Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 17 grudnia. Imieniny Olimpii, Łazarza, Jolanty.
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Zaatakował bar z kebabem i kościół!

Dodano: 2017-01-04 14:27:40 | Komentarzy: 92 | Kategoria: Aktualności
Poznaliśmy więcej szczegółów na temat zajścia z noworocznej niedzieli w Sycowie. 40-latek miał zaatakować miejscowy bar z kebabem i kościół. Zmarł starszy mężczyzna.


Podejrzany miał zaatakować bar z kebabem za pomocą siekiery / arch.

reklama

W sylwestrową noc przy punkcie gastronomicznym z kebabami w Ełku doszło do zabójstwa. Z relacji medialnych wynika, że pracujący tam Algierczyk i Tunezyjczyk, wybiegli za mężczyzną, który miał dokonać drobnej kradzieży. Jednak pościg miał zamienić się na samosąd. Potem pod lokalem doszło do zamieszek.

1 stycznia około godziny 17 doszło do wybicia szyby lokalu będącego w trakcie remontu, o czym informowaliśmy w poniedziałek. Dzisiaj mamy więcej informacji na temat tego zajścia. Sprawca prawdopodobnie użył siekiery. Na co dzień mieści się tam bar z kebabem.

Mundurowi zatrzymali pijanego podejrzanego. - Około 40-letni mieszkaniec gminy Syców jest podejrzany o zniszczenie mienia. Wybił między innymi szybę i później został zatrzymany przez policjantów - mówił nam niedawno asp. szt. Sławomir Gierlach z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Policja w międzyczasie potwierdziła, że w okolicy doszło do śmierci starszego mężczyzny. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mógł on wybiec za wandalem, jednak śledczy zakładają, że zmarł z przyczyn naturalnych. Dokładna przyczyna jego śmierci powinna być znana po sekcji zwłok.

- Świadkowie widzieli, jak ów "bohater" rzucił butelką w okno kościoła ewangelickiego, jednak ta odbiła się od pancernej szyby i roztrzaskała się - relacjonuje "Gazecie Sycowskiej" pastor Rafał Miller, duszpasterz miejscowej parafii ewangelicko-augsburskiej. Przypuszcza też, że śmierć mężczyzny mogła wyniknąć z powodu emocji, jakie wywołał u niego akt wandalizmu. Poinformował jednocześnie, że zmarły był właścicielem lokalu.

Według pastora, przyczyną tego typu zachowań jest niewiedza oraz podsycanie agresji przez niektóre osoby, określane mianem autorytetów. - Powinni się zastanowić, zanim dojdzie do eskalacji przemocy w takich jak Syców miasteczkach z powodu innej niż katolicka wiary, innego koloru skóry. W imię źle pojętego patriotyzmu wyhodowano bandytów, którzy nazywają siebie prawdziwymi Polakami-katolikami. To straszne. Paradoks tej sytuacji polega na tym, że wiele osób, które środowiska skrajnie prawicowe hołubią, to ewangelicy, np. gen. Władysław Anders czy Viktor Orban - dodał R. Miller.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (92)

MAD. Olesnicki przykład. Niepełnosprawny Piotrek za zgłoszenie, że wysadzi ratusz czy coś podobnego dostał bezwzględny wyrok. Polscy katolicy w zakłądze karnym gwałcili go i kazali mu jeść trawę na trawniku. Czym Ci polscy katolicy sa lepsi od tych skazanych terrorystów. Prosze oświec mnie co do róznicy miedzy Polakami którzy w wojsku kazali sie innym Polakom jako młodym meldowac do kaloryfera. A ili gimnazjalistów w Pl popełnia samobójstwa w wyniku szkolnej fali. A zapomniałes jak katolicy gwałcili muzułmanki w czasie konfliktu w byłej Jugosławii.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-08 20:18:33 | Zgłoś naruszenie

MAD. Do Europy rok temu przybyło 364 tyś uchodzców. czyli o 2/3 mniej jak rok temu. podawała TVP. i jesli dobrze licze to wszystkich uchodzców do Eurpy przybyło mniej niż Polaków wyjechało z Polski. Czy zagrożeniem dla Polski jest islam czy Polska sama w sobie. Jestem w PL 3 tydzień. I każdego dnia przezywam szok. W czwartek na stronie Starosty zamówiłem wymiane dowodu rejestracyjnego na piatek na godzine 13 czyli w śiweto 3 króli. Numer klienta 937 Dac taki program SPO to jak dać małpie zegarek. Sobota 10 56. jade Krzywoustego. policyjny hunday kontroluje pojazd. Ale policjanci maja nieczytelne tablice zasypane śniegiem. Dyzurny pod 997 nie chce przyjąc zgłosznia o ukaranie kierowcy policyjnego auta za nieczytelne tablice. W czyims oku widzisz źbło a we własnym oku nie widzisz belki. Nie martw sie o Europe . martw sie o Polskę czy Olesnice bo macie tu burdel jakiego nie doświadczam w tej tak złej muzułmańskiej Europie. zacznijcie od siebie. Jestes bohaterem schowanym za klawiaturą. A jak jestem 3 tygodnie w olesnicy to nie masz odwagi na spotkanie aby Ci wytłumaczyć jak jest w Europie na prawdę. wielu moich rozmówców nie zgadza się ze mną ale też wie w jak cudownym kraju a nawet raju zyję.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-08 20:12:27 | Zgłoś naruszenie

"- W więzieniu islamiści skazani za terroryzm cieszą się ogromnym prestiżem. W imię wiary narazili życie i są traktowani jak bohaterowie - mówi Farhad Khosrokhavar, autor książki "Islam w więzieniach". - Nawet niepraktykujący muzułmanie patrzą na nich z podziwem, gdyż widzą w ich czynach zemstę na społeczeństwie, które ich poniżyło" - GAZETA WYBORCZA. Integracja ??? O czym wy mówicie ???

Podpis: Mad
Dodano: 2017-01-08 15:43:51 | Zgłoś naruszenie

"Od 50 do nawet 80 proc. osadzonych we francuskich więzieniach to muzułmanie, którzy stanowią zaledwie 8 proc. społeczeństwa Francji. A wywiad alarmuje, że więzienia mogą stać się wylęgarnią islamskich radykałów" - GAZETA WYBORCZA. Czy dalej Pani uważa, że 6% muzułmanów w Europie to mało ??

Podpis: Mad
Dodano: 2017-01-08 15:42:25 | Zgłoś naruszenie

polak katolik...

Podpis: jh
Dodano: 2017-01-07 19:05:06 | Zgłoś naruszenie

"Ponad 1200 potencjalnych zamachowców w Niemczech. Z analizy służb wynika, że na terytorium Niemiec przebywa ponad 1200 potencjalnych islamistycznych zamachowców. "Zespół obserwujący jednego podejrzanego liczy dziesięć osób" - ujawnił Maassen. "W przypadku obserwacji przez całą dobę przez dłuższy okres konieczne są cztery, a nawet sześć takich grup" - powiedział szef kontrwywiadu, zaznaczając, że możliwości służb są ograniczone. Maassen zwrócił uwagę, że salafici, z którymi kontaktował się zamachowiec, przyjęli z zadowoleniem zamach i wezwali do dalszej walki z Zachodem. Radykalny odłam islamu W Niemczech środowisko salafitów, czyli zwolenników radykalnego odłamu islamu, liczy ponad 9,7 tys. osób. "Kilka lat temu było ich 3,8 tys." - powiedział Maassen, dodając, że środowisko to podlega dużym zmianom, staje się coraz mniej centralistyczne, a bardziej lokalne. "Nie mamy już do czynienia z dwoma, trzema czy czterema przywódcami, którzy mają decydujący głos. Jest wiele osób, które dominują w środowisku, a my musimy wszystkich mieć na oku" - wyjaśnił". TO JEST DRAMAT. Olo, pewnie nawet ten twój dobry muzułmanin dziwi się, co ci islamiści, za którymi łazi armia tajniaków, robią jeszcze tu w Europie !!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-01-07 17:55:54 | Zgłoś naruszenie

Olo, twój komentarz to dramat, bo tylko obrażasz. Jeśli się ze mną nie zgadzasz, to napisz dlaczego. Który mój wpis jest szlamem z TV i nie ma nic wspólnego z prawdą. Za granicą byłem wielokrotnie, choć nie mieszkałem, ale ty pewnie żyłeś w dzielnicy muzułmańskiej i wiesz lepiej, jacy są muzułmanie. Jeśli napiszę, że każdego roku palonych jest prawie 1000 aut na francuskich ulicach, to będzie to prawda, jeśli dodam, że te auta palą muzułmanie, to będzie to rasizm ?? Jeśli napiszę, że karetki pogotowia muszą jeździć pod eskortą policji, w muzułmańskich dzielnicach w Malmo w Szwecji, to jest to szlam z TV czy prawda? Oczywiście nie wszyscy wyznawcy islamu są tacy sami, wielu z nich ucieka z tych dzielnic, mogą być to porządni i pracowici ludzie !! Ja nie nawołuję do walki, a nawet nie krytykuję islamu, podobnie jak judaizmu i chrześcijaństwa, choć jestem agnostykiem. Ja nawołuję do tego, żeby nie tolerować przemocy w obozach dla uchodźców, żeby wymagać od nich przestrzegania zasad, które u nas obowiązują. Pomoc dla imigrantów nie powinna być bezwarunkowa.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-01-06 17:46:46 | Zgłoś naruszenie

Czyli mentalna ciemnota i niewiedza dotarła do powiatu oleśnickiego i Sycowa. Dramat. Najwięcej do powiedzenia mają Ci, co w życiu za granicą nie byli, nie znają żadnego wyznawcy Islamu, a jedyna wiedza jaką czerpią to tylko ten szlam z TV.

Podpis: Olo
Dodano: 2017-01-06 16:34:39 | Zgłoś naruszenie

To pewno Krzysiek M. najarany samozwanczy niechciany pseudo kibic slaska. Wstyd dla klubu.

Podpis: Bolo
Dodano: 2017-01-06 16:02:45 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, ja pokazuję problem i brak reakcji na ten problem, gdzie tu nienawiść ???!!! To raczej pejoratywne pisanie, że PiS to PiSlam, jednoznacznie pokazuje, co ateiści sądzą nie tylko o katolikach, ale też o islamie. Czy Chińczycy wyszli na ulicę z nienawiści do muzułmanów ?? Czy Żydzi, których kilka tysięcy każdego roku wyjeżdża z Francji, też nienawidzą muzułmanów i z tego powodu nie chcą mieszkać z nimi w jednym kraju, czy raczej przed nimi uciekają? Władze francuskie zaproponowały, stosunkowo bogatej społeczności chińskiej, żeby ci zatrudniali muzułmanów w swoich firmach. Mieli nadzieję, że relacje pomiędzy nimi się poprawią. Nic z tego nie wyszło, większość muzułmanów nie chciała pracować, a nawet jeśli nieliczni pracę podjęli, to Chińczycy przyzwyczajeni do ciężkiej pracy, nie byli z nich zadowoleni !! Panie zw-kowalski, gdzie tu nienawiść !!! Nie trzeba być wróżką, że jak skończą się pieniądze na utrzymywanie zasiłków, czyli de facto utrzymywanie spokoju na ulicach, to spokojnie nie będzie i wtedy zacznie się prawdziwa nienawiść !!!

Podpis: Mad
Dodano: 2017-01-06 10:11:58 | Zgłoś naruszenie

Mad. Jesteś matematematycznym ignorantem. Szwedów nie zastępują uchodźcy. Szwedzi w Przeciwieństwie do polski mają dzietnośc 2,3 a Polska 1,6. Więc samych Szwedów rocznie przybywa więcej niż przyjmują uchodzców. Policz sobie ile przyjeli uchodzców a ile Szwecja ma mieszkańców. PO II światowej Szwecja przyjęła ponad 1 mln Finów. i świat sie nie zawalił. na pewno uchodzcy sa problemem. Ale dla Was tu w Pl największym problemem jesteście Wy sami. Popatrz ile osób zgineło w powiecie przez okres mojego pobytu. I zazwyczaj była to głupota kierowców. Na pewno ilość uchodzców będzie miała wpływ na Szwecję. Al etego wpływu nikt na chwile obecna wymiernie nie policzy. To się wyjasni za 10 czy 20 lat jak z Polski wypieprzy kolejny milion Polaków w wieku produkcyjnym. W tym jakis ułamek też do Szwecji. Ewe Tylman też według Ciebie zabił uchodzca, 3 miesieczne dziecko tez zabił uchodzca. Brevik z Norwegii nie wygladał mi na uchodzcę. Nie lubię uchodzców ale Ty chłopie bredzisz w swojej nienawiści na wzór proboszcza Ozimka.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-06 07:49:11 | Zgłoś naruszenie

Tysiące przedstawicieli chińskiej mniejszości we Francji uczestniczyły w Paryżu w marszu przeciw przemocy. ?Mieszkam w XIII dzielnicy Paryża, to paryskie +chinatown+. Ogólnie sytuacja jest tam w porządku, ale kilkaset metrów dalej, za granicą Paryża, nie sposób wyjść na ulicę? ? skarżył się Mang Dai. Pytanie do zw-kowalskiego. Kto zamieszkuje tą niebezpieczną dzielnicę, o której mówi Chińczyk?? Nie wiadomo, media nie piszą, mają zakaz !! No cóż, jak Chińczyk ma się doczekać reakcji francuskich władz, jesli poprawność polityczna nie pozwala żabojadom nawet napisania wprost o z kim mają problem !!! Zw-kowalski jesteście skończeni, Szwecja to chodzący trup. Rdzennych Szwedów zastępują ... [poprawność polityczna] i Wy chcecie z nimi budować dobrobyt ??? Macie spokój dopóki utrzymujecie tych ... [poprawność polityczna], skończy się kasa i zaczną się prawdziwe problemy.

Podpis: Mad
Dodano: 2017-01-05 23:24:45 | Zgłoś naruszenie

@Miłosniku prawdziwej historii. Mi 30 grudnia Ozimek odmówił przyjęcia apostazji tłumacząc, ze chrześcijaninem jest się do końca zycia. Wiec spytałem go skoro muzułmaninem, buddyst a jest sie do konca zycia to po co misje? Więc jesli muzułmaninem, ewangelikiem, ateista jako religia też jest się do końca zycia przyjmujac definicje Ozimka.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-05 15:53:21 | Zgłoś naruszenie

Nic nie rozumiem. Kto zmarł. Ten co rzucił butelką i to on zaatakował ? To w Ełku było ?

Podpis: ania
Dodano: 2017-01-05 15:02:52 | Zgłoś naruszenie

Szanowny panie pastorze , zgadzam się w zupełności z pana wywodami lecz uściślając pańską wypowiedz dodam , że Generał Władysław Anders w dniu 27 czerwca 1942 roku przeszedł na wiarę rzymskokatolicką co swoim podpisem na stosownym dokumencie potwierdził Biskup Polowy Wojska Polskiego Ks.Józef Gawlina .

Podpis: miłośnik prawdziwej historii
Dodano: 2017-01-05 11:44:33 | Zgłoś naruszenie

olenicbin naucz się debilu ciapaty języka polskiego !

Podpis: Eva
Dodano: 2017-01-05 10:07:02 | Zgłoś naruszenie

do @mniam. Niby cos wiesz ale nie wiesz dokładnie o co chodzi. kiedyś był program z Cejrowskim. Akurat był temat papieru toaletowego wymyslonego przez Chińczyków. Oni wymyślili papier nie do podcierania dolnej części ciała. papier toaletowy miał służyć do osuszania dolnej części ciała po umyciu tej części. Z tego co wiem Hindus może podmywac się tylko jedną ręką i ta reką nie może jeść Czyli teoretycznie jakaś higiena jest zapewniona. A nam Europejczykom nie przeszkadza która reką się pocieramy i którą jemy. I w ich kateriach jesteśmy brudasami. dziwię sie Twojej partnerce, ze wspólzyje z Tobą jesli nasienie dajesz jej tym samym przewodem co mocz do muszli. Taka nasza natura i każdy z nas ma odmienne podejście do higieny. Więc bez przesady z ich obyczajami. poza tym oni żyją w innym klimacie który wymusił na nich inne sposoby zachowania higieny. Pewnie gdyby wyznanie Żydów powstało w Skandynawii, na Alasce czy na Syberii nie wymysliliby obrzezania a tych upałach raczej było zabiegiem związanym z higieną niż z religią. Różne rzeczy podciaga się pod religie.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-05 08:45:02 | Zgłoś naruszenie

Mad. Nie przepadam za uchodzcami. Nie jestem ich fanem. Ale ty masz jakąś obsesję nie mając z nimi do czynienia. Mam ich całą grupę za sąsiadów. Nie zamierzam się z nimi asymilować. czują moją niechęć. Ale Twoja wiedza opiera się tylko i wyłącznie na tym co kto napisze a nie na tym, że mieszkają koło Ciebie. Z Nimi jest tak samo jak w stanie wojennym z Polakami czy z Polakami teraz zatrudnionymi w państwach UE. Niby Palacy uciekali przed Komuną. A robili to co robili. Czy byłeś w wojsku w latach 80 tych lub wcześniej. Wtedy zobaczyłbyśbyś jak Polak Polakowi zgotował ten los. Nikt nie ukrywa, że przestepczość wśród uchodxców jest wieksza niz w całym społeczeństwie. ale to samo dotyczy Polaków. Nawet inny system prawny i kulturowy Poalków daje Polakom niechlubna statystyke wsród przestępstw. Drobna kradziez w Polsce to tylko wykroczenie a Niemczech czy Szwecji każda kradzież jest przestępstwem. to samo dotyczy gwałtu. To co w Polsce jest uznawane za tzw końskie zaloty w Szwecji czy Niemczech, Angli jest już gwałtem. Byłeś kiedyś w Teheranie czy Damaszku, ze wiesz jak tam jest na prawdę. Tam ludzie na ulicach niewiele się różnią od Europejczyków. Dopiero tutaj w Europie graja na swojej religie i wkładaja ubiory których nigdy nie nosili.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-05 08:33:08 | Zgłoś naruszenie

Nienawiść rodzi nienawiść... do autora artykułu: Czytasz co napiszesz zanim opublikujesz. Bełkot.

Podpis: paki
Dodano: 2017-01-05 08:23:15 | Zgłoś naruszenie

Ten czlowiek mądry niegdy nie byl !!! Powinni zamknac go w psychiatryku !!! Dziecko jego "dziewczyny" tez skarzylo sie ze sie nad nim znęca !!!

Podpis: zbulwersowany
Dodano: 2017-01-05 07:57:43 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter