Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 18 marca. Imieniny Cyryla, Edwarda, Boguchwała.
reklama
reklama
reklama

Biegowe Cztery Pory Roku

Dodano: 2017-03-20 20:30:23 | Komentarzy: 2 | Kategoria: Sport
galeria istnieje dla tego artykułu
Bierutowska Grupa Biegowa i Bierutowska Inicjatywa Sportowa serdecznie rozpoczęła trzeci cykl biegowy Cztery Pory Roku 2017. Publikujemy relację organizatorów.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Zawodnicy na starcie

reklama

Pierwszy etap pod nazwą „WIOSNA” i w wiosennej aurze inaugurujący zmagania tegorocznego cyklu Cztery Pory Roku 2017 za nami. Chcieliśmy podziękować wszystkim za udział oraz pogratulować ładnych wyników ! W pierwszym etapie wystartowała rekordowa liczba otwarcia w historii Czterech Pór Roku, łącznie 155 zawodników, w tym 135 biegaczy i 20 miłośników „kijków”.

Oprócz tego przed biegiem głównym odbyła się tradycyjnie mała impreza towarzysząca dla dzieci. W formie zabawy w Biegu dla Dzieci uczestniczyło ponad 20 najmłodszych uczestników. Każde z dzieci otrzymało odznakę za udział w wiosennym etapie. W kolejnych etapach na dzieci czekają następne odznaki z kolejnymi porami roku.

Podobnie jak roku temu pierwszy etap cyklu odbył się w miejscowości Kijowice, gdzie zawodnicy zmagali się na 5-kilometrowej leśnej trasie. Tym razem dla uczestników przygotowaliśmy bardziej trudną trasę. Aby uatrakcyjnić zawody, została urozmaicona w dodatkowe pofałdowane ścieżki i kilka dodatkowych podbiegów. Nad przebiegiem zawodników czuwali harcerze z Hufca w Bierutowie. O bezpieczeństwo i zabezpieczenie medyczne dbało Stowarzyszenie Służby Ratownicze z Oleśnicy. Całą imprezę wspiera Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie.

Rywalizacja między zawodnikami była wyrównana i pomimo utrudnień wszyscy walczyli dzielnie do samego końca. Spośród biegaczy zawody wśród pań zwyciężyła Ewa Najdek z Oleśnicy (WKS Oleśniczanka), drugie miejsce zajęła Kinga Gierak z Kępna (K.S. Leniwiec), trzecie na mecie stawiła się Małgorzata Suchecka z Namysłowa (ACTIVRUN Namysłów). Po zaciętej walce wśród panów zwyciężył Daniel Danielecki z Jelcza-Laskowic (KB Harcownik Jelcz-Laskowice), zaraz za nim na metę wbiegł Patryk Porębski z Solnik Wielkich (WKS Oleśniczanka), trzeci był Jacek Załubski z Jelcza-Laskowic (KB Harcownik Jelcz-Laskowice). Pozostali zawodnicy rywalizują również w kategoriach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn (od 16 do 60+ lat).

Podobnie jak rok temu rywalizują między sobą biegacze z gminy Bierutów. W kategorii Mieszkaniec gminy Bierutów wśród pań najszybsza była Joanna Rejak z Gorzesławia (Bierutowska Grupa Biegowa), drugie miejsce zajęła Joanna Purzyńska (Bierutowska Grupa Biegowa), a trzecie Marzena Pawełka (Bierutowska Grupa Biegowa) obie panie z Bierutowa. Wśród panów pierwsze miejsce zajał Patryk Porębski, drugie miejsce Robert Wuczkowski z Karwińca i trzecie miejsce Piotr Baranowski (Bierutowska Grupa Biegowa).

W rywalizacji miłośników „kijków” wśród pań pierwsze miejsce zajęła Natalia Rudolf z Nadolic Wielkich (NORDIKI), drugie miejsce Maria Drozd z Kruszyny (Nordic Walking Kruszyna), a trzecie miejsce Izabela Szyjka z Kamieńca Wrocławskiego (NORDIKI). Najszybszy z panów był Jan Racławski ze Skarbimierza Osiedle, drugi był Kazimierz Piksa z Brzegu (Nordic Walking Kruszyna), na trzecim miejscu stawił się Tomasz Koprowski z Oława (NORDIKI). Z Bierutowa startowała Agnieszka Szpak, która zajęła ósmą pozycję. Elektronicznego pomiaru czasu dokonała firma CHRONOS – Arkadiusz Ciszewski.

Po biegu na wszystkich czekał mały poczęstunek w postaci ciepłej herbaty oraz pysznych ciast. Każdy mógł skosztować przygotowany przez firmę BORAMEX chrupki kukurydziane o różnych smakach. Po biegu jako symbol przywitania na biegowo wiosny zwycięzcy otrzymali bukiety tulipanów. Cała impreza skończyła się loterią fantową na którym zostały rozlosowane zabiegi przygotowane przez Gabinet Rehabilitacji PROZDROWIT oraz karta podarunkowa na dowolny zakup w sklepie Decathlon.

Przed nami drugi etap. Zapraszamy 25 czerwca do miejscowości Kruszowice, gdzie podobnie jak rok temu zmierzymy z 5 km pętlą w lesie. Zapraszamy do zapisów ,do przeczytania regulaminu biegu oraz do wydarzenia na profilu społecznościowym Facebook. Jak zwykle przygotujemy niespodzianki dla wszystkich uczestników. Prosimy pamiętać, numer startowy wydany w biurze zawodów obowiązuje na wszystkich etapach Cztery Pory 2017!

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Zobacz też:
- Wyniki
- Zapisy na kolejny etap
- Regulamin
- Wydarzenie na Facebooku


źródło: BGB, BIS
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

Było super :)

Podpis: OLE
Dodano: 2017-03-20 22:31:48 | Zgłoś naruszenie

Super imprezka biegowa! Pogoda dopisała, jak na zamówienie. Brawo BGB!

Podpis: Powiat Olesnica
Dodano: 2017-03-20 22:21:54 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter