reklama
reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 24 września. Imieniny Gerarda, Teodora, Hermana.
reklama
reklama
reklama

Baśniowa noc w SPGO

Dodano: 2017-05-16 09:02:45 | Komentarzy: 1 | Kategoria: Kultura
galeria istnieje dla tego artykułu
Publikujemy relację Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica z baśniowej nocy, która niedawno miała miejsce.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Uczniowie mieli okazję wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu

reklama

Noc z piątku na sobotę uczniowie klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica zapamiętają na długo. Spędzili ją bowiem w szkole wraz ze swoimi nauczycielkami: Dorotą Lemiech, Justyną Słupek-Borcz, Moniką Knysak oraz Moniką Śliwińską.

Całe wydarzenie rozpoczęło się od gry miejskiej, która polegała na dotarciu trzech zespołów klasowych do sześciu punktów zaznaczonych na mapie Oleśnicy, odnalezieniu zadań i ich rozwiązaniu. Liczył się czas, a także poprawność wykonanych poleceń.

W grze terenowej ważna była zarówno sprawność fizyczna, jak i umiejętność odczytywania mapy, alfabetu Morse’a, wiedza o baśniach, logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz znajomość matematyki. Emocji było wiele, ożywił się duch międzyklasowej rywalizacji, a przy wykonywaniu zadań mocno rozgrzewały się umysły.

Po powrocie do szkoły na uczniów czekały kolejne atrakcje, m.in. warsztaty z beatboxu, które poprowadził Tomek Kurp. Beatbox to sztuka rytmicznego naśladowania dźwięków za pomocą narządów mowy. Pan Tomek przeprowadził ćwiczenia oddechowe, zaprezentował uczniom sposoby tworzenia dźwięków, „zagrał” kilka swoich kompozycji, a potem ćwiczył z dziećmi wydawanie różnych odgłosów. Było bardzo ciekawie i zabawnie, a gimnastyka narządów mowy i ćwiczenia dykcji przydały się przede wszystkim młodym aktorom, którzy po warsztatach zaprezentowali 2 przedstawienia teatralne. Klasa VI wystawiła „Królową Bałtyku”, a klasa V „Księżniczkę na ziarnku grochu” na podstawie bajki muzycznej Jana Brzechwy.

Ważnym elementem „Nocy z baśniami” była wspólna kolacja samodzielnie przygotowana przez uczniów. Królowały tosty, owocowe szaszłyki i wiosenna sałatka.

Po sutym posiłku klasy zmierzyły się w kolejnych konkurencjach związanych z utworami H. Ch. Andersena, a także polskimi baśniami, takimi jak „Kwiat paproci” czy „Waligóra i Wyrwidąb”. Wszystkie zadania emitowane były w postaci pomysłowej prezentacji multimedialnej wzbogaconej utworami muzycznymi. Ciekawą konkurencją była zabawa „Światło liter”, w której uczniowie poszukiwali właściwych odpowiedzi wśród kartek z wyciętymi słowami, a potem wyświetlali je za pomocą latarek na ścianie. Największe emocje wzbudziło jednak zadanie „Magiczne kształty liter” – reprezentanci klas, z zasłoniętymi oczami, musieli rozpoznać po dotyku styropianowe litery, a następnie ułożyć z nich wyraz będący odpowiedzią na pytanie związane z baśniami.

Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Różnice punktowe były niewielkie: klasa VI zdobyła I miejsce, klasa V – drugie, a klasa IV – III miejsce. Na dobranoc wszyscy obejrzeli bajkowy film, a po nim przyszedł czas na upragnione „nocne pogaduchy do poduchy”, którym pięknie wtórowały słowiki. Sen był krótki, ale za to noc prawdziwie baśniowa.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Monika Śliwińska / SPGO
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Ciekawy pomysł i chyba dobra zabawa.

Podpis: Ola
Dodano: 2017-05-19 21:19:09 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (54), Motoryzacja (10), Nauka (9), Praca (81), Usługi (30), Zwierzęta (3), Inne (11)
Dodaj ogłoszenie
ogłoszenie
reklama
reklama
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Wypadek strażaków pod Biskupicami
"Najważniejsze że ży..."~SuhaPohwa
reklama
Kalendarium
24.09.2017 o godz. 09:30
VI Oleśnicki Rajd Pieszy "Dreptaki"
start ze stadionu miejskiego w Oleśnicy
09.11.2017 o godz. 19:00
Koncert Leszka Możdżera (więcej)
bilet 90 zł, sala widowiskowa BiFK w Oleśnicy
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter