reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 28 marca. Imieniny Anieli, Renaty, Kastora.
reklama
reklama
reklama

Twardogórska pływalnia za 9,3 mln zł

Dodano: 2017-03-17 09:20:59 | Komentarzy: 171 | Kategoria: Aktualności
Twardogórski ratusz rozstrzygnął drugi przetarg na budowę pływalni typu "Delfinek". Kosz robót budowlanych wyniesie 9,3 mln zł. Prace przeprowadzi konsorcjum firm SALTEX Europa i Sport Track.


Wizualizacja obiektu "Delfinek od zewnątrz / źródło: UMiG Twardogóra

reklama

W zeszłym roku władze Twardogóry podpisały umowę na wykonanie prac projektowych dotyczących pływalni typu "Delfinek". Termin zakończenia prac przewidziano na jesień 2017 roku.

Niedawno Urząd Miasta i Gminy Twardogóra rozstrzygnął drugi przetarg na wykonanie robót. Pierwszy został unieważniony, ponieważ cena najniższej oferty w wysokości 9,4 mln zł przewyższyła kwotę, jaką chciał przeznaczyć na ten cel samorząd.

Natomiast w drugim postępowaniu zwyciężyło wrocławsko-bolesławieckie konsorcjum firm SALTEX EUROPA Sp. z o. o. i Sport Track Sp. z o. o., które zaoferowało kwotę 9,3 mln zł. Tym razem radni zadecydowali o podwyższeniu środków, jakie można przeznaczyć na inwestycję.

- Sam "Delfinek" to koszt ok. 5 milionów złotych. Ale my stwierdziliśmy, że budujemy dodatkowo dwie sauny, dwa jacuzzi, dziesięć pokoi hotelowych z zachowaniem strzelnicy, która tam funkcjonuje. To podnosi koszty z powodu organizacji małej architektury i całego zaplecza. Do tego dochodzą najnowocześniejsze urządzenia, które pozwolą zmniejszyć koszty eksploatacji. Właśnie z tego tytułu będziemy mogli uzyskać dodatkowe środki od różnych instytucji, jak na przykład z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, PFRON, Ministerstwa Sportu czy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Zbigniew Potyrała, burmistrz Twardogóry.

Samorządowiec zapewnia, że dodatkowe środki przeznaczone na pływalnię nie obciążą budżetu. - Na sesji musieliśmy zabezpieczyć środki i pochodzą one z nadwyżki budżetowej oraz z oszczędności z innych inwestycji - oświadczył Z. Potyrała. - 25 milionów złotych w tej chwili, a wkrótce będzie więcej, przeznaczmy na inwestycje przy wskaźniku 40% budżetu. To najlepszy wynik w powiecie - dodaje burmistrz.

- Główną funkcją obiektu będzie oczywiście realizacja nauki pływania dla dzieci i młodzieży - w ramach zajęć szkolnych wychowania fizycznego. Jednak poza okresem użytkowania pływalni przez szkoły zakłada się dostępność obiektu dla osób z zewnątrz tj. jego udostępnienie dla społeczności lokalnej. Mogą to być zarówno zajęcia indywidualne tj. wejścia użytkowników na pływalnię w celach pływania rekreacyjnego, jak i zorganizowane zajęcia sportowe sekcji pływackich czy grup korzystających z rekreacji i rehabilitacji wodnej, takiej jak wszelkiego rodzaju odmiany aqua fitnessu, aqua aerobicu, zajęcia dla kobiet w ciąży, imprezy wodne (np. urodzinowe), koszykówka i siatkówka wodna, specjalistyczne ruchowe zajęcia rehabilitacyjne itp. - informował wcześniej UMiG Twardogóra.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (171)

Do Twardogórzan :Kto popiera tą inwestycję taki mały basen dla kogo ,chyba dla przedszkolaków bo są mali co się tak podniecacie ,to po prostu wyrzucenie pieniędzy w błoto a utrzymanie tego delfinka niedaleko w Krośnicach jest basen czy w Oleśnicy- bezsensu. Może by tak obniżyć opłaty za wywóz śmieci i wodę.

Podpis: Wiesiu.
Dodano: 2017-03-23 19:28:16 | Zgłoś naruszenie

Po jaką cholerę ten delfinek ,lepiej wybudować nowe przedszkole bo gdzie nie spojrzysz wszędzie laski w ciąży ( a przedszkole to wyremontowane w cudzysłowie) to z kanałów śmierdzi do pierwszego piętra brak domofonów do przywołania dzieci poproście Piętę to zrobi wideo-domofon mamy XXI wiek ,może w końcu ta Pani dyrektor weźmie się do pracy i coś zrobi zajeżdża luksusowym autem i ma wszystko w d.....

Podpis: DZIADEK.
Dodano: 2017-03-23 19:04:14 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-03-23 12:56:15 | Zgłoś naruszenie

Może te ziemie sprzedają teraz Gąsiory- itp. itd.może -żeby mieli bliżej dojeżdżać na Dąbrowę i Wołodyjowskiego, do rodzinki.

Podpis: Obserwator.
Dodano: 2017-03-23 12:25:37 | Zgłoś naruszenie

Komu nie podoba się Twardogóra zawsze może wyjechać chociażby na Bermudy.Burmistrza nie musi tam oglądać,Na San Eskobar też są loty za darmo-wię proszę-

Podpis: Babcia
Dodano: 2017-03-21 22:56:50 | Zgłoś naruszenie

Dajcie spokój z tym obrażaniem i obrzucaniem się mięsem. A może by tak chociaż przez 1 miesiąc nie dokonywać wpisów - ciekawe co na to redakcja Moja Oleśnica, cienko to widzę panowie redaktorzy.

Podpis: krecik
Dodano: 2017-03-21 21:47:34 | Zgłoś naruszenie

Krystian , obrażasz gnojku wiele osób , ciekawe co ty wiesz o czasach wojennych i powojennych i przymusowych przesiedleniach pewnie nic bo co taki dureń może umieć i wiedzieć

Podpis: potomek kresowian
Dodano: 2017-03-21 20:21:13 | Zgłoś naruszenie

Nie dziwota. Poniższe wpisy produkują potomkowie rezunów, którzy wysypali się z bydlęcych wagonów w 1946 na stacji kolejowej Festenberg. Zawiść, chęć zgnojenia sąsiada, plota, pomówienie, zazdrość. To jest w genach tych ze wschodu.

Podpis: Krystian
Dodano: 2017-03-21 19:56:30 | Zgłoś naruszenie

Xyxy, a może to Tobie brak odwagi?

Podpis: Yxyx
Dodano: 2017-03-21 19:55:53 | Zgłoś naruszenie

Yxyx - przepraszam bardzo a czy ja kogoś obrażam ? nie ! więc nie mam zamiaru się podpisywać ! ale skoro ktoś potrafi obrażać drugą osobę powinien się podpisać pod tym co wypisuje, łatwo wypisywać obelgi na drugą osobę i być anonimowym pewne osoby wtedy czują się dowartościowane :) wiec nie zwracaj mi uwagi :)

Podpis: :) :) :)
Dodano: 2017-03-21 18:44:57 | Zgłoś naruszenie

Xyxy to dlaczego się nie podpisałeś. kogoś pouczasz a sam nie jesteś lepszy.

Podpis: Yxyx
Dodano: 2017-03-21 18:31:23 | Zgłoś naruszenie

nie podpisze się nikt bo dzisiaj świat jest ok dla dwulicowców i tych co się nawet z imienia nie podpiszą donosiciele znów są na topie dwulicowcy i ludzie bez kręgosłupów moralnych

Podpis: ksawer
Dodano: 2017-03-21 18:22:29 | Zgłoś naruszenie

Masz rację Xyxy. No po prostu boki zrywać.

Podpis: Krzysztof
Dodano: 2017-03-21 14:49:51 | Zgłoś naruszenie

Szkoda ze nikt nie potrafi podpisać się imieniem i nazwiskiem pod danym komentarzem ktory dodaje łatwo na kogoś najezdzac i być animowym ????

Podpis: Xyxy
Dodano: 2017-03-21 14:39:28 | Zgłoś naruszenie

Krzysztof może Ty jesteś Ada

Podpis: Jola
Dodano: 2017-03-21 14:24:53 | Zgłoś naruszenie

Ta "obwodnica" przez pola i dwa ronda faktycznie chyba bezcelowa. Czy ktoś zadal sobie trud, aby przeanalizować, ile faktycznie samochodów przejeżdża dziennie z kierunku Grabowna W. w stronę Oleśnicy? Bo tylko te samochody skorzystają z tej drogi i odciążą centrum. A może lepszy interes zrobili ci, co sprzedali po kawałku ziemi pod "obwodnicę"?

Podpis: Civik 555
Dodano: 2017-03-21 12:51:39 | Zgłoś naruszenie

Krzysztof jesteś cholernie podejrzany politycznie - dżugomania???

Podpis: K+
Dodano: 2017-03-21 12:39:20 | Zgłoś naruszenie

Czasami ludzie zapracowani są uważani za gbura. Pracują. Nie myślą żeby dobrze wyglądać, radośnie, przyjaźnie. czy jak kto woli sztucznie. Pracują. A dla mieszkańców chyba najważniejsze są efekty. Kawy możemy napić się w domu.

Podpis: wiosna, ach to Ty
Dodano: 2017-03-21 12:28:01 | Zgłoś naruszenie

Widać, że chyba było posiedzenie sztabu kryzysowego władzy. Bardzo uaktywnili się różni "sąsiedzi", którzy nic nie wnoszą do dyskusji bo i pewnie nie wiele wiedzą, ale próbują odwrócić uwagę od spraw istotnych (rozkaz to rozkaz). Od tego co się dzieje w Gminie. Po co pisać, lepiej umówić się na spotkanie z Burmistrzem i ciepłej miłej atmosferze porozmawiać. Jest w końcu z kim. Nie ma tego poprzedniego "gbura". Może i gbur ale zarządzać potrafił. W całym tym zamieszaniu rozmowa z nikim nic nie da. Tu trzeba informować społeczeństwo, otwierać ludziom oczy. Takim miejscem są właśnie media. Te czy inne. Każdy zainteresowany przeczyta i jak normalny inteligentny człowiek, zastanowi się co jest dobre, a co złe. Kto kogo nabiera. Jedni jeżdżą po mega dziurach w Goszczu, wręcz pływają i zadają sobie pytanie czy dotychczasowa sytuacja tego posunięcia wymagała. Co zmieni rondo w Goszczu. Korki? Dalej będą. Jest jeden wielki pracodawca od którego w określonym czasie wyjeżdza mnóstwo ludzi i nikt tego nie zmieni. Tyle że będą stać na rondzie. A drudzy jeżdzą i oglądają budowę nowej drogi z drugiej strony Twardogóry Oglądają i pewnie zachodzą w głowę jaki jest tego cel. Droga ma powstać podobno do końca sierpnia (za kilka milionów). Więc i objazd w Goszczu mógł być zrobiony szybko. Ba i teraz mógłby ktoś wysypać chociaż tym biednym mieszkańcom i użytkownikom trochę tłucznia. Ale po co się tym zajmować - trzeba wiosnę witać. Ale tak na pocieszenie, jadąc po raz kolejny naszym fajnym objazdem można zauważyć geodetów, którzy robią pomiary na całej długości drogi od ul. Leśnej do Olszówki. Ciekawe co się kroi? Może mapy do jakiegoś projektu robią? Poczekamy, zobaczymy. Pozdrawiam

Podpis: Krzysztof
Dodano: 2017-03-21 12:15:31 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-03-21 11:55:05 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (47), Motoryzacja (15), Nauka (4), Praca (90), Usługi (31), Zwierzęta (5), Inne (21)
Dodaj ogłoszenie
ogłoszenie
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Starosta pozytywnie o restrukturyzacji PZS
"spac spokojnie to m..."~27-1
reklama
Kalendarium
08.04.2017 o godz. 10:00
XIX Turniej Tańca o Puchar Starosty Oleśnickiego (więcej)
org. PCEiK, hala sportowa OKR Atol w Oleśnicy
29.04.2017 o godz. 10:00
Zawody taneczne Battle Day (więcej)
org. Arko, sala widowiskowa BiFK w Oleśnicy
07.05.2017 o godz. 11:00
XI Bieg Lupusa o Puchar Wójta Gminy Dobroszyce (więcej)
org. KB Lupus Oleśnica, Bartków
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter