reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 26 marca. Imieniny Emanuela, Larysy, Teodora.
reklama
reklama

Orszak Trzech Króli w Oleśnicy

Dodano: 2017-01-06 15:16:31 | Komentarzy: 140 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
Tłumy oleśniczan wzięły udział w piątym już Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta na plac Zwycięstwa. Na miejscu można było oddać pokłon Świętej Rodzinie.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Oleśnicy

reklama

Dzisiaj przez Oleśnicę przeszedł Orszak Trzech Króli. Jego organizatorami byli Stowarzyszenie Koinonia Jan Chrzciciel oraz parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty, przy współpracy z parafią NMP Matki Miłosierdzia i MB Fatimskiej.

Orszak Trzech Króli jest religijną, społeczną imprezą polegającą na przemarszu aktorów przebranych za trzech króli, dwór i wojsko, aniołów, diabłów, Heroda i innych.

W wydarzeniu wzięły udział tłumy oleśniczan. Niektórzy przebrali się za jasełkowe postacie. Nad bezpieczeństwem czuwały służby porządkowe, które były dodatkowo wspierane przez strażaków, policjantów i żołnierzy. Trasa Orszaku przebiegała z Rynku, a następnie ulicami Wałową, Wały jagiellońskie, Kilińskiego i Sinapiusa. Po drodze młodzież z oleśnickich szkół odgrywała różne sceny.

Oddanie pokłonu Świętej Rodzinie miało miejsce na pl. Zwycięstwa. Uczestniczyli w nim mieszkańcy, przedstawiciele różnych zawodów, a także duchowni i samorządowcy. Wydarzenie zakończyło wypuszczenie balonów do nieba.

Wideo: migawki z wydarzenia


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (140)

Janie Musiał czy Edmundzie Kaleciński. To co panowie piszecie to świeta prawda. Choć katolikami nie jesteście.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-08 20:42:07 | Zgłoś naruszenie

Statystyka. Też to słyszałem i nie kumam jak to policzyli. ja na pewno z danych GIODO wiem, ze ok 20 tys osób dokonało apostazji a takich jak ja którzy wyjechali z Polski i nie chodza do kościoła jest ok 2,3 mln.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-08 20:39:26 | Zgłoś naruszenie

Mad. Ale ja tez pisze , że Polska to kraj debili. plujecie na PRL i tzw komune. Ale nikt nie chce skasowac rzekomo komunistycznego święta zwanego 1 maja. Z 1 maja zrbiliscie 3 Maja i na tym polega wasze bohaterstwo. ja te wasze pomysły "olewam ciepłym moczem" (cytuję Urbana).

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-08 20:35:19 | Zgłoś naruszenie

Pozwoliłem sobie zrobic wycieczke po kilku klatkach schodowych. Wszedzie nad drzwiami jest napis KMB a powinno byc CMP. Wszedzie to nie znaczy że nad wszystkimi drzwiami ale , ze wszystkie napisy. Ot ja ateista wiem, że powinno byc CMP a olesniccy katolicy piszą KMB

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-08 20:25:22 | Zgłoś naruszenie

A świr gabriel od rana 'wycina i wkleja', jak prawdziwy patriota-idiota i łysy kark kibolski!

Podpis: fan oszołomstwa
Dodano: 2017-01-08 20:22:30 | Zgłoś naruszenie

Treść oświadczenia wydanego przez prezesa Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego w sprawie ostatnich wydarzeń w Ełku. Morderstwo dokonane na Polaku w noc sylwestrową wywołało głębokie poruszenie w lokalnej społeczności i w całym kraju. Łączę się w bólu i modlitwie z najbliższymi zamordowanego. O dokonanie okrutnego zabójstwa oskarżony jest Tunezyjczyk, zatrzymani są też obywatele Algierii i Maroka. Niedawne morderstwo oraz sceny inwazji na Europę Zachodnią, jakie niemal codziennie oglądamy w mediach, rodzą kolejne napięcia. Dlatego trzeba po raz kolejny podnieść kwestię dbałości o bezpieczeństwo naszego państwa. Ruch Narodowy zabiega o Polskę wewnętrznie zwartą, kulturowo, religijnie i etnicznie spójną. Apeluję do wszystkich sił politycznych o rozpoczęcie debaty nad polityką imigracyjną naszego państwa. Należy ograniczyć, być może nawet do zera, możliwość imigracji do Polski z niektórych kręgów

Podpis: cytat
Dodano: 2017-01-08 18:03:22 | Zgłoś naruszenie

nie wiadomo czy Ci niby kibice nie byli podstawieni, wygodne to było robić z siebie męczennika, gdzie się wystawiało samemu sobie faktury, a tak przyszło trzech osiłków wynajętych pobuczało pod ustawkę i teraz KOD to męczennica, a polskie kgb ich prześladuję, metody rodem z rynsztoka

Podpis: bu
Dodano: 2017-01-08 14:11:12 | Zgłoś naruszenie

Podczas spotkania z Kijowskim w Namysłowskim Ośrodku Kultury zjawiła się grupa około trzech pseudokibiców, którzy zaczęli demolować pomieszczenie. Mężczyźni mieli ze sobą flagi i kije bejsbolowe.Kiedy Kodomita zawita do Oleśnicy trzeba przyjąć Go godnie! Na siłę musimy odpowiedzieć silą argumentów!

Podpis: Stodola i Komora
Dodano: 2017-01-08 13:04:12 | Zgłoś naruszenie

Kiedyś chodzono aby uczcić święto pracy, bo pracę mieli wszyscy, kto chciał. I organizowali to czerwoni. Dziś czarni okradają ten kraj i wtłaczają ludziom , że jest jakiś bóg, który jest miłością. Szczególnie widać było go w Częstochowie jak ta kibolska dzicz darła mordy, razem z księżmi. A po drodze okradali stacje paliwowe, swołocz faszystowsko-nazistowko-katolicka.

Podpis: kuria ich mać
Dodano: 2017-01-08 11:31:24 | Zgłoś naruszenie

A tak na marginesie, to pamiętam takie same tłumy 'ciemnego' luda na marszach 1go Maja. W niektórych przypadkach są to te same osoby!!!

Podpis: ciekawy
Dodano: 2017-01-08 08:24:27 | Zgłoś naruszenie

Ile razy jeszcze skopiujesz ten sam tekst świrze gabrielu? Człowieku walnij się ty 3x krzyżem drewnianym w czółko!

Podpis: dr Lewatywa
Dodano: 2017-01-08 08:23:00 | Zgłoś naruszenie

Jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził. Wydawało się, że w 1960 roku wszystkim dogodził Władysław Gomułka, kasując dzień wolny od pracy w święto Trzech Króli. Wprawdzie nikt przeciwko temu oficjalnie nie protestował, przeciwnie ? Edmundy na wyścigi, jeden przez drugiego, dziękowali partii i rządowi, że oto mogą więcej pracować ku chwale Związ... to znaczy pardon ? żadnego tam Związku Radzieckiego, to znaczy oczywiście Związku Radzieckiego także, jakże by inaczej ? ale przede wszystkim ? ku chwale socjalistycznej ojczyzny, którą ?dla nas partyjniaków? ? jak zauważył Mieczysław Moczar, partyjniak nieposzlakowany, był (i jest nadal) Związek Radziecki, więc ? jak widać ? na jedno wychodzi ? ale tak naprawdę ktoś musiał jednak być niezadowolony, skoro po 50 latach partia i rząd, próbując podlizać się opinii publicznej, znowu święto Trzech Króli przywróciły. Od razu pojawiła się nowa świecka tradycja, to znaczy ? korowody z udziałem Trzech Króli.

Podpis: Ot i co!
Dodano: 2017-01-08 01:27:45 | Zgłoś naruszenie

OSP SMOLNA na pierwszym planie danej scenerii. Brawo PAP Smolna, brawo Tomek...?

Podpis: OSP SMOLNA
Dodano: 2017-01-07 23:02:59 | Zgłoś naruszenie

Kalecińskiego nie widzieliśmy szkoda , to co widział tak ładnie by opisał , może przywitałby się z biskupem , który też szedł w orszaku

Podpis: Robert
Dodano: 2017-01-07 22:03:11 | Zgłoś naruszenie

Impreza u Heroda! Brawo gim 1!

Podpis: :-)
Dodano: 2017-01-07 21:47:20 | Zgłoś naruszenie

Głębokie wyrazy współczucia dla żony tego nudziarza K.K.!

Podpis: koń który mówi
Dodano: 2017-01-07 21:24:19 | Zgłoś naruszenie

Jacek Szarek vel Edmund Kaleciński?

Podpis: hihihi
Dodano: 2017-01-07 20:18:23 | Zgłoś naruszenie

@ nie Kowalski - widać żeś kościelny cioł i pojęcia o demokracji nie masz. Demokracja to nie tylko ludzie póki co na wolności i protesty. Do książek siadaj baranku boży !

Podpis: Jacek Szarek
Dodano: 2017-01-07 19:40:33 | Zgłoś naruszenie

Jedni okupują Sejm, drudzy na marszu KODu, a kto chciał to poszedł na procesję. No i niech kto zarzuci, że nie ma w Polsce demokracji!!!

Podpis: nie Kowalski
Dodano: 2017-01-07 18:58:35 | Zgłoś naruszenie

No dobra, zaczynamy drugą setkę. Coś konstruktywnego? Proszę bardzo, Ctrl+V: "Nie wiadomo czy było ich trzech i czy byli królami; (mowa o mędrcach). Wiadomo że NIE nazywali się Kacper, Melchior, Baltazar (imiona wymyślono w średniowieczu). Biblia mówi o trzech darach (wiadomo jakie, ale nie każdy wie co to jest mirra) i że przyniesiono je ze wschodu, podążając za gwiazdą (nie wiadomo czy to gwiazda, kometa, planeta ...). To tyle jeśli chodzi o fakty "Objawienia Pańskiego" zwane Świętem Epifanii ..." /* Orszak bardzo fajny.

Podpis: adMINIstrator
Dodano: 2017-01-07 18:23:32 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (45), Motoryzacja (14), Nauka (5), Praca (82), Usługi (33), Zwierzęta (5), Inne (14)
Dodaj ogłoszenie
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Fotopstryk: książki na weekend
"zakaz fotografowani..."~:)
reklama
Kalendarium
08.04.2017 o godz. 10:00
XIX Turniej Tańca o Puchar Starosty Oleśnickiego (więcej)
org. PCEiK, hala sportowa OKR Atol w Oleśnicy
29.04.2017 o godz. 10:00
Zawody taneczne Battle Day (więcej)
org. Arko, sala widowiskowa BiFK w Oleśnicy
07.05.2017 o godz. 11:00
XI Bieg Lupusa o Puchar Wójta Gminy Dobroszyce (więcej)
org. KB Lupus Oleśnica, Bartków
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter