reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 28 marca. Imieniny Anieli, Renaty, Kastora.
reklama
reklama

Twardogórska pływalnia za 9,3 mln zł

Dodano: 2017-03-17 09:20:59 | Komentarzy: 171 | Kategoria: Aktualności
Twardogórski ratusz rozstrzygnął drugi przetarg na budowę pływalni typu "Delfinek". Kosz robót budowlanych wyniesie 9,3 mln zł. Prace przeprowadzi konsorcjum firm SALTEX Europa i Sport Track.


Wizualizacja obiektu "Delfinek od zewnątrz / źródło: UMiG Twardogóra

reklama

W zeszłym roku władze Twardogóry podpisały umowę na wykonanie prac projektowych dotyczących pływalni typu "Delfinek". Termin zakończenia prac przewidziano na jesień 2017 roku.

Niedawno Urząd Miasta i Gminy Twardogóra rozstrzygnął drugi przetarg na wykonanie robót. Pierwszy został unieważniony, ponieważ cena najniższej oferty w wysokości 9,4 mln zł przewyższyła kwotę, jaką chciał przeznaczyć na ten cel samorząd.

Natomiast w drugim postępowaniu zwyciężyło wrocławsko-bolesławieckie konsorcjum firm SALTEX EUROPA Sp. z o. o. i Sport Track Sp. z o. o., które zaoferowało kwotę 9,3 mln zł. Tym razem radni zadecydowali o podwyższeniu środków, jakie można przeznaczyć na inwestycję.

- Sam "Delfinek" to koszt ok. 5 milionów złotych. Ale my stwierdziliśmy, że budujemy dodatkowo dwie sauny, dwa jacuzzi, dziesięć pokoi hotelowych z zachowaniem strzelnicy, która tam funkcjonuje. To podnosi koszty z powodu organizacji małej architektury i całego zaplecza. Do tego dochodzą najnowocześniejsze urządzenia, które pozwolą zmniejszyć koszty eksploatacji. Właśnie z tego tytułu będziemy mogli uzyskać dodatkowe środki od różnych instytucji, jak na przykład z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, PFRON, Ministerstwa Sportu czy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Zbigniew Potyrała, burmistrz Twardogóry.

Samorządowiec zapewnia, że dodatkowe środki przeznaczone na pływalnię nie obciążą budżetu. - Na sesji musieliśmy zabezpieczyć środki i pochodzą one z nadwyżki budżetowej oraz z oszczędności z innych inwestycji - oświadczył Z. Potyrała. - 25 milionów złotych w tej chwili, a wkrótce będzie więcej, przeznaczmy na inwestycje przy wskaźniku 40% budżetu. To najlepszy wynik w powiecie - dodaje burmistrz.

- Główną funkcją obiektu będzie oczywiście realizacja nauki pływania dla dzieci i młodzieży - w ramach zajęć szkolnych wychowania fizycznego. Jednak poza okresem użytkowania pływalni przez szkoły zakłada się dostępność obiektu dla osób z zewnątrz tj. jego udostępnienie dla społeczności lokalnej. Mogą to być zarówno zajęcia indywidualne tj. wejścia użytkowników na pływalnię w celach pływania rekreacyjnego, jak i zorganizowane zajęcia sportowe sekcji pływackich czy grup korzystających z rekreacji i rehabilitacji wodnej, takiej jak wszelkiego rodzaju odmiany aqua fitnessu, aqua aerobicu, zajęcia dla kobiet w ciąży, imprezy wodne (np. urodzinowe), koszykówka i siatkówka wodna, specjalistyczne ruchowe zajęcia rehabilitacyjne itp. - informował wcześniej UMiG Twardogóra.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (171)

My prosimy o bezpieczny plac zabaw w przedszkolu bo na ten zardzewiały samolot strach dziecko wpuścić.

Podpis: ola
Dodano: 2017-03-17 21:54:50 | Zgłoś naruszenie

Dla przypomnienia, wymiary basenu są narzucone przez program "Dolnośląski delfinek" w ramach którego ten basen będzie dofinansowany. Idea programu jest taka, żeby na Dolnym Śląsku powstały małe baseny z których korzystać będą przede wszystkim uczniowie szkół. Mały basen, który pomieści typową klasę 27-osobową. Niejako przy okazji z basenu korzystać będą mieszkańcy Twardogóry. Dziwi mnie, że tak wiele osób tutaj w komentarzach tak zawzięcie walczy o basen 25 metrowy, bo jakoś tłumów na basenach sportowych nie widzę, co więcej, nigdy tłumów nie było, nawet jak basenów było niewiele ;))

Podpis: Mad
Dodano: 2017-03-17 21:30:21 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-03-17 21:22:18 | Zgłoś naruszenie

Od Janka W. to się frajerze odp...l On tyle zrobiła dla ludzi dobra, że gnoju nie masz prawa o nim tak pisać.

Podpis: emeryt
Dodano: 2017-03-17 21:07:59 | Zgłoś naruszenie

Ej Ty Anioł nie bądź taki do przodu, źle mówisz takiego Teodora to trzeba za j..a złapać i walić o beton. Znajdziemy go nie martw się. Teodor będziemy polować na ciebie. Pozdrawiam.

Podpis: kostucha
Dodano: 2017-03-17 21:02:12 | Zgłoś naruszenie

Teodor takiego barana jak ty to świat nie widział. Propozycja moja: otwórz szeroko drzwi rozpędź się i zabij o futrynę . Jednego osła będzie mniej.

Podpis: Anioł
Dodano: 2017-03-17 20:58:05 | Zgłoś naruszenie

Najpierw sprawcie czy firma posiada sprzęt do wykonania zadania ,oby nie było tak jak w Oleśnicy z Tiwwalem .

Podpis: kl
Dodano: 2017-03-17 20:35:14 | Zgłoś naruszenie

Do Alexa i może jeszcze paru innych. Kwestia basenu to nie kwestia logiki tylko dumy. Tak dumy. Dzisiaj basen jest budowany dlatego że kiedyś, kiedyś kryty basen poróżnił byłego burmistrza z częścią radnych (koalicyjnych wówczas). Burmistrz stał na stanowisku nieopłacalności i nie ze względu na koszty budowy tylko eksploatacji. Było analizowane i mówione że gmina Twardogóra jest za mała, że wokół już są i powstają nowe, że wszystkie generują ogromne koszty. ITD.... I to porózniło wówczas wielu. Dlatego dzisiaj choćby nie wiem co basen powstanie. Szkoda tylko, że nie wszyscy wiedzą co znaczy słowo kompromis. Wygrać! i nie zabić. To jest zwycięstwo. No cóż ale to tylko gdybanie. Sauna, jacuzzi - przecież mogłoby powstać koło dotychczasowego lodowiska którego nie będzie trzeba sprzedawać na allegro i to za bardzo małe pieniądze. I w fajnym miejscu - nawet z sauny mozna by wskoczyć do lodowatej wody. To tylko gdybanie. Jak to, że za te kilkanaście milionów złotych można by zrobić drogę do goszcza i kilka w twardogórze. Można.... Ciekawe jak się czują osoby przez twardogórzan wybrane do rady i nie mające wpływu na to wszystko.

Podpis: Krzysztof
Dodano: 2017-03-17 19:35:18 | Zgłoś naruszenie

Na otwarciu tamtego basenu to burmistrz z królem w slipach na główkę skakali. Teraz też mogą se z aktualnym burmistrzem skoczyć.Tak dla podtrzymania tradycji.

Podpis: aw
Dodano: 2017-03-17 19:31:04 | Zgłoś naruszenie

Kłamstwo, na kłamstwie , oszustwem poganiane. Manewry dla ciemnego ludu.

Podpis: sik
Dodano: 2017-03-17 19:27:24 | Zgłoś naruszenie

A przedszkole popada w totalną ruinę. Bo są pilniejsze elewacje, basenacje.

Podpis: gospodarz
Dodano: 2017-03-17 19:25:13 | Zgłoś naruszenie

Alex przyjdź w wakacje i zobacz ile dzieci i dorosłych korzysta z odkrytego basenu w Twardogórze. I sprawdź jeszcze ile kosztowało nas wybudowanie tego basenu a ile dostaliśmy dofinansowania. Jak sprawdzisz te dane to wtedy zacznij się wypowiadać na ten temat.

Podpis: Jan
Dodano: 2017-03-17 18:27:59 | Zgłoś naruszenie

Mondrala skoro Jan zalatwial takie dofinansowania za swoich rzadow dlaczego nie wybudowal basenu pokroju wrocławskiego aqua parku za taka kase za jaka powstanie delfinek ...wybudowal za to basen odkryty i kilka dziesiat solarow .... a tym roku ile byl otwarty 3 miesiace i co stoi caly rok po za sezonem ... takich baraniw slycham to zal

Podpis: Alex
Dodano: 2017-03-17 18:06:06 | Zgłoś naruszenie

Jeszcze się taki nie narodził co by Twardogórze dogodził robią coś to żle nie robią jeszcze gorzej. weśta się ogarnijta

Podpis: Jo
Dodano: 2017-03-17 17:53:02 | Zgłoś naruszenie

Tutaj nie chodzi już nawet o zyski. Tu chodzi żeby za dużo nie dopłacać. A znając życie trzeba będzie dopłacać z bańkę rocznie, no może 600 tys. A za te pieniądze to można wozić dzieci nawet do Wrocławia przez 10 lat

Podpis: ela
Dodano: 2017-03-17 17:45:33 | Zgłoś naruszenie

Jaki jest sens wydawania 9 MILIONÓW na sadzawkę o wymiarach 8,5 x 16,65 metra o głębokści 1,5 metra, gdzie będą tylko 3 tory . Kto dał się nabrać na tak gówniany projket , wymyślony przez imbecylów z PO? Koszty eksploatacji będa duże, a zyski żądne

Podpis: pytam
Dodano: 2017-03-17 17:40:21 | Zgłoś naruszenie

Dajcie mi 6000 zł na łapę i będę waszym burmiszczem.

Podpis: roman
Dodano: 2017-03-17 17:29:19 | Zgłoś naruszenie

Kto by chciał z młodych startować na burmistrza w takim debilnym mieście, gdzie jest tylko fałsz i obłuda. Jeden jedzie na drugiego ile można. Poza tym na porównywalnym stanowisku w firmach można zarobić trzy razy więcej. Ile taki młody burmistrz mógłby dostać 6000 zł na rękę. A wszyscy w koło jechali by po nim jak po łysej kobyle.

Podpis: edek
Dodano: 2017-03-17 17:13:14 | Zgłoś naruszenie

Czy burmistrz poda roczne koszty utrzymania tego obiektu oraz źródło do ich pokrycia ?

Podpis: podatnik
Dodano: 2017-03-17 15:57:17 | Zgłoś naruszenie

Gwoli przypomnienia poczytajcie na tablicach informacyjnych przy inwestycjach zrealizowanych przez poprzednika Potyrały. Dofinansowania z rożnych źródeł w granicach 70-80 % wartości każdej inwestycji. Policzcie więc - koszt inwestycji 9,5 mln - dofinansowanie 1,25 mln. 12% ?????? Śmiech. Paniusia w urzędzie od pozyskiwania środków unijnych ta sama. Więc jak to jest? Proste. Poprzednik działał, załatwiał, jeździł, rozmawiał i....wymagał. A teraz- ciepła woda w kranie, jakiś GS-ik, chodniczek, CUW-ik, Marylka, uśmiech, rąsia, kazanko. Za rok wybory. Elektorat geriatryczny się połechce, postawi krupniczek albo bolsa i coś na zagryzkę. Młodzi do urn nie pójdą bo kandydata młodych na burmistrza nie uświadczysz ( no chyba że drapek, on się wszędzie wepcha), Janek D. wątpię by kandydował, bo elektorat mu się przechrzcił a rodzina i tak stołków nie potraciła, więc po co startować. I tak się będzie kręcić do emerytury. Oczywiście burmistrzowskiej.

Podpis: Wszystko nie tak
Dodano: 2017-03-17 15:55:38 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (47), Motoryzacja (15), Nauka (4), Praca (90), Usługi (31), Zwierzęta (5), Inne (21)
Dodaj ogłoszenie
ogłoszenie
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Starosta pozytywnie o restrukturyzacji PZS
"spac spokojnie to m..."~27-1
reklama
Kalendarium
08.04.2017 o godz. 10:00
XIX Turniej Tańca o Puchar Starosty Oleśnickiego (więcej)
org. PCEiK, hala sportowa OKR Atol w Oleśnicy
29.04.2017 o godz. 10:00
Zawody taneczne Battle Day (więcej)
org. Arko, sala widowiskowa BiFK w Oleśnicy
07.05.2017 o godz. 11:00
XI Bieg Lupusa o Puchar Wójta Gminy Dobroszyce (więcej)
org. KB Lupus Oleśnica, Bartków
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter