reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest sobota, 29 kwietnia. Imieniny Piotra, Rity, Angeliny.
reklama
reklama
reklama

Twardogórska pływalnia za 9,3 mln zł

Dodano: 2017-03-17 09:20:59 | Komentarzy: 181 | Kategoria: Aktualności
Twardogórski ratusz rozstrzygnął drugi przetarg na budowę pływalni typu "Delfinek". Kosz robót budowlanych wyniesie 9,3 mln zł. Prace przeprowadzi konsorcjum firm SALTEX Europa i Sport Track.


Wizualizacja obiektu "Delfinek od zewnątrz / źródło: UMiG Twardogóra

reklama

W zeszłym roku władze Twardogóry podpisały umowę na wykonanie prac projektowych dotyczących pływalni typu "Delfinek". Termin zakończenia prac przewidziano na jesień 2017 roku.

Niedawno Urząd Miasta i Gminy Twardogóra rozstrzygnął drugi przetarg na wykonanie robót. Pierwszy został unieważniony, ponieważ cena najniższej oferty w wysokości 9,4 mln zł przewyższyła kwotę, jaką chciał przeznaczyć na ten cel samorząd.

Natomiast w drugim postępowaniu zwyciężyło wrocławsko-bolesławieckie konsorcjum firm SALTEX EUROPA Sp. z o. o. i Sport Track Sp. z o. o., które zaoferowało kwotę 9,3 mln zł. Tym razem radni zadecydowali o podwyższeniu środków, jakie można przeznaczyć na inwestycję.

- Sam "Delfinek" to koszt ok. 5 milionów złotych. Ale my stwierdziliśmy, że budujemy dodatkowo dwie sauny, dwa jacuzzi, dziesięć pokoi hotelowych z zachowaniem strzelnicy, która tam funkcjonuje. To podnosi koszty z powodu organizacji małej architektury i całego zaplecza. Do tego dochodzą najnowocześniejsze urządzenia, które pozwolą zmniejszyć koszty eksploatacji. Właśnie z tego tytułu będziemy mogli uzyskać dodatkowe środki od różnych instytucji, jak na przykład z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, PFRON, Ministerstwa Sportu czy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Zbigniew Potyrała, burmistrz Twardogóry.

Samorządowiec zapewnia, że dodatkowe środki przeznaczone na pływalnię nie obciążą budżetu. - Na sesji musieliśmy zabezpieczyć środki i pochodzą one z nadwyżki budżetowej oraz z oszczędności z innych inwestycji - oświadczył Z. Potyrała. - 25 milionów złotych w tej chwili, a wkrótce będzie więcej, przeznaczmy na inwestycje przy wskaźniku 40% budżetu. To najlepszy wynik w powiecie - dodaje burmistrz.

- Główną funkcją obiektu będzie oczywiście realizacja nauki pływania dla dzieci i młodzieży - w ramach zajęć szkolnych wychowania fizycznego. Jednak poza okresem użytkowania pływalni przez szkoły zakłada się dostępność obiektu dla osób z zewnątrz tj. jego udostępnienie dla społeczności lokalnej. Mogą to być zarówno zajęcia indywidualne tj. wejścia użytkowników na pływalnię w celach pływania rekreacyjnego, jak i zorganizowane zajęcia sportowe sekcji pływackich czy grup korzystających z rekreacji i rehabilitacji wodnej, takiej jak wszelkiego rodzaju odmiany aqua fitnessu, aqua aerobicu, zajęcia dla kobiet w ciąży, imprezy wodne (np. urodzinowe), koszykówka i siatkówka wodna, specjalistyczne ruchowe zajęcia rehabilitacyjne itp. - informował wcześniej UMiG Twardogóra.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (181)

do bona wiele nienawiści w tobie, ja się cieszę, że setki dzieci codziennie może korzystać z z bezpiecznej kąpieli a nie w gliniankach. uważam że jet to najlepsza inwestycja jaką kiedykolwiek wykonała gmina.

Podpis: pismak
Dodano: 2017-03-18 13:33:46 | Zgłoś naruszenie

Jak za poprzedniego forera budowano ten grajdoł na d bankiem to krzyków nie było!!! A kto z tego korzysta ?? latem nie wiadomo a zimą dwóch na krzyż się ślizga i po co to było tyle mln. a tu to może się nauczy trochę dzieci pływać i tyle tylko nadal z wiosek nie mają dostępu na wf.

Podpis: bona
Dodano: 2017-03-18 13:21:16 | Zgłoś naruszenie

jak oddawano ten budynek co o drzwiach zapomniał wódz Potyrała i płocie to wozy fabryki stały może meble na plebanie?? przywiozły. Był jakiś przetarg??? I po co to było robić ażeby koleżankom co na wyj wyleciały po staroście potyrtanemu za ruinę powiatu dac posadki ot ten ręce składa a dziada ma pod skórą i czy figurą tak i ten bajorko powstanie , żeby jak po komunie było co burzyć.

Podpis: podwieczotek
Dodano: 2017-03-18 13:18:50 | Zgłoś naruszenie

Przecież ta budowa to sprawa ambicjonalna burmistrza. I będzie realizowana po trupach. Bez względu na koszty. Kosmiczne technologie? Bzdura. Technologie nie sprawdzone, nie można oszacować kosztów eksploatacji a tym bardziej skuteczności rozwiązania. Oby tej "kosmicznej technologii" po wybudowaniu nie trzeba było przerabiać instalacji na normalną, sprawdzoną technologię. Placu targowego nie ma co żałować. Był wybudowany na zasadzie: dawali dofinansowanie i się robiło. Najwyższy czas zamknąć to przytulisko bułgarskich handlarzy drących ryja: tanio, tanio! Ceny są wyższe niż w sklepach. Jedynie podwieczorkowe mają gdzie iść na ploty w czwartki i soboty. Jakoś nikt nie wspomina, ile utopiono kasy w spacerniak w wąwozie. Bo dawali dofinansowanie. A teraz to zarośnięta ruina. A plac zabaw przy szkole specjalnej? Jakby to teraz zobaczyli ci, co dawali dofinansowanie, to by się załamali. Miejsca hotelowe? Mało ich? W GOSirze, na Moszycach, w Chełstowie - czy ktoś wyliczył faktyczne koszty utrzymania a dochody z wynajmu pokoi? Może by tak Komisja Rewizyjna Rady się tym zajęła? Dno i wodorosty.....

Podpis: Znajomy
Dodano: 2017-03-18 12:39:27 | Zgłoś naruszenie

Na sesji podobno tylko trzech radnych mialo odwagę zagłosować przeciw zwiększaniu już tak ogromnego deficytu w budżecie gminy.

Podpis: Gracz
Dodano: 2017-03-18 12:23:11 | Zgłoś naruszenie

C5, no właśnie, rozmawiajmy merytorycznie, przynajmniej na tyle, na ile mogą na ten temat rozmawiać laicy, którzy głównie z basenów korzystają, a nie zajmują się jego eksploatacją i utrzymaniem ;)) Niestety, jeśli jeszcze dość dokładnie podawane są koszty budowy basenu i źródła finansowania, to planowane koszty utrzymanie, już niestety nikt nie podaje. Inne gminy, które również planują budowę małego basenu z programu "Dolnośląski delfinek" szacują koszty utrzymania takiego basenu na 500 tys. zł rocznie. Nie zgadzam się z Tobą, że koszty utrzymania basenu 25 metrowego, z 6 torami, będą podobne, moim zdaniem dużo wyższe. Piszesz technologia uzdatniania wody, no właśnie, ile tej wody mieści się w małym basenie o wymiarach 16m x 8,5m x 1,125 (0,9-1,35m) = 153 m3, duży basen o wymiarach 25m x 12,5m x 1,5m (1,2-1,8m) = 468,75m3, to dokładnie 3x więcej wody do uzdatniania, podgrzewania, wymiany itd.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-03-18 11:52:52 | Zgłoś naruszenie

super, w Czechach w każdej nawet małej miejscowości jest basen.Tam stawia sie na ruch.

Podpis: ff
Dodano: 2017-03-18 11:32:33 | Zgłoś naruszenie

do Mad, ale jaki jest sens robić sadzawkę wielkości 2 pokoi mieszkalnych z 3 torami ? Koszty utrzymanie basenu (zawsze wysokie), technologia uzdatniania wody, sprzątanie obiektu, itp. będą i tak podobne gdy powstał normlany basen 25 metrowy z 6 torami. To jest jakiś absurd robić taką inwestycje, za tyle milionów . Ogromny błąd władz Twardogóry

Podpis: C5
Dodano: 2017-03-18 09:34:43 | Zgłoś naruszenie

Co z tym odnowionym budynkiem przy 1go maja? Odebrany i pusty stoi. Chyba nie ma chętnych na przeprowadzkę. i ciekawe czym środek jest umeblowany?

Podpis: Bogdan
Dodano: 2017-03-18 09:17:33 | Zgłoś naruszenie

Za drogo ludzie / bez radni/ nie dajcie się wodzić za nos cwaniakowi co powiat zostawił w ruinie tak picował tamtych radnych jak się zorientowali to byli juz w "delfinku" po pępki i wylali "dziada" ale o ile za późno a co z Twardogórą aż nas powódź zaleje? dopiero go wylejemy czas na pospopolite ruszenie i tą radę starców i tego strosto-mistrza wygonić gdzie pieprz i wanilia.

Podpis: kim kolwiek
Dodano: 2017-03-18 08:42:41 | Zgłoś naruszenie

My prosimy o bezpieczny plac zabaw w przedszkolu bo na ten zardzewiały samolot strach dziecko wpuścić.

Podpis: ola
Dodano: 2017-03-17 21:54:50 | Zgłoś naruszenie

Dla przypomnienia, wymiary basenu są narzucone przez program "Dolnośląski delfinek" w ramach którego ten basen będzie dofinansowany. Idea programu jest taka, żeby na Dolnym Śląsku powstały małe baseny z których korzystać będą przede wszystkim uczniowie szkół. Mały basen, który pomieści typową klasę 27-osobową. Niejako przy okazji z basenu korzystać będą mieszkańcy Twardogóry. Dziwi mnie, że tak wiele osób tutaj w komentarzach tak zawzięcie walczy o basen 25 metrowy, bo jakoś tłumów na basenach sportowych nie widzę, co więcej, nigdy tłumów nie było, nawet jak basenów było niewiele ;))

Podpis: Mad
Dodano: 2017-03-17 21:30:21 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-03-17 21:22:18 | Zgłoś naruszenie

Od Janka W. to się frajerze odp...l On tyle zrobiła dla ludzi dobra, że gnoju nie masz prawa o nim tak pisać.

Podpis: emeryt
Dodano: 2017-03-17 21:07:59 | Zgłoś naruszenie

Ej Ty Anioł nie bądź taki do przodu, źle mówisz takiego Teodora to trzeba za j..a złapać i walić o beton. Znajdziemy go nie martw się. Teodor będziemy polować na ciebie. Pozdrawiam.

Podpis: kostucha
Dodano: 2017-03-17 21:02:12 | Zgłoś naruszenie

Teodor takiego barana jak ty to świat nie widział. Propozycja moja: otwórz szeroko drzwi rozpędź się i zabij o futrynę . Jednego osła będzie mniej.

Podpis: Anioł
Dodano: 2017-03-17 20:58:05 | Zgłoś naruszenie

Najpierw sprawcie czy firma posiada sprzęt do wykonania zadania ,oby nie było tak jak w Oleśnicy z Tiwwalem .

Podpis: kl
Dodano: 2017-03-17 20:35:14 | Zgłoś naruszenie

Do Alexa i może jeszcze paru innych. Kwestia basenu to nie kwestia logiki tylko dumy. Tak dumy. Dzisiaj basen jest budowany dlatego że kiedyś, kiedyś kryty basen poróżnił byłego burmistrza z częścią radnych (koalicyjnych wówczas). Burmistrz stał na stanowisku nieopłacalności i nie ze względu na koszty budowy tylko eksploatacji. Było analizowane i mówione że gmina Twardogóra jest za mała, że wokół już są i powstają nowe, że wszystkie generują ogromne koszty. ITD.... I to porózniło wówczas wielu. Dlatego dzisiaj choćby nie wiem co basen powstanie. Szkoda tylko, że nie wszyscy wiedzą co znaczy słowo kompromis. Wygrać! i nie zabić. To jest zwycięstwo. No cóż ale to tylko gdybanie. Sauna, jacuzzi - przecież mogłoby powstać koło dotychczasowego lodowiska którego nie będzie trzeba sprzedawać na allegro i to za bardzo małe pieniądze. I w fajnym miejscu - nawet z sauny mozna by wskoczyć do lodowatej wody. To tylko gdybanie. Jak to, że za te kilkanaście milionów złotych można by zrobić drogę do goszcza i kilka w twardogórze. Można.... Ciekawe jak się czują osoby przez twardogórzan wybrane do rady i nie mające wpływu na to wszystko.

Podpis: Krzysztof
Dodano: 2017-03-17 19:35:18 | Zgłoś naruszenie

Na otwarciu tamtego basenu to burmistrz z królem w slipach na główkę skakali. Teraz też mogą se z aktualnym burmistrzem skoczyć.Tak dla podtrzymania tradycji.

Podpis: aw
Dodano: 2017-03-17 19:31:04 | Zgłoś naruszenie

Kłamstwo, na kłamstwie , oszustwem poganiane. Manewry dla ciemnego ludu.

Podpis: sik
Dodano: 2017-03-17 19:27:24 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (50), Motoryzacja (9), Nauka (5), Praca (77), Usługi (24), Zwierzęta (2), Inne (18)
Dodaj ogłoszenie
ogłoszenie
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Oleśnica przyjmie polskich repatriantów
"Panie Siedlecki dob..."~2018
reklama
Kalendarium
29.04.2017 o godz. 10:00
Zawody taneczne Battle Day (więcej)
org. Arko, sala widowiskowa BiFK w Oleśnicy
03.05.2017 o godz. 13:00
I Bieg Wokół Remizy w Twardogórze (więcej)
start spod remizy OSP w Twardogórze
07.05.2017 o godz. 11:00
XI Bieg Lupusa o Puchar Wójta Gminy Dobroszyce (więcej)
org. KB Lupus Oleśnica, Bartków
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter