Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest sobota, 16 grudnia. Imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy.
reklama
reklama
reklama
reklama

Proboszcz przejdzie na emeryturę?

Dodano: 2017-01-09 06:54:36 | Komentarzy: 267 | Kategoria: Aktualności
W tym roku ks. infułat Władysław Ozimek powinien przejść na emeryturę, zgodnie z wcześniejszą prośbą arcybiskupa. Kuria wciąż jednak nie podjęła wiążących decyzji w tej sprawie.


W tym roku proboszcz ma przejść na emeryturę

reklama

Ksiądz infułat Władysław Ozimek jest proboszczem rzymskokatolickiej parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy. Jej główną świątynią jest zabytkowa Bazylika Mniejsza.

W tym roku duchowny kończy 77 lat. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, już dwa lata temu mógł przejść na emeryturę. Jednak wiążącą decyzję w tej sprawie może podjąć metropolita wrocławski.

W 2015 roku abp Józef Kupny nie chciał, aby proboszcz przestał pełnić swoją dotychczasową funkcję. Kuria informowała, że posługę miałby on pełnić do 2017 roku. Okazuje się, że w tej sprawie w dalszym ciągu nie zostały podjęte wiążące decyzje.

- Informuję, iż na dzień dzisiejszy nie zostały podjęte żadne decyzje, dotyczące ewentualnej zmiany na stanowisku proboszcza parafii pw. św. Jana Apostoła i Ew. w Oleśnicy. Wprawdzie abp Józef Kupny poprosił księdza infułata Władysława Ozimka, by pełnił tę funkcję do czerwca 2017 r., jednak oznacza to, iż po tym terminie kapłan powinien ponownie oddać się do dyspozycji metropolity wrocławskiego. Ksiądz arcybiskup może wówczas zarówno mianować nowego proboszcza, jak i po raz kolejny wydłużyć czas pełnienia posługi przez ks. Ozimka. Gdyby metropolita zdecydował się mianować nowego proboszcza może nim zostać każdy z 672 kapłanów posługujących w archidiecezji wrocławskiej - odpowiedział ks. dr Rafał Kowalski, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej i rzecznik prasowy Archidiecezji Wrocławskiej.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (267)

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-01-09 15:39:07 | Zgłoś naruszenie

zw kowalski po pierwsze Chrześcijan jest więcej, i tutaj pada Twój mit mądrego człowieka, proponuję sprawdzić wikipedii których wyznawców jest więcej, albo w jakimkolwiek roczniku statystycznym ogólnoświatowym, poczekaj pomogę bo może w Szwecji was inaczej uczą niż u nas w Polsce, bo w Polsce uczą nas tylko prawdy http://eszkola.pl/religia/religie-na-swiecie-6921.html

Podpis: Ugor
Dodano: 2017-01-09 15:28:23 | Zgłoś naruszenie

Wiara rzymskokatolicka jest najlepsza, można sobie przejść na emeryture !

Podpis: Boguś
Dodano: 2017-01-09 15:20:47 | Zgłoś naruszenie

Ugor. Norwegów tez miałem napisac z dużej litery.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-09 15:17:34 | Zgłoś naruszenie

@polarniku. Ignorancie. Skoro jeden koleś napisał, ze ja stane przed Bogiem po śmierci to stosując zasade lustrzanego odbicia napisałem takiemu wszystkowiedzącemu, ze on stanie przed Allahem. Wyznawców Allaha jest więcej jak chrześcijan więc stosując demokratyczne zasady obowiązujace w pl to racje maja muzułmanie a nie wy Chrześcijanie. Wiesz, kiedy sympatyczna siostra zakonna 30 grudnia gdy dokonałe aktu apostazji powiedziała, że martwi sie o moją dusze zacytowałem jej słowa z Ewangelii kiedy Chrystus przebaczył łotrowi na krzyzu. Przeciez to wy katolicy kradniecie, gwałcicie, zdradzacie, szydzicie spowiadacie sie , przystępujecie do komunii i licznik bije wam od nowa lub od zera. Wiec jesli to prawda co piszecie i głosicie pan widzac moja uczciwość, szlachetnośc i prawość na pewno sie ode mnie nie odwróci. Allah abkardi.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-09 15:16:57 | Zgłoś naruszenie

Ugor. Szwedzi pisze sie z dużej litery. To wypomni Ci Krzysztof. A Szwedzi przyszli dlatego, ze król Polski koronował sie na króla Polski I Szwecji. To historyczna prawda. Szwedzi maja to do siebie, ze jak coś spieprza to sami bez wyroku sądowego naprawią. Piszesz bajki jak nazisci, którzy twierdzili , ze do obozów koncentracyjnech byli kierowani tylko kryminaliści. i tak samo piszesz Ty twierdzac, ze całe zło pochodzi od ateistów. Popatrz 70% Szwedów jest niewierzących i 50% norwegów. a są to najuczciwsze nacje. W Polsce jest ok 95% katolików (ponoć, według Kościoła) i zostaw cos nie zamkniete. Lub po co w katolickim kraju tylu ochraniarzy czy detektywów w marketach. tak jak nazisci z III Rzeszy maja swoja legende tak Ty i Tobie podobni macie legendy o tym, że zło na bałkanach popełnili tylko ateiści. A co robił papiez w czasie II wony kiedy były mordy kilka km od watykanu. czy ty coś czytasz ze zrozumieniem?

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-09 15:10:01 | Zgłoś naruszenie

zw kowalski, nie mieszaj się między wódkę a zakąskę, nie tobie decydować co Bóg z nami zrobi po śmierci, tak się składa, że wojna trwa, między Katolikami a Islamem, między Jezusem a machometem, ceną jest ludzkie życie, szatan kpi z Boga, pokazując mu że nie śmierć Syna Bożego ratuję ludzkie życie, tylko ludzkie czce nauki, to jest wojna między dobrem a złem, kowalski ty nie potrafisz uratować duszy ateisty, a co dopiero muzułmanina

Podpis: polarnik
Dodano: 2017-01-09 14:47:58 | Zgłoś naruszenie

zw kowalski a co robili szwedzi w Polsce podczas potopu przecież Polska straciła wtedy 50 procent populacji? Jugosłowianie atakowali muzułmanów bo się ich bali, bardziej jako ateiści niż katolicy, Papież im nie nakazywał mordów tylko modlił się o pokój, to ateizm i strach przed islamem pchał ich do wojny, Twoi mega szwedzi wymordowali połowe populacji Polski, jak Ty z tym żyć będziesz farbowany szwedzie

Podpis: ugor
Dodano: 2017-01-09 14:45:47 | Zgłoś naruszenie

koko euro spoko. ty staniesz przed obliczem Allaha. Allah abkardi.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-09 14:43:24 | Zgłoś naruszenie

zw kowalski ksiądz Irek, po prostu zapragnął mieć rodzinę na boku, to sprawa Boga i jego, teraz pewnie cierpi z tego powodu i potrzebuję modlitwy, ale jak ma się ksiądz irek to słów ateistów z tego forum, przecież oni nie oskarżają że ten ksiądz ma dziecko czy uprawiał seks z kobietą, oni takie rzeczy to sami robią, oni oskarżają o dużo gorsze rzeczy księży i za to powinni iść do prokuratury, albo wiścia albo hejta, albo masz dowody na wine księdza i jesteś bohater, albo do pierdla za fałszywe oskarżenia

Podpis: statystyk
Dodano: 2017-01-09 14:42:29 | Zgłoś naruszenie

[email protected] To samo robili chrzesijanie na wojnie w Jugosławi zaledwie dzisiat lat temu. Kilkaset km od katolickiej Polski co ty albo polski kościół zrobiłeś aby chrzescijanie w Jugosławii nie gwałcili muzułmanek do momentu kiedy te nie urodzą dziecka spłodzonego przez chrzescijanina. Amen w temacie.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-09 14:41:39 | Zgłoś naruszenie

zw kowalski to co teraz powiem, może Ci twoje nędzne życie uratować, za nim Otton podbijał watykan i groził że wymorduję wszystkich jego mieszkańców a Rzym spali, dwa wieki wcześniej cesarze Niemiecy klękali przed Papieżem i prosili o łaskę, jeśli cesarz był wierzący, to bał się Boga i szanował każdego księdza, jeśli cesarz był ateista, to terroryzował Watykan groził że zabije wszystkich i robił wszystko by niszczyć kośćiół i sobie anie Bogu go podporządkować, to samo jest z wami ateistami, jeśli nie boicie się Boga, to ten kościół demonizujecie, i dopuszczacie się okropności, ale jeśli byście się bali Boga, to i kościół byście szanowali jako drogę do Jezusa, dzisiaj mamy XXI nie ma jakiegoś szalonego opętanego ateiści, który stoi przed Watykanem i każdą parafią z armią i grozi że zabije wszystkich duchownych jeśli nie będa robić to co mu się podoba, dzisiaj są ludzie wierzący i kościół jest wierzący, każdy z was po śmierci stanie przed obliczem Jezusa, i każdy z was zobaczy co robił za życia, jaki miał stosunek do Boga i jego córki kościoła, wtedy będzie za późno na czcze gadanie czy oskarżenia, bo ten zrobił to , bo ten zrobił tamto, będzie tylko ważne co ty zrobiłeś, i to będzie sąd nad Twoim życiem a nie kogoś innego, pamiętajcie w momencie śmierci kończy się że ktoś coś zrobił co sprawiło was zgorszenie, w momencie waszej śmierci liczy się tylko i wyłącznie to co wyście zrobili i Pan Jezus

Podpis: koko euro spoko
Dodano: 2017-01-09 14:39:27 | Zgłoś naruszenie

do 2Statystyk. Dlatego analfabeto napisałem tobie abys poszperał w Nie i w Mitach i faktach. Tam są setki przykładów. jesli analfabeto twierdzisz, ze jest inaczej to podaj mnie do prokuratury. Adres ci podałem. A ksiądz Irek z Oławy. gwałtu nie było ale miał dziecko i nie został przez donos biskupem. matka dziecka musiała z kuria sądownie walczyć o spadek i alimenty. To fakt 35 km od Oleśnicy który ja znam mieszkając ponad 1200 km od Oleśnicy.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-09 14:38:09 | Zgłoś naruszenie

Osobiście do tego gościa nie mam zastrzeżeń. Załatwiałem z nim w kanelarii sprawy związane z pogrzebami, ślubem, chrzcinami. Zawsze dawałem w kopertę naprawdę co łaska i zazwyczaj w ostatnim momencie na odchodne . Nigdy sam nie zawołał pieniędzy ani nie sugerował ile taka co łaska powinna wynieść . Nie jest to zbyt pogodny człowiek i być może nie przebiera słowach odnosząc się do pewnych sytuacji. Obiło mi się o uszy, że nie jest zbyt miły dla par chcacych ochrzcić dziecko a nie mających ślubu. M?głby być bardziej delikatny , bo zbyt dosadne dokopywanie komuś kiedy samemu ma się sporo na sumieniu jest niestosowne. Jednak parafia funkcjonuje bardzo dobrze. Więc nie ma się o co przyczepić. Dodam na koniec, że nie jestem nawiedzonym katolikiem . Nie chodzę do kosciola co niedzielę. Wraz z rodziną przyjmujemy sakramenty tak jak większość Polak?w bardziej dla tradycji niż nawiedzenia

Podpis: Mateusz
Dodano: 2017-01-09 14:36:49 | Zgłoś naruszenie

moj wpis z 18/4 2016 "najpierw cesarz powołał na papieża 18 latka Jana XII. Ten go koronowa na cesarza2 lutego 962 roku wraz z małżonką Adelajdą. Jak się postawił Ottonowi to musiał uciekać z Rzymu. Wtedy Otton powołał Leona VIII. Jan XII wrócił do Rzymu i przejął papiestwo. Jan XII zginął skatowany przez męża który przyłapał papieża in flagranti z własną żoną. Rzym wybiera na papieża Benedykta V. W 965 roku cesarz wziął Rzym głodem i Leon VIII wraca do Rzymu. Leon VIII umiera na rok przed przyjęciem chrztu przez Polskę. Otton na papieża powołuje Jana XIII. Gdy państwo Polan dosięgał płomień nowej wiary, Stolica Apostolska pełna była pogłosek, że papieżowi ?mogły usługiwać jedynie dziewice i oddane gorące faworyty; Pałac Laterański uczynił swym lupanarem; uwiódł konkubinę swego ojca i własną siostrzenicę?. Jan nie żałował sobie. Historycy dowiedli, że ?żył jak książę, jedząc ze złotych półmisków i pijąc z inkrustowanych klejnotami pucharów, przy pląsach ponętnych tancerek?. Pisarz Gregorovius ujął to tak: ?Papież spał na jedwabnych poduszkach i w łożu zdobionym złoceniami, w ramionach kochanek, pozostawiając swym wasalom, sługom i niewolnikom dbanie o wymogi dworu. Grał także w kości, polował, jeździł na koniach ze złotą uprzężą i podróżował w wytwornych karocach w otoczeniu mrowia robactwa?. A ponieważ był lojalny wobec Ottona, to nigdy na temat swego podejścia do życia i reli "

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-09 14:31:47 | Zgłoś naruszenie

Ks. Gil i Ks. Wesołowski jacek i placek, nie byli Polakami, ale nie służyli w Polsce, to co się dzieje w takiej Dominikanie, to my nie wiemy bo to trzeci świat, są świadetwca o kobietach porwanych w Nigerii przez Boko Hamar, kobieta mówi wprost, była gwałcona przez Boko Hamar, praktycznie codziennie, uciekła dostała się do obozu dla uchodźców i gwałcili ją wtedy żołnierze i obrona obozu, w obozach dla uchodźców jak dziewczyna jest ładna też jest gwałcona, można wiele mówić, a to kraje trzeciego świata, ale tam jest inaczej biali europejczycy nie dopuszczają się takich okropności, bo mają inną mentalność, tak samo na dominikanie jak na przykłądzie Nigerii i boko Haman, widać że tam jest inaczej, to samo u muzułmanów, ja się pytam, kto zna księdza z polskiej parafii, który dopuścił się takiego czynu i nie odpowiedział za niego, powiem krótko znam i czytałem setki ateistów, którzy wyzywali księży od najgorszych, a nie znali żadnego księdza z Polski kto tak robi, no ale ateistów można było liczyć setkami

Podpis: statystyk
Dodano: 2017-01-09 14:30:44 | Zgłoś naruszenie

[email protected] Poczytaj sobie kroniki Kadłubka czy anonima. Przeczytasz tam, który z polskich królów bzykał trzodę. takie to były czasy. A co robili papieże. Cytowałem na tym portalu i podawałem źródła. Co chwila prasa w Pl podaje jak polscy rolnice korzystają z seksapilu trzody. to samo dotyczy niektórych kobiet mających kochanków z czteroma łapami. jedna nawet zamieszczała zdjęcia na you tube. A pamietasz sprawę polkiego ambasadora czy konsula w Afryce jak jak kazał prostytutce dac się wybzykac psu. Sprawa się rypła, bo później nie chciał jej zapłacic.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-09 14:29:42 | Zgłoś naruszenie

[email protected]ść waszej nienawiści. Wiesz moi koledzy lekarze twierdzą oficjalnie, ze nigdy nie wzieli łapówki czy nie wystawili lewego zwolnienia lekarskiego. A ja wiem ile zwolnien otrzymałem ja. Jak masz problem to podyskutuj z profesorem Więcławskim o biskupie Petzu. dominikanin Więcławski był wysoko w hierachi dominikanów i ma stosowna wiedze o Petzu. Między ukaraniem a odbyciem kary jest różnica. Nie Urbana podaje na bierząco wykaz księzy, którzy zostali skazani a z dziwnych powodów nie odbywają kar pozbawienia wolności. ksiądz Gil czynił to samo co nuncjusz papieski Wesołowski. Ks Gil poddał sie karze dobrowolnie a wesołowski poszedł w zaparte i nie został skazany. Tyle podaje prasa ogólnokrajowa od prawa do lewa i od lewa do prawa. ot tyle tylko tyle i az tyle.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-09 14:23:26 | Zgłoś naruszenie

Krzysztofie Kowalski. Skoro proboszcz Ozimek twierdzi , że chrześcijaninem jest sie do końca zycia to obowiązuje zasada lustrzanego odbicia. Muzułmaninem, Żydem czy buddystą jest sie do końca zycia więc po ch..... misje i nawracanie innych. ja nie żadałem unieważnienia chrztu czy bierzmowania. ja jedynie chciałem aby Kościól w Olesnicy wykazał, ze ma mniej o 1 wierzącego. poza tym chciałem aby skarb panstwa płacac kościołowi zapłacił o jednego katolika mniej. Przy ok 35 mln katolików to kropla ale nie musze się Tobie tłumaczyć z praw nabytych. Skoro mam prawo wyboru to z niego korzystam. A że jestem chamem od urodzenia to ja Ozimka potraktowałem tak jak on mnie. ot tyle. Od Jezuitów nauczyłem sie mówic językiem przeciwnika i uzywać jego argumentów. Pamiętasz dominikanina ojca Wacławskiego, był w Olesnicy instruktorem w CSI ZHP a jednoczesnie moim zastepca w ZDS ZHP. W stopniu profesora odszedł z zakonu po cyrkach z biskupem Pelzem czy jak się go pisze.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-09 14:16:28 | Zgłoś naruszenie

Panie zw kowalski, jeśli chodzi o milicje, to dziwie się że ugościli Pana jako bohatera

Podpis: haha
Dodano: 2017-01-09 14:11:11 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter