Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest sobota, 24 lutego. Imieniny Macieja, Bogusza, Sergiusza.
reklama
reklama
reklama

Restrukturyzacja i finanse szpitala

Dodano: 2017-03-06 09:41:16 | Komentarzy: 239 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykułu
Wywiad portalu MojaOlesnica.pl z Piotrem Rogalskim - zastępcą dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. Zapytaliśmy o jego ocenę restrukturyzacji, finanse oraz o przyszłość OIOM-u.


Publikujemy wywiad wideo z Piotrem Rogalskim, zastępcą dyrektora PZS w Oleśnicy

reklama

Ocena restrukturyzacji

- Nie wypada mi mówić, że osiągnęliśmy sukces. Ale efekty na półtora roku są bardzo dobre. Poprawiliśmy wynik finansowy roku o prawie 4,5-5 mln złotych. Rzeczywiście momentami restrukturyzacja była bolesna - zarówno dla pracowników, jak i społeczeństwa, żeby zrozumieć, że pewne ruchy trzeba było zrobić, żeby finansowo się bardziej bilansował. I ten efekt osiągnęliśmy - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Piotr Rogalski, zastępca dyrektora ds. restrukturyzacji Powiatowego Zespołu Szpitali z s. w Oleśnicy.

Nasz rozmówca przytacza też dane, które mówią, że dyrekcja otrzymuje minimalną ilość skarg na personel. - Jakościowo i kadrowo też bardzo mocno ten szpital ustawiliśmy. W mojej ocenie jest to dobry szpital na dobrym poziomie merytorycznym z bardzo mocną załogą - zarówno pielęgniarską, jak i lekarską. Mam świadomość, że zaraz ktoś się znajdzie, żeby moje dobre samopoczucie uznać za bezzasadne, bo nie będzie się podobało to, czy tamto - komentuje.

Szpital dalej potrzebuje pieniędzy

Oleśnicki szpital otrzymał 15 mln zł z kredytu. Środki zostały przeznaczone na spłatę zadłużenia oraz restrukturyzację. Jednostka potrzebuje kolejnych pieniędzy, co zaznaczyła w piśmie skierowanym niedawno do samorządów w powiecie oleśnickim.

- Nie osiągniemy dalszej poprawy w momencie, kiedy będziemy musieli obsłużyć 15-milionowy kredyt, który mieliśmy zaciągnąć na spłatę zadłużenia, które zastaliśmy półtora roku temu. Chciałem uzmysłowić wszystkim samorządowcom, nie tylko samorządowi powiatowemu, że ten kredyt musi zostać spłacony, ale niestety nie naszymi staraniami. Żaden szpital w Polsce nie wypracuje takich pieniędzy, zysku, z których mógłby zapłacić takie pieniądze w najbliższych latach. Dla nas jest to kwota około 2-2,2 mln zł obsługi samego zadłużenia i obsługi pieniędzy, które nas uratowały w zeszłym roku - twierdzi P. Rogalski.

Proponuje, aby samorządy powołały koalicję i wspólnie uzbierały środki. - To są winy z poprzedniej kadencji, władzy czy z poprzednich rządów samorządowych. Natomiast jeśli nam ktoś nie pomoże spłacić tych pieniędzy, to efekt będzie jasny. To mniej więcej będzie tak wyglądało jakby płynącemu człowiekowi ktoś uwiązał kamień do szyi i na pewno wynik będzie coraz gorszy - dodaje.

- Mówiliśmy, że tego nie spłacimy - uważa zastępca dyrektora. - Teraz te pieniądze trzeba spłacić, a my postaramy się nie generować dalszych strat - kontynuował.

Co dalej z OIOM-em?

- Największym obciążeniem dla nas jest OIOM. To, co wydawało się sukcesem, dla nas jest porażką. Najlepszym posunięciem byłaby rezygnacja z prowadzenia tego oddziału. On przynosi straty. Otwierając oddział trzeba było wziąć kartkę i ołówek i wszystko policzyć. A nie uzyskamy bilansowania na sześciu czy ośmiu łóżkach. OIOM nigdy nie powinien być otwarty. Gdyby miał dwanaście łóżek, a nie sześć, to tak. Błąd był jednak na początku - oświadczył na październikowej sesji rady powiatu P. Rogalski.

Podczas rozmowy wróciliśmy do tematu Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Zastępca dyrektora nadal uważa, że dysponuje on zbyt małą liczbą łóżek. Jednak szpital czeka na nadchodzącą reformę.

- Robimy nadwykonania i tym te straty troszeczkę zmniejszamy. Natomiast mam nadzieję, że finansowanie nowe, czyli budżetowanie ogólne całego szpitala, niekupowanie u nas procedur, nie obejmie OIOM-u, bo jak obejmie OIOM, to mamy problem - słyszymy. - Mam taką nadzieję, że będą zmiany na lepsze, w których będziemy uczestniczyć - komentuje P. Rogalski.

Wideo Piotr Rogalski, zastępca dyrektora PZS w Oleśnicy


Piotr Paszkowski
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (239)

Cześć wszystkim, Jestem Hobelman Jaroen prywatnym pożyczkodawcą z dobrą reputacją z pracy, [email protected] Złożyć dziś wniosek, jeśli potrzebujesz pożyczki ratunkowej od renomowanej firmy, z dobrym stanem i stosunkami pracy, skontaktuj się z nami, oferując pożyczki po przystępnych cenach oprocentowanie 3%, a praca z nami będzie dobrym doświadczeniem. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami przez e-mail: [email protected] Tekst lub telefon +17816567138 [email protected] Pan Hobelman Jaroen

Podpis: Pan Hobelman Jaroen
Dodano: 2017-10-04 13:20:33 | Zgłoś naruszenie

IMMACULATE LOAN PROVIDERS LIMITED Rozwiąż swój problem finansowy w ciągu 24 godzin.              Czy jesteś zarobkiem wynagrodzenia lub właścicielem firmy?       Otrzymaj od 1000 Euro - 200 000 000 Euro pożyczki w ciągu 24 godzin                            bez zabezpieczenia.                Proste rozwiązanie pieniężne. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: [email protected] CEO: Benjamine lub odwiedzić nasz oddział: poziom 29, wieża Tiffany, wieżowce Jumeirah Lakes Towers w Dubaju. Zjednoczone Emiraty Arabskie                               Dzięki

Podpis: HELEN BENJAMIN
Dodano: 2017-10-03 19:38:40 | Zgłoś naruszenie

IMMACULATE LOAN PROVIDERS LIMITED Rozwiąż swój problem finansowy w ciągu 24 godzin.              Czy jesteś zarobkiem wynagrodzenia lub właścicielem firmy?       Otrzymaj od 1000 Euro - 200 000 000 Euro pożyczki w ciągu 24 godzin                            bez zabezpieczenia.                Proste rozwiązanie pieniężne. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: [email protected] CEO: Benjamine lub odwiedzić nasz oddział: poziom 29, wieża Tiffany, wieżowce Jumeirah Lakes Towers w Dubaju. Zjednoczone Emiraty Arabskie                               Dzięki

Podpis: HELEN BENJAMIN
Dodano: 2017-10-03 19:38:40 | Zgłoś naruszenie

Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki dla zainteresowanych osób i firm, takich jak zarządzanie firmą osobistą, administracja przedsiębiorstw, fundusz hipoteczny, Bill Fund, zarządzanie studentami, zarządzanie pojazdem i wiele innych. Nasze usługi kredytowe są dobrze ubezpieczone i akceptowalne, dzięki czemu możemy odnieść sukces. Minimalna kwota kredytu wynosi od 5000 do 10.000.000 USD. z okresem co najmniej 1 roku i maksymalnie 30 lat. Aby uzyskać więcej informacji i aplikacji, skontaktuj się z nami tutaj E-mail: [email protected]

Podpis: Mr Jerry
Dodano: 2017-10-03 18:32:51 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-09-17 13:21:29 | Zgłoś naruszenie

Witam poszukujący pożyczki, Szukasz wolności finansowej? Czy jesteś w długu, potrzebujesz kredytu na rozpoczęcie nowej działalności? lub zapaść finansowo, potrzebujesz kredytu na zakup samochodu lub domu? Czy bank zawsze odmawia finansów? Chcesz poprawić swoje finansowe? potrzebują pożyczki Twoje rachunki spłacają? nie patrząc więcej, witamy Cię za okazję do wszystkich rodzajów pożyczek w bardzo przystępnych stóp procentowych 3% dla innych Aby uzyskać informacje, skontaktuj się z nami przez e-mail: ([email protected]) Czy potrzebujesz inwestora? Czy potrzebujesz prywatnego inwestora? Czy masz zły kredyt? Czy potrzebujesz pieniędzy, aby płacić rachunki? Czy musisz założyć nową firmę? Czy masz niedokończony projekt ze względu na złe finansowanie? Czy potrzebujesz pieniędzy, aby inwestować w jakiejś dziedzinie specjalizacji, która przyniesie Ci korzyści? i nie wiesz, co robić. Poniżej oferujemy następujące kredyty: pożyczki osobiste [bezpieczne i niezabezpieczone] pożyczki biznesowe [bezpieczne i niezabezpieczone] Pożyczki kombinowane pożyczki studenckie kredyty konsolidacyjne i tak wiele innych. 1. Pełna nazwa: ---------------- 2. Adres kontaktowy: ---------------- 3. Kwota kredytu potrzebna: ---------------- 4. Czas trwania kredytu ---------------- 5. Dochód miesięczny: -------------------- 6: Zawód: ---------------------- 7. Bezpośredni numer telefonu: ---------------- Nazwa firmy: WHITE HORSE CREDIT Firma Email [email protected] Firma NMLS ID: 315276 Z poważaniem, Petra Hoffmann.

Podpis: Petra Hoffmann
Dodano: 2017-09-11 03:12:08 | Zgłoś naruszenie

Szukasz pomocy finansowej? oferujemy wszelkiego rodzaju pomoc finansową dla każdego legalnego klienta, firmy, kredytu samochodowego, kredytu mieszkaniowego, pożyczki firmowej, kredytu medycznego e.tc Skontaktuj się z nami dziś i zatwierdzimy kredyt. Adres e-mail: [email protected] Strona internetowa: http: //worldbestloans.wix.com/worldbestloans

Podpis: Melike Edwin
Dodano: 2017-09-09 03:04:41 | Zgłoś naruszenie

Oferta pożyczki indywidualnej! Jesteśmy prywatną instytucją finansową, która zapewnia pożyczki osobiste dla każdego od 5000 do 8 500 000 złotych // Euro. Roczna stopa procentowa wynosi 3%. Kredyt jest przyznawany każdemu, kto może respektować jego okres spłaty. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki, masz projekt i potrzebujesz finansowania, złego kredytu lub potrzebujesz pieniędzy do płacenia rachunków, funduszy na inwestycje. organizacja nie jest bankiem i nie wymaga wielu dokumentów. napisz lub skontaktuj. E-mail: [email protected]

Podpis: SOFIA
Dodano: 2017-09-08 21:37:49 | Zgłoś naruszenie

ZASTOSOWANIE DO PILNEJ LOKALIZACJI OSOBOWEJ NOWOŚĆ, jestem prywatnym pożyczkodawcą i Inwestorem, który udzielał pożyczek firmom i osobom prywatnym, Pozwolenie na poyczkę firmową i osobistą w ciągu 24 godzin - Szybkie finansowanie. Niezabezpieczone pożyczki gotówkowe Do 1.000 USD - 200 000 000 USD! Uruchomienie firmy - nie ma dokumentacji - nie ma kolizji! czy potrzebujesz Finansowanie firm, mogę pomóc w 100% gwarancję pożyczki, oferuję pożyczkę biznesową i indywidualną, a także finansujemy wszelkiego rodzaju projekty z 2% NISKIE CENY! Płatności miesięczne - nie codziennie! Konsolidacja pożyczek gotówkowych dla sprzedawców! O wiele niższych płatności miesięcznych w ciągu tygodnia! Pożyczki na twarde pieniądze! Napraw i flip, wynajem, nowe budowy! Do 90% LTV! Brak dokumentów, zły kredyt OK! Nationwide Pożyczkodawca! Wypożyczanie sprzętu ciężkiego! Leasing sprzętu medycznego! Większość urządzeń zatwierdzonych! skontaktuj się z nami z następującymi Twoje imiona: wymagana kwota: Trwanie: numer telefonu: skontaktuj się z nami pocztą elektroniczną: [email protected]

Podpis: walker1
Dodano: 2017-09-06 13:04:58 | Zgłoś naruszenie

Czy potrzebujesz pożyczki, aby zainwestować w Twoją firmę lub wypłacać pieniądze, Oferujemy pożyczkę z niską stopą procentową Oferujemy kredyt od 1500 zl 10 milionów zl Skorzystaj z naszego e-maila, abyśmy mogli Ci pomóc Nasze poślubne miejsce: http://maria-victoria-vargas-puyo.webnode.com i skontaktuj się z Twoim imieniem, krajem, kwotą i czasem trwania nasz email: [email protected]

Podpis: Maria Victoria
Dodano: 2017-09-06 08:36:45 | Zgłoś naruszenie

Jak uzyskałem pożądaną kwotę pożyczki z wiarygodnej firmy pożyczkowej ([email protected]) Witam wszystkich, Nazywam się Linda Kimberly, jestem z Sydney w Australii, jestem tutaj, aby zeznawać, jak dostałem pożyczkę od firmy GTL po zastosowaniu sześciokrotnie z różnych pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są zdolni kredytodawcy tu w tym forum, pomyślałem, że ich pożyczki były prawdziwe i zastosowałem, ale nigdy nie przyznali mi żadnej pożyczki, dopóki przyjaciel mnie nie przedstawił mnie firmie GTL, która obiecała mi pomóc z pożyczką mojego pragnienia i tak naprawdę obiecałem bez jakiejkolwiek formy zwłoki , Miałem wątpliwości, ale nigdy nie uwierzyłem. Nigdy nie sądziłem, że nadal są wiarygodne kredytodawcy pożyczki, dopóki firma GTL, która naprawdę pomogła mi w pożyczeniu i zmieniła moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż istnieje wiele dobrych i wiarygodnych kredytodawców, ale radzę ci szukać wiarygodnych pożyczkodawców, aby spróbować firmy GTL, więc dbanie i zrozumienie. Nie wiem, czy potrzebujesz pilnej pożyczki, czy chcesz finansowania projektów, Więc możesz skontaktować się z firmą GTL dzisiaj. Adres e-mail jest ([email protected]) Linda Kimberly, Niech cię Bóg błogosławi.

Podpis: Linda Kimberly
Dodano: 2017-09-05 22:34:45 | Zgłoś naruszenie

Szanowny Panie / Szanowna Pani KRÓTKO JAK MOŻLIWOŚĆ W PRZYPADKU 2DAYS. Jose Micro Fundusz Finansowy Plc Commercial and Personal, kredyt mieszkaniowy z 2% stopą procentową.Interested Osoby powinny skontaktować się z Urzędnikiem Kredytowym za pośrednictwem poczty elektronicznej z poniższymi informacjami: NAZWISKO: ..... NAZWISKO: ...... PAŃSTWO: ....... NUMER TELEFONICZNY: ..... OKREŚLENIE: ...... AGE: ...... ....... SEX: ...... STATUS MNIEJSZY: ...... KWOTA KREDYTOWA POTRZEBNA: ...... MIESIĄCE DOCHODY ...... CZAS TRWANIA: ..... Nazwisko: Oferta kredytowa Oferta inwestycyjna E-mail: [email protected] i dalsze informacje o nas odwiedzają nasze adresy internetowe www.dennisonloanscompany.com Dzięki Bogu Błogosławieństwu Pozdrowienia, Panie Jose

Podpis: jose dennison
Dodano: 2017-09-04 10:08:54 | Zgłoś naruszenie

Aktualnie oferujemy program pożyczek pływających po oprocentowaniu w wysokości 2% z poprawnym dowodem tożsamości. Możesz wysłać żądanie pożyczki na dowolną kwotę pożyczki, której potrzebujesz. Oferujemy pożyczki w wysokości od 5.000,00 USD Min. 50 000 000,00 USD Maks. Mamy długoterminowy kredyt od pięciu (5) do pięćdziesięciu (50) lat maksymalnie. Dajemy następujący rodzaj pożyczki: pożyczka na projekt, refinansowanie kredytu, pożyczki inwestycyjne biznesowe, kredyty samochodowe lub pożyczki, pożyczka studencka, konsolidacja zadłużenia, kredyty mieszkaniowe, pożyczki indywidualne, pożyczka na wakacje i urlop, pożyczka świąteczna i noworoczna. Nasza firma potrzebuje również osoby, która może być naszym przedstawicielem firmy w Twoim kraju. Skontaktuj się z naszymi Firmami SPRZEDAŻY FINANSOWEJ FIRMY STEVEN WILLIAMS za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected] Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą finansową i chcesz otrzymać pożyczkę od nas, skontaktuj się z nami i podaj szczegóły poniżej i będzie to konieczne do zainicjowania odpowiednio pożyczkę. Imię: ___________________________ Imię: ____________________________ Płeć: _______________________________ Stan cywilny: _______________________ Adres kontaktowy: ______________________ Miasto / miasto: ________________________ Kraj: ______________________________ Data urodzenia: ________________________ Kwota wymagana jako pożyczka: ________________ Czas trwania kredytu: ________________________ Dochód miesięczny / dochód roczny: _________ Zawód: ___________________________ Cel pożyczki: _____________________ Telefon: ________________________________ Faks: __________________________________ W uznaniu tych informacji zostanie wysłane dobrze wyliczone Warunki, w tym umowa. Dziękuję za Twój patronat! Z poważaniem, STEVEN WILLIAMS FINANSE FINANSIAL LOAN FIRMA E-mail: [email protected]

Podpis: STEVEN WILLIAMS
Dodano: 2017-09-02 23:15:13 | Zgłoś naruszenie

Dobry dzień moi ludzie, czy szukasz pożyczki odkąd ?? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozwiązać problemy w życiu? jeśli tak, to już nie martw się, bo jest Bóg wysłana kobieta, która pomaga ludziom dzisiaj w naszym kraju, pomagała wielu z nas tutaj, Eva kobieta, która pracowała ze szpitalem w moim kraju, szukałem pożyczki odkąd odesłałem moje dzieci do szkoły i otworzyłem interes, zostałem oszukany moimi fałszywymi pożyczkodawcami do dziś, kiedy zlokalizowałem tę firmę iw tej firmie potwierdzam i wyłożyłem kwotę 45 milionów dolarów pożyczki bez stresu, a teraz jestem tutaj na formularzu, aby odnieść się do tej nazwy firmy tutaj i powiedzieć moim ludziom, jak pomagają wielu osobom z innych krajów zaufać mi i polegać na nich, ponieważ są w 100% pewni i gwarantują, bo dzisiaj jestem szczęśliwa, że ??wreszcie dostałem szansę na zdobycie pożyczkę dziś i skontaktuj się z e-mailiem pod adresem {[email protected]}, ponieważ pomogły również wiele z innych krajów. Eva

Podpis: Eva
Dodano: 2017-09-01 21:20:07 | Zgłoś naruszenie

[email protected] Ubiegaj się o szybką i wygodną pożyczkę, aby spłacić rachunki i założyć nową firmę lub ponownie finansować swoje projekty po niższej stopie procentowej w wysokości 3%. Skontaktuj się z nami dziś: [email protected] z kwotą kredytu potrzebną, ponieważ nasza oferta minimalnej pożyczki wynosi 1000,00 do dowolnego wyboru kwoty kredytu. Jesteśmy legalnym zarejestrowanym i poświadczonym kredytodawcą. Możesz skontaktować się z nami dziś za pośrednictwem poczty elektronicznej, aby uzyskać szybką odpowiedź ([email protected]), jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem tej pożyczki, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat procesu udzielania pożyczek, procesu określania warunków udzielania kredytu oraz sposobu Pożyczka zostanie przeniesiona do Ciebie. Potrzebuję pańskiej pilnej odpowiedzi, jeśli jesteś zainteresowany.

Podpis: William scott
Dodano: 2017-09-01 14:55:53 | Zgłoś naruszenie

cześć Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby zaspokoić potrzeby finansowe? Oferujemy pożyczki od 2000,00 do 50,000,000,00, jesteśmy wiarygodni, wydajni, szybcy i dynamiczni, nie sprawdzają pożyczki i oferują w 100% gwarancję zagranicznych kredytów w okresie tego transferu. Wypożyczyliśmy również całą walutę z 2-procentowym oprocentowaniem wszystkich pożyczek .... Jeśli jesteś zainteresowany, wróć do nas za pomocą tego e-maila. Wróć do nas, jeśli jest to interesujące, z [email protected] Z poważaniem, Panie Andy Cole [email protected]

Podpis: MR ANDY COLE
Dodano: 2017-09-01 01:32:19 | Zgłoś naruszenie

cześć Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby zaspokoić potrzeby finansowe? Oferujemy pożyczki od 2000,00 do 50,000,000,00, jesteśmy wiarygodni, wydajni, szybcy i dynamiczni, nie sprawdzają pożyczki i oferują w 100% gwarancję zagranicznych kredytów w okresie tego transferu. Wypożyczyliśmy również całą walutę z 2-procentowym oprocentowaniem wszystkich pożyczek .... Jeśli jesteś zainteresowany, wróć do nas za pomocą tego e-maila. Wróć do nas, jeśli jest to interesujące, z [email protected] Z poważaniem, Panie Andy Cole [email protected]

Podpis: MR ANDY COLE
Dodano: 2017-09-01 01:32:19 | Zgłoś naruszenie

cześć Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby zaspokoić potrzeby finansowe? Oferujemy pożyczki od 2000,00 do 50,000,000,00, jesteśmy wiarygodni, wydajni, szybcy i dynamiczni, nie sprawdzają pożyczki i oferują w 100% gwarancję zagranicznych kredytów w okresie tego transferu. Wypożyczyliśmy również całą walutę z 2-procentowym oprocentowaniem wszystkich pożyczek .... Jeśli jesteś zainteresowany, wróć do nas za pomocą tego e-maila. Wróć do nas, jeśli jest to interesujące, z [email protected]om Z poważaniem, Panie Andy Cole [email protected]

Podpis: MR ANDY COLE
Dodano: 2017-09-01 01:32:18 | Zgłoś naruszenie

cześć Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby zaspokoić potrzeby finansowe? Oferujemy pożyczki od 2000,00 do 50,000,000,00, jesteśmy wiarygodni, wydajni, szybcy i dynamiczni, nie sprawdzają pożyczki i oferują w 100% gwarancję zagranicznych kredytów w okresie tego transferu. Wypożyczyliśmy również całą walutę z 2-procentowym oprocentowaniem wszystkich pożyczek .... Jeśli jesteś zainteresowany, wróć do nas za pomocą tego e-maila. Wróć do nas, jeśli jest to interesujące, z [email protected] Z poważaniem, Panie Andy Cole [email protected]

Podpis: MR ANDY COLE
Dodano: 2017-09-01 01:32:18 | Zgłoś naruszenie

cześć Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby zaspokoić potrzeby finansowe? Oferujemy pożyczki od 2000,00 do 50,000,000,00, jesteśmy wiarygodni, wydajni, szybcy i dynamiczni, nie sprawdzają pożyczki i oferują w 100% gwarancję zagranicznych kredytów w okresie tego transferu. Wypożyczyliśmy również całą walutę z 2-procentowym oprocentowaniem wszystkich pożyczek .... Jeśli jesteś zainteresowany, wróć do nas za pomocą tego e-maila. Wróć do nas, jeśli jest to interesujące, z [email protected] Z poważaniem, Panie Andy Cole [email protected]

Podpis: MR ANDY COLE
Dodano: 2017-09-01 01:32:17 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (53), Motoryzacja (10), Nauka (7), Praca (63), Usługi (29), Zwierzęta (6), Inne (10)
Dodaj ogłoszenie
reklama
reklamareklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
763. urodziny Oleśnicy
"Czegóż nauczyła się..."~Krzysztof A. Kowalski
reklama
Kalendarium
04.03.2018 o godz. 17:00
Koncert Zenka Martyniuka z zespołem Akcent (więcej)
drugi występ o godz. 20, hala widowiskowo-sportowa GOSiR w Twardogórze
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter