Udana inauguracja Pogoni

Dodano: 2017-03-19 09:46:04 | Komentarzy: 17 | Kategoria: Sport
Pogoń Oleśnica pokonuje na wyjeździe Sokoła Wielką Lipę 2:1.

Pogoń wygrała na wyjeździe / arch.

Po rundzie jesiennej obie drużyny w tabeli dzielił tylko jeden punkt na korzyść oleśniczan. Dzięki zwycięstwu podopieczni trenera Marcina Jurasika mają już nad ekipą z Wielkiej Lipy cztery oczka przewagi.

Dwie bramki zdobyte w odstępie dwóch minut ustawiły mecz. Najpierw w 66. minucie Pogoń na prowadzenie wyprowadził Karol Siódmiak, a w 68. minucie oleśniczanie mogli się cieszyć z kolejnego trafienia, którego autorem był Rafał Burzyński.
Gospodarze na 8. minut przed końcem meczu zdołali strzelić kontaktową bramkę, ale na więcej już ich nie było stać.

Dzięki wygranej Pogoń na swoim koncie ma 25 punktów i awansowała na czwarte miejsce w tabeli, a do trzeciej Wiwy Goszcz, która zremisowała na wyjeździe z Bielawianką Bielawa 2:2, traci tylko punkt. W następnej kolejce Pogoń podejmie u siebie Sokoła Marcinkowice.

Pogoń: Rogala - Burzyński (Klat 80'), Holak (Korcik 55'), Karga (Przybytek 90+2'), Kluziak, Koselski, Pucek, Sepetowski, Siódmiak, Szczypkowski A., Szczypkowski F.