reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 24 listopada. Imieniny Emmy, Flory, Jana.
reklama
reklama
reklama

Restrukturyzacja i finanse szpitala

Dodano: 2017-03-06 09:41:16 | Komentarzy: 179 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykułu
Wywiad portalu MojaOlesnica.pl z Piotrem Rogalskim - zastępcą dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. Zapytaliśmy o jego ocenę restrukturyzacji, finanse oraz o przyszłość OIOM-u.


Publikujemy wywiad wideo z Piotrem Rogalskim, zastępcą dyrektora PZS w Oleśnicy

reklama

Ocena restrukturyzacji

- Nie wypada mi mówić, że osiągnęliśmy sukces. Ale efekty na półtora roku są bardzo dobre. Poprawiliśmy wynik finansowy roku o prawie 4,5-5 mln złotych. Rzeczywiście momentami restrukturyzacja była bolesna - zarówno dla pracowników, jak i społeczeństwa, żeby zrozumieć, że pewne ruchy trzeba było zrobić, żeby finansowo się bardziej bilansował. I ten efekt osiągnęliśmy - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Piotr Rogalski, zastępca dyrektora ds. restrukturyzacji Powiatowego Zespołu Szpitali z s. w Oleśnicy.

Nasz rozmówca przytacza też dane, które mówią, że dyrekcja otrzymuje minimalną ilość skarg na personel. - Jakościowo i kadrowo też bardzo mocno ten szpital ustawiliśmy. W mojej ocenie jest to dobry szpital na dobrym poziomie merytorycznym z bardzo mocną załogą - zarówno pielęgniarską, jak i lekarską. Mam świadomość, że zaraz ktoś się znajdzie, żeby moje dobre samopoczucie uznać za bezzasadne, bo nie będzie się podobało to, czy tamto - komentuje.

Szpital dalej potrzebuje pieniędzy

Oleśnicki szpital otrzymał 15 mln zł z kredytu. Środki zostały przeznaczone na spłatę zadłużenia oraz restrukturyzację. Jednostka potrzebuje kolejnych pieniędzy, co zaznaczyła w piśmie skierowanym niedawno do samorządów w powiecie oleśnickim.

- Nie osiągniemy dalszej poprawy w momencie, kiedy będziemy musieli obsłużyć 15-milionowy kredyt, który mieliśmy zaciągnąć na spłatę zadłużenia, które zastaliśmy półtora roku temu. Chciałem uzmysłowić wszystkim samorządowcom, nie tylko samorządowi powiatowemu, że ten kredyt musi zostać spłacony, ale niestety nie naszymi staraniami. Żaden szpital w Polsce nie wypracuje takich pieniędzy, zysku, z których mógłby zapłacić takie pieniądze w najbliższych latach. Dla nas jest to kwota około 2-2,2 mln zł obsługi samego zadłużenia i obsługi pieniędzy, które nas uratowały w zeszłym roku - twierdzi P. Rogalski.

Proponuje, aby samorządy powołały koalicję i wspólnie uzbierały środki. - To są winy z poprzedniej kadencji, władzy czy z poprzednich rządów samorządowych. Natomiast jeśli nam ktoś nie pomoże spłacić tych pieniędzy, to efekt będzie jasny. To mniej więcej będzie tak wyglądało jakby płynącemu człowiekowi ktoś uwiązał kamień do szyi i na pewno wynik będzie coraz gorszy - dodaje.

- Mówiliśmy, że tego nie spłacimy - uważa zastępca dyrektora. - Teraz te pieniądze trzeba spłacić, a my postaramy się nie generować dalszych strat - kontynuował.

Co dalej z OIOM-em?

- Największym obciążeniem dla nas jest OIOM. To, co wydawało się sukcesem, dla nas jest porażką. Najlepszym posunięciem byłaby rezygnacja z prowadzenia tego oddziału. On przynosi straty. Otwierając oddział trzeba było wziąć kartkę i ołówek i wszystko policzyć. A nie uzyskamy bilansowania na sześciu czy ośmiu łóżkach. OIOM nigdy nie powinien być otwarty. Gdyby miał dwanaście łóżek, a nie sześć, to tak. Błąd był jednak na początku - oświadczył na październikowej sesji rady powiatu P. Rogalski.

Podczas rozmowy wróciliśmy do tematu Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Zastępca dyrektora nadal uważa, że dysponuje on zbyt małą liczbą łóżek. Jednak szpital czeka na nadchodzącą reformę.

- Robimy nadwykonania i tym te straty troszeczkę zmniejszamy. Natomiast mam nadzieję, że finansowanie nowe, czyli budżetowanie ogólne całego szpitala, niekupowanie u nas procedur, nie obejmie OIOM-u, bo jak obejmie OIOM, to mamy problem - słyszymy. - Mam taką nadzieję, że będą zmiany na lepsze, w których będziemy uczestniczyć - komentuje P. Rogalski.

Wideo Piotr Rogalski, zastępca dyrektora PZS w Oleśnicy


Piotr Paszkowski
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (179)

Pajacujecie, oddziały wyremontowane albo w trakcie remontu idzie ku lepszemu napewno. Wiec nie obchodzi mnie ile Oni zarabiają!

Podpis: M
Dodano: 2017-03-06 16:31:08 | Zgłoś naruszenie

Zakmnąć Szpital skoro mamy do tego dopłacać.

Podpis: Obiektywny
Dodano: 2017-03-06 16:08:25 | Zgłoś naruszenie

Pięknie to już było, teraz to tylko haałłaa, załoga zastraszona, pacjenci traktowani jak zło konieczne, wszędzie a szczególnie na wewnętrznym bród, smród i ubóstwo, a taki niby porządek miał być. Może być ubogo ale powinno być czysto a panie na wewnętrznym to chyba zapomniały jak wygląda szmata i kto to kontroluje , no chyba taka zdolna nowa ekipa z nową oddziałową. Szok, szkoda gadać i potrafią powiedzieć że pacjenci się nie skarżą. ZADUFANIE W SOBIE TO MAŁO POWIEDZIANE. Rozliczenie Was przyjdzie lada dzień.

Podpis: pacjent II
Dodano: 2017-03-06 15:58:22 | Zgłoś naruszenie

@..daj argumenty że jest inaczej

Podpis: Adhamah
Dodano: 2017-03-06 14:07:36 | Zgłoś naruszenie

Ile kosztują fachowcy dyrektorzy podatników? Coś długo trwa wyprowadzenie szpitala na prostą, ile to czasu jeszcze potrwa 15, 20 czy 30 lat, a może nieskończoność.

Podpis: podatnik
Dodano: 2017-03-06 13:59:18 | Zgłoś naruszenie

Do pacjent-a kto Ci tą chirurgie twardą operował?

Podpis: Zenek
Dodano: 2017-03-06 13:43:35 | Zgłoś naruszenie

Wywiad z tym człowiekiem to jakiś żart.Przciez wiedział że przejmuje szpital z dużym długiem.Tomoze ja kupię zadłużone mieszkanie i poproszę żeby za mnie ktoś go spłacił??OIOM jak przynosi straty to już dawno powinien być zamknięty.Takim dyrektorem to ja mógłbym być.Też umiałbym pozwalniać,pozamykać, połączyć i napisać pismo do miasta żeby dali kredyt albo umorzyli dług.Tak to wygląda w/g mojej oceny.

Podpis: Gniady
Dodano: 2017-03-06 13:39:03 | Zgłoś naruszenie

Reanimacja trupa!!Nie mam zamiaru opłacać ze swoich podatkow pensji pensji Pana dyrektora!Szpital traktuje miasto jak dojną krowę i co chwilę żebrze o miliony.

Podpis: Zbulwersowany
Dodano: 2017-03-06 13:29:50 | Zgłoś naruszenie

Chirurdzy od operacji przepuklin !!!!!!!!!!!!!!! Ludzie Rogalskiego , za którym przyszli do nas ! A On ( uzdrowiciel ) mówi że tak pięknie ! Oj , mówić to On potrafi ! Tylko to mu najlepiej wychodzi !

Podpis: Jakub Z. Oleśnica
Dodano: 2017-03-06 13:25:07 | Zgłoś naruszenie

adhamah, to ty nie myślisz, jak już będziesz wiedział o co chodzi to się ponownie odezwij.

Podpis: ..
Dodano: 2017-03-06 13:23:06 | Zgłoś naruszenie

Czemu wywiadu nie udzielił Dyrektor tylko zastępca ????

Podpis: I
Dodano: 2017-03-06 13:20:40 | Zgłoś naruszenie

@Podatnik - czy ty czlowieku nie myślisz? Zmniejszył dług o 4- 5 mln. A zwiększył o 18 mln!!!!

Podpis: adhamah
Dodano: 2017-03-06 13:12:05 | Zgłoś naruszenie

Zenio, różne to były zabiegi,od chirurgii miękkiej po twardą.

Podpis: pacjent
Dodano: 2017-03-06 13:11:48 | Zgłoś naruszenie

Miało być "a kto inny będzie go spłacał". Zwykła literówka...

Podpis: wyborca
Dodano: 2017-03-06 13:03:10 | Zgłoś naruszenie

nie ma Rogalskiego w Namysłowie i zobaczcie jak wspaniała atmosfera , jaka obsługa , jacy naprawdę fachowcy lekarze - czego nie można było stwierdzić za rządów tego zakłamanego uzdrowiciela ! Dobrze napisała " obiektywna " - kłamca i tyle !

Podpis: oburzony
Dodano: 2017-03-06 12:59:50 | Zgłoś naruszenie

KŁAMCA ! Niech powie ile zgonów było przez ostatnie dni , miesiące - jakie błędy popełniają ci wspaniali chirurdzy - niech nie omamia znów nas że jest dobrze - a kredyt - jeszcze mało ? brakuje na wypłaty i tak dość spore dla dyrekcji i tych wspaniałych chirurgów - powinni płacić za efekty , za solidność , za uczciwość ! gdzie ten plan naprawczy KŁAMCO !!! Zamilcz lepiej wraz ze swoim starostą !!! HAŃBA !!!

Podpis: obiektywna
Dodano: 2017-03-06 12:54:37 | Zgłoś naruszenie

Do pacjent-Parę razy na to samo...współczuje

Podpis: Zenek
Dodano: 2017-03-06 12:51:45 | Zgłoś naruszenie

no jakby operacji nie umieli zrobić to do spawarki ale jaki ohydny wygląd ma ta buda olesnicka jak za cara Romanowa jeszcze. Ja nie myślę o lekarzach tylko o tych niby derektorach z innej epoki

Podpis: nie
Dodano: 2017-03-06 12:50:58 | Zgłoś naruszenie

Te,wykrzyknik, uważaj na to co mówisz. Byłem parę razy operowany w oleśnickim szpitalu i dzięki temu mam możliwość normalnie funkcjonować, cieszyć się zdrowiem. Co ty potrafisz ?

Podpis: pacjent
Dodano: 2017-03-06 12:46:44 | Zgłoś naruszenie

Starosta nie zna sie na służbie zdrowia a szpital powierzył uzdrowicielom. Nie znam osoby ktora z oleśnckiego szpitala byłaby zadowolona. Chirurdzy potrafia zepsuc prosty zabieg, a internę pewnie zamkną pod pretekstem bakterii. Prywatny folwark Rogala, a zarząd powiatu tego nie widzi. Takie zuchy

Podpis: !
Dodano: 2017-03-06 12:42:07 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter