reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest sobota, 25 listopada. Imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty.
reklama
reklama

Kontrowersje wokół rady społecznej SZPZOZ

Dodano: 2016-12-28 19:05:07 | Komentarzy: 62 | Kategoria: Aktualności
Burmistrz Michał Kołaciński zgłosił kandydatów do rady społecznej SZPZOZ w Oleśnicy. Radny Damian Siedlecki głosował przeciwko, tłumacząc swoją decyzję sprzeciwem dla poglądów Krystyny Podgórskiej.


Nowi członkowie rady społecznej - Krystyna Podgórska i Kazimierz Karpienko

reklama

Niedawno z zasiadania w Radzie Społecznej Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oleśnicy zrezygnowały Mariola Dawidowicz i Małgorzata Lipska.

Dzisiaj Rada Miasta Oleśnicy na wniosek burmistrza Michała Kołacińskiego (Prawo i Sprawiedliwość, Razem dla Oleśnicy) przyjęła nowe osoby do tego organu. Są to Kazimierz Karpienko i Krystyna Podgórska. Za tymi kandydatami głosowało jedenastu radnych, przy sześciu głosach sprzeciwu. Dwie osoby nie brały udziału w głosowaniu.

Wcześniej radny Wojciech Brym poprosił burmistrza o uzasadnienie. - Obie osoby uważam za zaangażowane w życie Oleśnicy i za osoby uczciwe oraz godne tego typu funkcji. Stąd nie mam wątpliwości, aby zaproponować je jako członków rady społecznej - odpowiedział burmistrz M. Kołaciński.

- Wolałbym, aby w organach rady społecznej z rekomendacji burmistrza nie pracowały osoby o bądź co bądź - radykalnych poglądach - skomentował Damian Siedlecki (RdO), który głosował przeciwko. Potem w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl przyznał, że chodziło mu wyłącznie o osobę K. Podgórskiej. Przewodniczący rady miasta Wiesław Piechówka (RdO) poinformował z kolei, że nie było innych kandydatów, czym interesowała się radna Małgorzata Lipska.

Dodatkowo w skład rady społecznej wchodzą wcześniej wybrani Józefa Stefani, Bożena Pietrzak, Damian Mrozek, Jarosław Krzan i jej przewodniczący Stanisław Pytel. Za pracę w tej radzie nie przysługuje wynagrodzenie.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (62)

A co takiego szokującego jest @Wyszło Szydłowiec, że szefem tej rady jest Pytel?

Podpis: pytam
Dodano: 2017-01-02 09:31:10 | Zgłoś naruszenie

http://reporters.pl/3756/szwecja-zabronila-swiatecznego-oswietlenia-ulic-na-boze-narodzenie/ i swiateczne oświetlenie uliczne też likwidują, też w imię wolności

Podpis: j
Dodano: 2017-01-02 08:03:46 | Zgłoś naruszenie

Szwecja to dopiero kraj pełen absurdów gdzie np. urzedasy zabierają dzieci rodzicom z byle powodu, gdzie zakazuje się choinkek świątecznych, bo muzułmanie czują się w ten sposób obrażani

Podpis: j
Dodano: 2017-01-02 07:57:40 | Zgłoś naruszenie

Artek. Ale był taki rok 1979 kiedy prowadzony przeze mnie ZDS ZHP przy SM Zacisze był lepszy od Społem i zajął II miejsce w kraju. Wierz mi. W tamtych latach bardzo wielu ludzi pracowalo dla dobra młodzieży i daleko było im do socjalistycznych haseł.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-01 18:02:42 | Zgłoś naruszenie

Pani Krystyno. A co to jest szkodzić narodowi polskiemu? Urban kiedys powiedział "z solidarnością nie nalezy walczyć tylko trzeba dać jej władzę i sekretarki i sama się osmieszy". W podobnym tonie pisze do pana Edmunda kiedy atakuje Kościół. To nie Pan Edmund czy ja ateista odpowiadam za to, że Kościół się ośmiesza. seminarium w Łomzy przyjęło tylko 2 ilumnów, w Łowiczu az 5. Do września apostazji dokonało ponad 18 tyś byłych chrzesijan. A po kazaniu proboszcza Ozimka na pasterce złozyłem i ja. Ozimek nie chciał przyjąć mojej apostazji tłumacząc się kodeksem kanonicznym ale nie potrafił odpowiedzieć, gdzie w kodeksie kanonicznym jest, że państwo polskie ma mu placić od zcerwca emeryture lub , że przymuje dotacje do miasta Oleśnica.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-01 17:57:48 | Zgłoś naruszenie

Antoni Kowalski. Krzysztofie Kowalski. Wielokrotnie pisze , ze Polska to jakis dziwny Twór. Każdy, każdego kontroluje i nadzoruje. Nie znam zasad powoływania takiej rady ale dla mnie tam jest do społeczników i fachowców w branzy. Chyba trafnie pisze pan Krzysztof, że kandydatów powinny wystawić stowarzyszenia lub mieszkańcy a rada mogłaby dokonac ostatecznego wyboru. czy odpowiedź, że nie było chetnych jest trafna czy nie było stosownych info aby wskazywac kandydatów.Ja na swoje szczeście z polskiej służby zdrowia nie musze korzystać co najwyżej mogę pojść po diagnozę a na pewno będę się leczył w Szwecji. Jak będzie bariera językowa to szwedzki szpital ściągnie mi lekarza mówiącego po polsku.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-01-01 17:46:59 | Zgłoś naruszenie

Może to" penitenci" tego lekarza? bo wyglądają na leciwych to i wiedzą co tam trzeba starym a co nowym i młodym? Może Kołaciński by poprzeplatał młodość ze starością i to byłoby obiektywne

Podpis: i jakie
Dodano: 2016-12-31 11:16:29 | Zgłoś naruszenie

Ciekawi mnie bardzo czy Pani Krystyna będzie teraz protesować przy podwyżkach śmieci w mieście oraz przeciw podwyżkom cen żywności prądu i gazu szykowanych przez PIS

Podpis: ?
Dodano: 2016-12-30 21:39:31 | Zgłoś naruszenie

co za obluda tego michalka,A afera bananowa.ucieczka przed wierzycielami do niemiec itd to jest uczciwosc?do tego chorobliwa zazdrosc.msciwosc i donosicielstwo to ma byc jego zdaniem uczciwy czlowiek,jaki burmistrz taki karpienko

Podpis: .
Dodano: 2016-12-30 20:35:08 | Zgłoś naruszenie

Jakimi kategoriami ocenił karpia burmistrz,chyba tylko swoimi,Karpiu iuczciwosc,to jakis zart,Jaki burmistrz taki karpiu

Podpis: [
Dodano: 2016-12-30 20:29:42 | Zgłoś naruszenie

Kto jest przewodniczącym??????? Pytel?????? Ja pierdziele!!!!!!!!! SZOK!!!!!!!!!

Podpis: Wyszło Szydłowiec.....
Dodano: 2016-12-30 15:32:07 | Zgłoś naruszenie

Kazimierz Karpienko i Krystyna Podgórska - nie było starszych ?

Podpis: .
Dodano: 2016-12-30 14:18:18 | Zgłoś naruszenie

x, bzdety gadasz, tak dobrego gospodarza Oleśnica dawno nie miała.

Podpis: y
Dodano: 2016-12-30 12:44:27 | Zgłoś naruszenie

Wszyscy radni miejscy na czele z burmistrzem Oleśnicy Michałem Kałacińskim to pomyłka wyborcza.

Podpis: X
Dodano: 2016-12-30 12:22:32 | Zgłoś naruszenie

Siedlecki to pomyłka wyborcza , facet potrafi tylko krytykować, przez 2 lata nie zrobił kompletni NIC pozytwnego . Jednokadencyjny radny, wybryk JOW-ów

Podpis: tak stawiam
Dodano: 2016-12-30 12:18:17 | Zgłoś naruszenie

I wlasnie oto chodzi musimy sie twardo trzymac razem to nas nie ruszom.Brawo Kazik narescie bedzie jak za dawnych lat

Podpis: ormowiec
Dodano: 2016-12-30 11:44:52 | Zgłoś naruszenie

Stare kołmuchy wracają.Widać,że komuna trzyma się mocno

Podpis: tkm
Dodano: 2016-12-30 10:10:18 | Zgłoś naruszenie

A kto z państwa krytykantów może pochwalić się tym, że zorganizował 25 obozów harcerskich, że na te obozy brał po 20 dzieci z biednych domów za darmo? Były to obozy najlepiej zorganizowane w oleśnickim ZHP. A to właśnie robił Kazimierz Karpienko. Łatwo przychodzi Wam grzebanie w przeszłości, ale pogrzebcie we własnych życiorysach i odpowiedzcie sobie co zrobiliście dla innych ludzi za darmo?

Podpis: Artek
Dodano: 2016-12-29 18:40:21 | Zgłoś naruszenie

panie Siedlecki - pan oszałał? czy pan zabawia się w CENZORA? czy pan oszałał kto panu dał prawo oceny że te pogłady mogą być wyznawane inne zaś promowane - czlowieku czyś ty oszalał? przecież ty podbno masz wyższe wykształcenie i takie rzeczy wypowiadasz? Mam rozumieć że podoba ci się rola CENZORA za komuny?

Podpis: paszoł won
Dodano: 2016-12-29 16:46:39 | Zgłoś naruszenie

Do " Proszę o odpowiedź", o ile wiem, każdy naród składa się z różnych ludzi; uczciwych, patriotycznych, szanujących swoją Ojczyznę i takich, którzy tych cech nie posiadają. Tych drugich zawsze będę krytykowała, bo szkodzą narodowi polskiemu.

Podpis: Krystyna Podgórska
Dodano: 2016-12-29 16:37:02 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter