reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest sobota, 29 kwietnia. Imieniny Piotra, Rity, Angeliny.
reklama
reklama
reklama

Restrukturyzacja i finanse szpitala

Dodano: 2017-03-06 09:41:16 | Komentarzy: 81 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykułu
Wywiad portalu MojaOlesnica.pl z Piotrem Rogalskim - zastępcą dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. Zapytaliśmy o jego ocenę restrukturyzacji, finanse oraz o przyszłość OIOM-u.


Publikujemy wywiad wideo z Piotrem Rogalskim, zastępcą dyrektora PZS w Oleśnicy

reklama

Ocena restrukturyzacji

- Nie wypada mi mówić, że osiągnęliśmy sukces. Ale efekty na półtora roku są bardzo dobre. Poprawiliśmy wynik finansowy roku o prawie 4,5-5 mln złotych. Rzeczywiście momentami restrukturyzacja była bolesna - zarówno dla pracowników, jak i społeczeństwa, żeby zrozumieć, że pewne ruchy trzeba było zrobić, żeby finansowo się bardziej bilansował. I ten efekt osiągnęliśmy - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Piotr Rogalski, zastępca dyrektora ds. restrukturyzacji Powiatowego Zespołu Szpitali z s. w Oleśnicy.

Nasz rozmówca przytacza też dane, które mówią, że dyrekcja otrzymuje minimalną ilość skarg na personel. - Jakościowo i kadrowo też bardzo mocno ten szpital ustawiliśmy. W mojej ocenie jest to dobry szpital na dobrym poziomie merytorycznym z bardzo mocną załogą - zarówno pielęgniarską, jak i lekarską. Mam świadomość, że zaraz ktoś się znajdzie, żeby moje dobre samopoczucie uznać za bezzasadne, bo nie będzie się podobało to, czy tamto - komentuje.

Szpital dalej potrzebuje pieniędzy

Oleśnicki szpital otrzymał 15 mln zł z kredytu. Środki zostały przeznaczone na spłatę zadłużenia oraz restrukturyzację. Jednostka potrzebuje kolejnych pieniędzy, co zaznaczyła w piśmie skierowanym niedawno do samorządów w powiecie oleśnickim.

- Nie osiągniemy dalszej poprawy w momencie, kiedy będziemy musieli obsłużyć 15-milionowy kredyt, który mieliśmy zaciągnąć na spłatę zadłużenia, które zastaliśmy półtora roku temu. Chciałem uzmysłowić wszystkim samorządowcom, nie tylko samorządowi powiatowemu, że ten kredyt musi zostać spłacony, ale niestety nie naszymi staraniami. Żaden szpital w Polsce nie wypracuje takich pieniędzy, zysku, z których mógłby zapłacić takie pieniądze w najbliższych latach. Dla nas jest to kwota około 2-2,2 mln zł obsługi samego zadłużenia i obsługi pieniędzy, które nas uratowały w zeszłym roku - twierdzi P. Rogalski.

Proponuje, aby samorządy powołały koalicję i wspólnie uzbierały środki. - To są winy z poprzedniej kadencji, władzy czy z poprzednich rządów samorządowych. Natomiast jeśli nam ktoś nie pomoże spłacić tych pieniędzy, to efekt będzie jasny. To mniej więcej będzie tak wyglądało jakby płynącemu człowiekowi ktoś uwiązał kamień do szyi i na pewno wynik będzie coraz gorszy - dodaje.

- Mówiliśmy, że tego nie spłacimy - uważa zastępca dyrektora. - Teraz te pieniądze trzeba spłacić, a my postaramy się nie generować dalszych strat - kontynuował.

Co dalej z OIOM-em?

- Największym obciążeniem dla nas jest OIOM. To, co wydawało się sukcesem, dla nas jest porażką. Najlepszym posunięciem byłaby rezygnacja z prowadzenia tego oddziału. On przynosi straty. Otwierając oddział trzeba było wziąć kartkę i ołówek i wszystko policzyć. A nie uzyskamy bilansowania na sześciu czy ośmiu łóżkach. OIOM nigdy nie powinien być otwarty. Gdyby miał dwanaście łóżek, a nie sześć, to tak. Błąd był jednak na początku - oświadczył na październikowej sesji rady powiatu P. Rogalski.

Podczas rozmowy wróciliśmy do tematu Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Zastępca dyrektora nadal uważa, że dysponuje on zbyt małą liczbą łóżek. Jednak szpital czeka na nadchodzącą reformę.

- Robimy nadwykonania i tym te straty troszeczkę zmniejszamy. Natomiast mam nadzieję, że finansowanie nowe, czyli budżetowanie ogólne całego szpitala, niekupowanie u nas procedur, nie obejmie OIOM-u, bo jak obejmie OIOM, to mamy problem - słyszymy. - Mam taką nadzieję, że będą zmiany na lepsze, w których będziemy uczestniczyć - komentuje P. Rogalski.

Wideo Piotr Rogalski, zastępca dyrektora PZS w Oleśnicy


Piotr Paszkowski
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (81)

OFERTA KREDYTOWA Dzień dobry Szanowny Panie, Uzyskanie pożyczki od Grayson Investments Company jest w 100% pewne i legalność transakcji jest w 100% gwarantowana. e-mail: [email protected] lub kontakt: +1 (219) 9909-186 Legalna pożyczka zawsze miała ogromny problem dla osób z problemem finansowym i potrzebujących rozwiązania. Kwestia kredytowa i zabezpieczenie Są czasami klienci zawsze martwią się o szukanie pożyczki od legalnego pożyczkodawcy. Nasze usługi obejmują: Konsolidacja zadłużenia * Drugi kredyt hipoteczny * Pożyczki biznesowe * Pożyczki osobiste* Międzynarodowe kredyty * Pożyczki studenckie* Kredyt rodzinny * Aby uzyskać więcej informacji przejdź do zakupu kredytu, skontaktuj się z nami Proszę natychmiast odpowiedzieć na ten e-mail: [email protected] lub skontaktuj się z +1 (219) 9909-186 Proszę zauważyć, że kredyt jest wystawiony w wysokości 3% odsetek, Do nas teraz, jeśli jesteś zainteresowany. Aukcje internetowe dla Twojej strony!

Podpis: Luciana Albert
Dodano: 2017-03-29 02:41:03 | Zgłoś naruszenie

masowe zwolnienia,przyjmowanie swoich na stanowiska nawet jak im udowodniono ze koordynujaca interny nie miala prawa pracowac,kredyty i oszukiwanie ludzi ze szpital lepiej stoi,sprzedawanie po kawalku co sie da9przychodnia,laboratorium, nocny zoz kuchnia), tak dziala obecna dyrekcja szpitala

Podpis: anty pis
Dodano: 2017-03-11 11:36:57 | Zgłoś naruszenie

Kredyt zawsze trzeba spłacać i jakie bierze się to należy to kalkulować. Jak takie oszczędności są robione to w czym problem . Za 5 lat kredyt się spłaci.Szkoda tylko że pacjenci uciekają od tej dobrej kadry. Na obecną chwilę tylko dziecięcy się został i całe szczęście.

Podpis: Pis
Dodano: 2017-03-08 15:06:53 | Zgłoś naruszenie

Wiadomo ze kredyt zostanie splacony,skoro pod zastaw dano budynek starostwa itd..Tego kredytu szpital nigdy by nie splacil natomiast zrobi to starostwo,pieniedzmi podatnika,dziure jakos trzeba zalatac

Podpis: POpowiec
Dodano: 2017-03-08 10:11:06 | Zgłoś naruszenie

Widzę strach w jego oczach .Dobrze wie że przegiął

Podpis: xc
Dodano: 2017-03-08 09:46:27 | Zgłoś naruszenie

Facet sobie jaja z nas robi. Dajcie kasę a wszystko zrobię. Każdy tak potrafi

Podpis: !!!
Dodano: 2017-03-08 08:29:07 | Zgłoś naruszenie

Chłodnym okiem oceniając nie ten człowiek na tym miejscu.

Podpis: z zewnątrz
Dodano: 2017-03-08 07:33:39 | Zgłoś naruszenie

No cóż, chłodnym okiem oceniając pewnie gdyby nie wzięli tego kredytu na spłatę zobowiązań natychmiastowych, to nie mielibyście już szpitala w Oleśnicy. Przyjechałby smutny pan seicento i wyłączyłby prąd, a tak to przynajmniej jest jakaś perspektywa. Pluć można bez zastanowienia, ale jak się dochodzi do ściany, to albo rozbijasz łeb i po tobie, albo zaczynasz walczyć. Tej wygranej walki Wam życzę.

Podpis: z zewnątrz
Dodano: 2017-03-07 23:34:56 | Zgłoś naruszenie

SAMI SOBIE WINNI W DUPE ROGALSKIEGO POCAŁOWAĆ POWINNI !!!! BARDZO DOBRZE PANIE ROGALSKI ZA PYSK I ZESZMACIĆ CAŁY PERSONEL JAK SIĘ DAJE TO TRZEBA OCZYWISCIE OPRÓCZ SWOICH KOLEŻANEK I KOLEGÓW Z NAMYSŁOWA A I JESCZE JEDNO NIECH SIĘ PAN NIE BOI BO PISLAM ZA PANEM STOI

Podpis: QW
Dodano: 2017-03-07 22:01:11 | Zgłoś naruszenie

Moim zdaniem jedynie personel OIOM-u wykracza poza normy tego szpitala. Pielęgniarki są bardzo życzliwe w stosunku do rodzin pacjentów i chyba tylko na tym oddziale mamy XXI wiek. Jeżeli usługi medyczne będą traktowane jak produkcja w fabryce, to niestety ucierpi pacjent. Jak można zakładać, że szpital ma przynosić zyski? Cieszmy się, że mamy OIOM u siebie i nie jesteśmy w razie potrzeby wożeni po ulicach Wrocławia w poszukiwaniu miejsca. Pan Dyrektor po raz kolejny obnaża swe "biznesowe" podejście i brak kompetencji medycznych. Może zróbmy wyłącznie oddziały chirurgii plastycznej dla obywateli UE - zysk gwarantowany, a Oleśniczanie będą intruzami we wrocławskich szpitalach.

Podpis: oleśniczanin
Dodano: 2017-03-07 21:55:12 | Zgłoś naruszenie

PIS-owskie ekonomiczne geniusze!

Podpis: Maniek
Dodano: 2017-03-07 21:37:24 | Zgłoś naruszenie

szpital dno strach tam trafić

Podpis: zx
Dodano: 2017-03-07 20:59:18 | Zgłoś naruszenie

A pacjenci nadal będą jedli kromkę chlebka z malutkim kawałkiem margaryny i plasterek czegoś....

Podpis: Pablo
Dodano: 2017-03-07 20:18:31 | Zgłoś naruszenie

Filozofia Rogala to brać pieniądze od samorządów i zamykać co się da. Super menager ha ha

Podpis: ax
Dodano: 2017-03-07 17:50:47 | Zgłoś naruszenie

Co by zrobił towarzysz Nagórny ? W nim nadzieja...

Podpis: mak gajwer
Dodano: 2017-03-07 14:19:24 | Zgłoś naruszenie

PODŁY KŁAMCA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podpis: urażona
Dodano: 2017-03-07 12:53:20 | Zgłoś naruszenie

Szanowny panie a nie wiedzial pan ze biorac pozyczke na splate 'starych zobowiazan'nie bedziecie w stanie splacic tego kredytu sami.w planie reformy zdrowia jest punkt w ktorym rewelacyjnie byloby aby kazdy szpital posiadal oiom,uwazam ze dyrekcja stanela pod sciana i juz widzi ze dalej nie zajdzie.rozgrywki polityczne ,a dzieki komu dyrektorstwo piastuje stoleczki i zarabia niemale pieniadze,nie robcie z ludzi glupcow.Pieknie mozna mowic,opowiadac,inteligentnie mydlic oczka,ale nie nam.kredyt za kredyt oraz brak mozliwosci splaty czyli sytuacja jest w punkcie "0" jak rozumiem

Podpis: Co tu sie dzieje
Dodano: 2017-03-07 10:37:15 | Zgłoś naruszenie

OIOM to serce każdego szpitala. Jak przestaje bić serce to co się dzieje? Panie Rogalski przestań Pan się kompromitować!!! Kawa na ławę! Co chcecie zrobić z tym szpitalem? Ostro zadłużyć, a potem?

Podpis: J
Dodano: 2017-03-07 08:27:06 | Zgłoś naruszenie

Falsz i zaklamanie nawet w Olesnicy jest w cenie ale co tam "panom" wszystko wolno kieszen pelna a chamy badzcie ciecho dawac pieniadze bo nam dalej malo ale co dziwne kosciol zawsze zabiera glos gdzie widzi interes dla siebie a tam gdzie powinien doradzic sluzyc pomoca finasowa bo tu chodzi tez o jego owieczki to milczy

Podpis: bezideowy cham
Dodano: 2017-03-07 08:18:54 | Zgłoś naruszenie

@? Dajcie mi 18 baniek a zarobię 5 - ja chcem:)

Podpis: gratki
Dodano: 2017-03-07 06:27:02 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (52), Motoryzacja (10), Nauka (5), Praca (78), Usługi (24), Zwierzęta (2), Inne (18)
Dodaj ogłoszenie
ogłoszenie
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Zawody taneczne Battle Day w Oleśnicy
"jak na pierwsze zaw..."~glida
reklama
Kalendarium
03.05.2017 o godz. 13:00
I Bieg Wokół Remizy w Twardogórze (więcej)
start spod remizy OSP w Twardogórze
07.05.2017 o godz. 11:00
XI Bieg Lupusa o Puchar Wójta Gminy Dobroszyce (więcej)
org. KB Lupus Oleśnica, Bartków
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter