reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest sobota, 25 listopada. Imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty.
reklama
reklama
reklama

Proboszcz przejdzie na emeryturę?

Dodano: 2017-01-09 06:54:36 | Komentarzy: 267 | Kategoria: Aktualności
W tym roku ks. infułat Władysław Ozimek powinien przejść na emeryturę, zgodnie z wcześniejszą prośbą arcybiskupa. Kuria wciąż jednak nie podjęła wiążących decyzji w tej sprawie.


W tym roku proboszcz ma przejść na emeryturę

reklama

Ksiądz infułat Władysław Ozimek jest proboszczem rzymskokatolickiej parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy. Jej główną świątynią jest zabytkowa Bazylika Mniejsza.

W tym roku duchowny kończy 77 lat. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, już dwa lata temu mógł przejść na emeryturę. Jednak wiążącą decyzję w tej sprawie może podjąć metropolita wrocławski.

W 2015 roku abp Józef Kupny nie chciał, aby proboszcz przestał pełnić swoją dotychczasową funkcję. Kuria informowała, że posługę miałby on pełnić do 2017 roku. Okazuje się, że w tej sprawie w dalszym ciągu nie zostały podjęte wiążące decyzje.

- Informuję, iż na dzień dzisiejszy nie zostały podjęte żadne decyzje, dotyczące ewentualnej zmiany na stanowisku proboszcza parafii pw. św. Jana Apostoła i Ew. w Oleśnicy. Wprawdzie abp Józef Kupny poprosił księdza infułata Władysława Ozimka, by pełnił tę funkcję do czerwca 2017 r., jednak oznacza to, iż po tym terminie kapłan powinien ponownie oddać się do dyspozycji metropolity wrocławskiego. Ksiądz arcybiskup może wówczas zarówno mianować nowego proboszcza, jak i po raz kolejny wydłużyć czas pełnienia posługi przez ks. Ozimka. Gdyby metropolita zdecydował się mianować nowego proboszcza może nim zostać każdy z 672 kapłanów posługujących w archidiecezji wrocławskiej - odpowiedział ks. dr Rafał Kowalski, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej i rzecznik prasowy Archidiecezji Wrocławskiej.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (267)

Proboszcz ma 75 lat a nie 77 lat ! Pomyłka goni pomyłke.

Podpis: anonim
Dodano: 2017-01-19 04:08:51 | Zgłoś naruszenie

Proboszcz ma 75 lat a nie 77 lat ! Pomyłka goni pomyłke.

Podpis: anonim
Dodano: 2017-01-19 04:08:50 | Zgłoś naruszenie

do @ateo. Widzisz, kilka wpisów wczesniej wkleiłem pismo jakie skierowałem do kurii. Masz tam adres mailowy, adres do korespondencji więc na spoko do abpa możesz napisac co o tym myslisz. ale ja jako ateista stawiam na infułata Ozimka. Bo w moim intersie jest aby Kościół się ośmieszał gdy proboszczem jest Ozimek.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-17 12:49:46 | Zgłoś naruszenie

Ozimek z was się śmieje. Artykuł jest o nim, a wy o pierdołach. Na ulicach i po knajpach śmiejecie się z niego, a on wiernych ma tam gdzie pan Jasio ma pana majstra. O tym może byście coś publicznie pogłówkowali. To taki odpychający klecha. Napiszcie kiedy on spowiada, w którym konfesjonale, to pójdę do spowiedzi i mu parę rzeczy wygarnę !

Podpis: ateo
Dodano: 2017-01-16 23:17:21 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, muzułmanie nie muszą być źli, żeby w Europie wrzało od konfliktów, ale nawet dobry muzułmanin to niekoniecznie dobry Szwed. Mulit kulti to utopia, oni nie chcą żyć w Europie liberalnej, wielokulturowej, tylko muzułmańskiej. Żydzi uciekają z Europy, a to dopiero początek Panie Kowalski !!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-01-16 20:36:12 | Zgłoś naruszenie

Typowa parakatolicka argumentacja, że muzułmanie są jeszcze gorsi...

Podpis: dobre
Dodano: 2017-01-16 20:16:54 | Zgłoś naruszenie

do @? i @MAD. Kilka dni temu TVP podała, że w Iławie na balkonie znaleziono zamarzniete zwłoki dwóch niemowlat? czy to też wina islamu czy dzieło złych ludzi nie majacych związku z żadna religią?

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-16 17:58:35 | Zgłoś naruszenie

MAD. kolejny cytat z TVN"Podczas sprawy toczącej się przed sądem rodzinnym, dwie osoby zeznały, że Walkowiak prawdopodobnie był synem zakonnicy. Potwierdzał to lekarz, który miał być przy porodzie, oraz pisarka, która pomagała Joannie Lossow w spisaniu jej wspomnień. Zakonnica miała jej wyznać, że ?też była matką?. (http://www.tvn24.pl)" Mnie nie gorszy to, ze zakonnica zakochała się w niemieckim oficerze, urodziła dziecko i przekazała je innym do wychowania. to się może zdarzyć. Mnie wqrwia działanie Koscioła który idzie wzaparte, nie chce ustalić prawdy, nie poddaje badaniom genetycznym kopert ze śladami DNA (ślina na klejeniu), do badań daje inne szczatki we wspólnym grobie, rozkopuje grób bez udziału biegłych i policji itp itd. To daje do myślenia. Tobie może nie ale mi tak.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-16 15:42:22 | Zgłoś naruszenie

[email protected]?. MAD już postanowił , że muzułmanie są tylko źli. Nikt i nigdy nie kwestionuje tych przypadków które z udziałem muzułman się zdarzają. Ale jak oceniasz Kościól katolicki, który po wyjściu z zakładu księdza Romana nie wydala z zakonu i dopuszcza do odprawiania mszy i udzielania komunii świętej? przecież biegli sadowi stwierdzili, ze skazany ksiądz Roman jest chory psychicznie i karę odbywał na oddziale szpitalnym w zakładzie karnym. Wiec jak chory psychicznie może odprawiac mszę? Lub chory był tylko na potrzeby odbywania kary więzienia?

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-16 15:20:34 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, do białości to wqrw... Pana powinna pedofilia i gwałt, a nie utrudnianie lub ukrywanie potomstwa przez dorosłych księży lub zakonnice. Nie jest Pan członkiem kościoła, a to ich prywatna sprawa czy mają dzieci i co robią ze swoim życiem.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-01-16 13:07:30 | Zgłoś naruszenie

http://www.fronda.pl/a/muzulmanscy-imigranci-porwali-i-gwalcili-szwedke,85689.html zw jak tam Twój raj na ziemi, zgwałcili młodą szwedzkę, porwali ją wieloktronie gwałcili, i co najwyżej mogą być wydaleni z kraju, ale oni wcale nie chcą Szwecji opuszczać, bo mają wielki socjal, masz może córkę?

Podpis: ?
Dodano: 2017-01-16 12:31:34 | Zgłoś naruszenie

i wszystko jane. Poczytaj dodatkowo o gosciu którego urodziła zakonnica a ojcem był niemiecki oficer. Ma zostać błogosławiona i Kościół robił wszystko aby tylko nie ustalić DNA zakonnicy. Inna zakonnica dostarczyła listy pisane przez zakonnice matkę w której kod genetyczny był zgodny z kodem osoby szukającej swojej biologicznej matki (zakonnicy). Nie mam nic pzreciw posiadaniu przez księzy czy zakonnic potomstwa. A wqrwiam sie do białości gdy kosciół metodami jak z filmu o przemocy to utrudnia.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-16 08:40:46 | Zgłoś naruszenie

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/syn-ksiedza-irka-odzyskaj-jego-palac-pomogl-krzysztof-rutkowski-zdjecia_935366.html

Podpis: i wszystko jasne
Dodano: 2017-01-15 20:13:47 | Zgłoś naruszenie

Takiego chorego społeczeństwa nie ma nigdzie na świecie. Takie też to społeczeństwo wybrało władze centralne, które w patologicznie psychicznym amoku modlą się do obrazu w Częstochowie. Tacy też tu komentatorzy. Takiego Ozimka jak najszybciej na emeryturę. Marność nad marnościami...

Podpis: kuria wasza mać
Dodano: 2017-01-15 19:25:47 | Zgłoś naruszenie

gęsią skórkę na rękach oczywiście ;)) ale jeszcze raz polecam ;))

Podpis: Mad
Dodano: 2017-01-15 17:35:30 | Zgłoś naruszenie

Ruchy charyzmatyczne - "gdzie działa Duch Święty, ludzie wracają do zdrowia, spoczynki w Duchu Świętym, z ludzi wypędzane są demony i diabły" Ateiści, powinniście pójść na taką charyzmatyczną modlitwę, niesamowite przeżycie !! Niesamowity widok, kilka tysięcy osób z wyciągniętymi rękoma, oczy szklane, obłędne, wszyscy głośno śpiewają i modlą się. Cały tłum w transie i tylko Wy, którzy obserwujecie to z zaciekawieniem i jednocześnie z przerażeniem. Nagle zaczyna się punkt kulminacyjny - wypędzanie demonów z nawiedzonych ludzi !! Ich przeraża obecność szatana, a was obłędne zachowanie całego tłumu ludzi !! Przerażające krzyki i wrzaski ludzi uwalnianych od demonów i szatana !! To robi niesamowite wrażenie !! Poczujecie gęsią skórkę na skórze, horror gwarantowany ;)) Polecam kupić bilet na taki seans gdzie w mniejszej hali, stadion jest za duży, nie poczujecie w pełni tej niesamowitej atmosfery ;))

Podpis: Mad
Dodano: 2017-01-15 17:33:33 | Zgłoś naruszenie

Boga nie jest wstanie objąć swoim rozumem ani umysł anielski ani ludzki, Boga jako Syna Bożego w postaci człowieka, mesjasza Jezusa Chrystusa, możemy widzieć w Jezusie Chrystusie, działanie Boga jako Ducha widzimy w Duchu Świętym, czyli przez działanie Ducha Świętego, ale samego Boga Ojca nie zobaczycie, bo nie możecie swoimi rozumkami objąć Alfi i Omegi początku i końca, jak Jezus został zrodzony z Boga w z Serca Bożego, to nie było jeszcze ani czasu ani przestrzeni, Jezus do nas przyszedł jak oznajmiał to nam Stary Testament, ale Jezus już jak był zrodzony z Boga, widział i wiedział, że będzie musiał się ofiarować za nas na krzyżu, Bóg nas bardzo kocha, ale żaden człowiek nie jest Bogiem i każdy może upaść, każdy upadek to krzyż dla Chrystusa, bo nic skażonego grzechem, nie może się dostać do Nieba, i Jezus ja chcę nas tam zabrać, musi własną krwią wykupić nasze grzechy, wtedy żyje w nas przez krew Jezusa Duch Święty i my marni i słabi ludzie możemy iść do Nieba, Jezus jak umierał na krzyżu to umierał, że wszystkie nasze grzechy, ludzi którzy żyli, ludzi dzisiejszych i tych co dopiero się narodzą, to była doskonałą ofiara Baranka Bożego, jak ktoś chce widzieć i poznać Jezusa, musi regularnie spożywać Ciało Pana , regularnie się spowiadać, i poddać się działaniu Ducha Świętego, inaczej będzie jak te kurie na dole, co niczego nie rozumieją i nic nie widzą,

Podpis: Antek
Dodano: 2017-01-15 14:37:16 | Zgłoś naruszenie

haha człowieczku, ja widziałem znaki i działanie Boga, jak i wiele tysięcy osób, wystarczy iść tak gdzie są ruchy charyzmatyczne, gdzie działa Duch Święty, ludzie wracają do zdrowia, spoczynki w Duchu Świętym, z ludzi wypędzane są demony i diabły, są dary prorokowania i dary rozeznania jak i inne dary Ducha Świętego, ja nie rozumiem, jak można 1000 razy powtarzać, że Bóg nie daję żadnych znaków swojej obecności przez co nie ma żadnego dowodu na działanie Boga, jak Bóg cały czas działa, tylko trzeba się wybrać i samemu zobaczyć, no ale lepiej zostać pysznym zatwardziałym ateistą i wszystko krytykować niż poznać prawdę

Podpis: Stefan
Dodano: 2017-01-15 14:32:06 | Zgłoś naruszenie

Z tym bogiem to jeden wielki kit. W Biblii czyli w spisanych słowach boga jest, że nikt nigdy go nie widział. Myślicie, że jakikolwiek bóg by tak rzekł ? Cenię ludzi posługujących się rozumem, dzięki czemu wierzą Nauce, bo ona coś potwierdza różnymi metodami. Religie i ich kościoły mataczą. Na tych matactwach pasie się kler jako główni oszuści i cwaniacy przestępcy. I tyle.

Podpis: kuria wasza mać
Dodano: 2017-01-15 14:21:05 | Zgłoś naruszenie

zwkowalski dla ludzi po tragediach, które dotknęły włochy, a nie imigrantów czy bezdomnych

Podpis: haha
Dodano: 2017-01-15 14:01:20 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter