reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 28 lutego. Imieniny Romana, Makarego, Lutomira.
reklama
reklama
reklama

Orszak Trzech Króli w Oleśnicy

Dodano: 2017-01-06 15:16:31 | Komentarzy: 140 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
Tłumy oleśniczan wzięły udział w piątym już Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta na plac Zwycięstwa. Na miejscu można było oddać pokłon Świętej Rodzinie.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Oleśnicy

reklama

Dzisiaj przez Oleśnicę przeszedł Orszak Trzech Króli. Jego organizatorami byli Stowarzyszenie Koinonia Jan Chrzciciel oraz parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty, przy współpracy z parafią NMP Matki Miłosierdzia i MB Fatimskiej.

Orszak Trzech Króli jest religijną, społeczną imprezą polegającą na przemarszu aktorów przebranych za trzech króli, dwór i wojsko, aniołów, diabłów, Heroda i innych.

W wydarzeniu wzięły udział tłumy oleśniczan. Niektórzy przebrali się za jasełkowe postacie. Nad bezpieczeństwem czuwały służby porządkowe, które były dodatkowo wspierane przez strażaków, policjantów i żołnierzy. Trasa Orszaku przebiegała z Rynku, a następnie ulicami Wałową, Wały jagiellońskie, Kilińskiego i Sinapiusa. Po drodze młodzież z oleśnickich szkół odgrywała różne sceny.

Oddanie pokłonu Świętej Rodzinie miało miejsce na pl. Zwycięstwa. Uczestniczyli w nim mieszkańcy, przedstawiciele różnych zawodów, a także duchowni i samorządowcy. Wydarzenie zakończyło wypuszczenie balonów do nieba.

Wideo: migawki z wydarzenia


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (140)

Janie Musiał czy Edmundzie Kaleciński. To co panowie piszecie to świeta prawda. Choć katolikami nie jesteście.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-08 20:42:07 | Zgłoś naruszenie

Statystyka. Też to słyszałem i nie kumam jak to policzyli. ja na pewno z danych GIODO wiem, ze ok 20 tys osób dokonało apostazji a takich jak ja którzy wyjechali z Polski i nie chodza do kościoła jest ok 2,3 mln.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-08 20:39:26 | Zgłoś naruszenie

Mad. Ale ja tez pisze , że Polska to kraj debili. plujecie na PRL i tzw komune. Ale nikt nie chce skasowac rzekomo komunistycznego święta zwanego 1 maja. Z 1 maja zrbiliscie 3 Maja i na tym polega wasze bohaterstwo. ja te wasze pomysły "olewam ciepłym moczem" (cytuję Urbana).

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-08 20:35:19 | Zgłoś naruszenie

Pozwoliłem sobie zrobic wycieczke po kilku klatkach schodowych. Wszedzie nad drzwiami jest napis KMB a powinno byc CMP. Wszedzie to nie znaczy że nad wszystkimi drzwiami ale , ze wszystkie napisy. Ot ja ateista wiem, że powinno byc CMP a olesniccy katolicy piszą KMB

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-08 20:25:22 | Zgłoś naruszenie

A świr gabriel od rana 'wycina i wkleja', jak prawdziwy patriota-idiota i łysy kark kibolski!

Podpis: fan oszołomstwa
Dodano: 2017-01-08 20:22:30 | Zgłoś naruszenie

Treść oświadczenia wydanego przez prezesa Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego w sprawie ostatnich wydarzeń w Ełku. Morderstwo dokonane na Polaku w noc sylwestrową wywołało głębokie poruszenie w lokalnej społeczności i w całym kraju. Łączę się w bólu i modlitwie z najbliższymi zamordowanego. O dokonanie okrutnego zabójstwa oskarżony jest Tunezyjczyk, zatrzymani są też obywatele Algierii i Maroka. Niedawne morderstwo oraz sceny inwazji na Europę Zachodnią, jakie niemal codziennie oglądamy w mediach, rodzą kolejne napięcia. Dlatego trzeba po raz kolejny podnieść kwestię dbałości o bezpieczeństwo naszego państwa. Ruch Narodowy zabiega o Polskę wewnętrznie zwartą, kulturowo, religijnie i etnicznie spójną. Apeluję do wszystkich sił politycznych o rozpoczęcie debaty nad polityką imigracyjną naszego państwa. Należy ograniczyć, być może nawet do zera, możliwość imigracji do Polski z niektórych kręgów

Podpis: cytat
Dodano: 2017-01-08 18:03:22 | Zgłoś naruszenie

nie wiadomo czy Ci niby kibice nie byli podstawieni, wygodne to było robić z siebie męczennika, gdzie się wystawiało samemu sobie faktury, a tak przyszło trzech osiłków wynajętych pobuczało pod ustawkę i teraz KOD to męczennica, a polskie kgb ich prześladuję, metody rodem z rynsztoka

Podpis: bu
Dodano: 2017-01-08 14:11:12 | Zgłoś naruszenie

Podczas spotkania z Kijowskim w Namysłowskim Ośrodku Kultury zjawiła się grupa około trzech pseudokibiców, którzy zaczęli demolować pomieszczenie. Mężczyźni mieli ze sobą flagi i kije bejsbolowe.Kiedy Kodomita zawita do Oleśnicy trzeba przyjąć Go godnie! Na siłę musimy odpowiedzieć silą argumentów!

Podpis: Stodola i Komora
Dodano: 2017-01-08 13:04:12 | Zgłoś naruszenie

Kiedyś chodzono aby uczcić święto pracy, bo pracę mieli wszyscy, kto chciał. I organizowali to czerwoni. Dziś czarni okradają ten kraj i wtłaczają ludziom , że jest jakiś bóg, który jest miłością. Szczególnie widać było go w Częstochowie jak ta kibolska dzicz darła mordy, razem z księżmi. A po drodze okradali stacje paliwowe, swołocz faszystowsko-nazistowko-katolicka.

Podpis: kuria ich mać
Dodano: 2017-01-08 11:31:24 | Zgłoś naruszenie

A tak na marginesie, to pamiętam takie same tłumy 'ciemnego' luda na marszach 1go Maja. W niektórych przypadkach są to te same osoby!!!

Podpis: ciekawy
Dodano: 2017-01-08 08:24:27 | Zgłoś naruszenie

Ile razy jeszcze skopiujesz ten sam tekst świrze gabrielu? Człowieku walnij się ty 3x krzyżem drewnianym w czółko!

Podpis: dr Lewatywa
Dodano: 2017-01-08 08:23:00 | Zgłoś naruszenie

Jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził. Wydawało się, że w 1960 roku wszystkim dogodził Władysław Gomułka, kasując dzień wolny od pracy w święto Trzech Króli. Wprawdzie nikt przeciwko temu oficjalnie nie protestował, przeciwnie ? Edmundy na wyścigi, jeden przez drugiego, dziękowali partii i rządowi, że oto mogą więcej pracować ku chwale Związ... to znaczy pardon ? żadnego tam Związku Radzieckiego, to znaczy oczywiście Związku Radzieckiego także, jakże by inaczej ? ale przede wszystkim ? ku chwale socjalistycznej ojczyzny, którą ?dla nas partyjniaków? ? jak zauważył Mieczysław Moczar, partyjniak nieposzlakowany, był (i jest nadal) Związek Radziecki, więc ? jak widać ? na jedno wychodzi ? ale tak naprawdę ktoś musiał jednak być niezadowolony, skoro po 50 latach partia i rząd, próbując podlizać się opinii publicznej, znowu święto Trzech Króli przywróciły. Od razu pojawiła się nowa świecka tradycja, to znaczy ? korowody z udziałem Trzech Króli.

Podpis: Ot i co!
Dodano: 2017-01-08 01:27:45 | Zgłoś naruszenie

OSP SMOLNA na pierwszym planie danej scenerii. Brawo PAP Smolna, brawo Tomek...?

Podpis: OSP SMOLNA
Dodano: 2017-01-07 23:02:59 | Zgłoś naruszenie

Kalecińskiego nie widzieliśmy szkoda , to co widział tak ładnie by opisał , może przywitałby się z biskupem , który też szedł w orszaku

Podpis: Robert
Dodano: 2017-01-07 22:03:11 | Zgłoś naruszenie

Impreza u Heroda! Brawo gim 1!

Podpis: :-)
Dodano: 2017-01-07 21:47:20 | Zgłoś naruszenie

Głębokie wyrazy współczucia dla żony tego nudziarza K.K.!

Podpis: koń który mówi
Dodano: 2017-01-07 21:24:19 | Zgłoś naruszenie

Jacek Szarek vel Edmund Kaleciński?

Podpis: hihihi
Dodano: 2017-01-07 20:18:23 | Zgłoś naruszenie

@ nie Kowalski - widać żeś kościelny cioł i pojęcia o demokracji nie masz. Demokracja to nie tylko ludzie póki co na wolności i protesty. Do książek siadaj baranku boży !

Podpis: Jacek Szarek
Dodano: 2017-01-07 19:40:33 | Zgłoś naruszenie

Jedni okupują Sejm, drudzy na marszu KODu, a kto chciał to poszedł na procesję. No i niech kto zarzuci, że nie ma w Polsce demokracji!!!

Podpis: nie Kowalski
Dodano: 2017-01-07 18:58:35 | Zgłoś naruszenie

No dobra, zaczynamy drugą setkę. Coś konstruktywnego? Proszę bardzo, Ctrl+V: "Nie wiadomo czy było ich trzech i czy byli królami; (mowa o mędrcach). Wiadomo że NIE nazywali się Kacper, Melchior, Baltazar (imiona wymyślono w średniowieczu). Biblia mówi o trzech darach (wiadomo jakie, ale nie każdy wie co to jest mirra) i że przyniesiono je ze wschodu, podążając za gwiazdą (nie wiadomo czy to gwiazda, kometa, planeta ...). To tyle jeśli chodzi o fakty "Objawienia Pańskiego" zwane Świętem Epifanii ..." /* Orszak bardzo fajny.

Podpis: adMINIstrator
Dodano: 2017-01-07 18:23:32 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (40), Motoryzacja (18), Nauka (4), Praca (70), Usługi (30), Zwierzęta (7), Inne (5)
Dodaj ogłoszenie
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Monitoring ze sztuczną inteligencją?
"Na sali niech załaż..."~Oko
reklama
Kalendarium
07.05.2017 o godz. 11:00
XI Bieg Lupusa o Puchar Wójta Gminy Dobroszyce (więcej)
org. KB Lupus Oleśnica, Bartków
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter