Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 17 grudnia. Imieniny Olimpii, Łazarza, Jolanty.
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Zaatakował bar z kebabem i kościół!

Dodano: 2017-01-04 14:27:40 | Komentarzy: 92 | Kategoria: Aktualności
Poznaliśmy więcej szczegółów na temat zajścia z noworocznej niedzieli w Sycowie. 40-latek miał zaatakować miejscowy bar z kebabem i kościół. Zmarł starszy mężczyzna.


Podejrzany miał zaatakować bar z kebabem za pomocą siekiery / arch.

reklama

W sylwestrową noc przy punkcie gastronomicznym z kebabami w Ełku doszło do zabójstwa. Z relacji medialnych wynika, że pracujący tam Algierczyk i Tunezyjczyk, wybiegli za mężczyzną, który miał dokonać drobnej kradzieży. Jednak pościg miał zamienić się na samosąd. Potem pod lokalem doszło do zamieszek.

1 stycznia około godziny 17 doszło do wybicia szyby lokalu będącego w trakcie remontu, o czym informowaliśmy w poniedziałek. Dzisiaj mamy więcej informacji na temat tego zajścia. Sprawca prawdopodobnie użył siekiery. Na co dzień mieści się tam bar z kebabem.

Mundurowi zatrzymali pijanego podejrzanego. - Około 40-letni mieszkaniec gminy Syców jest podejrzany o zniszczenie mienia. Wybił między innymi szybę i później został zatrzymany przez policjantów - mówił nam niedawno asp. szt. Sławomir Gierlach z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Policja w międzyczasie potwierdziła, że w okolicy doszło do śmierci starszego mężczyzny. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mógł on wybiec za wandalem, jednak śledczy zakładają, że zmarł z przyczyn naturalnych. Dokładna przyczyna jego śmierci powinna być znana po sekcji zwłok.

- Świadkowie widzieli, jak ów "bohater" rzucił butelką w okno kościoła ewangelickiego, jednak ta odbiła się od pancernej szyby i roztrzaskała się - relacjonuje "Gazecie Sycowskiej" pastor Rafał Miller, duszpasterz miejscowej parafii ewangelicko-augsburskiej. Przypuszcza też, że śmierć mężczyzny mogła wyniknąć z powodu emocji, jakie wywołał u niego akt wandalizmu. Poinformował jednocześnie, że zmarły był właścicielem lokalu.

Według pastora, przyczyną tego typu zachowań jest niewiedza oraz podsycanie agresji przez niektóre osoby, określane mianem autorytetów. - Powinni się zastanowić, zanim dojdzie do eskalacji przemocy w takich jak Syców miasteczkach z powodu innej niż katolicka wiary, innego koloru skóry. W imię źle pojętego patriotyzmu wyhodowano bandytów, którzy nazywają siebie prawdziwymi Polakami-katolikami. To straszne. Paradoks tej sytuacji polega na tym, że wiele osób, które środowiska skrajnie prawicowe hołubią, to ewangelicy, np. gen. Władysław Anders czy Viktor Orban - dodał R. Miller.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (92)

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-01-04 16:11:17 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-01-04 16:03:16 | Zgłoś naruszenie

Małysz też nie jest katolikiem a pastor ma rację. bo piso-katolickie szczucie na tych co wierzą inaczej i maja inny kolor skóry to nic innego jak już faszyzm, nazizm, rasizm. zakrywanie się wiarą katolicką i polskoścą to to juz pierwsze kroki do nocnych pochodów z ogniem, pierwsze kroki do nocy długich noży. Tak my Polacy dajemy przykład tolerancji i chrześcijańskiej miłości do bliźniego. Wstyd mieć coś wspólnego z takim narodem, który zachowuje się jak jego niegdysiejsi oprawcy.

Podpis: Antypis
Dodano: 2017-01-04 15:44:51 | Zgłoś naruszenie

Podpis: honor - żałosny i "uczony", ten co nie wie co to jest honor

Podpis: .
Dodano: 2017-01-04 15:37:19 | Zgłoś naruszenie

Przyczyną takich zachowań jest dziedziczy debilizm i dodatkowe uszkodzenia mózgu wynikające z nadużywania alkoholu. Taki debil kwalifikuje się do odstrzalu.

Podpis: knur
Dodano: 2017-01-04 15:28:58 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-01-04 15:08:20 | Zgłoś naruszenie

Ciapaci zawsze chodza z nozem. Na Zachodzie pracowalem z nimi. Niby Normalny ale jak powiesz slowo za duzo nawet w zartach to juz wyciagaja noz. PO- wcy chcieli ich przyjac 300 tys.

Podpis: noz
Dodano: 2017-01-04 15:00:39 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-01-04 14:59:59 | Zgłoś naruszenie

Eva prostytutkom miesa samego nie dajo

Podpis: Oleniczabin
Dodano: 2017-01-04 14:55:08 | Zgłoś naruszenie

Narozrabial bo do pierdla chcial zima idzie a tam 3500brutto miesiecznie na niego panstwo placi hotelik ma all for free

Podpis: eff
Dodano: 2017-01-04 14:43:28 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2017-01-04 14:38:39 | Zgłoś naruszenie

Ciekawe czy gość który prowadzi Kebab na Lwowskiej też ma obawy przed Polakami. Z jednej strony dobrze że Polacy nie chcą ciapatych, a z drugiej strony bezmyślnie atakują osoby które nic nie zrobiły :(

Podpis: Rudolf
Dodano: 2017-01-04 14:36:17 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter