Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 20 lutego. Imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira.
reklama
reklama
reklama

Restrukturyzacja i finanse szpitala

Dodano: 2017-03-06 09:41:16 | Komentarzy: 236 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykułu
Wywiad portalu MojaOlesnica.pl z Piotrem Rogalskim - zastępcą dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. Zapytaliśmy o jego ocenę restrukturyzacji, finanse oraz o przyszłość OIOM-u.


Publikujemy wywiad wideo z Piotrem Rogalskim, zastępcą dyrektora PZS w Oleśnicy

reklama

Ocena restrukturyzacji

- Nie wypada mi mówić, że osiągnęliśmy sukces. Ale efekty na półtora roku są bardzo dobre. Poprawiliśmy wynik finansowy roku o prawie 4,5-5 mln złotych. Rzeczywiście momentami restrukturyzacja była bolesna - zarówno dla pracowników, jak i społeczeństwa, żeby zrozumieć, że pewne ruchy trzeba było zrobić, żeby finansowo się bardziej bilansował. I ten efekt osiągnęliśmy - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Piotr Rogalski, zastępca dyrektora ds. restrukturyzacji Powiatowego Zespołu Szpitali z s. w Oleśnicy.

Nasz rozmówca przytacza też dane, które mówią, że dyrekcja otrzymuje minimalną ilość skarg na personel. - Jakościowo i kadrowo też bardzo mocno ten szpital ustawiliśmy. W mojej ocenie jest to dobry szpital na dobrym poziomie merytorycznym z bardzo mocną załogą - zarówno pielęgniarską, jak i lekarską. Mam świadomość, że zaraz ktoś się znajdzie, żeby moje dobre samopoczucie uznać za bezzasadne, bo nie będzie się podobało to, czy tamto - komentuje.

Szpital dalej potrzebuje pieniędzy

Oleśnicki szpital otrzymał 15 mln zł z kredytu. Środki zostały przeznaczone na spłatę zadłużenia oraz restrukturyzację. Jednostka potrzebuje kolejnych pieniędzy, co zaznaczyła w piśmie skierowanym niedawno do samorządów w powiecie oleśnickim.

- Nie osiągniemy dalszej poprawy w momencie, kiedy będziemy musieli obsłużyć 15-milionowy kredyt, który mieliśmy zaciągnąć na spłatę zadłużenia, które zastaliśmy półtora roku temu. Chciałem uzmysłowić wszystkim samorządowcom, nie tylko samorządowi powiatowemu, że ten kredyt musi zostać spłacony, ale niestety nie naszymi staraniami. Żaden szpital w Polsce nie wypracuje takich pieniędzy, zysku, z których mógłby zapłacić takie pieniądze w najbliższych latach. Dla nas jest to kwota około 2-2,2 mln zł obsługi samego zadłużenia i obsługi pieniędzy, które nas uratowały w zeszłym roku - twierdzi P. Rogalski.

Proponuje, aby samorządy powołały koalicję i wspólnie uzbierały środki. - To są winy z poprzedniej kadencji, władzy czy z poprzednich rządów samorządowych. Natomiast jeśli nam ktoś nie pomoże spłacić tych pieniędzy, to efekt będzie jasny. To mniej więcej będzie tak wyglądało jakby płynącemu człowiekowi ktoś uwiązał kamień do szyi i na pewno wynik będzie coraz gorszy - dodaje.

- Mówiliśmy, że tego nie spłacimy - uważa zastępca dyrektora. - Teraz te pieniądze trzeba spłacić, a my postaramy się nie generować dalszych strat - kontynuował.

Co dalej z OIOM-em?

- Największym obciążeniem dla nas jest OIOM. To, co wydawało się sukcesem, dla nas jest porażką. Najlepszym posunięciem byłaby rezygnacja z prowadzenia tego oddziału. On przynosi straty. Otwierając oddział trzeba było wziąć kartkę i ołówek i wszystko policzyć. A nie uzyskamy bilansowania na sześciu czy ośmiu łóżkach. OIOM nigdy nie powinien być otwarty. Gdyby miał dwanaście łóżek, a nie sześć, to tak. Błąd był jednak na początku - oświadczył na październikowej sesji rady powiatu P. Rogalski.

Podczas rozmowy wróciliśmy do tematu Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Zastępca dyrektora nadal uważa, że dysponuje on zbyt małą liczbą łóżek. Jednak szpital czeka na nadchodzącą reformę.

- Robimy nadwykonania i tym te straty troszeczkę zmniejszamy. Natomiast mam nadzieję, że finansowanie nowe, czyli budżetowanie ogólne całego szpitala, niekupowanie u nas procedur, nie obejmie OIOM-u, bo jak obejmie OIOM, to mamy problem - słyszymy. - Mam taką nadzieję, że będą zmiany na lepsze, w których będziemy uczestniczyć - komentuje P. Rogalski.

Wideo Piotr Rogalski, zastępca dyrektora PZS w Oleśnicy


Piotr Paszkowski
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (236)

DORADZTWA SEKCJONOWA NIE WIĘCEJ TAKŻE NA RZECZ FINANSOWYCH, wesleydavidloanfirm @ gmail.com JEST JEDNĄ NAJLEPSZYJ STRONĄ UZNAJONYM W ŚWIECIE. MOJE NAZWANIE JEST SUZANEM Z POLSKA UDZIELAJĄC MÓJ TESTIMONJĘ NA JAK MNIE ZOSTAĆ MIESZKANIEM HUGA W NISNEJ STRUMIENIU BEZ JAKICHKOLWIEK ZWIĄZKU Z TEN GENERUJĄCYM MĘŻCZYZNA DOBREGO SERCA WESLEYA. PRYWATNY PŁATNOŚĆ OKREŚLONY NA JAKOŚĆ USŁUG. MOŻEMY ZOSTAĆ POŻYCZKI W ODNIESIENIU DO 2000 000. PS: SKONTAKTUJ SIĘ Z NIM, aby uzyskać satysfakcję i ponowne badania.

Podpis: suzan
Dodano: 2017-08-25 02:10:00 | Zgłoś naruszenie

Witam szukasz pożyczki bez opłaty z góry? * Czy szukasz funduszy na spłatę kredytów i długów? * Czy szukasz finansowania, aby założyć własną firmę? * Czy potrzebujesz prywatnych lub firmowych pożyczek na różne cele? Czy poszukujesz pożyczek na realizację dużych projektów? Jeśli masz jakiekolwiek z powyższych problemów, możemy Ci pomóc, ale chcę, abyś zrozumiał, że udzielamy pożyczek jakiejkolwiek części świata z oprocentowaniem 3%. * Wypożyczyć dowolną kwotę do wysokości $ 10,000,000,000.00 USD. * Wybierz od 1 do 30 lat na spłatę. * Wybierz plan płatności miesięcznych i rocznych. Należy wypełnić formularz wniosku o pożyczkę i zwrócić kopię: Pozdrowienia, Kenn Lalonde, Skype: KennL Telefon: +15519001007 Strona internetowa: www.tdbank.com Email: [email protected]

Podpis: TD BANK
Dodano: 2017-08-16 22:34:21 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-08-11 19:12:41 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-08-06 09:49:22 | Zgłoś naruszenie

Szukasz prawdziwej pożyczki? Po przystępnej stopie procentowej? Przetworzone w ciągu 4 z 6 dni roboczych. Czy nie zostały stale odrzucane przez banki i inne instytucje finansowe? W Better Loan Pożyczki Mutual Financial Corporation Inc, oferujemy pożyczki od (5000,00 ? ? do 100,000,000 ? ? lub to kwantyfikat W Euro i Usd, funty). Z 2,5-procentową stopą procentową za Annum. Pożyczki na rozwój firmy przewaga konkurencyjna / Rozwój przedsiębiorczości. Jesteśmy certyfikowani, godni zaufania, niezawodni, skuteczni, szybcy i dynamiczni. I współpracujący finansista ds. Nieruchomości i wszelkiego rodzaju finansowanie działalności, skontaktuj się z nami już dziś pod adresem [email protected], aby uzyskać więcej informacji. Zauważ, że należy przesłać całą odpowiedź ([email protected]) pozdrowienia Pan Russell Owen Firma Finansowa Inc.

Podpis: Better Loan Mutual
Dodano: 2017-06-23 00:11:21 | Zgłoś naruszenie

Jesteś my organizacjĘ chrześ cijań sskĘ utworzonĘ aby pomóc ludziom w potrzebach pomocy, na przykład pomocy finansowej.Jeś li masz trudnoś ci finansowe lub bĘ disz jakieś finansowy bałagan, a potrzebujesz funduszy, aby założyć własną firmę, Wszelkiego rodzaju pomoc? Jesteśmy prywatną firmą pożyczkową, która zapewnia wszystkie rodzaje pożyczki / finansowania dla wszystkich, którzy chcą otrzymać pomoc finansową. Lub trudno jest uzyskać kredyt kapitałowy od banków lokalnych, bo Biblia mówi "" Łukasz 11:10 Każdy, kto prosi, otrzymuje; Ten, kto szuka odkryć; A tym, którzy puka, drzwi zostaną otwarte ", więc nie pozwól, aby te możliwości przebiegały przez Ciebie, ponieważ Jezus jest tym samym wczoraj, dziś i na wieki. Tym bardziej, że to jest dla poważnego umysłu, a Bóg boi się ludzi, będzie tu, aby pomóc tym Którzy potrzebują pomocy .. Email; [email protected] / [email protected]

Podpis: ADAMS JOHN LOAN
Dodano: 2017-06-21 01:54:03 | Zgłoś naruszenie

Obecnie udzielamy pożyczkę zainteresowanym osobom i firmom. Czy zostały odrzucone pożyczki przez banki z powodu złego wyniku kredytowego lub próbowałeś i nie udało się, lub musisz rozpocząć działalność gospodarczą, ale finansowo w dół, złożyć wniosek o pożyczkę teraz w wysokości 2% Wszystkie zgłoszenie należy przekazać do witryny : //worldbestloans.wix.com/worldbestloans Email: [email protected]

Podpis: James Scott
Dodano: 2017-05-24 08:33:25 | Zgłoś naruszenie

Obecnie udzielamy pożyczkę zainteresowanym osobom i firmom. Czy zostały odrzucone pożyczki przez banki z powodu złego wyniku kredytowego lub próbowałeś i nie udało się, lub musisz rozpocząć działalność gospodarczą, ale finansowo w dół, złożyć wniosek o pożyczkę teraz w wysokości 2% Wszystkie zgłoszenie należy przekazać do witryny : //worldbestloans.wix.com/worldbestloans Email: [email protected]

Podpis: James Scott
Dodano: 2017-05-24 08:30:58 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-05-05 10:43:26 | Zgłoś naruszenie

Zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem naszego adresu e-mail i numeru Whatsapp: E-mail: [email protected] WhatsApp: +2347059073801

Podpis: Fredrick Padoin Manson
Dodano: 2017-05-05 10:43:07 | Zgłoś naruszenie

OFERTA KREDYTOWA Dzień dobry Szanowny Panie, Uzyskanie pożyczki od Grayson Investments Company jest w 100% pewne i legalność transakcji jest w 100% gwarantowana. e-mail: [email protected] lub kontakt: +1 (219) 9909-186 Legalna pożyczka zawsze miała ogromny problem dla osób z problemem finansowym i potrzebujących rozwiązania. Kwestia kredytowa i zabezpieczenie Są czasami klienci zawsze martwią się o szukanie pożyczki od legalnego pożyczkodawcy. Nasze usługi obejmują: Konsolidacja zadłużenia * Drugi kredyt hipoteczny * Pożyczki biznesowe * Pożyczki osobiste* Międzynarodowe kredyty * Pożyczki studenckie* Kredyt rodzinny * Aby uzyskać więcej informacji przejdź do zakupu kredytu, skontaktuj się z nami Proszę natychmiast odpowiedzieć na ten e-mail: [email protected] lub skontaktuj się z +1 (219) 9909-186 Proszę zauważyć, że kredyt jest wystawiony w wysokości 3% odsetek, Do nas teraz, jeśli jesteś zainteresowany. Aukcje internetowe dla Twojej strony!

Podpis: Luciana Albert
Dodano: 2017-03-29 02:41:03 | Zgłoś naruszenie

masowe zwolnienia,przyjmowanie swoich na stanowiska nawet jak im udowodniono ze koordynujaca interny nie miala prawa pracowac,kredyty i oszukiwanie ludzi ze szpital lepiej stoi,sprzedawanie po kawalku co sie da9przychodnia,laboratorium, nocny zoz kuchnia), tak dziala obecna dyrekcja szpitala

Podpis: anty pis
Dodano: 2017-03-11 11:36:57 | Zgłoś naruszenie

Kredyt zawsze trzeba spłacać i jakie bierze się to należy to kalkulować. Jak takie oszczędności są robione to w czym problem . Za 5 lat kredyt się spłaci.Szkoda tylko że pacjenci uciekają od tej dobrej kadry. Na obecną chwilę tylko dziecięcy się został i całe szczęście.

Podpis: Pis
Dodano: 2017-03-08 15:06:53 | Zgłoś naruszenie

Wiadomo ze kredyt zostanie splacony,skoro pod zastaw dano budynek starostwa itd..Tego kredytu szpital nigdy by nie splacil natomiast zrobi to starostwo,pieniedzmi podatnika,dziure jakos trzeba zalatac

Podpis: POpowiec
Dodano: 2017-03-08 10:11:06 | Zgłoś naruszenie

Widzę strach w jego oczach .Dobrze wie że przegiął

Podpis: xc
Dodano: 2017-03-08 09:46:27 | Zgłoś naruszenie

Facet sobie jaja z nas robi. Dajcie kasę a wszystko zrobię. Każdy tak potrafi

Podpis: !!!
Dodano: 2017-03-08 08:29:07 | Zgłoś naruszenie

Chłodnym okiem oceniając nie ten człowiek na tym miejscu.

Podpis: z zewnątrz
Dodano: 2017-03-08 07:33:39 | Zgłoś naruszenie

No cóż, chłodnym okiem oceniając pewnie gdyby nie wzięli tego kredytu na spłatę zobowiązań natychmiastowych, to nie mielibyście już szpitala w Oleśnicy. Przyjechałby smutny pan seicento i wyłączyłby prąd, a tak to przynajmniej jest jakaś perspektywa. Pluć można bez zastanowienia, ale jak się dochodzi do ściany, to albo rozbijasz łeb i po tobie, albo zaczynasz walczyć. Tej wygranej walki Wam życzę.

Podpis: z zewnątrz
Dodano: 2017-03-07 23:34:56 | Zgłoś naruszenie

SAMI SOBIE WINNI W DUPE ROGALSKIEGO POCAŁOWAĆ POWINNI !!!! BARDZO DOBRZE PANIE ROGALSKI ZA PYSK I ZESZMACIĆ CAŁY PERSONEL JAK SIĘ DAJE TO TRZEBA OCZYWISCIE OPRÓCZ SWOICH KOLEŻANEK I KOLEGÓW Z NAMYSŁOWA A I JESCZE JEDNO NIECH SIĘ PAN NIE BOI BO PISLAM ZA PANEM STOI

Podpis: QW
Dodano: 2017-03-07 22:01:11 | Zgłoś naruszenie

Moim zdaniem jedynie personel OIOM-u wykracza poza normy tego szpitala. Pielęgniarki są bardzo życzliwe w stosunku do rodzin pacjentów i chyba tylko na tym oddziale mamy XXI wiek. Jeżeli usługi medyczne będą traktowane jak produkcja w fabryce, to niestety ucierpi pacjent. Jak można zakładać, że szpital ma przynosić zyski? Cieszmy się, że mamy OIOM u siebie i nie jesteśmy w razie potrzeby wożeni po ulicach Wrocławia w poszukiwaniu miejsca. Pan Dyrektor po raz kolejny obnaża swe "biznesowe" podejście i brak kompetencji medycznych. Może zróbmy wyłącznie oddziały chirurgii plastycznej dla obywateli UE - zysk gwarantowany, a Oleśniczanie będą intruzami we wrocławskich szpitalach.

Podpis: oleśniczanin
Dodano: 2017-03-07 21:55:12 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (57), Motoryzacja (8), Nauka (7), Praca (67), Usługi (25), Zwierzęta (4), Inne (13)
Dodaj ogłoszenie
reklama
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Czy odpowie za uderzenie dziecka?
"Osoby komentujące s..."~Oleśniczanin
reklama
Kalendarium
04.03.2018 o godz. 17:00
Koncert Zenka Martyniuka z zespołem Akcent (więcej)
drugi występ o godz. 20, hala widowiskowo-sportowa GOSiR w Twardogórze
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter