Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 25 maja. Imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny.

Mistrzostwa Polski Kalaki Eskrima

Dodano: 2017-05-16 08:22:39 | Komentarzy: 6 | Kategoria: Sport
Za nami Mistrzostwa Polski Kalaki Eskrima, które odbyły się w hali twardogórskiego GOSiR-u. Na podium królowali gospodarze z oleśnickiego klubu Dosan.

Kilka dni temu w Twardogórze odbyły się Mistrzostwa Polski Kalaki Eskrima. Organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy Dosan, reprezentowany przez Mistrza Jana Nycka (VII dan).

Gospodarzem był GOSIR Twardogóra, a cała impreza odbyła się pod patronatem burmistrza Zbigniewa Potyrały. W zmaganiach wzięło udział 152 zawodników i zawodniczek z całego kraju. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zdobył Dosan, a drugie Zempo Gdańsk, natomiast trzecie Klub Kalaki Wrocław. Reprezentanci klubu Dosan razem zdobyli trzynaście złotych, dwanaście srebrnych i siedem brązowych medali.

Złote krążki wywalczyli Arkadiusz Zawierucha (czterokrotny Mistrz Świata), Leszek Kaczkowski (Mistrz Świata z 2016 r.), Sandra Gemska, Mariusz Śmigielski, Jacek Kowalki (Mistrz Europy z 2015 r.), Mikołaj Kowalski, Paweł Haczkowski (Mistrz Świata z 2016 r.) i Tomasz Woźniak.

Srebrne krążki zdobyli Joanna Wilkuszewska, Małgorzata Cynkar, Rafał Jończyk, Łukasz Wilkuszewski, Anna Kaczkowska, Jacek Kowalski, Marcin Kulka, Bartosz Bielawski, Włodek Bernad, Adam Góral, Maciej Szczęsny oraz Nadia Wojtczak.

Z kolei brązowe medale otrzymali Barto Bielawski, Marcin Bieniek Michał Kulka, Adrian Piasecki, Jończyk Rafał, Stopczyński Michał i Małgorzata Cynkar.

- Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy, jednocześnie zapraszamy do udziału miłośników Taekwondo na Mistrzostwa Master & Junior Cup w dniu 28 maja do oleśnickiej hali sportowej przy ul. Kochanowskiego - czytamy w komunikacie.

źródło: Dosan