017-05-19 21:19:09 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter