Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 22 marca. Imieniny Katarzyny, Bogusława, Kazimierza.
reklama
reklama

Konferencja w oleśnickim ratuszu

Dodano: 2017-03-17 13:19:43 | Komentarzy: 54 | Kategoria: Aktualności
W piątek w ratuszu odbyła się konferencja z udziałem burmistrza Oleśnicy Michała Kołacińskiego, jego zastępcy Jarosława Sadowskiego oraz asystenta Michała Skrzypka. O czym rozmawiano?


Konferencja prasowa w oleśnickim ratuszu

reklama

Zgoda kuratorium na nową sieć szkół

Wkrótce będzie obowiązywała nowa reforma oświaty, która zakłada likwidację gimnazjów. Ich obowiązku przejmą podstawówki. Burmistrz Michał Kołaciński chwalił oleśnickie przygotowania do zmian, pozytywnie oceniając wcześniejsze konsultacje z rodzicami i nauczycielami.

- Kurator oświaty pozytywnie odniósł się do nowej sieci szkół. W marcu przedstawimy radnym kształt, jaki ostatecznie zaproponowano - zakomunikował burmistrz Michał Kołaciński.

Do tego na realizację kolejnego etapu projektu e-Oświata miasto pozyskano 2,3 mln zł. W planach jest zakup 625 komputerów, 28 monitorów interaktywnych oraz 22 wizualizerów. Do tego miasto chce stworzyć nową platformę elektroniczną i przeszkolić nauczycieli. Oleśnica podpisała podjęła współpracę z firmą OneFone na podłączenie szkół do sieci światłowodowej, a prace mają zakończyć się do końca wakacji.

Stawki za śmieci

Niedawno rada miasta większością głosów podwyższyła stawki za śmieci. Burmistrz powiedział, że dalej trwają prace, aby cały system dopracowywać i uszczelnić. Samorządowiec podkreślił, że liczy przy tym na współpracę z zarządcami, którzy sprawdzaliby faktyczną liczbę lokatorów w mieszkaniach.

Pod uwagę brano też wariant uzależniający wysokość opłat od zużycia wody, a ratusz przeprowadził już taką analizę. - Rozbieżności wynoszą od 7 do 30 złotych na osobę. Jak ktoś twierdzi, że uda się stworzyć system rozliczeń na podstawie zużycia wody, to takie twierdzenie wydaje się być nieuprawnione - ocenił M. Kołaciński.

Komunikacja, historia i współpraca z Nową Kachowką

Według danych przytoczonych przez burmistrza Michała Kołacińskiego, od momentu zaprzestania pobierania opłat od podróżnych aż dwukrotnie wzrosła liczba pasażerów w miejskich autobusach. - To był ruch dobry, którego oczekiwali mieszkańcy - nie krył zadowolenia burmistrz.

Z kolei w kwietniu w Oleśnicy odbędzie się międzynarodowa konferencja o czeskim okresie w historii miasta. - Oleśnica zaistnieje w świecie akademickim - komentował Michał Skrzypek, asystent burmistrza.

Burmistrz odniósł się przy okazji do propozycji współpracy z Nową Kachowką na Ukrainie. Przyznał, że już wcześniej gmina wiejska Oleśnica współpracowała z tym rejonem, podobnie jak miasto. - Ewentualne stosunki rangi partnerskiej pozostawiamy do decyzji radnych - powiedział Kołaciński. Przyznał, że w tym przypadku obawia się kwestii logistycznych, ponieważ ta miejscowość leży niedaleko Krymu.

Co dalej z lotniskiem i WSSE

M. Kołaciński temat lotniska żartobliwie określił jako "neverending story", czyli niekończącą się opowieść. Poinformował, że Politechnika Wrocławska po raz kolejny chce przedstawić swoją wizję, natomiast Agencja Mienia Wojskowego podjęła działania, aby tereny zaproponować potencjalnemu inwestorom.

Opóźnienia przy włączeniu terenów do Wałbrzyskiej Strefy Specjalno-Ekonomicznej ocenił jako "niepokojące", jednak przypomniał, że na terenie miasta leży 5 z 350 ha lotniska. Reszta znajduje się w obrębie gminy wiejskiej Oleśnica.

- To wójt powinien złożyć wniosek o włączenie do WSSE tego terenu - uważa burmistrz. - Trudno mówić o motywacji. Jedna z nich to jakby nie patrzeć, gmina ma stały dochód z podatku za ten grunt. Ma tego wróbla w garści. Włączenie terenów do WSSE to oczekiwanie na inwestora - dopowiedział.

Na spotkaniu w ratuszu padła również informacja o nowej umowie z WSSE na tereny przy ul. Krzywoustego. Prowizja dla WSSE za ich ewentualną sprzedaż zmalała z 15 do 10%.

pp
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (54)

O tym mowa ,o tym mowa a o walącym się budynku ze Stokrotką w tle ani słowa. Dzisiaj miał się zacząć remont lub zamknięcie budynku ze względów bezpieczeństwa i co i nic. Jednak musi ktoś zginąć dopiero ruszą dupy ,tylko będzie za póżno.

Podpis: MM
Dodano: 2017-03-20 22:18:07 | Zgłoś naruszenie

I tak na spokojnie gdzie tu zapowiadana tak szumnie rewolucja? PISiory robią po prostu minimum rok czeski sieć szkół to już było a inwestycje GKN w strefi to sprawa zaklepana na długo przed pisiorami tak jak zresztą strefa natomiast wkopanie się w staty szpital powiększanie strat atla i kosztów oświaty i kultury to już ich zasłga

Podpis: ?
Dodano: 2017-03-19 22:32:49 | Zgłoś naruszenie

co czynią na portalu olesnica24.pl , gdy zwróci się uwagę, że usuwają to, co powinno być? Usuwają wpis, zasłaniając się regulaminem. Pewnie w regulaminie mają zapis, zabraniający podawania źródła pochodzenia cytatów.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-03-19 22:24:00 | Zgłoś naruszenie

@h- matko bosko... jezus maryjo - broń nas od takich burmistrzów jak kołaciński. OLEŚNICĘ BROŃ!!!

Podpis: tylko Bronś
Dodano: 2017-03-18 22:33:33 | Zgłoś naruszenie

Ty Kruk, kupujesz za złotówkę, wydajesz na remont grube miliony, nie konfabuluj. Wystarczy aby kolesie w zarządzie kolei byli uczciwi co wydaje się w świetle ostatnich wydarzeń wątpliwe, byłaby kasa na remont.

Podpis: gil
Dodano: 2017-03-18 20:52:46 | Zgłoś naruszenie

Ty C5 , a kto mówił ze kupic , miasto może dostać za darmo dworzec ,zawiedziony ma rację w Oleśnicy jest jak za byłego burmistrza , dużo ludzi się rozczarowało tym co teraz jest , a takie podsumowanie to na pewno by się przydało ,miłego wieczoru

Podpis: Kruk
Dodano: 2017-03-18 19:45:46 | Zgłoś naruszenie

przy tym temacie okazało się jakiej jakości mamy twórców lokalnych portali informacyjnych - zdanie z powyższego tekstu (dotyczące prowizji) zacytowałem na portalu olesnica24.com z podaniem źródła pochodzenia cytatu, czyli postąpiłem zgodnie poprawnością posługiwania się cytatami. I co uczynił administrator? Przeredagował wpis usuwając nazwę tego portalu. Żałosne i pokazujące słabość.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-03-18 15:13:41 | Zgłoś naruszenie

Nie dziwię się, że Internauta ukrywa się tchórzliwie za anonimowością, podpisując się "budowlaniec" skoro takie bzdury pisze: "przez 20 lat była szkoła dla pielęgniarek, a potem budynek z 15 lat stał pusty ( na marginesie idioci ją zamknęli, a teraz pielęgniarek brakuje). Funkcja szpitala była bodajże do 60 tych. Także śladu tam jakiś bakterii szpitalnych nie będzie," - coś takiego może napisać ignorant, osoba kompletnie nie zdająca sobie sprawy z żywotności bakterii chorobotwórczych, a zwłaszcza w miejscu, gdzie składowano odpady medyczne, gdzie przez dziesięciolecia był szpital! Przed takimi budowlańcami trzeba się bronić - niewiedza, ignorancja jest zabójcza.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-03-18 14:53:02 | Zgłoś naruszenie

Fakt, przejedż się Pan rondem Reja-Ludwikowska-Chopina przed 8 rano i nie zaklnij Pan. Powodzenia.

Podpis: prawy podbródkowy
Dodano: 2017-03-18 14:22:22 | Zgłoś naruszenie

to wymieniaj , co tak życie poprawiło ?! Ulice, chodnik czy ścieżki dla rowerów to każdy jeden potrafi wybudować czt wyremontować, takie inwestycje to żaden wyczyn, mając kilkadziesiąt milionów do dyspozycji. Ja wymienię co życie utrudniło: 1. kostka brukowa na oleśnickim rynku, dramat dla przechodniów , szczególnie Pań, 2. wprowadzenie strefy parkowania poza ścisłym centrum (rynek) jest zwyczajnym łojeniem kierowców, 3. budowa mini rond w całym mieście, gdzie często cieżarkówki nie mogą przejechać (Klonowa, Wrocławska), 4. basen sadzawka miniaturka , gdzie latem przy słonecznej pogodzie nie ma mowy o relaksie , nie mówiąc o pływaniu. 5. "rozdrobnienie" ośrodków zdrowia i przychodni , do lekarzy latasz po całym mieście (Ludikowska, Hallera, Mickiewicza itd.. zamiast duży ośrodek w 1 miejscu, przez 25 lat można było się o taki pokusić.. te 5 to tak na szybko .

Podpis: @lewy sierpowy
Dodano: 2017-03-18 14:16:25 | Zgłoś naruszenie

Kołaciński ma ważniejsze sprawy na głowie. Naprawia szkody po poprzednikach.

Podpis: h
Dodano: 2017-03-18 14:06:24 | Zgłoś naruszenie

o jakim bezpieczeństwie bakteriologicznym wciąż ktoś klepie jak w amoku !? Przecież tam z tego co pamiętam przez 20 lat była szkoła dla pielęgniarek, a potem budynek z 15 lat stał pusty ( na marginesie idioci ją zamknęli, a teraz pielęgniarek brakuje). Funkcja szpitala była bodajże do 60 tych. Także śladu tam jakiś bakterii szpitalnych nie będzie, tylko takie jak wszędzie gdzie przybywają ludzie, zresztą pewnie w tak starym budynku zbiją tynki do "gołych" ścian.

Podpis: budowlaniec
Dodano: 2017-03-18 14:00:00 | Zgłoś naruszenie

@ Ciekawy - a czemu chcesz w całej Polsce? Może wystarczy wymienić inwestycje zrobione za poprzednich kadencji, które poprawiły życie mieszkańcom, a było ich dużo. Natomiast za "Michała" jest 1 (słownie: jedna) - zrobił Chopina 2-kierunkowe. Trochę mało jak na 2 lata i szumne obietnice...

Podpis: Lewy sierpowy
Dodano: 2017-03-18 13:56:10 | Zgłoś naruszenie

Prawda jest taka, że oprócz Polski na galerię podczas szczytu G 20 także zaproszenie otrzymały kraje takie jak Wybrzeże Kości Słoniowej, Rwanda czy Senegal. A więc SUKCES rządu PiS...

Podpis: ??
Dodano: 2017-03-18 13:52:53 | Zgłoś naruszenie

do (...) wymień jedną udaną inwestycję , którą wykonano w Oleśnicy w ciągu ostatnich 15 lat , którą możemy się chwalić w całej Polsce . JEDNĄ

Podpis: ciekawy
Dodano: 2017-03-18 13:51:00 | Zgłoś naruszenie

@? - Zaproszenie na G20 dostały też m.in. Rwanda, Senegal i Tunezja. Morawieckiego chcą przycisnąć w sprawie palenia węglem i po to go zaprosili. Kolejny "sukces" a'la pis - 27:1 Czytasz coś czasem kolego poza "Gościem Niedzielnym"?

Podpis: Lewy sierpowy
Dodano: 2017-03-18 13:45:30 | Zgłoś naruszenie

Morawiecki jako obserwator na szczycie G 20 . No proszę, dlaczego nikogo z PO nie zaproszono do tego towarzystwa?

Podpis: ?
Dodano: 2017-03-18 13:01:03 | Zgłoś naruszenie

Co za żenada.Przecież to jest mówienie o niczym. Się pochwalili. Żart. Kto w tym siedzi ten wie. Przegonić ich razem z PiSem.

Podpis: antyPIS
Dodano: 2017-03-18 12:42:18 | Zgłoś naruszenie

Wielka szkoda, że nikt z obecnych nie poruszył tematów: gwarancji bezpieczeństwa bakteriologicznego remontowanego "Starego Szpitala", niszczejących rzeźb przy ul. Kilińskiego, odpadających gzymsów z zabytkowych budynków przy ul. Sejmowej, braku promocji Oleśnicy, pstrokacizny szyldowej w Rynku, popadających w coraz większą ruinę wyjątkowych zabytków architektury przy ul. Wojska Polskiego, spotkań z oleśnickimi przedsiębiorcami i sytuacji tych, którzy są dzierżawcami od 25 lat, działania rad społecznych - wszak powołanych przez samorządowców, zwłaszcza tej od sportu, faktycznego nieistnienia forum kultury, braku galerii wystawienniczej itd.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2017-03-18 11:01:25 | Zgłoś naruszenie

Bo co Kołaciński może zrobić? Nie ma promocji miasta, nie ma promocji oleśnickiej przedsiębiorczości, nie ma promocji Oleśnicy jako miejsca do udanych inwestycji... Można wyliczać bez końca. A tyle było szumnych zapowiedzi. Trzeba wreszcie powiedzieć "sprawdzam!".

Podpis: ...
Dodano: 2017-03-18 11:00:28 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter